Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org

[es] :: Advocacy :: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8271 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:26 - pre 230 meseci
Citat:
i zamisli pri delegiranju, da ti neki lesh od masine dobije masterbrowser role....pakao


Zamisli da ti ne zamišljaš ovakve stvari, koliko bi ova rasprava imala više smisla. Zar ne?

Pa zar vi ZAISTA ne umete bolje nego da se non-stop pozivate na Win 9x?

Stavi ti Ljinux iz '98 pa da vidimo šta i kako ćeš sa istim.. I to ako zaboravimo na NT.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:41 - pre 230 meseci
da budem iskren, ne verujem ti.... jer win2win radi dobro i pouzdano u situaciji 2-3 masine... sve preko toga...nije sigurno

a sto win9x? pa znas kako,sharenish od korisnika i hardvera, opet svima treba da radi

i jos nesto, na 128 rama i 333 mhz MOZES instalirati xp, bez ikakvih problema. e sad zamisli takav lesh da bude master browser?

idealno a?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:45 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: e i ne koristim ethereal, komplikovan mi je u win


Kako misliš komplikovan, ima isti onaj usrani GTK GUI kao i na linuxu.

Na linuxu je dobar, a na win sa identičnom funkcionalnosti nije? Mdaj...

Citat:
radije bi tcpdump ali i on daje brdo brljotina, najvise volim tcpick za linux, bas radi posao u realtimeu, naravno zajedno sa grep-om


lakše ti je grepati datoteku neko koristiti tcpdump i one ugrađene mehanizme za evaluaciju izraza??

Evo prvi put u životu gledam ovaj tcpick i doima se jedno 1000 primitivniji od tcpdump. A glavno je da radi samo na linuxu i da je u beti, jelte....cccc.

Citat:
a da ne pricam o iptables-iproute stvarima koje su stvarno nesto sto svakako win u tom obliku nikada nece imati (ne mislim na konzolu nego na tako maleno-a-radi-posao)


A čuj, zato i za linux imaš tako "puno" "firewallova"...ovaj netfilter front-endova, dok win imaju daleko skalabilniji i slojevitiji mrežni stog koji omogućava i 3rd party develperima da uberu svoj dio kolača i pruže tako "napredne" stvari kao što je u per-application outgoing polisa u 1 klik mišem u trayu.

Citat:
trovanje sa browsingom:

objasni mi ovo ali u 1 recenici......

ZASTO jedan racunar koji je u mrezi sa vise od 3-4 windowsa skoro pod obavezno ima problema sa browsingom LAN mreze? povecanjem broja racunara stvari postaju eksponencijalno gore.... zasto ISTI TAJ RACUNAR,5 minuta kasnije , dignut pod LIVE LINUXOM, NEMA PROBLEMA sa win mrezom, browsuje najnormalnije, salje fajlove i shtampa bez problema... a i perfoemanse winmreze su bar 20% bolje....

e samo u 1 recenici ako mozes....


Ti Si Loš Windows Administrator.

Nažalost vrlo je popularan kod zealota sindrom - meni ne radi, dakle nikome ne radi, kao i onome liku koji je nedavno došao trubeći da su NT-bazirani win smeće zato jer mu neki tajvanski komadić hw-a sa lošim driverima baca BSOD.

Tako i ti. Netki tko zna taj bi problem riješio nakon 10 min mrežne dijagnostike. Možda neki plaćeni MS-ov tečajevac? Pitaj svog ortaka da ti pomogne...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:48 - pre 230 meseci
Citat:
da budem iskren, ne verujem ti.

Ma možeš da mi ne veruješ koliko god hoćeš, šta da ti ja radim.

Pa ko bi imao veliku Windows mrežu da je to tako? Daj bre.. šta pričaš.. Veće firme se masovno rešavaju Novella i ostaju na Windows-only mrežama, a ti pričaj i pričaj..

Citat:
jer win2win radi dobro i pouzdano u situaciji 2-3 masine... sve preko toga...nije sigurno


Hahahaha.. :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:53 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: da budem iskren, ne verujem ti.... jer win2win radi dobro i pouzdano u situaciji 2-3 masine... sve preko toga...nije sigurno


Evo u domu LAN sa > 300 mašina, 99% win, radi ko sat. Jedini problemi su kad se nekim budalama nakote crvići....

