Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sa ""kolacicem""

[es] :: Windows desktop :: Pitanje u vezi sa ""kolacicem""

[ Pregleda: 850 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zipkovici

Član broj: 334170
Poruke: 3



Profil

icon Pitanje u vezi sa ""kolacicem""20.07.2016. u 13:55 - pre 94 meseci
Pozdrav svima,

Skenirao sam racunar sa ""Superantispyware""" programom. I pronasao je sledeci cookie
>.246059135.log.optimizely.com [ C:\USERS\BANE\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\9761SG9N.DEFAULT\COOKIES.SQLITE ]<
Da li neko zna o cemu se radi, i da li ovakav cookie moze potencijalno da bude opasan.

Razlog zasto sam zainteresovan je sledeci. Juce sam usao na google chrome i prilikom pretrage pojavila se sledeca poruka
""Our systems have detected unusual traffic from your computer network. This page checks to see if it's really you sending the requested, and not a robot""
Iako ja nisam potvrdio, posle nekoliko pokretanja i otprilike 5 minuta, zahtev je nestao i mogao sam uobicajeno da koristim pretrazivac, problem se nije ponavljao.
Pokusao sam da istrazim (Citaj guglam), sta je mogao da bude uzrok datom problemu. I naisao sam na odredjeni broj rezultata. Navode da postoje izgledi da se radi o ""virusu"" i da je moj racunar postao deo ""botneta"". Sledeci kazu da moze da bude samo neki vid trenutnog problema i da ne mora uslovno da znaci da se radi o zlonamernom softveru.

Kao totalni ""duduk"" pretpostavljam da cookie nije mogao da uradi tako nesto, ali se pitam da nije mozda samo neki ostatak ili trag, vezan za program koji bi bio u stanju da koristi moj racunar u odredjenje svrhe bez mog znanja.

Racunar sam skenirao sa sledecim programima:
1.Tdsskiller
2.MBAM
3.Hitmanpro
4.Junkware remove tool
5.Adwcleaner
6.Total security 360
7.Kaspersky Virus Removal Tool
8.Eset online scanner
9.Comodo cleaning essentials

Nijedan od navedenih programa nije nasao pretnju.
Kontaktirao sam i ISP i rekli su da nije bilo povecane aktivnosti u odnosu na uobicajenu, iako nisam siguran da ova informacija ima nekog znacaja.

Ako neko ima volje i vremena bio bih zahvalan na odgovoru.
Hvala veliko


 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa ""kolacicem""20.07.2016. u 15:10 - pre 94 meseci
Zaboravi tu sprdnju od programa. Ima tako slabu detekciju da mora da podigne sebi vrednost lažnim uzbunama i detektovanjem cookies kao malicioznog softvera.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pitanje u vezi sa ""kolacicem""

[ Pregleda: 850 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.