Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje

[ Pregleda: 1364 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje23.11.2016. u 13:13 - pre 90 meseci
Zdravo trazim pomoc u vezi ovog predajnika kojeg sam fino sredio :) ,pravio sam repeater pokusavajuci sa baofenga uv5r da preko optokaplera okidam ptt na yaesu ka Tx od repeatera na VHF i tako sve to ljepo podesio semicu poslacu je kasnije od ptt kontrole i nisam jos stigao da spojim Speaker izlaz iz baofenga na Yaesu reko da provjerim kako ce da okida kad ga prenesem na mjesto sa antenom sve do tad sam probao sa lab napajanjem 13.7 v i upalim yaesu prvi test ptt sam morao da uradim sa malim akomulatorom na stolu 12v 10ah jer kad sam na sekund okidao ptt gasilo mi je lab napajanje jer je do 3A max i automacki se ugasi dobro ......prebacim se na akomulator okine par puta kratko sa baofenga opto i sve to ljepo radi ......krenem da ga vratim na napajanje na stolu sa antenom i ono pufff zujne napajanje kao da je KSpoj ....odem donesem sijaliicu 55w /12v spojim na red sa + zicom puffff gori kao najbolja KS...negdje je u ks ne znam gdje .....otkacim 33oomf/16 v kondez stavim od 10 000 /25v na ulazu nista opeti isto jednom doduse upalim sve pa ugasim ponovo kad upalim ks.......otkacio sam kontrolnu tablu sa dugmicima da vidim da tamo ne vuce ks i opet isto ima diodu zastitnu na ulazu koja mi ovako na ploci pokazuje da provodi na obije strane ne znam koja je to sam za sad uradio i izgeda da cu morati da izvadim plocu i da provjerim elektrolite i ovu diodu to je ono sto mogu......samo kako radi na bateriju a na napajanje nece mjerio sam onako ulaz na otpor i pokaze 200 oma pa polako penje ka skoro 1 mohm .....


ako ko ima ideju svaka je dobrodosla sad cu da vidim za ovu diodu nju prvo da prekontrolisem datasheet i kako da je izmjerim da je odlemim..itd....


postovacu kasnije semu za ptt nadam se da je opto nije zeznuo jer sam redno dodao 15k sa tranzistorom izlazom iz opto za okidanje ptta jer je tako isto i u mikrofonu .....
slika.....
https://postimg.org/image/odj0tk8x5/
https://s12.postimg.org/a739yby25/DSC03417.jpg

ovako sam zamislio da odvojim Speaker izlaz iz baofenga i mic ulaz u yaesu
http://electronics.stackexchan...ker-output-to-microphone-input

slika
https://s16.postimg.org/fpgvkv6id/DSC03420.jpg

[Ovu poruku je menjao wirelless1 dana 23.11.2016. u 16:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yz7myg
Radak Bogoljub
QTH Gardinovci KN05BE

Član broj: 48822
Poruke: 707
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+74 Profil

icon Re: Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje23.11.2016. u 22:36 - pre 90 meseci
Evo koliko ti troši struje FT 2900 u odnosu na snagu koju si namestio.
15A (75W) / 9A (30W) / 5A (10W) / 4A (5W) TX
RX 0,7A
YU2MYG
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Odgovor na temu

wirelless1




Profil

icon Re: Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje24.11.2016. u 00:10 - pre 90 meseci
ma to znam i 300mA trosi kad je u stby rezimu za danas sam presao sve kondeze i to je ispravno kao i tvs dioda idem dalje izgleda da sam nesto zeznuo sa ovom ptt kontrolom iz optokaplera videcemo
 
Odgovor na temu

TEXASSrbija
Nema posla
nema firme

Član broj: 206837
Poruke: 60
*.hsd1.il.comcast.net.



+1 Profil

icon Re: Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje24.11.2016. u 15:34 - pre 90 meseci
Skini shemu tog uredjaja i pazljivo pogledaj kako ide napajanje iz akumulatora a kako preko ispravljacha i resices problem , nije mi jasno zasto si uzeo signal sa zvucnika da ide u optokapler , ne znam dal taj baofeng ima neku Rx diodu ili s metar pa da si uzeo signal sa te tacke za okidanje optokaplera a ne sa zvucnika , no bit ce to reseno nije velika nauka.Uvek imaj na umu da ti uredjaj bude na najmanjoj snazi sa prikacenom vestackom antenom da ne bi otiso hibrid ili sta vec ima u izlaznom stepenu.
 
Odgovor na temu

wirelless1

Član broj: 137301
Poruke: 72
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje25.11.2016. u 01:10 - pre 90 meseci
Hvala na odgovoru ,nesto sam sigurno zeznuo napravio sam ptt plocu i naravno bez antene nisam testirao i uvjek sa 5w sada se restartuje kad drzim predaju duze od par sekundi tako da cu morat def da se pozabavim sa ovim uredjajem ispravljac je sigurno u redu jer kt stanica radi ok na njemu jako je napajanje sa regulaciom 11.8 do 14 v i ima zastitu od prenapona ,home made je ....ptt sam rjesio sa lm 358 i u izlazu mu stavio opto .....ma napravice se ....
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Yaesu ft-2900 ne radi na napajanje radi na akomulator i na lab napajanje

[ Pregleda: 1364 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.