Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kućiste BLACK WIDOW - iskustva

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4905 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 10:42 - pre 75 meseci
Odavno već planiram zamenu više od deceniju starog desktop računara i pored ostalih komponenti prilično me zainteresovalo kućište MSI BLACK WIDOW.

Navodno je zvučno izolovano, filteri protiv prašine, dovoljno mesta za matičnu i grafičku, nekoliko velikih ventilatora, lepo dizajnirano i nije baš toliko skupo u odnosu na slična brendirana. Sve mi je ovo bitno osim eksternog dizajna.

Neko kaže da je temp za par stepeni viša zbog kompletne izolacije, neko da filteri ne naležu baš dobro, neki da je sasvim u skladu sa specifikacijama.

Da li neko ima realno iskustvo sa ovim kućištem?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 13:16 - pre 75 meseci
Taj MSI , nije Nikakav brend pravi . Postoje dve vrste brendova . Proizvodjacki i Trgovacki .

Isti vlasnik ima vise Brendova , tako za kompjutere je MSI - MS industrial , za tzv. crnu i belu tehniku Vivax itd . U pitanju je Hrvatska firma Kimtec , koja je izmislila par naziva kao svoje brendove .

To su Brendovi na nivou domacih , FOX, VOX i slicnih da ih ne nabrajam .

Znaci obicni Kinez na kilo , kome se stavi nalepnica .

Tako da je velika razlika izmedju tog " brenda " i pravih brendova za kucista , tipa Thermaltake i slicna da ih ne nabrajam .

Ne treba precenjivati taj lazni trgovacki brend MSI .
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 13:46 - pre 75 meseci
Nisi razumeo, ovde je disjunkcija: jeftinije-skuplje, kinesko-brendirano, sličnih karakteristika...

Ja sam relativno "mator" (duboko zašao u petu deceniju) i vreme me je pregazilo, tako da ne pratim više ništa u vezi razvoja hardvera, osim što pogledam jedino ako mi nešto baš zatreba. Znam ja da je to kineska firma I da tu u većini slučajeva nema nikakve kontrole kvaliteta, ali ko zna, nekada se pojavi i firma koja pravi malo kvalitetnije stvari.

Samo pitam da li je neko ovde imao konkretna iskustva sa ovim modelom. Ne bih da bacam novac na skuplja kućišta sličnih karakteristika, ako ni ovo ne zaslužuje toliko, uzeo bih zaista neko osnovno.

[Ovu poruku je menjao electronic_fan dana 31.12.2017. u 15:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 14:46 - pre 75 meseci
Dok ti se ne javi neko ko ima ovo, kratak review https://www.youtube.com/watch?v=j8X51JsiG64 procitaj i komentare takodje ako nisi gledao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 17:37 - pre 75 meseci
@ electronic_fan

U pravu si . Kada sam napisao , komentar , procitao sam jos jednom , tvoj i video da je recenica oko brenda , malo dvosmislena .

Tako da nije previse vazno sto moj odgovor nije ono sto tebi treba , jer vidis , ovu temu je do sada procitalo 175 ljudi ! Tu smo naravno i mi koji smo pisali u njoj .

Znaci , ako moj odgovor nije ono sto tebi treba, to nije presudno , jer neko od ovih 175 ljudi koji su procitali komentare , mozda nesto iz tog posta , sazna , sto nije znao .

Inace ne treba mnogo verovati ovim regionalnim opisima sa Youtuba! Mnogo je tu Placenih Botova koji vrse recenzije , za neki sitan novac . Ne samo za ovo , nego za dosta proizvoda . Ima Bot za domaci "brend " Tesla i slicno . Pecaju Naivne. Neka vrsta neformalnog marketinga. Nikada to nisam voleo .
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 17:42 - pre 75 meseci
Dok god za kuciste ne zelis da das preko 10.000RSD, svejedno je koje ces uzeti. Gledaj da sve ima + i -, filteri za prasinu debelo otimaju airflow, gomila ventilatora je bucna, zvucna izolacije je automatski i temperaturna izolacija, sve ide jedno s drugim...

