Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

'And, yes, it's faster than Linux'

[es] :: Advocacy :: 'And, yes, it's faster than Linux'

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8520 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 02:56 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
zaintrigiran ovim "testovima", i ja sam uradio jedan

Ako sad svi krenemo da radimo nešto u cilju diskreditovanja nekog OS, gde će nam biti kraj? Svašta, baš si ti dokon. Hm.. i ne znam kakve taj test ima veze sa ovom temom.

Ukoliko je imao „besposlene“ mašine, i ostavio to da radi bez nadgledanja, bio je dokon samo 5 minuta. A, ovim našim raspravama na ES većina od nas je dokona i malo duže ;-)

Citat:

Citat:
pa pazi ne mozes imati potpuno isti datum izlaska oba testirana proizvoda, ali mozes imati barem priblizan.

Primeti da je u testu korišten RC2 za Windows, koji je izašao početkom Decembra (tačno valjda 6. Dec), a pošto je RH 8 izašao krajem Septembra (30. Sep). ne vidim u čemu je problem - cirka 2 meseca.

Hm, već nekoliko puta je rečeno da se poredi jezgro, i osnovne dizajn karakteristike (to je ono što bi navodno trebalo da se poredi), a one se nisu menjale od 2.3.x serije Linux jezgra.


Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 08:55 - pre 255 meseci
Citat:
Ukoliko je imao „besposlene“ mašine, i ostavio to da radi bez nadgledanja, bio je dokon samo 5 minuta

Osim što je reč o Win2k a ne Win2k3. I dalje ne vidim smisao toga što je radio, vezan za ovu raspravu.. mogao je da stavi i BSD i Linux pa da gleda šta će biti itd itd.

@towk:
Porede se RH8 i Win2k3 RC2. RH 8 je izašao kad je izašao, a RC2 dva meseca kasnije. Porede se taj RH i taj Win na onom testu. Šta tu ne štima?

Citat:
a uz to nacin na koji se odredjuje da li je server bio up je diskutabilan
A pa sad..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 13:28 - pre 255 meseci
Pa ne stima tu mnogo stvari jer su ostavili Linux as default setup a windows su frizirali. Kako bi dobio bolje rezultate, Towk je vec napomenuo velicinu klastera od 64K prema default ext3 od 4k. A dodajmo jos nesto u celu pricu RH isporucuje pakete optimizovane za i386. Radi kompatibilnosti, tako da je tu trebalo rekompajlirati kernel, sambu i Apache i sve ostalo sta je korisceno sa odgovarajucom optimizacijom za te procesore kada eto vec hocemo da pravimo testove sta je brze..... Razlike su enormne nadam se da nemoram da pricam sta sve to Noviji procesori imaju vise nego stari i386.

Tako da te testove koje si naveo uopste nisu merodavni nego je to samo marketinska politika MS jer sa jedne strane su detaljno opisali kako nafrizirati Windows a sa druge strane ostavljajju nesto as "default" bez ikakve optimizacije..... pa hmm ajmo da se trkamo kolima da vidimo ko je brzi a ja cu pride da ti zaglavim jedno 8 cilindara na motoru. to je ta prica...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 19:23 - pre 255 meseci
Za kompajliranje OK, ali nisam ni mislio na to nego na verziju kernela - koristi se na testu ona verzija koja dolazi u paketu i ne vidim problem, posto se ta verzija paketa i testira. Sa druge strane, koristi se RC2 sto izgleda nikom ne smeta :-) Pitam se kakvi bi komentari bili da se koristi neka pre-release verzija RH.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 22:05 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:
@towk:
Porede se RH8 i Win2k3 RC2. RH 8 je izašao kad je izašao, a RC2 dva meseca kasnije. Porede se taj RH i taj Win na onom testu. Šta tu ne štima?

Već sam objasnio: bitne su karakteristike dizajna samog jezgra. To što je RedHat 8 prilično nov, ništa ne znači, pošto su sva Linuks 2.4.x jezgra samo bugfix + novi drajveri u odnosu na 2.4.0-test1 (izašao još pre skoro 3 godine).

