Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem "zamrznuta slika"

[es] :: Windows desktop :: problem "zamrznuta slika"

[ Pregleda: 1208 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
*.135.35.0



Profil

icon problem "zamrznuta slika"12.09.2018. u 22:26 - pre 67 meseci
Dobio sam dell na poklon.Prikljucio ga i prikaze mi sliku na kojoj je sledeci sadrzaj:
Crna pozadina,na sredini ekrana pise dell,ispod toga BIOS Revision 1.0.15 a u gornjem desnom uglu F2=Setup
F12=Boot Menu
Tastatuta je mrtva,gori samo led dioda office!Ne svetli ni mis!(ne radi).
Sve je prikaceno na usb.Ima samo te prikljucke!
Kad resetujem komp sve se ponovi.Covek mi kaze da sve radi ali kad sam nakacio situaciju sam opisao.
U cemu je tu problem????
Unapred zahvalan!

Vlada
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"13.09.2018. u 02:09 - pre 67 meseci
Tesko je reci, ocigledno blokada usled neispravnosti neke komponente. Moze biti gotovo sve. Ovaj problem se resava jedino eliminacijom, vadjenje m. ploce i prikljucenje samo najosnovnijeg za rad i dijagnostickim karticama.

Ono sto mozes da probas na brzaka je da poveris sve kablove unutra da li su na svojim mestima, izvadis mem. module, ocistis, i vraces jedan po jedan uz probu...
Koji je tacno model tog Dell racunara?
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"13.09.2018. u 08:55 - pre 67 meseci
Ne znam koji je model,Covek mi dao i kaze ok je.
Vlada
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"13.09.2018. u 09:34 - pre 67 meseci
Dell i brendirani kompjuteri nisu Sklepani Kinezi pa da startuje , tek tako . Bios vrsi detaljnu kontrolu kompjutera , i ako mu nesto nije po volji nece dalje .

Ne gledaj tastaturu , vec kuciste !

Na njemu cesto ima dioda katanca koja svetli i tada se tako sistem ponasa ! Takodje i zvuk , da li nesto pisti i slicno , ali ovo sa katancem je verovatnije , jer bi da pisti to verovatno napisao .

Imaju na netu ti kodovi , i kada se pali katanac , ali nije isto kod svih modela . Tako da moras znati model bar seriju .

Pise to na kucistu , sem ako nije neko razvaljeno , jer nisu to nalepnice , vec plastika .

Okaci bar slike kompjutera .
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"13.09.2018. u 09:58 - pre 67 meseci
Obično se malo otkači kabl CD/DVD uređaja, i sistem neće dalje, ali bi trebalo bar da pišti.

Isključi USB tastaturu i miša, to može da bude problem (kod mene na starom kompu nekad vidi tastaturu pri butovanju, a nekad ne vidi pa je tek kasnije prepozna Windows).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"13.09.2018. u 11:22 - pre 67 meseci
Tako je Mare, cak sam sa jednim brendiranim imao problema kad nije uopste imao Bios-post, i premerim batt kad ono ispod 2V. Stavim novu i prokletnik proradio. Ni bez CMOS batt nema bios posta. Nisam mogao da verujem, dane izgubih trazeci kvar na ploci, a ono...Ne volim te brendirane koliko god su kvalitetniji od ostalih, neka hvala.

Tako da, moze biti i neka banalnost, a moze ipak biti i neki zesci kvar, zato mora dijagnosticka kartica da se vidi gde tacno zabode...Recimo USB kontroler u kvaru i eto blokade, zvucna, LAN koji najcesce i crkava od statickog el....

I da, jel reaguje `TAB` taster? Obicno sluzi u Bios-postu kada je logo ukljucen da se dobiju bios post parametri....pa mozda tu vidis gde je stao. Ali ako ne radi tastatura, mrka kapa...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Vladimir_Laketa
Subotica

Član broj: 52892
Poruke: 125
*.135.35.0



Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"13.09.2018. u 22:02 - pre 67 meseci
Probao Sam I sa TAB tasterom I nista!ne znam sta cu,mozda ga odnesem u servis.

Vlada
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"14.09.2018. u 00:17 - pre 67 meseci
Ako mislis da kompjuter vredi , i da se isplati , nosi .

Ovako napamet se ne moze nista reci .

Ko zna koji je to model ? Mozda ceo ne vredi koliko serviserska usluga ? Dell pentium E2XXX socket 775 je oko 30 Evra komplet . Losiji jos manje .
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: problem "zamrznuta slika"15.09.2018. u 09:02 - pre 67 meseci
Pa pre nego odneses u servis mozes sam da probas da iskljucis HDD/DVD sa ploce ( ATA/sata kabel ) i onda vidis da li ce da prodje logo i da dobijes poruku no bootable device detect ili sl. Hoce zbog neispravnosti nekog od ta dva uredjaja da blokira.

Pogledaj i vizuelno ima li naduvenih kondenzatora, obicno oko CPU, dell su imali taj problem na nekim modelima jer se kond nalazili tik uz socket ispod hladnjaka CPU-a i dodatno ih zagreva i vruc vazduh sa kulera...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: problem "zamrznuta slika"

[ Pregleda: 1208 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.