https://forum.benchmark.rs/sho...4058-MS-Industrial-Black-Widow - evo ti 50+ strana o kucistu na drugom domacem forumu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 17:47 - pre 75 meseci
Btw, ako gledas ta jeftinija, meni po izgledu i onome sto je sad u trendu (ventilacioni otvori sa strane, zatvoren prednji deo, prozorcic itd...)
https://www.emmi.rs/ku%C4%87i%...nthera.11.html?productId=67302
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 17:55 - pre 75 meseci
Ja i dalje imam stare Čifteke i nemam nameru da ih menjam* ali povremeno pogledam šta se novo pojavljuje. Ovo je kopija nekog Fractal Design kućišta, praktično sve isto, samo je pitanje koliko je kvalitetno odrađeno. Sada je na tebi da odlučiš koliko bi dao para pa ako nema za original, dobra je i kopija. Naravno, pretpostavljam da ovde napajanje nije u priči i da se posebno nabavlja.

*Sada je u modi skrivanje kablova pa se traže kućišta koja imaju one proreze da se provlače kablovi, bez toga ih niko ne ceni. Takođe, sada napajanja idu dole pa moji Čifteci sa klasičnim oblikom, bez pomenutih proreza i sa napajanjima gore nikako nisu moderni. Meni ne smeta.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 18:13 - pre 75 meseci
Dok god nemas problem da ti se vide kablovi sve prolazi, ranije nije bilo prostora sa zadnje strane maticne za rutiranje, sada se forsira da svi kablovi idu tuda, bas zbog prozora. Malo ulogu ima i protok vazduha koji je bolji kada kablovi ne smetaju. Zavisi kakve ko ima afinitete, ja sam npr. nalegao na CM Storm Stryker vec par godina, odlicno je, ali bih sada gledao ili MasterCase ili H440 NZXT. A sto jes jes, ova jeftinija kucista su sve kopije vec postojecih modela. Problem je i naci slike kucista sa svih strana. Danas se sve vise optimizuje za vodeno hladjenje i "fensi" dizajn gde se vide sve komponente. Naravno ako je racunar star 10 godina i tu je OEM hladnjak, nema poente forsirati prozor.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 18:55 - pre 75 meseci
Hvala svima. Biće za sada sasvim dovoljno da se pogleda predloženo i donese pravilna odluka.

Pošto se bavim programiranjem već skoro 3 decenije, estetika hardvera je meni zadnja rupa na svirali - najbitnija je funkcionalnost i izdržljivost.

I to što piše calexx imam i ja dan danas: Chieftec, Tower, stara BX serija mislim, full metal, sigurno oko 20kg... Medjutim, ventilatori su mali (8 cm) i ima ih ukupno 4 - dva pozadi, jedan napred (u kavezu za HDD-ove) i jedan dodatan za staru silent grafičku kao dodatna pomoć. Plus ventilator za CPU i još 2 u Chieftec napajanju....

I to je poprilično bučno ali je zato sve stabilno, a temp. uvek ispod 40 za HDD, grafičku itd. Ali sve mora s vremena na vreme redovno da se kompletno čisti od prašine, podmazuje itd.

Opet, skoro je sigurno da sam prilično oštetio sluh samo zbog te buke...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva31.12.2017. u 19:08 - pre 75 meseci
Veruj mi, ni danasnje konfiguracije nisu nista tise. Svi 120mm ventilatori koji se vrte preko 1400-1500RPM su vrlo bucni. Ja sam iz tog razloga batalio vodeno hladjenje i presao na Noctua D15 i Arctic F12/F14 ventilatore.

Ja dobio tinitus na levom uvu sa 25 a sa te strane mi uvek stoji kuciste :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva01.01.2018. u 00:52 - pre 75 meseci
Citat:
Zlatni_bg: Veruj mi, ni danasnje konfiguracije nisu nista tise. Svi 120mm ventilatori koji se vrte preko 1400-1500RPM su vrlo bucni. Ja sam iz tog razloga batalio vodeno hladjenje i presao na Noctua D15 i Arctic F12/F14 ventilatore.


