Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269855 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

teacherka
Profesor engleskog,

Član broj: 250788
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.02.2010. u 12:46 - pre 173 meseci
Konacno sam uspela da skinem sa rapida skripte iz pedagogije i psihologije. Da li pored njih ima potreba citati Trnavca? Ili su one dovoljne? Hvala vam puuunooo..:)))
 
Odgovor na temu

ZoranaR5
matematičar
Zrenjanin

Član broj: 197500
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.02.2010. u 13:43 - pre 173 meseci
PRIPREMA:Naravno da pripremu možeš i smeš da gledaš za vreme časa. Ja sam na njoj imala zapisane zadatke i uzimala sam da odatle prepišem zadatak na tablu više puta. Savetujem ti da na TVOJOJ pripremi rukom kraj pojedinih delova napišeš i vreme, kad koji deo treba otprilike da počene.
ZAPEDAGOGIJU: Moj utisak je da je kod prof. Grandića Trnavac potreban i dovoljan. Za druge ne znam.
 
Odgovor na temu

Black Cat
profesor engleskog jezika, srednja
škola
Ruma

Član broj: 251493
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.02.2010. u 17:37 - pre 173 meseci
Pozdrav svima! Ima li nekoga na forumu ko je polagao pedagogiju 31. oktobra, u drugoj grupi tj. poslepodne a da je dobio poziv za držanje časa? Vidim da su koleginice koje su polagale u prvoj grupi dobile poziv.
 
Odgovor na temu

Aelita
profesor engleskog jezika
Valjevo

Član broj: 214917
Poruke: 12
*.rs
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.02.2010. u 20:35 - pre 173 meseci
Za maryfox
Izvinjavam se sto ranije nisam odgovorila koristila sam produzeni vikend na
planini. Mi smo morali sa izaberemo udzbenike za sledecu godinu pocetkom
februara pa smo eto uzeli English Adventures B za drugi i E.Adventures 1 za
treci, a Sky Starter za cetvrti razred dok smo za prvi ostavili Ready,
Steady, Go (Nasa skola)-ja sam zadovoljna i to vrlo udzbenikom a i dobila
sam dosta dodatnog materijala sa dosta lepim resenjima-npr. slicice koje bi
klinci seckali ceo dan za igru memorije s'kraja knjige iscepis u dva poteza
celom odeljenju itd.. Uz Oksfordove uzbenike smo redovno dobijali jako malo
dodatnog materijala a i privatne skole iz neposredne blizine rade po istom
programu ( Happy Street 1 i 2 ) i to idu godinu dana unapred tako da mi deca
dolaze unapred poducena sta ce se raditi u kojoj lekciji pa se smaraju a
smaraju i mene...
Inace sam cula da ce navodno nase ministarstvo pokusati da pogura i
udzbenike za drugi razred da budu besplatni (ako su od nasih izdvavaca)...
 
Odgovor na temu

DanielĆ
Nastavnik matematike, osnovna škola
Novi Sad

Član broj: 250773
Poruke: 19
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.02.2010. u 21:42 - pre 173 meseci
Pozdrav svima!

Evo još par linkova sa istim sadržajem:
skritpe iz pedagogije (rađene po isključivo po knjizi Trnavac - Đorđević, dovoljno za učenje iz toga) i psihologije.

http://rapidshare.com/files/35...edagogija_Psihologija.rar.html

http://rapidshare.com/files/35...edagogija_Psihologija.rar.html

http://rapidshare.com/files/35...edagogija_Psihologija.rar.html

http://rapidshare.com/files/35...edagogija_Psihologija.rar.html

Srećno svima sa učenjem!
 
