Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Nemoguće".. se dešava :)

[es] :: Advocacy :: "Nemoguće".. se dešava :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11761 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)08.04.2005. u 10:58 - pre 232 meseci
Citat:
ventura: Mozda zato sto microsoft ne izbacuje 1.0.0.2.0.1.a-beta.0.1 verzije svakog proizvoda


Ne, oni izbace samo beta verziju celog OS (svi koji su probali beta verziju Longhorna mogu da posvedoche o zakucavanju kompjutera vec pri prvom startovanju).


Citat:
i mozda zato sto Microsoft kao ozbiljna firma prvo ispita do dobro pre nego sto pusti u javnost, jer to nije Linux, pa da mogu da se zajebavaju, pa ako nesto zajebu, nema veze odma ce da izbace verziju 1.0.0.2.0.1.a-beta.0.2 i 'resen problem'...


Ah da, oni izbace finalnu verziju nechega, a onda izbace josh 2 SP-a (za "finalnu" verziju Office-a)... Mislim...

A shto se tiche drajvera, svaki hardver koji je podrzhan od strane proizvodjacha je u finalnoj verziji, a ne u beta verzijama. Beta verzije mozhesh preuzeti sa neta (ako ti je do igranja), a npr. drajveri za modeme (sa kojima linux korisnici imaju najvishe problema na ovom forumu) chak i u beta verziji rade savrsheno.

Slazhem se da su serveri pod linuxom podrzhani maksimalno shto se tiche hardvera zahvaljujuci IBM-ovom "guranju", ali takodje i samom chinjenicom da je linux kao OS prvenstveno namenjen serverskom okruzhenju. Razlika izmedju "serverskog" i "klijentskog" reshenja na linuxu je minimalna, dok je kod windowsa drastichna. Windows 2000 Professional i Windows 2000 Advanced Server su kao nebo i zemlja, pa chak ni ovaj drugi nije imao resheno pitanje instalacije drajvera "u hodu". A to je malo neozbiljno od firme za koju se smatra liderom na polju informatichkih tehnologija.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)08.04.2005. u 22:39 - pre 232 meseci
Citat:
svi koji su probali beta verziju Longhorna mogu da posvedoche o zakucavanju kompjutera vec pri prvom startovanju


Svi koji imaju pojma, znaju da Longhorn beta nije još izašla.

Citat:
Ah da, oni izbace finalnu verziju nechega, a onda izbace josh 2 SP-a (za "finalnu" verziju Office-a)... Mislim...


Missssim... kad to uporedimo sa kupusarom gde svakih 2-3 nedelje ima toliko apdejta koliko MS nakupi za godinu-dve.. O ritmu u kom izlaze nove verzije kernela za kupusaru bolje da ni ne pričamo. Svaki ponedeljak, da nije to kao dan za pijacu, pa onda usput i kernel..?
A kvalitet softvera na kupusari, pa to je skoro pa neopisiva tuga. Doduše, "kupusara" je dosta dobra definicija.

Citat:
a npr. drajveri za modeme (sa kojima linux korisnici imaju najvishe problema na ovom forumu) chak i u beta verziji rade savrsheno.


M'da, ako postoje uopšte.

Citat:
Windows 2000 Professional i Windows 2000 Advanced Server su kao nebo i zemlja


Šta je, nedostaje nam AD (i uloga DC) na Win Professional? U kom to filmu?

Ne bih da nikog ocrnim, ali eno na Windows Server forumu ima lik, instalirao Data Center verziju Win 2003, pa pita što SP1 odbija instaliranje. Tako i ti sad pričaš svašta.

Citat:
pa chak ni ovaj drugi nije imao resheno pitanje instalacije drajvera "u hodu".

Dogovorite se kupusari šta ćete da pričate: prvo mi caiser reče nešto za drajvere i servere, a sad ti nešto obrnuto.

Citat:
A to je malo neozbiljno od firme za koju se smatra liderom na polju informatichkih tehnologija.

