Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linksys oprema

[es] :: Wireless :: Linksys oprema

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17749 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Linksys oprema17.05.2003. u 21:31 - pre 255 meseci
Citat:
xtraya:
i sad cu sigurno okrenuti zagreb recimo, i reci "HEJ ANINA TORBICA ME POSLAO DA MI DATE UREDJAJE PO CENI ZA NJEGA" a ona ce mi poverovati i poslati prvim autobusom za bg uredjaje s tim da pare dam torbici a ne njima...

kad bi to bilo takooooooo.....


Ne nego ce ti poslati profakturu a ti ces da uplatis SWIFT. Ja licno sam otisao po robu, jel je bilo jeftinije nego da mi salju.
I iskuliraj malo jer zaista ne vidim povod za takav tvoj stav prema meni!
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Linksys oprema17.05.2003. u 21:37 - pre 255 meseci
ma ne radi se o stavu vec o nacinu kako se kupuje hardver. uostalom bilo ko , ko ima imalo iskustva sa kupovinom hardvera ce ti reci isto sto i ja.
sustina je da ne moze sve brzo,jeftino i lako...eto to...nista drugo.


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.224.EUnet.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema18.05.2003. u 05:19 - pre 255 meseci
Citat:
torbica:
@xtraya
Vidi, Gojko ti je lepo odgovorio za moju ulogu u SWCN-u i CRI-jevu.
Sto se tice komercijalnog provajdinga, setup nije puka prodaja opreme i tu svako vodi svoju politiku cena.
Sto se mene tice, ja ne krijem svoje "znanje i iskustovo" u radu sa Wi-FI -jem na ovom forumu i u licnom kontaktu, ko god me je sta pitao dobio je iskren odgovor.
@155FreeSpaceOptics
Ti si zezce isfrustriran? Napravi sistem koji radi, i koji je jeftiniji i radi svoj posao. Sve vreme kritikujes i pljujes nesto. U krajnoj liniji ako ti smeta sto ti brisu postove napravi forum koji ce biti bolji lepsi od ovog ...


ha ha ha ha
Vidi se ko ima probleme?
Meni uopste ne smeta sto mi brises postove, to dokazuje samo da sam u pravu, jer se plasis da moje komentare ostali ne vide. Ja sam sve kritike na moj projekat izdrzao a tebe su procitali ko lisica uhvacena u kokosinjcu.

ha ha ha ha

no bad feelings....




 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Linksys oprema20.05.2003. u 05:26 - pre 255 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Meni uopste ne smeta sto mi brises postove

ja nisam moderator na ovom forumu te i ne mogu da ti brisem postove!
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.verat.net



+3 Profil

icon Re: Linksys oprema20.05.2003. u 10:59 - pre 255 meseci
u al ste ga preterali :)))

Pa pazi xtraya, svako ima pravo (valjda je to normalno) da prodaje po nekoj (x) ceni jabuke, a svako takodje ima pravo da prodaje po (y) ceni te iste jabuke.

Hocu reci to sto se covek potrudio i dobio to po nizoj ceni je super za njega, evo i ostali koji se potrude mozda ce moci da iskukaju jos povoljnije uslove, na rate, veca isporuka, itd..itd...

Najveci problem u CRI-u i SWcN-u sta god to bilo (zajedno ili odvojeno) je nedostatak interneta, veruj mi bio sam u toku kada je (valjda ekipa CRI-a) postavljala jedan klijent i uopste nije neprofesionalno, cak sta vise bio sam iznenadjen (prijatno naravno).

Sto se tice Instalacione cene slazem se sa xtrayom da je mozda stvarno malo previse, ali ni orinoco nije bas za bacanje (hocu reci nije za dzabe) pa ostale stvari power over ethernet itd..itd..

Sto se tice mesecne cene mislim da je to ono sto sam ja vec i savetovao Torbici da razmisli da promeni politiku cena.

Eto toliko onako realno.