Pošto smo mi na (u većoj meri) tehnološkom forumu, to je nama najznačajnije, a ne kad je distribucija izašla.

To što tebe uznemirava činjenica da se radi o RC2, a ne o produkcijskom jezgru, mene ni najmanje ne brine: sa aspekta samog jezgra, sva funkcionalnost je već tu, i teško da će oni „smisliti“ nešto novo pre objave zvaničnog izdanja. Zapravo, to se nikad i ne radi u RC-u, i zato nema veze. Da sada postoji Linux 3.0.0-test1 ili 2.6.0-test1, i oni bi se mogli porediti. Ja sam čak preporučio i poređenje Linux-a 2.5.x, bez obzira na to što se on i dalje može suštinski promeniti (i što je nestabilan), gde je moje rezonovanje bilo da je on tehnološki bliži WS2003.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 22:08 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:
Za kompajliranje OK, ali nisam ni mislio na to nego na verziju kernela - koristi se na testu ona verzija koja dolazi u paketu i ne vidim problem, posto se ta verzija paketa i testira. Sa druge strane, koristi se RC2 sto izgleda nikom ne smeta :-) Pitam se kakvi bi komentari bili da se koristi neka pre-release verzija RH.


RedHat je izbacivao i potpuno "stabilna" izdanja sastavljena od veoma nestabilnih komponenti, tako da ta primedba uopšte ne zavisi od toga.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
212.245.250.*

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 23:10 - pre 255 meseci
Pre neki dan sam digao APACHE na svom racunaru i bio sam vrlo iznenadjen logovima. Server je online ukupno mozda nekih 24 casa.

Nimda
Code:

148.223.161.217 - - [02/May/2003:21:04:42 +0200] "GET /scripts/..%255c%255c../winnt/system32/cmd.exe?/c+dir" 404 -

213.185.161.167 - - [02/May/2003:23:23:47 +0200] "GET /scripts/..%255c%255c../winnt/system32/cmd.exe?/c+dir" 404 -

64.253.48.100 - - [03/May/2003:18:58:16 +0200] "GET /scripts/..%255c%255c../winnt/system32/cmd.exe?/c+dir" 404 -


CodeRed
Code:

200.40.43.102 - - [02/May/2003:22:14:37 +0200] "GET /default.ida?XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX%u9090%u6858%ucbd3%u7801%u9
090%u6858%ucbd3%u7801%u9090%u6858%ucbd3%u7801%u9090%u9090%u8190%u0
0c3%u0003%u8b00%u531b%u53ff%u0078%u0000%u00=a  HTTP/1.0" 404 326

195.178.11.83 - - [02/May/2003:20:23:54 +0200] "GET /default.ida?XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX%u9090%u6858%ucbd3%u7801%u9
090%u6858%ucbd3%u7801%u9090%u6858%ucbd3%u7801%u9090%u9090%u8190%u0
0c3%u0003%u8b00%u531b%u53ff%u0078%u0000%u00=a  HTTP/1.0" 404 326

195.178.161.234 - - [02/May/2003:08:17:30 +0200] "GET /default.ida?XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX%u9090%u6858%ucbd3%u7801
%u9090%u6858%ucbd3%u7801%u9090%u6858%ucbd3%u7801%u9090%u9090%u819
0%u00c3%u0003%u8b00%u531b%u53ff%u0078%u0000%u00=a  HTTP/1.0" 404 273


Ono sto je zanimljivo je sto su mnogi izgleda zaboravili ogromne bugove koje je IIS imao jos prosle godine. Ja bih pre hvalospeva na racun nekog proizvoda, sa tako losom skorijom prosloscu, sacekao malo. Ako zbog necega stane pola interneta postavlja se pitanje da li mu je tu uopste mesto. Kada neki deo u racunaru ne radi on se jednostavno zameni...

BTW, na netu sam nasao vrlo simpaticno resenje za gomilu logova koje prave IIS serveri zarazeni CodeRed virusom.

