Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze

[ Pregleda: 7868 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kolani83

Član broj: 170859
Poruke: 43
217.24.19.*



Profil

icon Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze11.01.2017. u 17:16 - pre 87 meseci
Zdravo svima,

opisacu situaciju i zanimame vas predlog za resenje koji je najpouzadniji.

Lokacija A: Linux OS koji generisrise fajlove na svakih 30s ukupne velicine ~100KB
Lokacija B: Windows OS koji treba da sync fajlove, tj fajlove koje Linux OS generise
Kriticna stavr je veze izmedju A i B. To je vrlo nestabilna satelitska veza protoka max 0.5 Mb/s koja u proseku puca par puta dnevno na 1-10 min.

Kako smisliti resenje da ovo radi pouzdano usmislu:
- da se ne pokrene npr. rsync a da prethodni nije jos zavrsio zbog spore veze
- da li da server bude windows(npr cygwin) ili da server bude strana gde je Linux OS ako koristimo rsync
- da li bolje da se na Lokaciji B podigne Linux OS pa da se windows kaci preko smb (ovde bi koristili rsync)
- koliko je pouzdano da se na Win vrti openssh server(zato sto je to Linuxov servis)

Napominjem da ovo pitam zbog spore i nepouzdane veze a podaci bi trebalo da sync na 30s.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.net.upcbroadband.cz.



+638 Profil

icon Re: Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze11.01.2017. u 20:11 - pre 87 meseci
Ja sam nekad koristio Deltacopy, kao rsync server/client na Win-u.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze11.01.2017. u 20:20 - pre 87 meseci
robocopy ima /mir - mirror mode i može da kopira u /Z restartable modu pa ako pukne da nastavi gde je stao.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze11.01.2017. u 21:17 - pre 87 meseci
Zašto ti je bitno da bude na svakih 30s ako već imaš prekide na nekoliko minuta?

Što se tiče nepokretanja rsync ako jedan već radi, pogledaj http://stackoverflow.com/quest...-if-rsync-isnt-already-running

Najbolje ti je da probaš nekoliko rešenja, nije to ne znam koliki posao, pa vidi šta ti najbolje pije vodu. Ja lično za sinhronizaciju fajlova koristim syncthing, to je P2P rešenje, i meni super radi posao, ali ne mora da znači da će i tebi. Npr, nisam siguran da može da ti garantuje tih 30s. Takođe, nisi napisao šta se radi sa starim fajlovima, da li se brišu ili ostaju itd.
 
Odgovor na temu

kolani83

Član broj: 170859
Poruke: 43
217.24.19.*



Profil

icon Re: Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze12.01.2017. u 08:46 - pre 87 meseci
Prvo, hvala svima na odgovorima
.
Podaci predtavljaju koordinate i ne zanimaju me sta je bilo sa sa fajlom koji se nije preneo zbog sporosti veze ili zbog prekida linka.
Zanimaju me samo fajlovi koji su "sveze" napravljeni i ako se ne prenesu za 30 sec onda cu dobiti novije i zato bih prekinuo prethodni rsync ako nije zavrsio zbog spore veze i pokusao da prebacim novo kreirane fajlove.

Fajlovi se brisi polse nekog vremena.
 
Odgovor na temu

kolani83

Član broj: 170859
Poruke: 43
217.24.19.*



Profil

icon Re: Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze12.01.2017. u 09:02 - pre 87 meseci
Prvo, hvala svima na odgovorima
.
Podaci predtavljaju koordinate i ne zanimaju me sta je bilo sa sa fajlom koji se nije preneo zbog sporosti veze ili zbog prekida linka.
Zanimaju me samo fajlovi koji su "sveze" napravljeni i ako se ne prenesu za 30 sec onda cu dobiti novije i zato bih prekinuo prethodni rsync ako nije zavrsio zbog spore veze i pokusao da prebacim novo kreirane fajlove.

Fajlovi se brisu polse nekog vremena i regulisano je pomocu skripta sa jedne i druge starne
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Sync podaka izmedju Linux i Windows preko nestabilne veze

[ Pregleda: 7868 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.