Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sam seb šaljem virus-nemoguće??

[es] :: Security :: Sam seb šaljem virus-nemoguće??

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Sam seb šaljem virus-nemoguće??24.11.2005. u 13:45 - pre 224 meseci
Sam seb šaljem virus-nemoguće?? ili je MOGUĆE

Situacija je slijedeća.
Podižem ja e-mail pošti u Outlook Expressu, stiže mi poruka i odjednom iskoči crveni prozor mog antivirusnog programa koji me upozorava na opsanost.
Pogledam malo bolje kad ono s moje e-mail adrese upućene meni na istu e-mail adresu stiže bezvezna poruka koja je zaražena virusom ( npr: sa [email protected] na [email protected] ). ????



Ko je ovde lud? Jel postoji mogućnost da mi je računalo zaraženo nekim virusom pa da se sam šalje ( što mislim da je nemoguće jer mi je komp čist od tog smeća a i prva e-mail adresa u adresaru je tipa: [email protected] ) pa mislim da bi me OE odmah upozorio o neispravnoj e-mail adresi ako se sam htio slati na sve e-adrese iz adresara.
A mislim da ga i imam da bi me antivirusni software upozorio na njega kao što me je upozorio da mi stiže u e-mailu.

Kako je uopće moguće da sa moje zvanične e-mail adrese stigne nešto na istu a da nisam poslao osobno.????

//dodano// Da fora bude još veća, moj provider ima antivirusnu zaštitu koja je uključena za moj account.

Ima li netko slična iskustva?

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 24.11.2005. u 14:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Sam seb šaljem virus-nemoguće??24.11.2005. u 17:07 - pre 224 meseci
Ne kazem da nije moguce, ali znam da cesto virus ume i da lazira adresu.. npr sa firminog mejla mi neko shalje virus, a taj mejl niko ne koristi itd.. Josh jednom pregledaj rachunar, ali najverovatnije da nisi sam sebi slao.
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sam seb šaljem virus-nemoguće??24.11.2005. u 18:12 - pre 224 meseci
jao, ima jos jedna stvar :( moguce je da imas sam sebe u adress book-u i da se virus/crv/trojan salje svima iz imenika tako da pitaj ljude koje imas u imeniku da li im je stizao taj fajl.
 
Odgovor na temu

Bhamby

Član broj: 50779
Poruke: 388
*.yu1.net.



+6 Profil

icon Re: Sam seb šaljem virus-nemoguće??24.11.2005. u 18:31 - pre 224 meseci
Ne šalješ sam sebi virus, nego onaj ko ga šalje lažira adresu.
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sam seb šaljem virus-nemoguće??24.11.2005. u 18:41 - pre 224 meseci
Citat:
Bhamby: Ne šalješ sam sebi virus, nego onaj ko ga šalje lažira adresu.

nemora tako da bude ... moze to virus automatski da radi taj posao ....
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Sam seb šaljem virus-nemoguće??24.11.2005. u 18:51 - pre 224 meseci
Nije ni bitno toliko... nek chovek lepo pregleda ceo rachunar vishe puta ako treba. Ako nije do njega - super, ali ce mozda opet dobijati mejlove sa svoje adrese jer virus cesto lazhira od koga je mejl.
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Sam seb šaljem virus-nemoguće??25.11.2005. u 09:23 - pre 224 meseci
Hi,
hvala dečki na javljanju za pomoć.

Citat:
igor@44: moguce je da imas sam sebe u adress book-u i da se virus/crv/trojan salje svima iz imenika tako da pitaj ljude koje imas u imeniku da li im je stizao taj fajl.


.......nemam sebe u adresaru
Citat:
prva e-mail adresa u adresaru je tipa: [email protected] .


što znači ako bi se sam slao na sve adrese iz adresara, onda bi me upozorio odmah pri prvoj adresi da je neispravna.

.........pregledao sam komp 3 puta od virusa i sve je OK

nego za informaciju ostalima koji imaju sličan problem. Od mog providera sam saznao da postoji mogućnost da sam nekada negdje na nekom serveru ostavio e-mail adresu iz nekog razloga pa je možda prodana, pa netko generira moju lažnu adresu i šalje na istu.
Nisu mi znali objasniti kako njihov sever nije skužio virus iako mi je i na serveru uključena antivirusna zaštita.


tnx dečki

 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Sam seb šaljem virus-nemoguće??26.11.2005. u 07:44 - pre 224 meseci
Ovo što su rekli da ti je e-mail adresa prodana je vrlo moguće.

Citat:
Nisu mi znali objasniti kako njihov sever nije skužio virus iako mi je i na serveru uključena antivirusna zaštita.


Eh, baš zato se ne treba previše oslanjati na antivirusne programe na serverima ISP-a, upravo zbog tih "mušica" koje u većini slučajeva ne znaju objasniti - korisnici bivaju zaraženi.


Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Sam seb šaljem virus-nemoguće??

[ Pregleda: 1986 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.