Šta je neozbiljno? To što nikog uvo ne boli da menja drajvere svaki čas na serverima ili što ti pričaš da je to neozbiljno?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)08.04.2005. u 23:33 - pre 232 meseci
Citat:
ventura: Mozda zato sto microsoft ne izbacuje 1.0.0.2.0.1.a-beta.0.1 verzije svakog proizvoda, i mozda zato sto Microsoft kao ozbiljna firma prvo ispita do dobro pre nego sto pusti u javnost, jer to nije Linux, pa da mogu da se zajebavaju, pa ako nesto zajebu, nema veze odma ce da izbace verziju 1.0.0.2.0.1.a-beta.0.2 i 'resen problem'...


Ti to nama priču o SP2. SP2 je napravio taku frku i pometnju da i dan danas imaš masu ljudi koji ga se boje instalirati jel su čuli da remeti sve. Naravno da to nije tačno, ali baš to su oni ljudi - krajnji korisnici koje vi toliko potencirate.


Citat:
degojs: Missssim... kad to uporedimo sa kupusarom gde svakih 2-3 nedelje ima toliko apdejta koliko MS nakupi za godinu-dve.. O ritmu u kom izlaze nove verzije kernela za kupusaru bolje da ni ne pričamo. Svaki ponedeljak, da nije to kao dan za pijacu, pa onda usput i kernel..?
A kvalitet softvera na kupusari, pa to je skoro pa neopisiva tuga. Doduše, "kupusara" je dosta dobra definicija.


Ok. Vidno još nisi naučio razliku između updejta sistema i updejta sistema sa svim aplikacijama na njemu.

Usput od kada je software lošiji ako češće izlazi. Ja mislim da to treba da znači samo da ljudi više rade na njemu i da svaki put bude bolji i bolji.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)08.04.2005. u 23:43 - pre 232 meseci
Citat:
Ok. Vidno još nisi naučio razliku između updejta sistema i updejta sistema sa svim aplikacijama na njemu.


Slobodno saberi apdejte za Windows (uključujući i stvari kao IIS, itd), Office i slično sa onim sa čim te pozdravlja tako opremljena kupusara. Javi kad sračunaš.

Citat:
Ti to nama priču o SP2. SP2 je napravio taku frku i pometnju da i dan danas imaš masu ljudi koji ga se boje instalirati jel su čuli da remeti sve.


(čuli od vas kupusara, zar ne?)

vs.

Citat:
Naravno da to nije tačno


Komentar potreban?

Kako tebi uspeva da uvek samog sebe zajebeš? Da se prisetimo, tako si rekao i za ASP.NET da je loš, a onda posle da ga nikad nisi koristio.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)08.04.2005. u 23:46 - pre 232 meseci
Citat:
Usput od kada je software lošiji ako češće izlazi. Ja mislim da to treba da znači samo da ljudi više rade na njemu i da svaki put bude bolji i bolji.


Da li je tebi promaklo da su veći korisnici (poslovni svet) od MS tražili da apdejti za Win izlaze jednom mesečno (na šta je MS i pristao), a ne češće? Verovatno bez razloga..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)08.04.2005. u 23:55 - pre 232 meseci
Hehe znao sam da ćeš spomenuti ASP.NET. ASP dot NET je lošiji od PHPa ali nije da ne valja. Nije bitno to...


Dragi win useri to nisu saznali od kupusara nego gomile, mase, miliona sa news grupa, foruma, supporta, kompanija koja piše software. Da te posjetim:

1. pogledaj ES pa vidi koliko je Win korisnika potražilo pomoć
2. pogledaj Google pa vidi koliko je u svijetu Win koristina se žalilo da ima ne radi nešto
3. za primjer samo pogledaj koliko se ljudi žalilo na divX + SP2 ili npr. AntiVirus + SP2
4. sjeti se koliko je kompanija imalo na svom homepage warrning: trenutna verzija programa ne radi sa SP2 sačekaj te novu blablabla

Da te podsjetim? PUNO.