Citat:
i jos nesto, na 128 rama i 333 mhz MOZES instalirati xp, bez ikakvih problema. e sad zamisli takav lesh da bude master browser?

idealno a?


Odakle ti primisao da master browser se odabire totalno slučajno? Zašto misliš da će to biti baš najslabija mašina u workgroup-u? Misliš da su MS inženjeri tako glupi? :)
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 02:54 - pre 230 meseci
oprosti samo ja ne zivim i ne radim u LAB uslovima, a sto se tajvan smeca tice, cekaj, i to je hardver? ok hoces da mi kazes da je RTL losa firma za LAN kartice?
a prodala 20 miliona komada chipova... a sve su mi RTL kartice po masinama

a menjao sam i intele i 3-come i 300 cuda,menjao switchecve,pomislih mozda je do ups-eva,hajde da probamo apc,ok ne valjaju kablovi? vazi idemo na CAT5e,sve novo, cekaj ne valja opet, ma mora da je zbog duhova? ok bili su svestenici i osvestali prostorije, onda smo menjali faze (menjali uticnice 220V),ajde mozda je zbog struje iako ima ups...ajde na pozajmicu GIGA SWITCH i 4-5 kartica da probamo.... hmmm... DZABA
a onda sam uzeo suse live i ubacio u masinu (hp-2.6 p4 intel stara 10 dana,bas u momentima kada je zakucavala ceo windows cekajuci na odgovore master browsing servera)

i ODJEDNOM... SVE RADI NA 1? prvo sam se zbunio, nije mi bilo jasno, na kraju skapiram da to radi, ali kao metak radi....

sreci nikad kraja :) a onda smo konsultovali smb-wins i sve je krenulo uzbrdo....

CITAT:
Odakle ti primisao da master browser se odabire totalno slučajno? Zašto misliš da će to biti baš najslabija mašina u workgroup-u? Misliš da su MS inženjeri tako glupi? :)

pa znas kako,bojim se da je tu vise slucajnosti nego nekog stvarnog delegiranja po sistemu ko je jachi,brzi,bolji.... nece to bas tako kao su ms ing. smislili
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:06 - pre 230 meseci
Citat:
pa znas kako,bojim se da je tu vise slucajnosti nego nekog stvarnog delegiranja po sistemu ko je jachi,brzi,bolji.... nece to bas tako kao su ms ing. smislili


Jok nema delegiranja po sistemu ko je jači... Uvek odabere Win 9x ako ima, sigurno :))))

hehehehe...
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:10 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: oprosti samo ja ne zivim i ne radim u LAB uslovima, a sto se tajvan smeca tice, cekaj, i to je hardver?


Ne, već kad ljudi kupuju super-jeftin hw valjda ne očekuju super-kvalitetu.

Loši driveri su notoran izvor nepravedne pljuvačine za win...zato i MS pravi alate kao što je PREfast, pravi novi driver model (WDF, umjesto WDM koji je tu bio 15-ak god), na LH-u će svi neesencijalni driveri imati mogućnost da se izvode u ring3...jednostavno ljepota.

Citat:
i ODJEDNOM... SVE RADI NA 1? prvo sam se zbunio, nije mi bilo jasno, na kraju skapiram da to radi, ali kao metak radi....


I reče bog, neka bi svjetlo... :>

Citat:
sreci nikad kraja :) a onda smo konsultovali smb-wins i sve je krenulo uzbrdo....


Ako bolje znaš linux nisi trebao ni dirat win. Bolje to nego da radiš negativan nepravedan publicitet.

Citat:
pa znas kako,bojim se da je tu vise slucajnosti nego nekog stvarnog delegiranja po sistemu ko je jachi,brzi,bolji.... nece to bas tako kao su ms ing. smislili


Glupost. Evo što veli Larry Osterman, jedan od core networking developera:

http://blogs.msdn.com/larryosterman/archive/2005/1/11.aspx

Citat:

Client's periodically (every three minutes) sent a datagram to the master browser server, and the master browser would record this in it's server list. If the server hadn't heard from the client for three announcements, it assumed that the client had been turned off and removed it from the list. Backup browser servers would periodically (every 15 minutes) retrieve the browser list from the master browser.

