Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Resize image PHP ?

[es] :: PHP :: Resize image PHP ?

[ Pregleda: 1415 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Resize image PHP ?23.03.2018. u 10:00 - pre 73 meseci
Namera mi je da sve slike svedem na meru 300x200 px. Ali da se nekako računa koja je vrednost, nekad treba slika da se iseče da bi ostala proporcija a nekad ako je slika mala da se poveća. Bitno mi je da slika bude 300x200 i da proporcija bude sačuvana.

Znam da ima php klase za ovo, ali voleo bih sam da provalim kako ide. Usput, neki kod, link...
 
Odgovor na temu

anon334571

Član broj: 334571
Poruke: 228
*.dynamic.vipmobile.rs.



+37 Profil

icon Re: Resize image PHP ?23.03.2018. u 10:22 - pre 73 meseci
Našao sam dobru skriptu. Samo... Kada je slika kvadratna na primer logo, skripta odsece visinu, a ja bih hteo da doda providnost ili belu pozadinu.



:) Previše tražim, mora skripta da ima veštačku inteligenciju, kad treba da odseče a kad da doda pozadinu :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Resize image PHP ?23.03.2018. u 11:29 - pre 73 meseci
Nema tu neke velie pameti samo malo matematike. Mozes to i sam da napravis. uzmes pocetne dimenziej originalen sliek i dimenziej na koje želiš da je svedes, preracunas i na osnvu toga odlucis koje će tačno biti konačne dimenzije i šta ćeš da radiš posebno sa širinom a posebn sa visinom. Posle toga terba samo malo matematike da izračunaš koliko šta treba da obradiš.

U ovom primeru koji si dao, anjverovatni se prekočio da uporediš propocije originalen slike i željenih dimenzija pa da koriguješ željene dimenzije da zadržiš istu proporciju. Ako si zdao željene dimenzije u drugoj proporciji, biblioteka je morala da nešto odseče. Pogledaj da li imaš opciju da biblioteci zadaš d anećeš da odseče nego da smanji original tako da cela sliak stane u željene dimenzije.

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Resize image PHP ?

[ Pregleda: 1415 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.