Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa

[es] :: Windows desktop :: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa

[ Pregleda: 1617 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnjisava02
Petar Mitic
Nigde
Kuci
BG

Član broj: 338566
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 13:10 - pre 69 meseci
Hteo sam da prodam stari komp komsiji i danas sam uzeo novi ram DDR3 2GB i hard od caletovog starog kompa 80GB ATA.Sve sam povezao ali mi izbaci sledece:To fix this problem:
1.Insert your windows installation disc and restart your computer.
2.Choose your language settings,and than click next.
3.Click repair your computer.
If you do not have this disc,contact your system adminisrator or computer manufactuer for assistance.
Status:0xc0000017
Info:Ramdisk device creation failed due to insufficient memory
Proverio sam hard disk i u starom caletovom kompu radi i ucitao windows 2000 ali kada pokrenem instalaciju izadje gore navedeni tekst.Kada udjem u Bios ne pronalazi hard disk nego CD citac i USB na kojem je windows 7.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 13:27 - pre 69 meseci
Jel ti je to jedini ATA uredjaj u kompu? Ako nije, moras da dzampiras master/slave kako bi oba uredjaja bila prepoznata u BIOS-u.

Ako je jedini, onda preko HBCD-a obrisi sve particije na tom HDD-u i onda probaj.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

crnjisava02
Petar Mitic
Nigde
Kuci
BG

Član broj: 338566
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 14:16 - pre 69 meseci
On je jedini ATA uredjaj na racunaru.CD citac je preko SATA kabla povezan.Da li je HBCD program pa da ga skinem na novi racunar pa da obrisem particije sa harda?Kada prikljucim na racunar ATA hard disk u my computer stoje samo dve particije od hard diska koji je u racunaru nema particija od ATA harda.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 14:31 - pre 69 meseci
Jesi li sigurno dobro prikljucio taj HDD na plocu?

Slikaj nam Bios gde su hardovi.

HBCD skines 10.6 verziju, i napravis boot-abilni fles i onda njega bootujes i sa aronis disk obrises sve particije na hardu, ako ga uopste vidi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

crnjisava02
Petar Mitic
Nigde
Kuci
BG

Član broj: 338566
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 14:38 - pre 69 meseci
Slikacu i bios i kako je prikljecen hard disk.Uradicu kako ste mi rekli.Hvala vam na pomoci i nadam se da cemo uspeti da resimo problem.
 
Odgovor na temu

crnjisava02
Petar Mitic
Nigde
Kuci
BG

Član broj: 338566
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 15:58 - pre 69 meseci
Evo sta se sve izdesavalo.Ukljucio sam ATA hard disk na moj komp i ucitao ga normalno,pokazao particije,skenirao ga , nema greskei formatirao obe particije.Na komp za prodaju sam ukljucio moj hard iz kompa SATA od 500GB i u biosu je ucitao hard disk a kad se ukljuci ATA hard disk onda samo od uredjaja pise CD nema nigde hard diska.Probao sam da ukljucim HBCD ali mi ne izadje meni nego da ukucam komandu slikao sta mi je izaslo posto ne znam da objasnim.Evo i slika:

Boot menu u biosu kada je ukljucen ATA hard disk:
https://imgur.com/a/b8iuVJj

Boot menu kada je ukljucen SATA hard disk je isti kao na ovoj slici samo ispod 1ST boot device pise 2st boot device i pored toga ime hard diska


Kako zigleda kada se pokrene HBCD:
https://imgur.com/a/e1HXoZs
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 19:42 - pre 69 meseci
Koja je maticna ploca u pitanju ? Napisi njenu oznaku .
 
Odgovor na temu

crnjisava02
Petar Mitic
Nigde
Kuci
BG

Član broj: 338566
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 19:53 - pre 69 meseci
MSI G41M-P26
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 21:41 - pre 69 meseci
Da li je iskljucen AHCI u biosu?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa19.07.2018. u 21:42 - pre 69 meseci
Nema veze, disk je ATA i ako je ispravan ( a jeste ) i ako ga je dobro spojio, mora da se vidi u BIOS-u.

JEsi sigurno dobro spojio HDD/ Onaj duzi deo kabla sa konektorom ide u plocu ako ima 2 konektora. Cujes li da vrti HDD?
Pogledaj u BIOS-u da nije disable ATA/IDE kontroler...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa20.07.2018. u 12:42 - pre 69 meseci
Meni je doneo prijatelj letos da mu sredim komp koji je goreo Kinesko napajanje se zapalilo , cuveni Frontier , i bilo lepe vatrice . Imali su srecu mogao je stan da im izgori !

Osim napajanja koje je islo u kontejner , na prvi pogled su bili crkli i ventilatori na procesoru i grafickoj ? Posle zamene to lepo proradilo . Samo nismo nikako uspeli da osposobimo ATA diskove , bilo prepoznavanja ali slab rad .

Posto to njemu nije bilo hitno , javi mi se on opet zimus , da se to zavrsi , kad ono nema nista , ploca vise ni ne baca sliku . Pogledam plocu , koja je letos posle pozara izgledala vizuelno normalno , do zime se bez rada naduvalo preko 10 kondezatora ?! I to bas ovi oko PCI konektora , ATA itd .

Ja nisam hteo da mu menjam kondezatore jer to moze mozda da upali za prodaju i da radi mesec , dva , jer ima neki veci kvar koji kvari kondezatore . Posto je on to hteo sebi za rezervu onda nista . Ploca bila MSI G31 , znaci malo stariji DDR2 model .

To znaci da ako ne upali ovo sto Gile pise , onda je u pitanju kvar , pa ako bas hoces da prodajes , nadji neki stari SATA disk , pa prodaji dok ima slike , ima i SATA od 80 GB .
 
Odgovor na temu

crnjisava02
Petar Mitic
Nigde
Kuci
BG

Član broj: 338566
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa20.07.2018. u 15:58 - pre 69 meseci
Nosio sam u servis i rekli su mi da nije do harda nego da je problem u maticnoj ploci i da mora ona da se zameni.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa20.07.2018. u 17:36 - pre 69 meseci
Ako hoćeš savet sa foruma, moraš da odgovoriš na ono što te pitaju a ako hoćeš da bacaš pare na servis, onda je druga priča. Po ovome što si pisao, 80% je problem u džamperisanju ili kablu a 20% da je ploča otišla.

Napiši koji je tačno hard, kako si ga džamperisao i kako si povezao. Meni deluje da je u pitanju WD koji je džamperisan kao master sa slejvom a ne singl.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa22.07.2018. u 18:44 - pre 69 meseci
Hmm, ja sam se samo jednom sreo sa plocom na kojoj je odapeo ATA kontroler, to je bas retkost.

Zbog toga se ne menja ploca, vec se trazi alternativa.
Mozes kupiti PCI Ata kontroler, IDE to SATA ( jos jednostavnije i bolje, jeftinije ) ili jednostavno bataliti tu zastarelu tehnologiju i staviti SATA disk, a podatke sa tog dinosaurusa, ako su ti potrebni prebacis sa drugim konpom koji ima ATA kontroler, pa na flesku, USB HDD ili skopcas i SATA koji ces koristiti pa direktno iskopiras.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Cudna poruka pri pocetku instalacije windowsa

[ Pregleda: 1617 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.