Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plazma za rezanje...mislim da je neispravna?

[es] :: Elektronika :: Plazma za rezanje...mislim da je neispravna?

[ Pregleda: 1541 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Plazma za rezanje...mislim da je neispravna?29.06.2018. u 23:06 - pre 69 meseci
Kupio sam je tako neispitanu,pitanje za poznavaoce materije da li gorionik ima veze ako je npr elektroda losa da upali drzi mlaznicu 3-4 sek.i iskljuci se iako ja drzim pritisnut taster a za to vreme probam da secem topi samo 4-5mm u dubini i nece da skrozira plocu od 10mm iako je 70A.Hiperterm max 70 je u pitanju.Kapice/Nozzle/ sam uspeo da nadjem u SRB dok elektrode ne,i danas stavim novu kapu i ponovo ista stvar cak je pocela i ona da progoreva dok sam je startovao 10-sat puta.Zna li neko da me uputi u srz problema ili neka se neko javi na private ko to moze da popravi/ako mislite da je u kvaru elektronika/,a evo i slike unutrasnjosti cisto da se vidi.

[Ovu poruku je menjao glackop dana 30.06.2018. u 00:17 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sasa Maletaski
bravar-varioc
Premil
Smederevo

Član broj: 204708
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Plazma za rezanje...mislim da je neispravna?30.06.2018. u 08:01 - pre 69 meseci
Da ako je loša elektroda hoće tako da se ponaša ili ako nemaš dobar pritisak vazduha.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: Plazma za rezanje...mislim da je neispravna?30.06.2018. u 10:27 - pre 69 meseci
I jos jedna stvar me interesuje,gorionik je tipa TAC 130 koliko vidim u njemu stoji fiksno elektroda posto je na navoj i navija se,a na prethodnu plazmu mi je bila pomicna elektroda tj vazduh je podize,pa se sad mislim da nije i ovde slucaj da treba da seta ali da je nesto zaribalo u telu gde se ona navija,pokusao sam da to kao razmrdam prskao i WD-om ali nece?Iz iskustva kod vasih gorionika ne bitno koji je tip da li je elektroda pomicna?Ta plazma je negde iz 2000-te i na YT skoro da nema nista o njoj da bih bilo sta video.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
37.220.76.*



+26 Profil

icon Re: Plazma za rezanje...mislim da je neispravna?08.08.2018. u 18:36 - pre 68 meseci
U medjuvremenu sam se edukovao koliko toliko da shvatim kako je elektronika ispravna i da je kvar u samom gorioniku...sad se javlja problem da ne mogu tako lako da zamenim gorionik koji sam kupio zato sto je stari imao dva creva za napajanje vazduhom a na novom i na vecini evropskih plazmi ide samo jedno.Da spojim ova dva creva iz aparata u jedno nece moci zato sto je gornje glavno za vazduh i masa istovremeno do glave,a u donje ide vazduh za izduvavanje nakon gasenja gorionika i ujedno kroz njega je propusten HF.Jel radio neko do sada ovakvu prepravku sa uspehom i kako,da ne bih ehsperimentisao?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Plazma za rezanje...mislim da je neispravna?

[ Pregleda: 1541 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.