Ja sam sebe kompromitujem? Neee...
Ja sam samo realan, za razliku od npr. tebe.
Evo i ti i ja npr. znamo da kupusari ne šite informacije tipa sp2 pravi frku. Takođe i ti i ja znamo zašto neke stvari pod SP2 nisu radile. Takođe i ti ja znamo da je SP2 sasvim ok stvar, koja jes da je napravila malu pometnju ali je dosta sredila windows security (IE, FW...). Samo ja pošto nema ništa ni protiv koga ne pokušavam zagovarati nešto što jednostavno nije istina i koapti po googletu neke linkove koji to dokazuju.

Upust, baš bi valjalo sabrati npr. patchave slackware 10 pa viditi da li će iznositi 340MB kao SP1 za 2003. Naravno, to je samo sys bez aplikacija.

Primjetio sam u diskusijama da se dosta hvatate za "kupusare". Nađete par neiskusnih koji kažu par kontradiktornih stvari i ne puštate. To nije dobar advocacy. Ne bi trebalo da se djelimo u klanove (boža pa nije ovo CS) nego jednostavno da diskutujemo. Zato, mene izuzmi iz nekih "kupusara" pošto ja sebe za takvog ne smatarm. Ja sam seljak, svoj posao radim profesionalno i važnijami je plata, hljeb i kava od nekog ideala pisanja softwara.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 00:06 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: Svi koji imaju pojma, znaju da Longhorn beta nije još izašla.


Mcft.Windows.CodeName.Longhorn.3718.ISO (nadam se da modovi nece izbrisati ovo, ne reklamiram warez, chak sam protiv warez-a). Beta je izashla, ali nije javno dostupna. Chak je i serial "procurio"... Ali razumem te, degojs, ti pratish samo www.microsoft.com - zato i ne vidish stvari koje su pred nosom...

Citat:
Missssim... kad to uporedimo sa kupusarom gde svakih 2-3 nedelje ima toliko apdejta koliko MS nakupi za godinu-dve.. O ritmu u kom izlaze nove verzije kernela za kupusaru bolje da ni ne pričamo. Svaki ponedeljak, da nije to kao dan za pijacu, pa onda usput i kernel..?
A kvalitet softvera na kupusari, pa to je skoro pa neopisiva tuga. Doduše, "kupusara" je dosta dobra definicija.


Choveche, ja koristim LINUX, ja ne vidim nikakve update-ove o kojima ti kroz ceo advocacy prichash, a nijednom nisi naveo shta to, pobogu, update-ujesh toliko. Smeta ti nova verzija kernela? Ja to vidim kao plus. Ne morash da ga update-ujesh kako izadje novija verzija, za to postoji grsec i razni alati za kernel hacking, pa se zashtiti sam. Ako znash kako se koriste.

Citat:
Kako tebi uspeva da uvek samog sebe zajebeš? Da se prisetimo, tako si rekao i za ASP.NET da je loš, a onda posle da ga nikad nisi koristio.


Zashto stalno idesh u off topic? Ko sad pricha o ASP.NET-u ?

Citat:
dr ZiDoo: Upust, baš bi valjalo sabrati npr. patchave slackware 10 pa viditi da li će iznositi 340MB kao SP1 za 2003. Naravno, to je samo sys bez aplikacija.


Od update-a sa 10 na 10.1 vredi spomenuti jedino kernel (2.4.29 kao i 2.6 granu - kao podrshku, i par sitnica tipa openssl), shto teshko da iznosi i deseti deo od SP2. Ali shta zna windows korisnik shta je update na slack-u...

A malo vishe o Longhornu sa sve screenshotovima imash ovde
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 00:59 - pre 232 meseci
Citat:
mkdsl
Mcft.Windows.CodeName.Longhorn.3718.ISO (nadam se da modovi nece izbrisati ovo, ne reklamiram warez, chak sam protiv warez-a). Beta je izashla, ali nije javno dostupna. Chak je i serial "procurio"... Ali razumem te, degojs, ti pratish samo www.microsoft.com - zato i ne vidish stvari koje su pred nosom...


3718? ;-) Ovaj, ima nekih od nas koji prate, recimo, msdn.microsoft.com (universal subscription ;-) pa imaju Longhorn v4074 na "poklon" od Microsofta :)

Nego, vest za tebe - 3718 je neoficijelna alfa verzija, 4074 je takozvana developer test verzija (za WinHEC 2004 konferenciju) od prosle godine, a prva beta verzija Longhorna se ocekuje negde u Junu.

