Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

predlog

[es] :: Matematika :: predlog

[ Pregleda: 4647 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nervozna
sicg

Član broj: 1868
Poruke: 317
*.cg.yu

ICQ: 153640035


Profil

icon predlog22.01.2002. u 23:49 - pre 270 meseci
ima jedna -stavka- u teoriji psihologije koja kaze da se najbolje uci na sopstvenim greskama i objasnjavajuci drugima
shodno tome,mislim da ne bi bilo lose dozvoliti postovanje i matematicki nekorektnih resenja(sa obrazlozenjem uvek),jer ce to pokrenuti diskusiju i iz vise izvora(u zavisnosti od broja ucesnika u raspravi) omoguciti jasniji pristup matematicki strogom resenju
ima topica na ovom forumu gde se ta praksa pokazala bar interesantnom
beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu



+1340 Profil

icon Re: predlog23.01.2002. u 02:09 - pre 270 meseci
Predlog se prihvata

Dakle, svako ko ima rešenje nekog zadatka makar i da nije sasvim siguran, ali da ima njegovo potpuno obrazloženje, neka ga objavi.

Neće se tolerisati jedino rezultati dati u samo brojnim vrednostima bez obrazloženja jer kao takvi zbunjuju ostale korisnike i o ometaju ih u procesu nalaženja sopstvenog rešenja.

Želim vam kvalitetnu diskusiju!
 
Odgovor na temu

rivan
Ivan Radovanović

Član broj: 1901
Poruke: 71
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 212235650


Profil

icon Re: predlog24.01.2002. u 22:44 - pre 269 meseci
Ja mislim da malo niste u pravu sto se tice prethodne ideje. Evo zasto: ako dozvolite da se salju resenja (pa makar bila i pogresna) to ce verovatno da vecinu ljudi koja to bude videla da navede na pogresan put, ili mozda ne pogresan ali ono sigurno na JEDAN put a svi znate da zadaci skoro uvek imaju puno resenja (primer je zadatak sa buretom koji sam ja dao, a koji su ljudi koje ja znam pokusavali da rese veriznim razlomkom, a neko je ovde poslao izuzetno prosto resenje sa exp. jednacinom), pa zasto ljude usmeravati na jedan put. A mislim i da bi bilo interesantnije da se samo postuje konacno resenje kao jedan broj (ali ako je to tacno resenje !!!) posto mislim da je svima mnogo interesantnije da sami tragaju za resenjem nego da analiziraju necije dato resenje - mozda postoji neko lepse i krace :)))

Toliko, inace ovaj forum je bas super i drago mi je sto je (nadam se) definitivno zaziveo...
 
Odgovor na temu

nervozna
sicg

Član broj: 1868
Poruke: 317
*.cg.yu

ICQ: 153640035


Profil

icon Re: predlog25.01.2002. u 00:21 - pre 269 meseci
onda je bolje da svima ostavimo da postuju kako ko sta misli
ovo je najsire i najprihvatljivije za sve
bar se nadam
pozdrav,rivane,special,meni je puuuno drago sto je forum zaziveo.
dobro ti je bilo ono bure,ajde daj jos nesto
beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezi
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: predlog

[ Pregleda: 4647 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.