[ vlada.k009 @ 14.06.2017. 22:57 ] @
Pozdrav svima ...

Ovako ,pitanje u vezi SEO optimizacije ,znam da je link building jedan od glavnih faktora SEO optimizacije.

Imam jednu prijateljicu koja ima veoma posecen sajt sa jakim PR,vec sam dobio back linkove u kljucnim recima koje su meni bitne za google pretragu.

Nakon indeksiranja linkova ,stranice su veoma dobro rangirane na google-u ,prva strana bukvalno 1-2-3 rezultat znaci sam vrh.

Mene zanima:

Ako bih sa tog istog sajta dobio pedesetak linka u kljucnim recima, odnosno linkovane meni bitne kljucne reci od kojih bi svaki link u kljucnoj reci vodio na razlicitu stranu, odnosno clanak sajta da li bi google to mogao da okarakterise kao SPAM ,i da li postoji mogucnost da moj web sajt bude kaznjen.

Svaka vasa pomoc mi veoma znaci...

Unapred zahvalan
[ old @ 15.06.2017. 00:28 ] @
Ako bi ti dala 50 linkova postoji mogućnost da njen sajt bude pomalo kažnjen. Što je rizik i za tvoj sajt.
[ vlada.k009 @ 15.06.2017. 10:37 ] @
Po vasem misljenju koliko bi najvise linka smeo da dobijem, a da to ne bude SPAM, i da ne preti opasnost od kazni?

Napominjem, svaki link bi bio na razlicitu stranu sajta, zasto sto se bukvalno svaka stranica optimizuje za odredjenu kljucnu rec.

Vec imam od nje 3 linka, na 3 razlicite strane, i sve u u samom vrhu pretrage. Prva strana, prvo, drugo i trece mesto.
[ pavlito88 @ 15.06.2017. 10:58 ] @
Ma tu ne postoje neka striktna pravila.
Pobrini se da sajt sa koga dolaze linkovi budu postavljeni sa na razlicitim stranicama, a ne na jednoj istoj. Cak i da ne budu mislim da nece biti problema, postoje razni poslovni adresari koji imaju sigurno 50+ linkova ka raznim sajtovima.
[ vlada.k009 @ 15.06.2017. 16:02 ] @
Iz tog razloga sam postavio i temu na furumu, zato sto ja nisam siguran da li je to dozvoljeno, naravno da bi linkovi bili ka razlicitim stranama moga sajta.

A svaki link dobijen sa njenog sajta, koji mislim da postoji od 2003 god, i veoma je posecen odmah plasira moju stranicu na vrh google pretrage.

Da ne bih napravio problem sebi, a naravno ni njoj, postavio sam temu da cujem vasa misljenja, i sugestije.
[ Zlatni_bg @ 16.06.2017. 03:27 ] @
Google svako malo menja algoritme. Nesto sto je juce radilo danas ne radi. Jedina zdrava logika je cist white-hat SEO. Dakle sve ono sto tebi deluje logicno i ne vuce na prevaru. Sve ostalo... mozemo do sutra da diskutujemo, niko od nas ne zna za sigurno. Postoji sansa da ti nesto prodje metar dana, i onda najednom puf, odose svi linkovi sa prve stranice na 50-u.

Nije neki savet ali otkad sam radio sajtove - samo white hat ako zelis da traje.
[ vlada.k009 @ 19.06.2017. 20:24 ] @
Hvala puno ljudi, hvala svima , nzm sta da radim... razlicita su misljenja tako da sam i dalje u nedoumici.