Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Default Collation u Wordpresu

[es] :: Web aplikacije :: Default Collation u Wordpresu

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hajduk11

Član broj: 139626
Poruke: 1
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Default Collation u Wordpresu27.03.2017. u 12:24 - pre 85 meseci
Pozdrav svima, pravim neki sajt i podigao sam wordpress i sad vidim ovaj collation za bazu sto je na slikama ispod. Da kazem pre svega da na mom hostingu nemam mogucnost da pristupim prvo phpMyAdminu pa da sam stavim collation nego imam samo mogucnost da kreiram bazu pa onda da udjem preko te baze u phpMyAdmin.

Kao sto se vidi na slikama baza je u latin1_swedish_ci jer kao sto rekoh nisam mogao da biram a Collation za tabele stoji utf8mb4_unicode_520_ci. Ja mogu da izmenim npr na utf8mb4_unicode_ci sve gde je utf8mb4_unicode_520_ci (u svim tabelama mogu i find and replace a mogu i sve rucno nebitno je jer ih ima oko 50) i latin1_swedish_ci ali ono sto mene zanima je da li je utf8mb4_unicode_520_ci default collation za wordpress i u cemu je razlika bez tog 520?

Samo da dodam da ce sajt biti na cirilici a komentara ce biti i na latinici sigurno i to sve tako radi isprobao sam ali zbog backapa (koji je pravio probleme u lokalu bas zbog collation-a) hocu da odmah u startu postavim sve kako valja. Hvala unapred.







 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Default Collation u Wordpresu

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.