Evo jednog zanimljivog linka www.neobee.net ima tamo jedan deo sajta za wireless videcete koje su kod njih cene (u Novom Sadu??) imaju bas dosta korisnika i 7 baznih stanica (ima sve na sajtu). (Mislim da imaju korisnika ko svi wireless provideri zajedno iz Beograda)


Pozdrav
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.7.EUnet.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema20.05.2003. u 17:55 - pre 255 meseci
Citat:
xtraya:
Da da...i sigurno cu dobiti cene kao sto ih ti dobijas jel?

ma daj...e smesno je previse, pa toliko godina radim hardver, ej covece pa ne ide to tako... a ta prica MP , VP...nebitno... postoji vise vrsta cena jel?

i sad cu sigurno okrenuti zagreb recimo, i reci "HEJ ANINA TORBICA ME POSLAO DA MI DATE UREDJAJE PO CENI ZA NJEGA" a ona ce mi poverovati i poslati prvim autobusom za bg uredjaje s tim da pare dam torbici a ne njima...

kad bi to bilo takooooooo.....


A bre, ako se malo potrudis...provedes na netu jednu 4-8 casova trazenja onda mozes dobiti komplet Orinoco AP sa antenom montirano za ispod Euro 520. Ako treba dobices i garanciju na izvedene radove. Jedini je problem sta ces raditi kad ti na vrata zakuca republicki inspektor i sta ces reci onima kojima si tu spravicu montirao kad te budu pitali za zdravlje.

Prema poslednjoj informaciji iz radne grupe Ministarstva za telekomunikacije (citaj "buduca Agencija") svako ce morati da prijavi koriscenje wireless-a i da dobije dozvolu za to. A to znaci, projektna dokumentacija, dobijanje dozvole za frekvenciju i dozvola za postavljanje. Ako zelis da budes provajder onda ti sleduje ucesce na aukciji za region delovanja, lokacijske naknade (trenutno na Zgradi Genexa je cena nesto ispod Euro 1000 godisnje za 4 kvadratna metra).

A sto se tice Torbice i njegovog pajtosa Vujovica, sada procitaj ponovo sta je u prvom postu na temu SWCN napisao Vujovic (evo ti link http://www.elitesecurity.org/tema/17802/0)
Sada bi trebalo da svima bude jasno zasto mi postove brisu. Medjutim to ce biti suvisno za koji mesec kada ce javnosti biti prikazana legalna wireless mreza koji finansira Telekom i jedan strani investitor.

Naravno, slatko cu se smejati ko sada....ha ha ha ha
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 03:45 - pre 255 meseci
da li to znaci da ce da gospodi na 2,4 ghz da bude kao u prici sa grafitima na tek okrecenom belom zidu? (DZABA STE KRECILI!)

a onda ce cjene uredjaja (ako telekom upadne sa svojim planovima) da drasticno padnu.... ima ljudi da ginu od nepaznje sa nosenjem tolikih antena pored izvora struje (voz,dalekovodi ovo ono)....zato gospodo pripazite kada budete nosili tolike antene(koje nece imati svrhu) u blizini elektro energetskih vodova

sumorno nema sta...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 04:47 - pre 255 meseci
Eh, ja sam resio da se oprobam u tom poslu, nadam se da nece biti kako 155... prica.
Dakle, sve legalno radimo. Firma ima registrovane delatnosti koje su potrebne, dozvole itd., pa ne vidim zasto bi to bilo nezakonito.

Ako kojim slucajem drzava ne bude imala jednak arsin za sve sto se ovoga tice, ja znam koje cu antenske stubove da "posetim" sa pajserom. Ako ne moze svako da radi - nece brate niko, to je bar prosto u mom gradu, jer nema mnogo "predajnih" pozicija.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 05:19 - pre 255 meseci
Hm, posto se ovde vidim prica o nekom brisanju postova, evo ja cu da dam neke konkretne predloge za korisnike, da ne ispadne kako moderatori brisu postove koji im nisu u interesu.

Probao sam licno antene koje reinkjet radi, a i kopije istih i porucujem ljudima, da ne bacaju pare na skupe "kupovne" antene kada mogu da naprave sasvim zadovoljavajucu antenu (oko 7-8 dBi) pomocu stapa i kanapa maltene.

