Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise elekstronskih potpisa na istom racunaru

[es] :: E-Poslovanje :: Vise elekstronskih potpisa na istom racunaru

[ Pregleda: 1424 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kaliko

Član broj: 34071
Poruke: 15



Profil

icon Vise elekstronskih potpisa na istom racunaru02.03.2016. u 00:39 - pre 98 meseci
Pozdrav,
imam par opstih pitanja o instalaciji i upotrebi elektronskih sertifikata, tema je kompleksna (tako se cini) a realizacija kod nas ni malo ne olaksava stvar.
Cini mi se da svako izmislja svoje standarde i uslove, naime zanima me:

Da li je moguce na istom racunaru imati instaliran middleware i koristiti sertifikate vise izdavaca (Posta, Halcom, MUP)?
Ja sam u startu imao problema sa instalacijom pa sam odustao ali sada mi to dosta komplikuje zivot pa ako neko ima neko resenje / znanje da podeli...

Da li moze korisnik (slucano) da izbrise sertifikat sa kartice ili usb-a i sta onda raditi?
Ako moze, kako da ga sprecim u tome?

Ako instaliram personalni sertifikat da li to znaci da cu na tom racunaru moci da potpisujem dokumenta bez kartice?


Unapred hvala,
Branislav

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vise elekstronskih potpisa na istom racunaru02.03.2016. u 09:41 - pre 98 meseci
I ja sam imao problema, nije tesko resiti, restartujes servis koji hoces da koristis i posle toga radi. Jeste iritantno, ali moguce.
Prilikom normalne upotrebe korisnik ne moze izbrisati sertifikat.
Ne mozes potpisivati bez kartice.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Vise elekstronskih potpisa na istom racunaru02.03.2016. u 10:43 - pre 98 meseci
Teoretski ovaj midleware bi trebao da objedini sve osim MUPa sa LK pre 8.2014. dok mogu i LK posle 8.2014.

U teoriji, u praksi nisam uspeo da namestim, ali probaj svakako i pre toga obavezno obriši sve ostale midlewareove iz sistema, restartuj komp, instaliraj ovaj i opet restartuj komp.

Posle u token manageru registruj svaku karticu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Vise elekstronskih potpisa na istom racunaru

[ Pregleda: 1424 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.