Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca

[es] :: Mreže i novosti :: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15352 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tavance

Član broj: 327781
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: tavance.com


+4 Profil

icon MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 08:06 - pre 92 meseci
Imam 2 MTS broja, jedan postpejd vezan za BOX paket, drugi na pripejdu koji retko koristim. Nedavno, kada mi je bio potreban taj pripejd, ustanovim da nema kredita iako sam bio ubedjen da ima. Da skratim, posle razgovora sa operaterom rečeno mi je da sada pripejd dopuna traje svega 3 meseca i da se posle toga neutrošeni kredit oduzima. Zanima me da li neko zna ima li to otimanje para neku zakonsku osnovu ili možemo to nekako da oborimo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 10:26 - pre 92 meseci
Valjda je dovoljno to što koristiš nečije usluge po pravilima koja si prihvatio.
Citat:
Minimalni iznos pripejd dopune je 200, 00 dinara. Potrebno je da u periodu od 90 dana od aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita, dopunite vaš pripejd kredit u minimalnom iznosu od 200, 00 dinara. Ukoliko to niste uradili, po isteku perioda od 90 dana, neiskorišćeni deo kredita više vam neće biti na raspolaganju i moći ćete samo da primate pozive i poruke.
Kao što i na postpejdu imaš 30 dana da potrošiš mesečni kredit koji takođe plaćaš pa propada ono što pretekne (ne računam varijacije sa prenosom još mesec ili više) i to je to.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
87.116.189.*



+265 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 11:47 - pre 92 meseci
Ocito je kategorija placanja unapred ukinuta. Zadrzano je samo ime i odnosi se na ugovor na 3 meseca sa placanjem unapred... Cede vodu iz suve drenovine - taj segment potrosaca ne raspolaze sa lovom koju bi oni da uzmu.

To je to i tacka. Ovakve kartice se kupuju da se iscede i bace za manje od mesec dana. Kao kad kupis crnogorsku karticu na godisnjem odmoru.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

tavance

Član broj: 327781
Poruke: 37
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: tavance.com


+4 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 13:17 - pre 92 meseci
Citat:
calexx:
Valjda je dovoljno to što koristiš nečije usluge po pravilima koja si prihvatio.


Imaju moju email adresu, imaju broj fiksnog, a i broj mobilnog; nisu me kontaktirali uopšte, ali i da jesu koje su mi opcije kada to imaju svi operateri, plus što mi je taj broj registrovan za neka SMS plaćanja. A verovatno u ugovoru piše da mogu da vrše izmene uslova bez prethodnog obaveštavanja korisnika.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 15:29 - pre 92 meseci
Citat:
calexx:
Kao što i na postpejdu imaš 30 dana da potrošiš mesečni kredit koji takođe plaćaš pa propada ono što pretekne (ne računam varijacije sa prenosom još mesec ili više) i to je to.

Pa nije ovo bas za poredjenje...

Postpaid placas za nesto nakon sto si potrosio, a prepiad placas unapred kredit da bi u buducnosti imao da trosis, i totalno mi je besmisleno da ti neko uzme nesto sto nisi potrosio.

Prepiad je kao kad sipas gorivo u auto, planirajuci da ga imas i trosis kako i kad ti hoces....i sad oni dodju i istoce ti i prespu kod njih, a pride ti i auto uzmu


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

miroo
Čačak

Član broj: 23907
Poruke: 173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 17:04 - pre 92 meseci
Citat:
Minimalni iznos pripejd dopune je 200, 00 dinara. Potrebno je da u periodu od 90 dana od aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita, dopunite vaš pripejd kredit u minimalnom iznosu od 200, 00 dinara. Ukoliko to niste uradili, po isteku perioda od 90 dana, neiskorišćeni deo kredita više vam neće biti na raspolaganju i moći ćete samo da primate pozive i poruke.
Svaki put kada dopunite kredit u iznosu od 200, 00 dinara i više, uplaćeni iznos se dodaje na neiskorišćeni iznos kredita i period važenja pripejd kredita se produžava za narednih 90 dana.
Rok važenja pripejd SIM kartice je 12 meseci od datuma aktivacije kartice, odnosno od poslednje dopune pripejd kredita. Nakon ovog perioda vaša kartica više neće biti aktivna. Ponovnu aktivaciju kartice možete da izvršite u roku od 30 dana u nekoj od naših poslovnica po ceni od 300,00 dinara, početni kredit na ponovo aktiviranoj kartici je 25,00 dinara. Preostali iznos pripejd kredita sa vaše prethodne SIM katice se poništava.
Express dopuna i Friendly dopuna ne produžavaju rok važenja pripejd SIM kartice.