Ovakva ili slicna (sto se reflektora tice) antena (hvala radojku na linku):
http://martybugs.net/wireless/biquad/
radi bez problema i do 6-7 km ako AP ima bar 15-20 mW na izlazu i antenu od bar 8dB, a klijent barem 10 mW. Znaci, ovu su informacije sa terena, ne neki tamo proracuni i sl.
Dakle, ko hoce da pravi, nek' pravi slobodno, nema brige. Jedino skupo u celom spisku materijala je konektor. Zaobidjite slobodno onaj nastavak (kablic), radi antena korektno i bez toga.

A, ovo je jos interesantije. Ona mala smesna biquad antenica montirana na ofseticu od 1.20m, "bije" 36 km sa linksys AP-om u klijent modu. S druge strane je bio Alvarion uredjaj malo vece snage i antena od oko 12 dB. Da ne pricam da je sve to radilo "iz ruke" - antenu sam drzao na betonu, nije bila cak ni usrafljena na stub. Ovo smo probali pre neki dan, i kroz "to" treba da ide poprecna veza od 2mb/s.

"Korisnici" :), ne dajte da vas pljackaju tamo neki Wi-Fi "naucnici" po BGD-u, posto mozete da uzmete recimo :
Planet WL-U350 - USB Wireless Adapter - 11Mbps IEEE 802.11b --- 59.94 EUR
Antena kosta koliko onaj konektor (5 eur neka bude) i jos 1-2 EUR, ako bar malo umete prostim alatkama - makaze za lim, busilica, lemilica i cekic naravno :)
Kablovi su oko 15 e, konektori oko 10, ukup. 25
-----------------
Sve zajedno sa nekoliko hlanih piva zbog rada na krovu oko 100 EUR. Jeftinije ne moze, na zalost.

Da se ogradim - nemojte meni da se obracate za ovo, posto ja ne prodajem navedenu opremu.

P.S.
Korisna adresa za ovaj usb WLAN adapter:
http://www.geneko.co.yu/
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 05:32 - pre 255 meseci
Citat:
radovic:
- Zastitnu kutiju (sta search arestorom, hladnjakom i grejacem) prozivodnja takve kutije je oko 290 eura.

Ne bih da vam kvarim posao, ali neki AP uredjaji rade korektno i na velikim temperaturama. Obore malo protok i to je to. "Kada im je hladno" verovatno rade jos bolje.
Elektricno sanduche kosta oko 70e max, i ako ga oblozite debelim stiroporom iznutra, oscilacije u teperaturi nisu toliko strasne. Jos bolje je da odnesete u neki frigo servis pa da vam oni urade termo izolaciju. Vrsi posao, bar za Linksys uredjaje.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 12:49 - pre 255 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Prema poslednjoj informaciji iz radne grupe Ministarstva za telekomunikacije (citaj "buduca Agencija") svako ce morati da prijavi koriscenje wireless-a i da dobije dozvolu za to. A to znaci, projektna dokumentacija, dobijanje dozvole za frekvenciju i dozvola za postavljanje.


Cek, bre, pa 2,4GHz je "junk", ISM (Industrial, Scientific, Medical) opseg koji je namerno ostavljen nelicenciran, zato sto niko ne moze da garantuje da u njemu nece biti zesce interferencije sa vrlo snaznim mikrotalasnim izvorima.

Njusim smrad gramzivosti...

"...da postrizem dje je predugacko, da odlijem dje je prepunano..."

Sve je slobodno, dok ne postane korisno... zasto uopste pokusavati... treba sedeti u svojoj sobi i gledati u jednu tacku... dok drzava ne pocne da prodaje pravo na tacke, a onda zatvoriti oci i zmuriti.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 15:13 - pre 255 meseci
UUUU JEEEE
ako ova antena sljaka ok pa 5 komada cu sutra da napravim...e nemoz da verujes...

jc denton: sta kazes, ovo radi na 10-15 km udaljenosti lagano?