Elem - u profi svetu proizvodi obicno idu po fazama:

- Unit test
- System test
- Alpha
- Beta
- Release Candidate
- Final

Ako ti sudis po bilo cemu sto nije bar beta 2, onda je taj sud potpuno irelevantan sto se proizvoda tice. Tu beta verziju Longhorna tesko da ces videti u sledecih nekoliko meseci :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 01:18 - pre 232 meseci
Ok, iskopao sam verziju koja se sluchajno zatekla na jednom ftp serveru . A videh da ima i 4074 (rarovana) . Elem, tu alphu 2 sam imao chast da isprobam... Ali poshto je alpha 2 u pitanju, onda i razumem zashto je takva kakva je...

Linux izbacuje stable i unstable verzije svega (unstable ne znachi bash toliko "nestabilno", vec uglavnom "nepodrzhano"). A kad vec spomenuh beta verziju longhorn-a, zashto se toliko godina chekalo na izlazak beta verzije? Malo malo, pa MS odlozhi izlazak... Da li je u pitanju neko revolucionarno reshenje (poshto ti, Ivane, pratish MSDN), ili shta? Npr, slack je od pojave XP-a do sad izbacio 4 verzije svoje distribucije (9.0, 9.1, 10.0, 10.1), a u junu (nezvanichno) izlazi 11-ica (vec najavljeno izbacivanje GNOME-a iz v11.). Shta ce nam to MS ponuditi tako revolucionarno kad tek sad objavljuje podrshku za instalaciju drajvera "bez restarta" ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 06:46 - pre 232 meseci
Citat:
A kad vec spomenuh beta verziju longhorn-a, zashto se toliko godina chekalo na izlazak beta verzije?

Možda zato što konkurencija i nije neka?

I da ponovimo, beta još nije izašla. Ne znam baš gde sam pročitao, al znam da nije slashdot.

Citat:
Da li je u pitanju neko revolucionarno reshenje (poshto ti, Ivane, pratish MSDN), ili shta?

Pošto reče da imaš betu ili si imao prilike da razgovaraš sa ljudima o tome, mogao bi da nam ti odgovoriš na to pitanje :) Ovi što čitaju microsoft.com ( ili imaju MSDN kao što Ivan reče ) uglavnom nemaju blage veze, kako bi i imali? Na tom sajtu piše se o fudbalu, a MSDN pretplata donosi CD i DVD-ove ili mogućnost download-a najnovijih filmova iz Holivuda.

Citat:
Npr, slack je od pojave XP-a do sad izbacio 4 verzije svoje distribucije (9.0, 9.1, 10.0, 10.1), a u junu (nezvanichno) izlazi 11-ica (vec najavljeno izbacivanje GNOME-a iz v11.).


I?

Citat:
Shta ce nam to MS ponuditi tako revolucionarno kad tek sad objavljuje podrshku za instalaciju drajvera "bez restarta" ?

Opet, na ovo pitanje bi verovatno trebao ti da nam odgovoriš, pošto reče da imaš (ili si čuo o) tu beta verziju.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 06:51 - pre 232 meseci
Citat:
Ali shta zna windows korisnik shta je update na slack-u...


Zaboli me k**** da više slušam tu priču: "probaj drugu distribuciju." Probao sam i RH i Mandrake i Debian, a sad ti o slacku. Malo sutra više da slušam tu pesmu.

Da podsetimo, Mandrake 10.0, tek nakon izlaska, opa miki, nekih pola giga samo apdejta za sigurnost. Debian je neopevana žalost što se istog tiče.

Inače, slack je distribucija koju možeš da preporučiš samo nekom za zajebavanje: čovek se razboli, a ono sve stane.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 06:56 - pre 232 meseci
Citat:
Zidoo:
ASP.NET. ASP dot NET je lošiji od PHPa ali nije da ne valja. Nije bitno to...


Bitno je da ti nisi ni probao ASP.NET ozbiljnije, ali evo, opet znaš da je lošiji od PHP :) Ukazalo ti se ili šta?