Code:

<Location /default.ida>
    Deny from all
    ErrorDocument 403 http://www.microsoft.com/
</Location>


:)

[Ovu poruku je menjao caiser dana 03.05.2003. u 23:41 GMT]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 23:21 - pre 255 meseci

Ne vidim da bi to (stavljanje novijeg jezgra) trebala da radi kompanija koja vrsi testiranje onog sto je na trzistu ponudjeno kao gotov linux paket. Da su ubacili drugu verziju kerenela sigurno bi to izazvalo vise sumnje (kako je kompajlirano itd) i povike nego ovo sto su uradili. Jednostavno, uzeli su zadnju verziju RH koja je bila na raspolaganju - ne vidim da bi test kompanija trebala da ubacuje novu verziju jezgra - ako bi se pojavili neki problemi sa sistemom - ko bi za to bio okrivljen i kako bi videli test? Kad RH izbaci novu verziju, treba uraditi novi test itd.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'03.05.2003. u 23:30 - pre 255 meseci
Citat:
Ono sto je zanimljivo je sto su mnogi izgleda zaboravili ogromne bugove koje je IIS imao jos prosle godine. Ja bih pre hvalospeva na racun nekog proizvoda, sa tako losom skorijom prosloscu, sacekao malo. Ako zbog necega stane pola interneta postavlja se pitanje da li mu je tu uopste mesto. Kada neki deo u racunaru ne radi on se jednostavno zameni...


Zanimljivo, postavlja se pitanje, kad je tako - zasto to ne urade - cena je sigurno na strani raznih ne-windows sistema. Mozda znas odgovor?

S obzirom koliko je MS u poslu sa serverima ne vidim to kao nesto strasno - ovakve stvari su ih i naterale da poboljsaju svoje proizvode. Prvu ocenu sta su uradili u zadnje 2-3 godine imacemo uskoro, a ni tad ne treba ocekivati savrsenstvo. MS ne sedi skrstenih ruku i mnogo brze ispravlja i poboljsava svoje sisteme - kakvim tempom napreduju ostali u podrucjima koja su njima losa strana bolje da ne komentarisemo.
Ljudi uvek 'zaboravljaju' da Windows kao server ima vrlo kratku istoriju, a niko nikad nece da prica o tom kojim tempom se ispravljaju greske i poboljsava sistem. Kako rekoh vrlo brzo, posto su prionuli na posao ocigledno, te stvari ce da budu, ako vec i nisu u novoj verziji, sredjene. Naravno da ce uvek da bude neki bag, od toga niko nije imun, niti iko ocekuje savrsenstvo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 00:13 - pre 255 meseci
samo kratko degojs.. prvo, postaješ malo smešan kako slepo braniš m$. recimo, znaš kako izgledaju klinci koji psuju bila i hvale linux samo zato što je to popularno.. epa ti radiš obrnuto, a izgledaš slično..

drugo, već više puta pominješ famoznu nezrelost win server rešenja, a ja ću da te podsetim da je windows New Technology (koliko se sećam) stariji bar godinu dve od prvog linux kernela.. hm.. a da ne govorimo o prvoj komercijalnoj distribuciji sa istim. (ipak se ovde upoređuje jedna komercijalna distribucija kako ti naglašavaš..)

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 00:23 - pre 255 meseci
zombie, o tome koliko je linux star mozda govori nesto tuzba SCO protiv IBM-a vredna milijardu dolara koja je podneta nedavno - SCO tvrdi da su delovi koda liniju po liniju prekopirani iz Unixa i da ce vrlo rado svoju tuzbu da dokazu na sudu. Sta ce biti - videcemo. Da li izgledam gore od tebe kad kukas u vezi Borlanda ne znam - svako svog konja hvali :)
Ono sto ti ne primecujes ocigledno - ja ne idem po Linux forumima i ne uplicem se u rasprave o Linuxu savetima tipa instaliraj Windows i linus&satalman SuX i slicno. Temu sam postavio na advocacy koji tome i sluzi zar ne? Razlika je velika, ako je ti ne vidis, zao mi je.