https://www.mts.rs/privatni/mobilna/pripejd/simkartica
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 17:08 - pre 92 meseci
Neko još uvek koristi prepaid?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 17:50 - pre 92 meseci
Naravno da koriste.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 20:23 - pre 92 meseci
Zašto?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 20:31 - pre 92 meseci
Citat:
bakara:Postpaid placas za nesto nakon sto si potrosio, a prepiad placas unapred kredit da bi u buducnosti imao da trosis, i totalno mi je besmisleno da ti neko uzme nesto sto nisi potrosio.
Nebitno kada plaćaš, po ugovoru imaš recimo 300 minuta mesečno, ne iskoristiš i oni ti otmu? Ili ti stvarno platiš ono što si potrošio a ne ono što si poptpisao, makar i ne razgovarao?
Pripejd kredit je ukratko opisano usluga koju možeš da iskoristiš u roku od 90 dana i posle više ne važi. Ako u tom periodu dopuniš, sve traje sledećih 90 dana. To postoji oduvek, da li je 12 meseci, 90 dana ili 30 dana je nebitno. Da li je ikada postojao pripejd koji večno traje? Kakva je razlika da li je 90 ili 365 dana osim u broju?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 21:12 - pre 92 meseci
Citat:
bachi: Zašto?

Otkud znam, ne treba im...
Trose 500din godisnje, ili koriste telefon samo da njih zovu, za cimanje, deca penzioneri, razni radnici...

Citat:
calexx: Nebitno kada plaćaš, po ugovoru imaš recimo 300 minuta mesečno, ne iskoristiš i oni ti otmu? Ili ti stvarno platiš ono što si potrošio a ne ono što si poptpisao, makar i ne razgovarao?
Pripejd kredit je ukratko opisano usluga koju možeš da iskoristiš u roku od 90 dana i posle više ne važi. Ako u tom periodu dopuniš, sve traje sledećih 90 dana. To postoji oduvek, da li je 12 meseci, 90 dana ili 30 dana je nebitno. Da li je ikada postojao pripejd koji večno traje? Kakva je razlika da li je 90 ili 365 dana osim u broju?

Razlika je u tome sto si se obavezao da nesto koristis i u roku trajanja.
Ok je da ti oni posle nekog vremena blokiraju pozive, al novac koji nisi potrosio je i dalje tvoj.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 21:29 - pre 92 meseci
PA znam, ali kontrola troškova 500 + uzmeš na ugovor od godinu dana 50% popusta i plaćaš 250 dinara mesečno, a imaš 500 dinara kredita + internet + 1000 dinara bonusa za net i razgovore unutar mreže.


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 21:35 - pre 92 meseci
Ama ima ljudi koji 500din godisnje ne potrose, dovoljno im je da primaju pozive, a kad moze i da cimne to je full usluga.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 21:43 - pre 92 meseci
Da, u pravu si. Takav sam i ja bio 1999. do 2002.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca02.09.2016. u 22:13 - pre 92 meseci
Svi smo mi bili nekad na prepiadu
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca03.09.2016. u 07:17 - pre 92 meseci
Svi ste u pravu. Nekada je prepaid trajao neograničeno (recimo 97/98. godine) pa kada potrošiš kredit mogao sa da primaš poruke još neko vreme, mislim da je bilo do isteka važenja kartrice, odnosno godinu dana. Sada su to promenili pa je ostalo godinu dana, ali samo 90 dana imaš kredit, a preostalih 270 dana je grace period u kom možeš da primaš pozive i produžiš kredit i onda taj rok od godinu dana ponovo teče od dana uplate. To su takozvani ugovori po pristupu što znači da MTS propisuje uslove, a naše je samo da ih prihvatimo ili ne.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca03.09.2016. u 09:31 - pre 92 meseci
Da li je pripejd postojao 97/98? Ja mobilni koristim od mislim proleća 98. i znam da je bio postpejd sa nekom cenom bez ijednog minuta i sve preko je naplaćivano, par godina kasnije je startovao Telekom i mislim da je odmah bio i pripejd ali bez slanja (tada džabe) poruka između mreža. Posle je i Mobtel ponudio pripejd ... Čini mi se da je od početka bilo godinu dana pa je Mobtel to isekao na 6 ili možda baš 3 meseca pa je bilo ovako, onako i stalno se to menjalo. Nema razlike u tome da li je 12, 6 ili 3 ako se gleda iz ugla u kome je tema, svejedno da li "naše" pare "uzmu" posle nekog vremena, ili može ili ne može.