When a client wanted to browse the network, the client sent a broadcast datagram to the workgroup asking who the browser servers were on the workgroup. One of the backup or master browser servers would respond within several seconds (randomly). The client would then ask that browser server for its list of machines, and would display that to the user.

If none of the browser servers responded, then the client would force an "election". When the potential browser servers received the election datagram, they each broadcast a "vote" datagram that described their "worth". If they saw a datagram from another server that had more "worth" than they did, they silently dropped out of the election.

A servers "worth" was based on a lot of factors - the system's uptime, the version of the software running, their current role as a browser (backup browsers were better than potential browsers, master browsers were better than backup browsers).

Once the master browser was elected, it nominated some number of potential browser servers to be backup browsers

This scheme worked pretty well - browsers tended to be stable, and the system was self healing.

Now once we started deploying the browser in NT, we started running into problems that caused us to make some important design changes. The biggest one related to performance. It turns out that in a corporate environment, peer-to-peer browsing is a REALLY bad idea. There's no way of knowing what's going on on another persons machine, and if the machine is really busy (like if it's running NT stress tests), it impacts the browsing behavior for everyone in the domain. Since NT had the concept of domains (and designated domain controllers), we modified the election algorithm for to ensure that NT server machines were "more worthy" than NT workstation machines, this solved that particular problem neatly. We also biased the election algorithm towards NT machines in general, on the theory that NT machines were more likely to be more reliable than WfW machines.


Dakle jače mašine imaju prednost ispred slabijih...samo ti vjerojatno znaš kako to da ti je baš win9x postao master browser, ispred NT-based serverskih verzija...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:19 - pre 230 meseci
ja ti pricam realnu situaciju, a ta prica o 3 minuta nema bas osnova, oni razmenjuju poruke na 3 minuta ali sustina je da se oni ne cuju medjusobno kako treba,propuste pakete pa ne razmene ceo browsing tree ,i onda aplikacija koja je zatrazila podatak ode u not responding, ponekad zabode i explorer.exe

e sad sto se tice ovog sto kaze ms ing. uptime vreme kao i verzija win-a ne moraju da budu preduslovi. mogu da budu a ne moraju

uostalom master browser je dinamicna stvar,browseri se menjaju,gasenjem i paljenjem racunara u mrezi, pa moze opet da se desi da taj p2 (333 128ram) postane od prvobitnog backupbrowsera, master browser

to je realna situacija koja se desava,pogotovo kad imate brdo masina (po firmama) gde se one pale,gase,resetuju,baguju i slicno....

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:28 - pre 230 meseci
Citat:
e sad sto se tice ovog sto kaze ms ing. uptime vreme kao i verzija win-a ne moraju da budu preduslovi. mogu da budu a ne moraju


Ama čoveče što izvrćeš. Pa upravo su, još pre, i menjali sistem zbog toga - ponašanja u velikim mrežama. Pa šta, menjali, pa ništa, iako kaže da su promenili stvari i da je radilo OK. A i to se odnosi na sisteme od pre.. 10+ godina, čini mi se?

Citat:
While reminiscing, I remembered a memorable bug I fixed back in the early 1990's that's worth writing up because it's a great example of how strange behaviors and subtle issues can appear in peer-to-peer distributed systems (and why they're so hard to get right).

Btw, the current design of the network neighborhood is rather different than this one - I'm describing code and architecture designed for systems 12 years ago, there have been a huge number of improvements to the system since then, and some massive architectural redesigns.


Slobodno ti idi u neku veću firmu, gde je mrežu postavljao neko ko zna znanje, pa da vidiš radi li to ili ne. Pa nemoj da se provaljuješ pobogu. Svaki dan idem na posao, mora da mi se priviđa ili izgleda da niko nije primetio da koristimo Windows na VMWare na Linuxu kao oni u Minhenu :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.06.2005. u 04:31 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:28 - pre 230 meseci
Citat:
xtraya: ja ti pricam realnu situaciju, a ta prica o 3 minuta nema bas osnova, oni razmenjuju poruke na 3 minuta ali sustina je da se oni ne cuju medjusobno kako treba,propuste pakete pa ne razmene ceo browsing tree ,i onda aplikacija koja je zatrazila podatak ode u not responding, ponekad zabode i explorer.exe


Da baš, na mreži od 5 računala....