Lines from Unix's source code have been copied into the heart of Linux, sometimes exactly and sometimes in a modified form designed to disguise their origin, according to SCO Group Chief Executive Darl McBride.
http://news.com.com/2100-1016_3-999371.html?tag=fd_lede1_hed

A to sto su MS sistemi napadani sa svih strana (virusi, DoS) od istih tih open source fanatika, nije uopste nesto bezveze. Evo ti primer za SCO bas sad.
A distributed denial-of-service attacks blocks access the Web site of SCO Group, which has incurred the wrath of many Linux fans for its lawsuit against IBM.
http://news.com.com/2100-1002_3-999584.html?tag=fd_top

Pa ti vidi, ko izgleda smesno u toj prici i koji je to sistem otporan na razne napade.

Nekako ne vidim ljude koji koriste Win da se bave ovakvim stvarima i to ti je slika i prilika onog sto se desava na forumima ES.

Sto se tice nezrelosti i istorije, MS-u je uvek trebalo vremena tako je i sada - nije to neki argument uopste - meni je ipak dovoljan - ako je suditi po istoriji i drugim proizvodima iz MS, vrlo brzo imacemo/imamo odlican proizvod kao i mnogo puta do sada.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 02:21 - pre 255 meseci
degojs, koliko je ms windows nt star možda govori bar jedan od 20k+ (ej hiljada!) stranica koje možeš da nađeš ako pitaš google: bsd tcp stack code in microsoft windows? (to je jako mnogo dokumenata za tako puno reči u pretrazi zar ne..)

(caka je što to nema ko da iznese na sud da dokaže, ali u hiljade dokumenta mora da postoji bar neki delić istine..)


i to je možda samo najpoznatiji primer. ne interesuje me ova tema previše, (ovoga sam se prvo setio), čak ni toliko da bih prošao bar neke od onih dokumenata da bih pokazao najbolji. meni je i broj dokumenata dovoljan pokazatelj..)

još je vrlo poznata činjenica (m$ javno priznao) da je pri pokretanju NT projekta zaposlio neke od najboljih vođa projekata razvoja raznih unix sistema.. i onda, šta ti misliš, da li su oni možda naprasno zaboravili sav kod koji su napisali (ili koji im je prošao kroz ruke) kada su počeli da rade za m$, i sve stvari izmišljali ponovo za NT..


(btw, ja borland proizvode ne hvalim na ovakvim advocacy (jel se tako uopšte speluje) temama, već retko, i uglavnom tamo gde je mesto. a za moj-jezik-je-lepši-nego-tvoj rasprave kao primer uglavnom koristim javu ili čak c# (essential pascal originalno) jer je većini koji programiraju u c++ poznatiji jedan od ova dva jezika..)

(btw2, nemoj previše da lično da shvatiš moju prethodnu opasku. bolje shvati to kao prijateljski savet nego kao napad na tvoju ličnost i integritet ;)
 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
*.ptt.yu

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 04:16 - pre 255 meseci
Citat:
caiser:
Code:

<Location /default.ida>
    Deny from all
    ErrorDocument 403 http://www.microsoft.com/
</Location>


:)


Dobar štos.
Ja bih dodao još i
Code:

<Location ~ "/*/(root|cmd).exe">
    Deny from all
    ErrorDocument 403 http://www.microsoft.com/
</Location>

pa da mi srce bude na mestu ;>

poz.
Alek
-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 04:59 - pre 255 meseci
Citat:
-zombie-:
degojs, koliko je ms windows nt star možda govori bar jedan od 20k+ (ej hiljada!) stranica koje možeš da nađeš ako pitaš google: bsd tcp stack code in microsoft windows? (to je jako mnogo dokumenata za tako puno reči u pretrazi zar ne..)

(caka je što to nema ko da iznese na sud da dokaže, ali u hiljade dokumenta mora da postoji bar neki delić istine..)


E pa to je onda dobra stvar za windows, zar ne? Ili je taj kod od bsd-a los posto cesto kada se vodi rasprava da li je bolji linux ili windows linuksovci kazu da je windows ukrao taj kod od bsd-a. Pa je l' to toliko lose u BSD-u da linuksovci stalno daju taj argument da je windows losiji?