Ja trenutno imam samo dva ventilatora, jedan na procesoru + jedan pozadi na kućištu i to je sve, grafika ima aktivno hlađenje, ali pošto je ne koristim za igre njeni ventilatori su skoro sve vreme isključeni - kućište je praktično nečujeno.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva01.01.2018. u 08:29 - pre 75 meseci
Bez obzira sto cena ne deluje visoka, meni se cini da ovo kuciste ne vredi trazeni novac.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva01.01.2018. u 09:51 - pre 75 meseci
Ja sam uz kućište pazario i 4 čiftek ventilatora ali sam odmah odustao jer su mi bili bučni. Probao i sa onim kontrolama ali sam ukapirao da mi nije potrebno. Sada imam pristojno tiho napajanje i ventilator na procesoru koji se jedva čuje, posebnu grafičku nemam i uopšte mi ne smeta nedostatak ventilatora. Naprotiv. ;)
Da se igram ili radim nešto posebno zahtevno pa da mi je potrebno, ovako mi je sasvim OK.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva01.01.2018. u 14:39 - pre 75 meseci
Meni ovo kuciste lici kao Diazajnerski Promasaj ! Naime jedan od glavnih " aduta " bi trebalo da budu ova 2 prednja ventilatora .

Ko je nekada video bar slike , ako vec nije koristio , a ja jesam sve najpoznatije brendove , videce da ta kvalitetna kucista imaju tamo gde su postavljeni ventilatori , prednji , tzv. sace tj. lim je izbusen u obliku saca , da bi se obezbedio potreban protok vazduha . Na brendiranim , tu prednji ventilatori ili jedan , zavisi od modela , skoro uvek , izbacuju vazduh !

Ovde ima ogromna maska , koja je velicine cele prednje stranice kucista , koja moze da se otvori ? Kad je zatvorena , ti ventilatori Nemaju skoro nikakvu realnu funkciju ! Kada se otvori , kuciste izgleda kao cudo estetski , zauzima previse prostora, ta vrata smetaju , plus moze lako to da otvoreno pukne . Kada se otvore vrata , vide se neke plasticne resetke , vrlo bedno !

Ovi filteri , kao na usisavacu Kineskom ! Sve u svemu jadno ! Teorija da treba u kucistu obezbediti "promaju " da jedni uvlace , a drugi izbacuju vazduh , u praksi je odbacena , kao neefikasna . Naravno ima onih koji to i dalje prave jer ljudi veruju u ta resenja . Dobici od toga su Minimalni i ne prelaze 1 stepen temperature procesora u uslovima tihih ventilatora .

Ko vec hoce tiho kuciste , makar koristio i jaku grafiku , recept je vrlo jednostavan . Koriscenje prvo Tihih neophodnih ventilatora , na procesora i na napajanju , ko ima na grafickoj. Drugo staviti bar 2 tiha ventilatora , po zelji , tamo gde stvarno ima efekta , tj. gde postoje rupe na kucistu za protok vazduha .

Sve ventilatore , osim ovog na procesoru i na grafickoj koji je fabricki, Nikako ne Zakivati za kuciste, ili za napajanje ! Isljucivo koristiti Gumene srafove, uz to da ventilatori nemaju direktan kontakt sa metalom i da imaju slobodan hod , da ne prenose vibracije na kuciste !

Tako je moguce napraviti tiho , kuciste i od onog sto kosta 10 Eura ! Vidim da je sada u spominjanoj radnji neko Lc power toliko , i da je u sustini isto kao i MS industrijal slicne cene , jer on nije na akciji . Nema nikakve razlike , stancuju se na istoj Kineskoj Presi za isti lim .
 
Odgovor na temu

electronic_fan

Član broj: 337836
Poruke: 104



+15 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva01.01.2018. u 16:35 - pre 75 meseci
Princip termodinamike bi ovde trebalo da bude sasvim jednostavan i jasan - oduzeti toplotu sistemu i potruditi se da se ne vraća u njega, bar ne u onom (ili višem) stepenu u trenutku kada je oduzet. Ova definicija je možda malo rogobatna, ali to je primarni princip, dalje su finese kako to da se izvede što efikasnije u okviru predvidjenog budzeta i ceni proizvoda.

Ko nema dovoljno veliki budžet za razvoj i ispitivanje sopstvenih prototipova, "pozajmljuje" ili plati licencu za ideje od drugih koji to imaju i manje-više uspešno ili ne nude tržištu jeftinije proizvode.

