Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7: Kako promeniti IP adresu

[es] :: Windows desktop :: Windows 7: Kako promeniti IP adresu

[ Pregleda: 4564 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr. Christian Troy

Član broj: 334354
Poruke: 135



+5 Profil

icon Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 09:02 - pre 91 meseci
Pozdrav dragi moji forumaši.
Da li biste bili ljubazni da mi napišete kako da promenim IP adresu na spomenutom operativnom sistemu?
Pre 5 godina radica Telekom Srbije mi je preko telefona objašnjavala korak po korak kako da promenim ali nažalost nisam snimio u Record steps, a današnja radnica nije htela da mi pomogne.

Molim Vas da mi napišete kako da promenim IP adresu.
Svako dobro.
dr. Christian Troy
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 09:18 - pre 91 meseci
Radnica iz Telekoma ti objasnila kako promeniti ip adresu?
Biće da si ti nešto pobrkao?
A zašto ti je potrebna promena te ip adrese?
 
Odgovor na temu

dr. Christian Troy

Član broj: 334354
Poruke: 135



+5 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 09:25 - pre 91 meseci
Da, objasnila mi je.
Promena IP adrese mi je potrebna kako bih zadovoljio potrebu za upotpunjivanjem znanja iz sveta kompjutera zato što sam teški kompjuterski zavisnik!
dr. Christian Troy
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 09:28 - pre 91 meseci
Još samo da napišeš koju IP adresu bi menjao, windows i komp imaju neke adrese ali ti radnica Telekoma to ne bi objašnjavala nego verovatno nešto drugo. Recimo kako da promeniš wan adresu modema/rutera, kako da promeniš njegovu lan adresu, kako da promeniš IP adresu mrežne kartice da ne bude na automatskoj dodeli ... izaberi šta te zanima. ;)
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 09:52 - pre 91 meseci
Citat:
dr. Christian Troy:
Da, objasnila mi je.
Promena IP adrese mi je potrebna kako bih zadovoljio potrebu za upotpunjivanjem znanja iz sveta kompjutera zato što sam teški kompjuterski zavisnik!

Mnogo je nelogičnosti u tvom pisanju.
Kao teški komp zavisnik, odavno bi trebalo sve o ip adresama da znaš. Ja bar tako rezonujem. Jedino ako se ta zavisnost svela na igranje igrica, onda mi je jasno.
Calex ti je već objasnio šta treba razdvojiti u svemu tome i postaviti pitanje uz objašnjenje šta tačno želiš, svrha menjanja ip-a.
 
Odgovor na temu

mojmajstor
Zeljko Strbac
mojmajstor
Zemun

Član broj: 190715
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 10:11 - pre 91 meseci
Control Panel\Network and Internet\Network Connections , desni klik na ikonicu mreyne karte, propertis - internet protocol version v4 - propertis
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 10:16 - pre 91 meseci
Oce to :D

Mi zavisnici se ne zadovoljavamo jednom, mi trazimo 255, i to statickih!
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

mojmajstor
Zeljko Strbac
mojmajstor
Zemun

Član broj: 190715
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 10:25 - pre 91 meseci
:) ja samo u jednom objektu imam preko 800 statisckih :D
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 11:58 - pre 91 meseci
E onda mu ti objašnjavaj dalje. ;)
 
Odgovor na temu

dr. Christian Troy

Član broj: 334354
Poruke: 135



+5 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 12:22 - pre 91 meseci
Citat:
calexx:
Još samo da napišeš koju IP adresu bi menjao, windows i komp imaju neke adrese ali ti radnica Telekoma to ne bi objašnjavala nego verovatno nešto drugo. Recimo kako da promeniš wan adresu modema/rutera, kako da promeniš njegovu lan adresu, kako da promeniš IP adresu mrežne kartice da ne bude na automatskoj dodeli ... izaberi šta te zanima. ;)

Molim Vas da mi napišete kako da promenim wan adresu modema/rutera i njegovu lan adresu.
Mnogo Vam hvala na pomoći!
dr. Christian Troy
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 12:55 - pre 91 meseci
Dobro covek je malo pomesao , nista strasno . Telekom ima dovoljno dinamickih IP adresa i svaki put kada resetujes adsl modem - ruter dobijes novu IP adresu automatski ! Isto se desava ako ne znas da ga resetujes , da ga iskljucis iz struje , pa da ga ponovo ukljucis i tu je nova IP.

Kod drugih provajdera nije tako jednostavno . Ja sam na primer na IKOM - u zvanicno imam dinamicku adresu , ali je jedna te ista stalno , ako je povremeno sam ne promenim , verovatno bi bila ta ista godinama, bez obzira sto nocu iskljucujem modem , oni ne daju ruter , i to nista ne utice na IP adresu , to sto stoji iskljucen na primer 8 - 10 sati .

To se desava zbog toga sto je Ip adresa vezana za mac adresu mrezne kartice kompjutera !