Zombie, citirao sam tebe ali odgovor nije tebi jer znam da ti to nisi rekao u toj nameri ali mnogi linuksovci bas taj argument daju kada ubedjuju druge da je linuks bolji od windowsa pa mi nije jasno.

A sto se tice dokazivanja na sudu za bsd kod mozda ni ne moze da se sudi uopste jer mozda to imaju pravo po bsd licenci. Kako je MacOS koristio bsd jezgro? Stvarno se ne razumem ali ipak moram za svaki slucaj da napomenem da je mozda microsoft imao pravo to da uradi kao i apple sto je uradio. A ako imaju pravo ja sam za to jer ako je nesto toliko staro i dovoljno ispitano i vrsi posao sto onda to ne iskoristiti ako moze da se iskoristi. A ako nemaju pravo ekipa koja pravi bsd moze da ih tuzi i microsoft bi na sudi morao da otvori kod da se vidi da li je to stvarno tako. To se i desavalo nekoliko puta i microsoft je davao source ministarstvu pravde ili kako se to zove kod njih.



[Ovu poruku je menjao srki dana 05.05.2003. u 05:44 GMT]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 08:48 - pre 255 meseci
To sto su zaposleni u MS po meni je OK (to ti je kao ona tvoja srceparajuca prica o luksuznim automobilima koji su cekali Borlandove programere itd - ti se izgleda do kraja zivota neces oporaviti od razocarenja zbog prebega A. Hejlsberga iz Borlanda u MS - gore nego ja kad je Milko Djurovski iz Zvezde presao u Partizan) - ovde se radi o tuzbi koja ukazuje da je kod direktno prepisan *BEZ* odobrenja. Koliko sam citao negde, MS svojim programerima savetuje da cak ni ne gledaju open source resenja da ne bi dosli, svesno ili nesvesno, u ovakve probleme. Da li je u Win upisan kod iz BSD-a ili ne, kako kazes sam, ne mozemo da znamo posto je Win zatvorenog koda (skoro, neki imaju pristup, kako sam vec naveo negde) - ostaje da nagadjamo, a za ovu tuzbu - vrlo brzo cemo da vidimo sta je (usput, ima i hiljade dokumenata da su vanzemaljci .. :)

Pazi, ovo gore (prethodni postovi) kazem jer mi nije jasno sta oce da kaze covek sa onim code red virusom i sl. Vec je bilo reci na ES, ako treba zaguglacu da nadjem link, ali cini mi se da je broj sigurnosnih propusta u prosloj godini bio veci u open source resenjima nego kod microsofta, tako da... da to nikog ne sprecava da sad ovde do mile volje raspredaju o code red.. eh

Sto se tice nezrelosti, mozda si me malo pogresno shvatio, mozda sam i ja malo preterao :-) no mislim da je 2003 jako dobar. Jednom recju - milina jedna. Ulozili su i pare i rad - obicno nakon toga dolaze i rezultati - a iskustva sa win2000 fala Bogu imaju te mislim da je 2003 bas k'o slika, ljubi ga degojs :-)
O korenitosti promena govori i to da npr. Exchange Server 2002 uopste ne radi na istom (2003 radi) a SQL Server 2000 ne radi bez zakrpe. Ocigledno, zasukali su rukave posteno. Videcemo :-)

hehe, sto se tice onog nemoj da shvatis licno - nema razloga za to, upravo smo se neki dan Gojko i ja zezali na tu temu tako da nema brige, slobodno udri, ovaj forum i jeste za to a ja sam svesno otvorio temu :-) Meni trebalo malo da se izduvam nakon sto je ona tema o IIS-u u kernelu zavrsila privremeno ovde, pa onda vracena nazad, a Gojko se cereka celo vreme :)


A ako se pokaze tacna ova tuzba SCO da je IBM kradom ubrzavao razvoj Linux-a dajuci kod Unix-a, trebalo bi razmisliti i o zatvaranju linux foruma, posto ES lopovluk i pirateriju ne prodrzava, zar ne ? Ili da od 'GNU/Linux' ostane samo 'GNU' ili samo 'Linux':)))))
Sta ti kazes Gojko? :-)))