Odgovor na temu

samigm
nastavnik TIO i informatike u OŠ

Član broj: 172260
Poruke: 19
109.93.144.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.02.2010. u 22:12 - pre 173 meseci
Pitanje za DanicuB

Danice, kako si prošla na ispitu? Nadam se da je sve proteklo kako treba i da je gotovo. Pošto i ja predajem informatiku i računarstvo u osnovnoj školi, zanima me u kom razredu si držala čas i koju nastavnu jedinicu; kakva je komisija? Da li je bilo još nastavnika informatike tog dana na polaganju i kakva su njihova iskustva?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vorpigus
dragana mladenovic
profesor,os josif pancic
leskovac

Član broj: 249008
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.02.2010. u 22:13 - pre 173 meseci
Dragi forumasi,
odlucila sam da ipak pokusam da polazem Psihologiju!Ispit je zakazan za 27.februar i imam celih 10 dana da nesto procitam!Planirala sam da odustanem jer sam u 6-om mesecu trudnoce ali cu ipak pokusati!Nemam tu skriptu vec samo Rota!Molila bih sve koji mogu da mi pomognu da to i ucine!Znacila bi mi ta skripta,bar nesto da procitam!Hvala unapred!
Moj mail [email protected]
dragana mladenovic
 
Odgovor na temu

slatkamoja
profesor razredne nastave
Pozarevac

Član broj: 240731
Poruke: 12
109.93.179.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 10:11 - pre 173 meseci
Za Maslacak

Imam isti problem - ni ja jos nisam polagala ispit za licencu, a ovde bas i nema profesora razredne nastave.
Mogu ti jedino pomoci ako drzis cas iz metodike matematike-Milana Egeric mi je bila profesor tako da znam sta voli na casu.
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

kiki357
profesor, osnovna skola
kosovo

Član broj: 250371
Poruke: 15
212.200.65.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 12:57 - pre 173 meseci
Za sve one koji polazu ovih dana!!!!!!!!!!!!
Jeste li svi dobro? Vidim ucite, pisete pripreme, mislite o nastavnim sredstvima.............jao ljudi, ja jos malo pa cu da prolupam, a mozda, vec i jesam. Frka i prpra trese nevidjeno. A vas?????????????????????????
 
Odgovor na temu

maslacak

Član broj: 21605
Poruke: 28
212.200.65.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 13:22 - pre 173 meseci
za slatkamoja

Hvala ti puno!Imas cini mi se na pocetku str. 1,2,3,4,5....profesore razredne nastave.Ja sam profesor prakticne nastave u oblasti hemije a takvih izgleda ovde nema ili se ne javljaju.
 
Odgovor na temu

Christabel
profesor engleskog jezika, osnovna skola

Član broj: 251758
Poruke: 31
109.106.226.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 15:43 - pre 173 meseci
Pozdrav svima!

Prijavljena sam za polaganje licence pre godinu dana. Znam da se obicno do ispita ceka 2-3 godine ali vec neko vreme pratim ovaj forum. Procitala sam na prethodnim stranama da je koleginica iz engleskog skoro branila cas (mislim da je kacadoka) pa bih zamolila nju ili druge prof. engleskog (Aelita, teacherka, ...) da okace pripremu sa tog casa na forum, ili da mi posalju na mejl ako je tako jednostavnije.

Hvala unapred i svima kojima se blize ispiti - srecno polaganje!
 
Odgovor na temu

DanicaB
Nastavnik tehnike i informatike
Valjevo

Član broj: 249284
Poruke: 3
109.93.30.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 18:47 - pre 173 meseci
Za samigm a i ostale...

Položih taj ispit za licencu prošlog utorka, izvinite što zbog ličnih obaveza ne stigoh da objavim svoja iskustva...

Čas (informatike) držala u 5. razredu - tema Otvaranje dokumenta i podešavanje strane... Čas spremala dan pre "nastupa", PP prezentaciju kao podlogu sa linkovima ka Wordu i demonstracijama... Čas MORA da se zasniva na što većoj aktivnosti dece, to preporučujem svima... Uglavnom mi se sve svodilo na postavljanje pitanja tipa - Šta znate o tome i tome... jer deca danas znaju i više od nas, pa onda oni nešto kažu a ja potvrdim i dopunim njima nepoznatim pojmovima.
Ili, pokrenite tu i tu komandu - šta vidite... Hajde da vidimo koji je drugi način itd, itd.