e ne mogu da verujem
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 21:30 - pre 255 meseci
Radi. Vodi samo racuna da lepo podesis fokus kod ofsetice, mada bi parabola bila prava stvar (i to planiram da probam uskoro). Moraces malo da eksperimentises.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema21.05.2003. u 21:35 - pre 255 meseci
Sad rasmisljam ovako, sto ti i tvoji ortaci ne bi napravili jednu antenicu, pa opet po krovovima k'o sto ste vec probali.
Zapisi signal (dB) koji dobijes na nekoj originalnoj anteni (znas i pojacanje po specifikaciji za tu "firmiranu" antenu), posle stavi ovu biquad budzevinu, izmeri opet signal, pa oduzmi-saberi i videces razlike. To bi bilo pravo.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.150.EUnet.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema22.05.2003. u 01:02 - pre 255 meseci
Citat:
jc denton:
Eh, ja sam resio da se oprobam u tom poslu, nadam se da nece biti kako 155... prica.
Dakle, sve legalno radimo. Firma ima registrovane delatnosti koje su potrebne, dozvole itd., pa ne vidim zasto bi to bilo nezakonito.

Ako kojim slucajem drzava ne bude imala jednak arsin za sve sto se ovoga tice, ja znam koje cu antenske stubove da "posetim" sa pajserom. Ako ne moze svako da radi - nece brate niko, to je bar prosto u mom gradu, jer nema mnogo "predajnih" pozicija.


Ako si registrovan za delatnost, to ne znaci da radis legalno. Imas li dozvolu za frekvenciju? Po starom zakonu tu dozvolu moras imati i ona se izdavala od strane Saveznog ministarstva za telekomunikacije. Po novom zakonu nikom ne daju dokle se ne oformi Savet.
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Linksys oprema22.05.2003. u 01:55 - pre 255 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Sada bi trebalo da svima bude jasno zasto mi postove brisu. Medjutim to ce biti suvisno za koji mesec kada ce javnosti biti prikazana legalna wireless mreza koji finansira Telekom i jedan strani investitor.

Naravno, slatko cu se smejati ko sada....ha ha ha ha


Hoce li ta mreza biti konkurencija kablovskom internetu od iste firme?

www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema22.05.2003. u 02:26 - pre 255 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Ako si registrovan za delatnost, to ne znaci da radis legalno. Imas li dozvolu za frekvenciju? Po starom zakonu tu dozvolu moras imati i ona se izdavala od strane Saveznog ministarstva za telekomunikacije. Po novom zakonu nikom ne daju dokle se ne oformi Savet.

Moj odgovor je : imam istu onu dozvolu kao sto vecina wireless provajdera iz BGD ima. Nadam se da se razumemo.

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.yubc.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: Linksys oprema23.05.2003. u 13:16 - pre 255 meseci
bilo bi lepo kada bi negde na net okacio cenovnik ... :)
 
Odgovor na temu

pomidora
Spiridon Kopicl

Član broj: 10255
Poruke: 16
*.verat.net



Profil

icon Re: Linksys oprema26.05.2003. u 11:56 - pre 255 meseci
Citat:
torbica:
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Sada bi trebalo da svima bude jasno zasto mi postove brisu. Medjutim to ce biti suvisno za koji mesec kada ce javnosti biti prikazana legalna wireless mreza koji finansira Telekom i jedan strani investitor.

Naravno, slatko cu se smejati ko sada....ha ha ha ha


Hoce li ta mreza biti konkurencija kablovskom internetu od iste firme?


Veoma interesantno. Gde moze da se nadje vise informacija o tom projektu ako uopste moze (:

(:
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.189.EUnet.yu



Profil

icon Re: Linksys oprema27.05.2003. u 20:18 - pre 255 meseci
poruka moderatora : obrisan nepotreban citat

Ti bi projekat koji se jos vodi kao "strogo poverljivo" da se negde vidi javno? Da si bio prisutan 21 Maja u Hyatt-u na Telekomunikacijonom forumu EBRD cuo bi nesto o tome. Tako ti preostaje jedino da sacekas RTS 2 program da to objave da bi saznao nesto vise o tome ili direktno da pitas Telekom.


[Ovu poruku je menjao jc denton dana 29.05.2003. u 00:57 GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Linksys oprema

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 17749 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.