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 13:44 - pre 255 meseci
Taman sam mislio da prestanem sa flejmom ovde a opet me spominjete. :)

Ja bih pre da zatvorimo sve njindonjs-related forume pošto 98% posetilaca tih foruma nema legalno kupljenu verziju. A neće je ni imati u skorijoj budućnosti, tako daa.. :)
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 14:59 - pre 255 meseci
degojs, pa normalno je da se manje otkrivaju rupe kod MS proizvoda, kada su:
1) MS proizvodi closed-source (MS krije source kao zmija noge)
2) MS proizvodi u manjini, MS-ov softver cini max 10% ukupnog softvera...

Budi malo realniji, pliz.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 17:26 - pre 255 meseci
Citat:
degojs:

Ne vidim da bi to (stavljanje novijeg jezgra) trebala da radi kompanija koja vrsi testiranje onog sto je na trzistu ponudjeno kao gotov linux paket. Da su ubacili drugu verziju kerenela sigurno bi to izazvalo vise sumnje (kako je kompajlirano itd) i povike nego ovo sto su uradili. Jednostavno, uzeli su zadnju verziju RH koja je bila na raspolaganju - ne vidim da bi test kompanija trebala da ubacuje novu verziju jezgra - ako bi se pojavili neki problemi sa sistemom - ko bi za to bio okrivljen i kako bi videli test? Kad RH izbaci novu verziju, treba uraditi novi test itd.


Ja uporno tvrdim nesto a preko toga prelazis u potpunosti RH po defaultu je jako neoptimizovan radi kompatibilnosti sa svim i svacim...... Tako da ako gledate default onda mislim da bi recimo Yoper bio realniji za test jer je on kompajliran za i686. Mada i to da se ostavi na defaults opet nema smisla jer si i sam video da je Win2k3 bio optimizovan. Tako da je najbolje da se pogleda neki test gde su oba sistema maksimalno optimizovana. Pa tada da se vidi sta je brze i kako. Jer ovo sa stavljanjem default RH-a na test moze da se okarakterise samo kao marketing ili nestrucnost tih ljudi da optimizuju Linux sistem a samim tim onda nisu strucni ni da prave testove poredjenja.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 18:20 - pre 255 meseci
Prvo, da se složimo da VeriTestov test ne valja, tj. da su rezultati neverodostojni, i da ne govore ono što je naslov ove teme.

To ne znači da WS2003 nije brži od RedHat Linux-a 8.0, već da test nije izveden na odgovarajući način.

Za to sam obrazloženja izneo, a ostalo je opet samo spekulacija nas zaljubljenika u jedno ili drugo rešenje.


Što se CodeRed-a tiče, ja i dok sam online preko dial-up-a dobijem između 2 i 10 zahteva za default.ida u 3 sata. To znači da je taj problem veoma veliki, pošto je to prilika da „virus“ dobije ogroman bandwidth, i time uguši i druge sisteme, bili oni podložni CodeRed-u ili ne. Znači, gadna stvar i za sve nas ostale iako ne koristimo IIS. No, to nema nikakve veze sa ovom raspravom (ali kako da prođeš pored a ne napišeš ponešto ;-).

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: 'And, yes, it's faster than Linux'04.05.2003. u 19:28 - pre 255 meseci
Citat:
degojs, pa normalno je da se manje otkrivaju rupe kod MS proizvoda, kada su:
1) MS proizvodi closed-source (MS krije source kao zmija noge)


Kako to umanjuje broj propusta otkrivenih kod open source? Otkriveno je toliko propusta koliko jeste, a ti sad vidi koji su razlozi za to. To sto je MS closed, kako vidimo ima i prednosti. A kupcima krajnje nebitna stvar - ovaj ili onaj razlog. I ti bi mogao da budes malo realniji :-)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: 'And, yes, it's faster than Linux'

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8520 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.