Komisija - dva profesora informatike, jedan je koautor svih udžbenika za osnovnu školu, gospodin Marinčić, ime drugog gospodina sam zaboravila, izvinjavam se...
Vrlo korektni. Osnovno o čemu MORATE da vodite računa je zvono, na koje ja nisam obratila pažnju, tj. rekla sam, deco, izvinite, samo da završim rečenicu... Meni se činilo da je produžavanje časa trajalo minut a kasnije su mi stavili primedbu da sam oduzela deci ceo mali odmor. Deco, izvinite, ali trema je učinila svoje.

Da vam kažem da se ne plašite, slagala bih vas, jer smo nas petoro koji smo tog dana polagali bili totalno sluđeni. Ali svi smo položili i mislim da je to bilo jedno pozitivno iskustvo. Deca su bila divna, bar u ovoj školi (Branko Radičević), ne znam kako prolaze polaznici u drugim školama.

Što se pripreme tiče, uradila sam je jako, jako detaljno, naročito razradu časa i to sam se vodila razradom slajd po slajd, npr. Uvodni deo časa - 1. slajd radim to i to, 2. slajd - to i to... 3. slajd je već prelazak na samu obradu itd. Na kraju balade nisam ni stigla do poslednjih vežbanja koje sam pripremila ali tu se uvek možete braniti time da uvek postoji analiza časa i šta biste promenili...

Informatičari, vodite računa o tehničkim zamkama koje vas mogu očekivati - na samom početku dva računara nisu uopšte htela da se pokrenu (naponski kablovi nisu bili dobro povezani), jedna devojčica je imala problema sa mišem (u svom ludilu nisam ni videla da je podloga toliko šarena da je optički miš totalno poludeo), zatim, obratite pažnju na učenike, možda ima neke dece sa posebnim potrebama a na to vam ne skrenu pažnju (ja sam imala devojčicu koja i sa velikom dioptrijom potpuno zavuče glavu u monitor i ne može da nađe komandu)... Na kraju balade sam se šlogirala kada smo pogrenuli Page Setup i kada sam videla da je prvo kod mene a i na polovini računara jedinica mere postavljena na inče... Tu je već bio kraj časa i nisam imala vremena da ih vodim u Opcije... Toliko o času...

Zakon - takođe divno iskustvo, iako sam se tresla kao prut, što bi rekli - kao đak prvak :) Ispitivala nas je gospođa koja se preziva na G, opet sam zaboravna, koja je učestvovala u pisanju zakona i tako nas je fino prošetala kroz zakonske zabrane i bezbednost dece da sam prosto uživala slušajući je... Pitala je ona nas ali je više govorila i tumačila nam taj isti zakon. Posavetovala nas je kako da ubuduće čitamo zakon. Nas troje smo bili kod nje skoro 45 minuta a nije se ni osetilo.

Pedagoške situacije - Dve gospođe, fini razgovor, izvučeš situaciju i pričaš o tome. Ja sam govorila onako, iz srca, iz iskustva u radu sa decom, ali sam ipak pre svega toga pročitala jednu finu knjižicu Ljubice KakoOnoBeše - Kako vaspitavati decu u školi ili tako nešto. Čisto da malo usmerim misli u tom pravcu. I tu smo se prilično zadržali ali je bilo vrlo korisno. Pored toga što odgovaraš, dobiješ i neki savet za dalji rad...

Sve u svemu, kad se sve završilo, shvatila sam da je sve to bilo tako lako, i da, ako već dobro radite svoj posao, nema problema ni na polaganju. Imali smo sreće sa svim komisijama i svi smo položili. Zato umalo nisam platila kaznu u tramvaju jer sam zaboravila gde sam stavila upravo cvikanu kartu :)

E, tako vam je to, nadam se da sam vam bar malo razbila tremu pred polaganje, kad god to bilo...

