Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP-Link ruter, neispravan WAN port

[es] :: Wireless :: TP-Link ruter, neispravan WAN port

[ Pregleda: 1522 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon TP-Link ruter, neispravan WAN port21.01.2017. u 01:25 - pre 87 meseci
Ruter TL-WR340G ver 4, ne radi mu WAN port. LED dioda WAN ne svetli kada prikljucim kabal. Kada stoji malo duze ona se upali bilo sa kablom ili bez njega. Flesovao sam ga sa dva firmwera, isto se ponasa. Odradio sam Port Forwarding pre godinu dana uz pomoc ovog uputstva i uspeo sam da podelim internet preko LAN porta. Kasnije sam primetio da mi je radio internet samo na mobilnom, na lap topu nije hteo. Skoro sam ga resetovao i nikako da ga ponovo podesim posto mi treba internet samo za mobilni telefon. Zaboravio sam kako sam uspeo
Video sam da kod nekih moze da se odradi Bridge WAN i LAN i onda su svi portovi Wan.Kod ovog modela nisam nasao nigde takvu opciju.
Mozda se neko im pravo resenje ili predlog kako da ga ozivim?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

zmajtv
Jagodina

Član broj: 126520
Poruke: 657
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: TP-Link ruter, neispravan WAN port23.01.2017. u 00:23 - pre 87 meseci
Proradio mi je na iPhone 4 i 6 sa ovim podesavanjima u opciji Forwarding -> Virtual Servers
IP: 192.168.0.103
Port: 9201
Protocol: All

LAN rutera mi je 192.168.0.2
Deljenje interneta mi radi sa mrezne karte kompjutera(static IP: 192.168.0.5) koji je wifijem preko krovne antene umrezen na net(WISP). Deljenje sa AP client rutera koji je takodje na WISP nece da krene.
Na androidu se uvek umrezi na ip 192.168.0.103 i nema interneta
Na iphone4 se umrezi na 192.168.0.101 i radi sve kako treba.
Nisam probao na laptopu ali sam siguran da na njemu nebi radilo. Da li neko zna preciznije kako bi trebao podesiti da radi sve? Nadam se da sam uspeo da objasnim problem :-D

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: TP-Link ruter, neispravan WAN port23.01.2017. u 06:17 - pre 87 meseci
Za to podesavanje preko port forw. ne znam, ali ono sto znam je to da ti je crko WAN port, tj. sam 6 port ethernet switch ic Marvell 88e6060-b0-rcj1 i trebalo bi ga zameniti kako bi sve funkcionisalo kako treba.

Kako bi bio siguran da je on uzrok, a ne neka komponenta iz WAN konektora ka njemu ( desava se ), upucaj ovaj firmware od GD modela i dobices opciju `bridge` i bridge-uj WAN sa nekim od LAN portova i vidi da li ce WAN pokupiti IP kada spojis u Bridge LAN.

Ako ne proradi, IC nije dobar, a ako proradi, neka komponenta na putu do IC-a je stradala.

U zavisnosti sta je otislo u smom IC-u, pokusaj da u kompu device manager/ LAN/ advanced/ speed and duplex/ postavis na 10mb half duplex i vidi da li ce da proradi WAN.
(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: TP-Link ruter, neispravan WAN port

[ Pregleda: 1522 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.