Ranije niko, koliko se ja sećam, nije stavljao velike ventilatore na sredini šire strane i/ili na vrhu (što je uvek bilo sasvim logično), nego je pravljena "promaja" i sa jedne (i to uvek uže) strane uvlačen vazduh, a sa duge izbacivan "malecnim" (8cm) ventilatorima. Ako kućište nije dovoljno veliko (bar midi-tower), ovo je bio veliki promašaj.

Još jedna stvar koju ne mogu da prihvatim je da se vazduh zajedno sa prašinom i raznim patogenima izduvava spreda (gde su kontrole, USB portovi, 5,25 uredjaji i sl.), direktno u lice ili blisku okolinu korisnika, pa makar bilo označeno kao worldwide the best i koštalo preko $1000. To je katastrofalni funkcionalni promašaj.


[Ovu poruku je menjao electronic_fan dana 01.01.2018. u 18:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva02.01.2018. u 10:10 - pre 75 meseci
Koliko sam uspeo da vidim po netu ovo kuciste, ne deluje uopste lose.

Ako ti odgovara, tj. sve mozes bez problema da strpas unutra i ako ti se generalno svidja na izgled, ne vidim razlog zasto ne bi nabavio.

Sto se temperatura tice, sve je to isti djavo, a zbog te izolacije i ako budu nesto vise temperature, ne obaziri se na to. Ne moze biti tiho i hladno kako god da okrenes.

Najbitnije je da stavis kvalitetne ventilatore, podesis da ne urlaju ako ti se CPU podigne za nekoliko stepeni C i uzivaj. Sada, da li CPU u FULL loadu dostigne 56 ili 61C, nebitno.

Sva kucista danas prave od tog tankog lima, razlikuju se skuplja samo u nesto boljoj zavrsnoj obradi ( manje sanse da se zakoljes pri montazi :) :)
Otvoris, nabacas komponente unutra, zatvoris, sutnes ga pod astal i to ti je to :)

Posedujem thermaltake soprano i nesto je bolje napravljeno od kineza, isti djavo. 100x kvalitetnije kuciste sam imao, neko HP od brendiranog racunara, tesko 15kg, unutra milina, sve na fioke, skida se lim gde se srafi maticna ploca i posle samo vratis na mesto i stegnes 2 srafa...Znaci kuciste uradjeno da ne poverujes, na sve su mislili. 3 klase iznad ovih izvikanih kucista od 100+eur.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 02.01.2018. u 11:31 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva02.01.2018. u 10:31 - pre 75 meseci
Ja još ni jednom nisam video da prednji ventilator izbacuje vazduh ka korisniku. A video sam dosta računara u svojoj serviserskoj karijeri.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva02.01.2018. u 11:29 - pre 75 meseci
Nikad prednji ventilatori ne izbacuju vruc vazduh, tacnije to nema nikakve logike jer odakle bi uzeli hladan vazduh da izbace vruc?

Celo kuciste treba da se posmatra kao jedan tunel kroz koji vazduh treba da prodje prelazeci preko kriticnih komponenata, i potom da izadje najbrze moguce i ode sto dalje od ulaza vazduha.

Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Zlatni_bg: Veruj mi, ni danasnje konfiguracije nisu nista tise. Svi 120mm ventilatori koji se vrte preko 1400-1500RPM su vrlo bucni. Ja sam iz tog razloga batalio vodeno hladjenje i presao na Noctua D15 i Arctic F12/F14 ventilatore.


Ja trenutno imam samo dva ventilatora, jedan na procesoru + jedan pozadi na kućištu i to je sve, grafika ima aktivno hlađenje, ali pošto je ne koristim za igre njeni ventilatori su skoro sve vreme isključeni - kućište je praktično nečujeno. :)


Zavisi koliko su ti tople komponente i sta radis sa sistemom. Vecina slabijih sistema moze da prodje samo sa ventilatorom za izduv mada nije preporucljivo jer negativan pritisak u kucistu dovodi do toga da se vazduh uzima na najlaksi moguci nacin, uglavnom kroz rupe na kucistu, a ne kroz filtere.