Citat:
Dragi win useri to nisu saznali od kupusara nego gomile, mase, miliona sa news grupa, foruma, supporta, kompanija koja piše software. Da te posjetim:

1. pogledaj ES pa vidi koliko je Win korisnika potražilo pomoć
2. pogledaj Google pa vidi koliko je u svijetu Win koristina se žalilo da ima ne radi nešto
3. za primjer samo pogledaj koliko se ljudi žalilo na divX + SP2 ili npr. AntiVirus + SP2
4. sjeti se koliko je kompanija imalo na svom homepage warrning: trenutna verzija programa ne radi sa SP2 sačekaj te novu blablabla

Da te podsjetim? PUNO.


A onda ti pogledaj ES i Google pa pogledaj koliko ima pitanja za Linux. A onda uporedi to sa brojem korisnika Linuxa i Windowsa :)

Google:
68 M za upit: windows problem
38 M za upit: linux problem

Nekako mi to nije proporcionalno sa brojem korisnika jednog i drugog. Ne kažem da je ovo super metod, ali ako znaš za bolji, pa daj da čujemo. Kad se u obzir uzme još da Windows ima mnogo više tehnički slabije potkovanih korisnika (ne interesuje ih da izučavaju kako radi OS), stvari stoje još gore, rekao bih.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.04.2005. u 08:38 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 07:34 - pre 232 meseci
Citat:
Dr. Zidoo:
Nađete par neiskusnih koji kažu par kontradiktornih stvari i ne puštate.


Pretpostavljam da pričaš o sebi, kao o nekom za kog sam se uhvatio da priča kontradiktorne stvari? Slažem se, evo da te podsetim:



Ladies and gentlemen, Dr. Zidoo's Late Night Advocacy RETRO Show:

Citat:
A) Ja jos uvjek smatram da je ASP.NET los

Citat:
B) ASP.NET je jedna promašna, ogromna stvar.

Citat:
C) ASP.NET je nesto nejlosije sto je MS napravio od winME.

vs.
Citat:
ASP dot NET je lošiji od PHPa ali nije da ne valja.


Oh no, that's not all. There's D, too. Yeah, there's D:

Citat:
D) Ono, kada ga gledaš na papiru oki je, ali programiranje u njemu je smrt.


vs.
Citat:
Da, "pokušo" sam programirati u dotičnom alatu.



Eto, ima baza na ES, pa lepo nađemo šta je ko pričao. Saberi se, vidiš li da BUKVALNO ne znaš više ni šta pričaš.


Sad ti ovo lepo obriši, a pričaj da smo se mi uhvatili par neiskusnih koji pričaju kontradiktorno.. Dooooh!
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 10:16 - pre 232 meseci
Naravno degojs, naravno da neću obrisati i ako je ovo jako offtopic, ali jelte nema smisla da ti damo još neku referencu.

Ja sam web developer. I radim to već par godina, i ljudi vele da se dam dobar. Radim u PHPu, a kao bazu obično koristim mySQL i/ili PostgreSQL. Pošto sebe smatram za normalnim web developerm naravno da sam uzeo da probam i ostale tehnologija a ne samo da se držim jedna kao pjan plota. I evo šta se dešava:

ASP.NET i MSSQL kombinacija. Zadatak: napraviti jedan mali forum.

Prvo, pogledam cjenu VS.NET studio i vidim da je pozamašna. Ok, ljudi cjene svoje proizvode reko možda su stvarno dobi, ali ajde reko uzeću besplatni web matrix da vidim samo kako to sve funkcioniše.
I naravno kreneš praviti nešo i šta dobiješ: dobiješ to da ti asp.net tehnologija đuture sa web matrixom generiše ogromne količine nekih hidden boxova, dzidza midza koje se eto tako ubacuju po HTML kodu i rade "nešto". Dobiješ ogromne količine nekog koda sa ogromnim imenima funkcija. U odnostu na PHP duplo glomaznije i komplikovanije. I sve to naravno rastura page, hidden polja narušavaju izgled stranice i svašta nešto. MSSQL me dobro poslužio. Forum sam napravio, radio je ono što treba da radi.