Iz slične priče je i ovo zaokruživanje, razgovaraš dve ili 59 sekunde i košta isto, čak je Vip neko vreme imao i 90+60 pa su sada valjda ukinuli. A nekada je bilo prvih ~5 sec džabe pa je bilo utrkivanja sa kratkim pozivima. ;)

Sve u svemu, neko ponudi neku uslugu pod nekim uslovima i ko hoće, on to koristi. Kome se ne sviđaju uslovi, neka koristi nešto drugo. Prošlo je vreme samoupravljanja. ;)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca03.09.2016. u 09:53 - pre 92 meseci
Ne znam za 1997 ali je 1998/1999 postojao. Ali si isto morao da se registruješ u Telekomu, nisi mogao da kupiš broj na trafici, to je tek posle 2000. moglo. 1999. godina i Siemens S10 mobilni. :D Zmaj. :D Sećam se da me je bilo blam kada mi zvoni telefon (kao, kurčim se) :), pa sam ustajao da se maknem od društva kako bih se javio. :D A sada ne ispuštaju telefone iz ruku.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca03.09.2016. u 11:18 - pre 92 meseci
Šta znam, imao sam od te godine postpejd, moguće je da je i Telekom imao isto ali mi se čini da sam tek par godina kasnije dočekao pripejd u Telekomu pa uzeo i tu karticu. Pošto nije bilo SMS-ova između, odustao sam od gašenja 063 kartice ... i obe traju i danas. Naravno da nije bilo po trafikama nego kod njih i ponekad je bila potrebna i veza ... ma odavno, ko da se seti svih detalja.

Sećam se i ja prvog slučaja kada je telefon zazvonio a ja bio u društvu ... toliko mi je napravilo probleme da sam se jedva oprao. Pre toga je bila priča o obilnim i mobilnim, o ođe telefonima koji idu kroz kafane i razgovaraju na sav glas da bi bili viđeni ... i onda meni zazvoni.

Moguće je i da je pripejd bio papren ili da je bilo drugog problema zbog čega sam tek kasnije uzeo i to ... ma nema veze. Uglavnom, mislim da i tada pripejd nije bio neograničen nego 12 meseci.

Inače i sada imam neke pripejd brojeve ali ih koristim za neka prebacivanja kredita ;) ili kada neki postpejd istekne a imam drugi koji radi pa onda ovaj malo pauzira. Do sledeće prilike. Pazim na to ograničenje i uglavnom mi ništa ne propada. Čak i uštedim. ;)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca05.09.2016. u 20:29 - pre 92 meseci
Citat:
calexx:
Da li je pripejd postojao 97/98? Ja mobilni koristim od mislim proleća 98.

Postojao je prepaid 1997 godine, ja sam te godine izvadio u telekomu u takovskoj.
Cekao se prilicno red, LK je bila obavezna, a mislim da se nesto i placalo.
Mislim da je bilo i 200din kredita uz nove kartice, prvih 5 sek bio gratis (mada je to bio neki bug koliko se secam), a minut bese oko 15 din.

Ja sam tad imao philips genie a koliko se secam u pocetku je telekom davao i besplatne poruke pa se to kasnije pocelo naplacivati.
U to vreme su se jos uvek koristili i pejdzeri...

Bilo je skupo za razgovor ali sms se bas obilato koristio.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS pripejd trajanje kredita 3 meseca

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15352 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.