Ja na primer pri igranju imam 400-450W potrosnju, GPU vuce 150-200W, CPU oko 150-200, i vrlo mi je bitno da vazduh ide kuda treba. Ako mi se vruc vazduh sa graficke popne gore, rastu mi temperature procesora. Ako nemam dovoljan dotok hladnog ka grafici, spusta mi se clock zbog temperature. Tiho moze da bude dok god je u pitanju lagan workload, ali kada su u pitanju jace komponente, malo starijih generacija, jos i overklok, mora da ide jak protok vazduha.

Inace, testiranje da li kuciste ima dobar protok vazduha se radi tako sto se upali stress test (prvo CPU pa onda GPU) i odradi serija sa zatvorenom stranicom, pa onda sa otvorenom. Ako je razlika u temperaturi drasticna, moraju jaci ventilatori.

Takodje, rekao bih sada, ukoliko neko ne zna, CFM na ventilatorima nista ne znaci za usis kroz filtere. Mnogo, mnogo je bitniji staticki pritisak. Ja kroz filtere promera rupe 2mm gubim skoro pola protoka vazduha, ali zato iste cistim jednom nedeljno od prasine koliko se nakupi.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva02.01.2018. u 11:35 - pre 75 meseci
Citat:
ademare:
Meni ovo kuciste lici kao Diazajnerski Promasaj ! Naime jedan od glavnih " aduta " bi trebalo da budu ova 2 prednja ventilatora .

Ko je nekada video bar slike , ako vec nije koristio , a ja jesam sve najpoznatije brendove , videce da ta kvalitetna kucista imaju tamo gde su postavljeni ventilatori , prednji , tzv. sace tj. lim je izbusen u obliku saca , da bi se obezbedio potreban protok vazduha . Na brendiranim , tu prednji ventilatori ili jedan , zavisi od modela , skoro uvek , izbacuju vazduh !

Ovde ima ogromna maska , koja je velicine cele prednje stranice kucista , koja moze da se otvori ? Kad je zatvorena , ti ventilatori Nemaju skoro nikakvu realnu funkciju ! Kada se otvori , kuciste izgleda kao cudo estetski , zauzima previse prostora, ta vrata smetaju , plus moze lako to da otvoreno pukne . Kada se otvore vrata , vide se neke plasticne resetke , vrlo bedno !

Ovi filteri , kao na usisavacu ;) Kineskom ! Sve u svemu jadno ! Teorija da treba u kucistu obezbediti "promaju " da jedni uvlace , a drugi izbacuju vazduh , u praksi je odbacena , kao neefikasna . Naravno ima onih koji to i dalje prave jer ljudi veruju u ta resenja . Dobici od toga su Minimalni i ne prelaze 1 stepen temperature procesora u uslovima tihih ventilatora .

Ko vec hoce tiho kuciste , makar koristio i jaku grafiku , recept je vrlo jednostavan . Koriscenje prvo Tihih neophodnih ventilatora , na procesora i na napajanju , ko ima na grafickoj. Drugo staviti bar 2 tiha ventilatora , po zelji , tamo gde stvarno ima efekta , tj. gde postoje rupe na kucistu za protok vazduha .

Sve ventilatore , osim ovog na procesoru i na grafickoj koji je fabricki, Nikako ne Zakivati za kuciste, ili za napajanje ! Isljucivo koristiti Gumene srafove, uz to da ventilatori nemaju direktan kontakt sa metalom i da imaju slobodan hod , da ne prenose vibracije na kuciste !

Tako je moguce napraviti tiho , kuciste i od onog sto kosta 10 Eura ! Vidim da je sada u spominjanoj radnji neko Lc power toliko , i da je u sustini isto kao i MS industrijal slicne cene , jer on nije na akciji . Nema nikakve razlike , stancuju se na istoj Kineskoj Presi za isti lim .


Samo cu ti dati odgovor na ovo za neefikasnost kucista sa prednjom maskom. Dosta kucista danas to praktikuje, MasterCase Pro, NZXT H440, novi cooler master sa 2x200mm napred (500 je sifra modela, ne znam tacan naziv). Posto je to novo na trzistu, gledao sam dosta testova. Pokazalo se da bi se anulirao efekat zatvorenog prednjeg dela, mora da se ima bar 1 inc (2.5cm) rupicastog prostora sa strane koji je dovoljno udaljen od ventilatora da bi efikasno radio kao usis.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Kućiste BLACK WIDOW - iskustva

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4905 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.