Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta

[es] :: Laptopovi :: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta

[ Pregleda: 1615 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta16.12.2017. u 23:08 - pre 76 meseci
U pitanju je jako cudan i meni neverovatan i neshvatljiv problem, Lenovo think pad L520 sve normalno radilo bez problema jedino se po nekad u leto kad su bas velike vrucine gasio, nikada nije otvaran do sada. Otvorio sada reko da ocistim ventilatorcic i oko njega, samo skinuo hladnjak ocistio, i promenio termalnu pastu na procesoru, sklopio, laptop se pali bez pritiskanja power dugmeta konstantno i tako upali se na par sekundi i samo zvekne iskljuci se.



Znaci nista vise nije radjeno, kao sto se vidi ventilator se vrti, hladnjak je dobro nalegao na CPU a cak i da ga nema ne bi se ovako brzo sam laptop ugasio, najcudnije od svega je sto se pali sam od sebe bilo da se prikljuci punjac na njega bilo baterija.

Iko ikakvu ideju ? Vidim i znam da je cudno ja nemam reci ni predstavu sta je krenulo po zlu niti verujem da se ovakvo nesto ikada desilo nekome.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta18.12.2017. u 18:50 - pre 76 meseci
Stvarno čudno. Meni lično izgleda kao da si napravio neki spoj pri toj operaciji. Bilo i dobro da proveriš kako si naneo termalnu pastu, pogotovu ako je neka koja sadrži metalne čestice poput Arctic silvera i sličnih.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta18.12.2017. u 21:47 - pre 76 meseci
To je drmnuo Elektrostaticki elektricitet . Majstorisanje bi trebalo raditi u antistatickim rukavicama i uzemljiti se . Plus nikave vuneno sinteticke podloge, tipa cebe , tepih , stolnjak itd .

Mozes da otvoris 1.000 uredjaja i nista , ali 1.001 ce da zvekne . Isto tako ako nema srece , moze i prvi da zvekne
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta19.12.2017. u 07:55 - pre 76 meseci
Možda ti se samo zaglavilo power dugme, pošto se tako ponaša ploča ako je power stalno pritisnut.

 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta26.12.2017. u 23:58 - pre 76 meseci
MX-4 je pasta, nanosim je kao i uvek prstom na procesor tanak sloj jer se prstom definitivno najbolje razmaze kako treba, i onda na sredinu hladnjaka sasvim malo i to se spoji.

Nema sanse da je elektrostaticki na to bas pazim i imam u vidu, uvek pre ''operisanja'' dobro ishvatam neku metalnu povrsinu rukama i obavezno provucem odvijac.

Pogledacu ovo za dugme mada ne znam kako bi se zaglavilo ali ajde.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta27.12.2017. u 19:29 - pre 76 meseci
Arctic Cooling MX4 pasta nije provodljiva za razliku od onih Arctic Silver i sličnih sa metlnim česticama. Nešto drugo je u spoju onda...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta27.12.2017. u 19:31 - pre 76 meseci
Vrlo moguce da dugme pravi problem. Iskopcaj flet kablic dugmeta sa ploce ili kako je vec spojen pa probaj.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta27.12.2017. u 20:40 - pre 76 meseci
A resio sam, dok sam se nakanio da ga rastavim gotovo na fabricke delove trebalo je vremena, volje i zivaca ali je problem resen.
Sad kada budem rekao sta je bio problem neko ce pasti sa stolice. Flet kablic koji vodi do power dugmeta to jest to stampane plocice na kojoj se nalazi power dugme i jos neka dugmad itd se bio raskacio nekom misterijom samo trecoj dimenziji poznatoj, ali tako da nema sanse da to vidis ovako jer je pametni proizvodjac ja ne znam kako su oni ono ostavili onako kao da su pijani pravili to i ne moze da se vidi dok se lap top ne rasklopi, cak sta vise i kada treba da se ubode da se vrati natrag moras da vidis muke tantalove da bi taj jedan kablic ubo i vratio kako treba jer je prekratak i jedva dohvata i onda moras da spustis skroz oklop od kucista to jest ne vidis nista ispod sta radis, i onda da prostite dok ga ubodes moze da prodje i 15 minuta, zavisi kakve si srece...




 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Neverovatan problem laptop se pali bez pritiskanja power on/off dugmeta

[ Pregleda: 1615 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.