Zaključak: ASP.NET je po meni nešto jako kompikovano i glomazno. Nisam primjetio neki templet sistem koji može da parira smartiju, pravi muke dizajnerima.
Takođe, vidim neke stranice koje ga koriste i rade savršeno. MS.com npr. Znači jezik očito nije toliko loš. Sa druge strane ima dobru integraciju u sam sistem. I vidiš kao pravi "zaolet i Linux OS" kako me ti nazivaš ja mogu da sagledam situaciju. I velim da jezik nije loš.

E sada vidi. To nije kontradiktornost. Čovjek stalo uči i gradi svoje mišljenje. Samo kompleksaši i blago retardirane osobe mogu da tvrde jednu stvar bez da gledaju druge. Takođe samo isti takvi mogu da govore da nešto valja bez da probaju nešto drugo.

Evo ja tebe sada pitam.

Jesi programirao ti ikada u PHPu? Nešto eto kao jedan simple forum?
Jesi programirao ikada u ASP.NET? kako si surađivao sa timom dizajnera?
Jesi koristio ikada Linux za server? Jesi ga ikada administrirao? Jesi sabrao debian updejt?
Da li si ikada rekompajlirao kernel? Da li si ikada ukompajlirao GRSEC u kernel?
Da li si ikada administrirao neki Windows server?

Onda malo stavari vezanih za ovajt opic koje si diplomatski izbjegao:

Koliko kvazi klinaca koristi Linux za hakeraj pa pitaju pitanja tipa kako da rekompaliram nešto. KAko se koristi nmap etc. Vezano za ES. A koliko ima pitanja npr. zaštita sa grseca mi neda da podignem X server?
Koliko ima prosječnih Windows korisnika koju kukaju na windows na ES?

E sada suma zidoo vs. degojs.
Kao što vidiš ja sam koristio asp.net. Kao što vidiš koristio sam i windows. A naravno i Linux i PHP i platforme na kojima radim.

Pitanje je da li si ti to uradio?

Tvoje prozivanje neće pobrati ničije simpatije (bar ja tako mislim). Ja za razliku od nekih na ovom forumu nisam promjenio svoj nick ili nešt tako. Ja se ne sramim svojih pitanja. Došo sam na ES kada nisam znao razliku između Linuxa i Unixa. Što mene nikada nije sramota. Ja sam uvjek bio zato da je ES mjesto na kojem treba da se uči, pomaže drugima a ne da se vode ovakve nekonstruktivne rasprave, a stvarno ne vidim šta je inače tvoja misija.

Ladies and gentlemen...
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 12:03 - pre 232 meseci
Naravno.

Zar sumnjaš? Mislio sam da me znaš bolje ;)

Iskreno, primetio si nekad da trešujem nešto na Linuxu konkretno a da to nisam probao? Jok, vala. Čak sam uklonio coLinux i na jedan kompjuter stavio kupusaru. coLinux/Debian je odradio posao: kupusara je dobila kod mene kredit od $35 koliko je koštala nabavka polovnog p2 400/160 MB/8 GB.


Poštedi me patetične i srceparajuće priče. Drugi put pamet u glavu, video si da ja negde pišem nešto tipa, PHP nisam ozbiljnije probao ali znam da je lošije od ASP.NET? :) Koliko vidim, takve stvari su tipične za vas koji koristite kupusaru i imate običaj da pričate izmišljotine vezano za Windows. Eno čovek ima betu Longhorna, pre od Microsofta. Šta je više reći?

Tvoje dalje lupetanje na račun ASP.NET i VS neću više ni da komentarišem. Slobodno nastavi, ne znam samo da li je tebi jasno da tim što si napisao samo demonstriraš koliko ne poznaješ iste..







[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.04.2005. u 13:43 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 12:22 - pre 232 meseci
Citat:
Jesi programirao ti ikada u PHPu? Nešto eto kao jedan simple forum?


Ne i nikad nisam rekao da je PHP promašaj. Za razliku od tebe,
Citat:
Jesi programirao ikada u ASP.NET? kako si surađivao sa timom dizajnera?

