Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Roland versa rs-640 problem sa crnom bojom

[es] :: Izdavaštvo :: Roland versa rs-640 problem sa crnom bojom

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Roland versa rs-640 problem sa crnom bojom30.10.2016. u 08:51 - pre 90 meseci
Pozdrav, treba mi pomoc i savet oko roland versa rs-640 plotera. Pocela mi se gubiti crna boja, na test page fale dosta onih crtica. E sad imam refile imam i original ketridze i potpuno se isto desava. Nekad proradi i odradi lepo test i kad pocnem stampati posle nekog vremena kao da skroz izgubi crnu. Sta to moze biti?



[Ovu poruku je menjao markoart dana 31.10.2016. u 10:25 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
109.175.105.*



+69 Profil

icon Re: Roland versa 640 problem sa crnom bojom31.10.2016. u 09:20 - pre 90 meseci
u svakom slucaju servis ...

koji roland? xf, ra, re, xr, vs - .... ab, cd - 640

ti refill-i ce mu unistiti glavu iako su jedne od boljih masina pa i da stampas 5-6h na dan (to je smece (moje misljenje) ... povuce vazduh i napravi cepove, povuce mulj koji se natalozi u dumper-e .... )
"originalnie boje" - (pretpostavljam solvent) koje, ima vise boja koje roland i njihov servis (kako koji) preporucuje? ECO-MAX 1,2,3,...?

kada si zadnji put mijenjao "cap station"*?

probaj jos da rucno navuces boju u glavu (eliminises problem sa vazduhom i utvrdis ispravnost cap station-a), nemoj ako ovo nisi radio.
ispod cap station imas obicno dva crijeva koja vode do boce za otpad koje oba otkacis, jedno zatvoris 100% a spricom na drugom crijevu navuces boju (1-2 puta) pa rotacija prvo navuces drugo zatvoris. Glava treba da bude u tom trenutku na cap station-u, znaci lagano je guraj lijevo cuces KLIK (sto znaci da je legla na cap station) Usput (ako to budes radio) kada budes navlacio boju spricom slusaj pazljivo ne smije se cuti nikakvo sistanje a ako se cuje definitivno je cap station stradao (ne povlaci dobro boje i inace je potrosni materijal). Uradi "powerfull/medium cleaning" ili sta vec imas od opcija pa testiraj. U "service mode" imas Light Choke Cleaning, uradi i to ako treba zna pomoci.

mogu biti i razni problemi tipa temperature u prostoru, higijene masine (promuckati boje bar na 15 dana, ciscenje bar jednom sedmicno) uslov - da mu je ukljucen "automatic cleaning" opcija koju roland koristi za budjenje i ciscenje ....


l.p.
:D
 
Odgovor na temu

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Roland versa rs-640 problem sa crnom bojom04.11.2016. u 07:23 - pre 90 meseci
Dešavaju mi se neke čudne stvari zamenio sam mesta svim damperima pomešao sam redosled bolja i sada lepo štampa samo sa pogrešnim bojama, znači u sredini na mestu crne sada je Magenta i ona je dobra ne znam šta može da bude problem. Sa pogrešnim redosledom dampera test je dobar
Inače kap Station je zamijenjen zamenjeni su novi Viper i izmenjene su dva dampera za crnu boju sve je stavljeno novo čak sam kupo nove kertrige za crnu boju.
A kada vratim sve kako treba onda opet imam problem sa crnom!



[Ovu poruku je menjao markoart dana 04.11.2016. u 12:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Roland versa rs-640 problem sa crnom bojom

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.