Pozdrav i želim vam puno sreće
Danica
 
Odgovor na temu

samigm
nastavnik TIO i informatike u OŠ

Član broj: 172260
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 20:17 - pre 173 meseci
Danice, iskrene čestitke za položen ispit. Hvala na ovako detaljnom opisu.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 21:07 - pre 173 meseci
DaniceB, cestitam na polozenom ispitu za famoznu licencu, koju svi zeljno iscekujemo.
E sad, dragi moji srbisti koji polazete 19. i 22. februara, polozite i vi, te nam, isto ovako detaljno, opisite dozivljaj. Izgleda da su u ovom izvlacenju osnovne a da ce kasnije, nadam se sto kasnije, doci do nas iz srednjih skola. Slomite sve sto je potrebno, samo polozite to i javite se. Pozz svima.
 
Odgovor na temu

biba2
profesor,osnovna skola
/

Član broj: 245369
Poruke: 32
212.200.247.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.02.2010. u 22:04 - pre 173 meseci
Ekaterina,ja polazem 19. i javicu sigurno kako je bilo,sada samo zelim da sto pre prodje,a izvestaj dobijate 21. pa kako god bude!
/
 
Odgovor na temu

Black Cat
profesor engleskog jezika, srednja
škola
Ruma

Član broj: 251493
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.02.2010. u 07:54 - pre 173 meseci
Kada ste polagali pedagogiju vi što polažete čas i zakone 19. i 22.?
 
Odgovor na temu

Dangie
Profesor engleskog jezika

Član broj: 247161
Poruke: 36
*.adsl-1.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Ispit za licencu18.02.2010. u 13:00 - pre 173 meseci
Videh da je par profesora engleskog polagalo cas. Mozete li, molim vas, da mi posaljete pripreme na PP?
 
Odgovor na temu

Teacherka Ika
prof.engleskog jezika

Član broj: 250860
Poruke: 13
109.93.230.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.02.2010. u 15:49 - pre 173 meseci
Hello 2 all, Evo i moje "tužne" priče: prijavljena sam za ispit u dec.2007. a tek prošle nedelje su tražili dopunu dokumentacije. Kapiram da su se sada naoštrili na mene, i da ću biti pozvana na pedagogiju koliko početkom marta. Slažemo li se? Iz te pedagogije imam par skripti, i knjigu Trnavac-Djordjević u koju se svi kunu. E, mene sada bune skripte koje su ovde postavljene. Elem, kao da to nisu skripte pisane prema knjizi,već pomenutoj. Imate li ideju odakle su te skripte, i da li je neko po njima već položio? Hvala u napred...inače, rekla bih da imam skoro sve potrebno za ispit, ali blage veze nemam kako bih šta nakačila ili koristila onaj Rapid share...da li vi svi imate original verziju,tj.plaćenu, ili postoji neki crack? Hajde pa hvala....
Ikica
 
Odgovor na temu

Black Cat
profesor engleskog jezika, srednja
škola
Ruma

Član broj: 251493
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.02.2010. u 18:45 - pre 173 meseci
Ika, meni su tražili dopunu dokumentacije sredinom septembra prošle godine a ispit sam polagala 31. oktobra, tako da verujem da će ti uskoro stići poziv.
Što se tiče knjiga, ja sam učila pedagogiju iz Grandića, dok je većina učila iz pomenute knjige Trnavac - Djordjević, i profesor je pitao po njoj. Moj savet ti je da učiš po knjizi a ne iz skripti ako već imaš dovoljno vremena, tako možeš biti sigurna da ćeš položiti.
 
Odgovor na temu

kiki357
profesor, osnovna skola
kosovo

Član broj: 250371
Poruke: 15
212.200.65.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu18.02.2010. u 19:56 - pre 173 meseci
Za Milana R,
proveri tvoj mail.
URGENT
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269855 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.