Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Original CD - kopiranje bez gubitaka

[es] :: Audio softver :: Original CD - kopiranje bez gubitaka

[ Pregleda: 3523 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr:Lun
Donald Secret

Član broj: 16367
Poruke: 81
194.106.186.*

Sajt: www.slackware.co.yu


Profil

icon Original CD - kopiranje bez gubitaka17.04.2004. u 19:07 - pre 242 meseci
Pozdrav!

Hteo bih da iskopiram jedan audio CD (original sa ODLICNOM produkcijom) na prazan CD i/ili da ga pretvorim u neki "kompaktniji" format. Kriterijum je da NE SME DA BUDE GUBITAKA U KVALITETU, NI MINIMALNIH.

Sta predlazete? Koji prazan medij? Koji format (ja licno volim ogg - da li je dovoljno dobar?)? Koji programi (Linux OS programi imaju prednost :))?

Unapred zahvalan na informacijama,
Lun.
Remember I will always love you,
As I claw your fucking throat away.
It will end no other way.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: Original CD - kopiranje bez gubitaka18.04.2004. u 05:24 - pre 242 meseci
prekopiraj ceo cd u audio cd, ili ga izgrebuj u wav na 44.1Khz sample rate i 16 bita bit depth
FBzP
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Original CD - kopiranje bez gubitaka18.04.2004. u 10:56 - pre 242 meseci
Citat:
Dr:Lun:
Pozdrav!

Hteo bih da iskopiram jedan audio CD (original sa ODLICNOM produkcijom) na prazan CD i/ili da ga pretvorim u neki "kompaktniji" format. Kriterijum je da NE SME DA BUDE GUBITAKA U KVALITETU, NI MINIMALNIH.

Sta predlazete? Koji prazan medij? Koji format (ja licno volim ogg - da li je dovoljno dobar?)? Koji programi (Linux OS programi imaju prednost :))?

Unapred zahvalan na informacijama,
Lun.


Kopiranje cd-a bez gubitka kvaliteta hmmmmm.....

Reci cu ti sledece kopirao sam drugaru koji je audiofil i ima prilicno skupu opremu
na sledeci nacin grab to wav i onda snimio kao audio cd, pustio sam taj cd na moom racunaru cisto da probam kako zvuci i bio zadvoljan kada sam dao njemu, a on otisao kuci da to poslusa vratio se i pitao me kakvo je to djubre koje sam mu snimio.

elem da ne duzim i nedavimn isprobavanjem dosao sam do sledecih rezultata:
1. cd grebovanje program cdgrabp ( dos program - 1x brzina grebovanja u wav)
2. cd snimanje billo koji windows program sa najmanjom brzinom snimanja ( 4x )- ja sam koristio Nero
3. medija verbatim audio

Na ovaj nacin ja sam dobio najbolji rezultat tacnije drugar je bio zadovoljan ( u fazonu moze da prodje kopija )

Probaj ja ti nista ne garantujem ( ako imas odlicnu opremu, a pritom i nastelovano culo sluha sumnjam da ces napraviti kopiju kojom ces biti zadovoljan )

Pozdrav





 
Odgovor na temu

djdrale
Drasko Dragoljic
Starcevica

Član broj: 10047
Poruke: 380
*.etfbl.net.



+7 Profil

icon Re: Original CD - kopiranje bez gubitaka19.04.2004. u 11:06 - pre 242 meseci
Tako sam i ja kupio diskove od jednog cove i donio na radio RS gdje su me ljudi pitali da li su to originali. Bila je po njima dobra zika. I ja sam kontao jer stvarno dobro zvuci.
Medjutim,
spustim se ja u produkcijsku reziju gdje je sve digitalija i pustim ti ja isti CD koji sam pustio gore u reziji. Znate koja je razlika. Nista se ne cuje(mislim cuje se ali je govnasto do jaja)treba nivo srediti, pa tonove podesiti. Toliko me je bila sramota da sam samo izasao iz rezije i otisao ne pitajuci nista ovog momka.
Medjutim kada je momak pustio nesto iz svoje produkcije ja sam se zaledio. Sve se lijepo izdvaja, cujes svaki ton, gotiva blago receno.
Doduse ovo su kopije diskova(moji) ali ima on i recimo neke diskove koje je radio sam(miksevi stvari)pa je i zvukaca bolja.
Sta hocu da kazem - vjerovatno se svi pitate?
Vazno je kakvu opremu imas(prvenstveno mislim na monitore - zvucnike)i kakva je oprema audio. Mislim da komp ima dobar zvuk u saradnji sa nekom dobrom audio karticom te je samo potrebno jos i da imate neko dobro ozvucenje i to je to.
Kvalitet zvuka sigrno nece izostati.
Al' stvarno ne znadem sta bih stavijo!!!
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Original CD - kopiranje bez gubitaka19.04.2004. u 12:10 - pre 242 meseci
Audio CD grebujem sa EAC http://www.exactaudiocopy.de/ ,a kada kopiram koristim Alcohol 120% http://www.alcohol-soft.com/ . EAC moze da uporedi dva snimka na eventualne razlike usled nekvalitetnog medijuma, odn gresaka nastalih pri snimanju. Ako oces kompresiju bez gubitaka predlazem http://flac.sourceforge.net/

#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Original CD - kopiranje bez gubitaka

[ Pregleda: 3523 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.