To je upravo i resenje , put kojim treba ici , promena adrese mrezne kartice . Ranije dok IKOM nije promenio sistem , davali su na koriscenje stare dobre Thomsonove kablovske modeme, koji su se mogli jednostavno resetovati i procedura je mogla biti automatizovana . Sada je Cisko modem koji su mi kasnije dali na koriscenje zakljucan , nisam procitao da je na Netu neko uspeo da ga otkljuca i od automatike u tom slucaju nema nista jer se ne moze pristupiti modemu .

Nego ostaje put " peske " .

Postoje programi koji menjaju adresu kartice, naravno kartica ima svoju stalnu fabricku adresu koja se ne moze niti sme menjati, ali ove virtuelne promene su dozvoljene . Tako da bi to bio savet ako nemas dovoljno znanja da sam obavis tu "operaciju" izguglej neki od programa koji ce najpre promeniti adresu mrezne kartice, a onda ako je kao kod mene modem zakljucan, potrebno je iskljuciti i modem i kompjuter , da bi oni prilikom novog ukljucivanja , odradili proceduru usaglasavanja , uz novu IP adresu , jer je stara bila vezana za staru adresu mrezne kartice.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 15:01 - pre 91 meseci
Wan adresu menjaš restartom (najjednostavnije) pa šta dobiješ, nema biranja. Njegovu lan adresu možeš da vidiš ili u ugovoru ili na nekoj nalepnici na njemu i to se menja negde u podešavanjima, zavisi od samog uređaja.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 20:01 - pre 91 meseci
Citat:
batalale:
A zašto ti je potrebna promena te ip adrese?


Vise nije toliko popularno kao nekada ali i dalje ima ljudi koji koriste tzv. one click fajl servere . Nije vise popularno zato sto vecina free servisa ima velika ogranicenja . Pre svega brzinska 50-100 kilobajta u sekundi , sto retko koga moze da zadovolji, drugo ogranicenje je sto traze da se pravi pauza koja se meri satima izmedju dva fajla i naravno to ogranicenje je vezano za IP adresu !

Promenom IP adrese to vremensko ogranicenje nestaje , mada brzinsko i dalje ostaje , tako da je to samo za veoma strpljive ljude.

Postoje i drugi razlozi, kao sto je na primer Banovanje IP adrese na pojedinim sajtovima , pa je pristup onemogucen itd.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 20:15 - pre 91 meseci
Citat:
ademare: Vise nije toliko popularno kao nekada ali i dalje ima ljudi koji koriste tzv. one click fajl servere . Nije vise popularno zato sto vecina free servisa ima velika ogranicenja . Pre svega brzinska 50-100 kilobajta u sekundi , sto retko koga moze da zadovolji, drugo ogranicenje je sto traze da se pravi pauza koja se meri satima izmedju dva fajla i naravno to ogranicenje je vezano za IP adresu !

Promenom IP adrese to vremensko ogranicenje nestaje , mada brzinsko i dalje ostaje , tako da je to samo za veoma strpljive ljude.

Postoje i drugi razlozi, kao sto je na primer Banovanje IP adrese na pojedinim sajtovima , pa je pristup onemogucen itd.

Upravo iz navedenog i moje pitanje!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu25.09.2016. u 22:20 - pre 91 meseci
Ja mislim da provajderski DHCP server ipak funkcionisu malo drugacije, bas da bi se izbegle te situacije, da se WAN IP zakljucava na MAC klijenta na 24h (zavisi kako kod koga), pa se negde u toku noci dodeli druga.

Kad sam bio na AVComu 2 i po godine sam imao istu "dinamicku" adresu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu26.09.2016. u 17:22 - pre 91 meseci
IKOM radi tako kako sam opisao i drugacije je nemoguce promeniti IP bez promene adrese kartice u windowsu , znaci ne menja se adresa fizicki.

Neki drugi provajderi rade verovatno drugacije ,posebno ADSL provajderi , mada mislim da manji provajderi nemaju dovoljno slobodnih IP adresa i da je to osnovni razlog zasto se IP ne menja kao kod telekoma.

IKOM je ionako prodat , i ova prica nece biti vise aktuelna , jer dolazi SBB , koji koliko sam shvatio, procitao iz tudjih postova i ne daje besplatno javne dinamicke adrese . Voleo bih da gresim kod SBB-a , ali to mi i nije toliko vazno jer necu prelaziti kod njih , jer za dosta vise novca nude , mnogo manje nego sto je davao IKOM.
 
Odgovor na temu

RedOrange
David Pancic
Beograd
Beograd, Srbija

Član broj: 329383
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Windows 7: Kako promeniti IP adresu01.11.2016. u 16:47 - pre 90 meseci
na tcp ip podesis automatic obtain ip address i jos nesto mozda u cmdu, zaboravio sam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows 7: Kako promeniti IP adresu

[ Pregleda: 4564 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.