Citat:
e sad sto se tice ovog sto kaze ms ing. uptime vreme kao i verzija win-a ne moraju da budu preduslovi. mogu da budu a ne moraju


On ti lijepo kaže da svaka mašina procjenjuje svoje mogućnosti da bude browser, te da serverske verzije win, kao i one bazirane na NT kernelu imaju prednost, a ti misli što hoćeš.

Citat:
uostalom master browser je dinamicna stvar,browseri se menjaju,gasenjem i paljenjem racunara u mrezi, pa moze opet da se desi da taj p2 (333 128ram) postane od prvobitnog backupbrowsera, master browser


Da, ukoliko je jedino računalo u "mreži".

Citat:
to je realna situacija koja se desava,pogotovo kad imate brdo masina (po firmama) gde se one pale,gase,resetuju,baguju i slicno....


Evo, domski LAN, 300 mašina, admin dolazi provjeravat svaka 3-4 dana. browsing i file sharing rade super, ima gomilu workgroupa, mašina od win95 do Server 2003 i zna se nekad explorer.exe zaštopat, ali browsa ništa sporije od sambe na linuxu.

Uostalom, bio sam čitao neke testove, samba je uvijek bila lošija ili ista po performansama od NT servera.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:35 - pre 230 meseci
zbilja ne znam da li je sporija, samo znam da radi, i to je jedino sto me zanima

a na faksu mom imaju 300+ masina na w2k, ima AD naravno i radi to ok ali svarno ponekad bude frka sa logovanjem dok prodje auth,ceka se po 10-20 sekundi, pa padne zakucavanje aplikacije pri save-ovanju na server disk, i onda znas kako poludis posle sat-dva rada, zaneses se u posao i zaboravis da snimis, i onda se setis da nisi snimio, kliknes na save.... i......i.....i...... (not responding)..... (not responding)..... i na kraju cuveno DONT`SEND....(doduse na xp je dont send, na 2k zaboravih kako bese kad ubije proces)


i tako.... ne desava se to bas cesto ali se desava!
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:52 - pre 230 meseci
Interesantno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 03:59 - pre 230 meseci
e i jos nesto,svaki put kad pukne bsod, slikacu ga sa mobitelom i pastovati na forum

sad bez zajebavanja, stvarno imam problema, masine su sve fenseraj HP

evo videcete....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 06:14 - pre 230 meseci
Čekaj, samo jedno pitanje: da li imate instaliran MS Word na tim kompjuterima (ili nešto drugo iz Office: Excel i slično)?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.eth-wifi.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 12:54 - pre 230 meseci
HP Invent masina, kostala je 1000 evra plus winxp 200 plus office oko 350 (sve je to doslo uz nju)

sve u svemu odrali su preduzece
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 16:34 - pre 230 meseci
Pazi, poznato je da Windows puca zbog Word-a. To smo naučili ovde na Advocacy. Reče linuxovac da ako se cima prozor Word-a, dolazi do pojavljivanja BSOD, garantovano.

Eto, sad znaš šta je problem kod vas.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org01.06.2005. u 17:29 - pre 230 meseci
Citat:
Bojan
Evo ovako, jedan konkretan primer ...
Otvoriti word, prebaciti ga u osrednji prozor, uzeti title bar mišem, i vrteti ga što brže moguće po ekranu, tamo 'amo ... paf! Instant bsod ! L;)
Tested and checked ...



This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.eth-wifi.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org07.06.2005. u 02:57 - pre 230 meseci
ma jok, kakav word, on je tu pro forme, uglavnom su multimedijalni sadrzaji u pitanju... word se pali jednom u 15 dana

e ali zbilja, da ne misle da preterujem... pa pukao mi je bar 3 puta za nedelju dana

krenulo je od ks.sys do nekih potpuno nepoznatih skp.sys

masina naravno radi 24h non stop...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org07.06.2005. u 03:21 - pre 230 meseci
Probaj recimo ovo (20 sec google search):

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;812035

Moguće je da da multimedijalna aplikacija nije HT-aware....

BTW o kojem se programu radi ako se može znati?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: jedan zanimljiv link sa sajta sourceforge.org

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8271 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.