Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?

[ Pregleda: 9583 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?28.12.2004. u 20:40 - pre 234 meseci
Vidim RadioCLub prodaje predajnik za kućnu upotrebu, bez antene i polupraznom baterijom od 9V može da "predaje" na 10ak mentara kroz zidove stana.

E sad oni su stavili da signal koji treba da se predaje dolazi preko elektretskog mikrofona što govori da je predajnik MONO. E sad ja planiram da umesto tog mikrofona ubacim MONO signal sa kompjutera i slušam "bežičnu" muziku po stanu .

Dakle to je izvodljivo, ali ipak bi bilo mnooogo bolje kada bi taj zvuk bio STEREO.

Pitanje za Vas jeste da li se ovo čudo može pretvoriti u STEREO?

Priložena je šema veza ovog uređaja.



PozdraV
HVALA
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kikidevil
stevan bach
sitostampa
apatin

Član broj: 43875
Poruke: 25
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?04.01.2005. u 15:04 - pre 234 meseci
skini pdf za ba1404 to je stereo transmiter(coder) ima ga u radio klubu nikola tesla timocka 18 bg(crveni krst) imam i plocicu za isti
 
Odgovor na temu

excalibur
Rijad Koso
Sarajevo

Član broj: 18260
Poruke: 44
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 1979
Sajt: BiH.net


Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?05.01.2005. u 00:55 - pre 234 meseci
Evo da se malo dotaknem ove teme,ono što ti trebaš moguće je ostvarit upravo ic kolom ba1404 koji šalje MPX siglal 2x 75KHz po kanalu a moguće ga je mpx-ovati softverom ako koristiš računar preko winapa a evo jedne šemice za razgledanje.
Riki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

excalibur
Rijad Koso
Sarajevo

Član broj: 18260
Poruke: 44
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 1979
Sajt: BiH.net


Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?05.01.2005. u 01:03 - pre 234 meseci
Ili napravi stereo predajnik što je mnogo lakše i bolje stvar je fantastična i nije problem za napravit a na toj šemi koju si dao očito vidim nestabilnost pri radu samog uređaja te veliko brujalje kad prikačiš na obični adapter u ovom slučaju to se neće desit zato što se o brujanju i nestabilnoj freQvenciji brine zener dioda i Qvarc kristal koji umiruje i stabiliše rad predajnika.Nije bog zna kakva snaga 250mw ali performanse su za 10.A ako želiš nešto jače samo nadogradiš pojačalo snage.Evo ti prvo šema tog predajnika.
Riki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?06.01.2005. u 12:58 - pre 234 meseci
Niste uzeli u obzir da nisam stručnjak, ja vas ništa ne razumem...

Gde da skinem pdf za ba1404 i gde da ga stavim, ako ga budem uzimao, u ovom uređaju?

Dakle, meni ne treba i ne želim da imam predajnik koji je jak, već SAMO za stan!

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

kikidevil
stevan bach
sitostampa
apatin

Član broj: 43875
Poruke: 25
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?06.01.2005. u 15:08 - pre 234 meseci
exkalibur ti je poslao odlican mali predajnik, neka ti neko uradi pcb i zalemi. za materijal pogledaj forum
stereo encoder za fm.
 
Odgovor na temu

excalibur
Rijad Koso
Sarajevo

Član broj: 18260
Poruke: 44
*.as53.sa-ap.bih.net.ba.

ICQ: 1979
Sajt: BiH.net


Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?17.01.2005. u 22:56 - pre 233 meseci
Imam to u pdf.formatu i vrlo je komplikovano da ga šaljem kad je jednostavnije da odeš na google ukucaš ba1404 pdf.i imaš kolo sa svim statistikama imo sam negdje i pbc za ovaj stereo tx. ako ga pronađem šaljem ti odmah.
Riki
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?18.01.2005. u 13:05 - pre 233 meseci
OK, hvala za savet, a šta je PBC?
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?19.01.2005. u 06:11 - pre 233 meseci
PBC? Personal Board constructor

Misli se na nekoga ko moze da ti uradi stampanu plocu (pcb) za ovaj projekat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Može li se mono predajnik pretvoriti u stereo? I ako može, KAKO?

[ Pregleda: 9583 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.