Da. Surađivali smo odlično.
Citat:
Jesi koristio ikada Linux za server? Jesi ga ikada administrirao? Jesi sabrao debian updejt?

Da (samo kod kuće, zajebancija), u skladu sa tim: da, da. Sve na nivou - kućne zajebancije. Loša je kupusara da to boli.

Citat:
Da li si ikada rekompajlirao kernel? Da li si ikada ukompajlirao GRSEC u kernel?

Ne. Doduše, čim me to pitaš, jasno mi je kakvo je stanje na kupusari.. rekompajliranje..
Citat:
Da li si ikada administrirao neki Windows server?

Radim to na poslu svaki dan.

Možda zaista treba svi ovde na napišemo gde radimo i šta, pa da ove koji ne rade profesionalno u IT, da zamolimo da se ne javljaju više? Može? Čisto da ne bi oni što rade u mesarama držali predavanja ostalima, šta znam.

Ako smo završili sa tim, da nastavimo dalje :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 12:42 - pre 232 meseci
Citat:

A kad vec spomenuh beta verziju longhorn-a, zashto se toliko godina chekalo na izlazak beta verzije? Malo malo, pa MS odlozhi izlazak... Da li je u pitanju neko revolucionarno reshenje (poshto ti, Ivane, pratish MSDN), ili shta?


Pazi, Windows je izuzetno kompleksan proizvod sa verovatno najvecim ekosistemom third-party softvera i hardvera koji radi na njemu.

Za razliku od Linuxa, gde nova verzija Kernela / glibc-a ili neceg slicnog moze i da napravi neki 3-party softver neupotrebljivim, zato sto:

a) mahom su takvi softveri besplatni, pa nije veliko komercijalno opterecenje i ako ne rade, bar ne osecas da si "bacio pare"

b) dosta njih su open-source, pa se pre ili kasnije neko seti da ih "patchuje"

c) mali je user base na svetskom nivou da bi bilo velikih problema a ono sto je kriticno se i ovako i onako odrzava za $$$ pa se resenje nekako iznadje.

U slucaju Microsofta, nije tako - dobar deo softvera je komercijalan, dakle ljudi su platili za njega i ocekuju da radi i na novom Windowsu - prosecnog Joe-a ili nekog IT managera u firmi bas briga za "bells and whistles" novog softvera, ako stari koji je placen nece da radi na postojecim instalacijama.

Longhorn je radikalno nova verzija Windowsa - sa potpuno novim UI kodom, execution engine-om (bazira se na .NET-u) i gomilom drugih stvari i verujem da MS ima dosta stvari koje moraju da urade da bi sve radilo kako treba i sa tudjim softverom i hardverom.

I na mnogo manjim paketima koji ciljaju na mass-market ima neverovatno mnogo stvari na koje moras da mislis - i neophodan je dug rad da sve sljaka kako treba.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 13:41 - pre 232 meseci
Citat:
U slucaju Microsofta, nije tako - dobar deo softvera je komercijalan, dakle ljudi su platili za njega i ocekuju da radi i na novom Windowsu - prosecnog Joe-a ili nekog IT managera u firmi bas briga za "bells and whistles" novog softvera, ako stari koji je placen nece da radi na postojecim instalacijama.


Samo da se nadovežem na ovo što Ivan reče..

OGROMAN broj malih firmi i nema IT odelenje, već imaju ugovor sa firmama koje su specijalizovane za to, da im rešavaju probleme kada se pojave. Navede se nivo očekivane usluge, cena, potpiše ugovor i vozi. Kada MS ne bi testirao koliko testira, ovakav rad bi bio mnooooogo otežan i samim tim troškovi takvih malih firmi veći, jer bi morali da imaju nekog ko je stalno tu, a taj ne sedi tamo za dž.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)09.04.2005. u 18:40 - pre 232 meseci
Nema potrebe za vređanjem i sličnim stvarima. Ovo ide pod ključ.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: "Nemoguće".. se dešava :)10.04.2005. u 15:17 - pre 232 meseci
Nadam se da ste se malo oladili.

Valjda ćete moći da nastavite sa konstruktivnom raspravom.

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: "Nemoguće".. se dešava :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11761 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.