Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mechanical desktop 6

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: mechanical desktop 6

[ Pregleda: 6149 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bmiroslav
Senta

Član broj: 120462
Poruke: 2
*.sksyu.net.



Profil

icon mechanical desktop 608.11.2006. u 21:29 - pre 212 meseci
Dobar dan.
Interesuje me zna li neko nesto o ovome programu?
Konkretno ja bi trebalo da ga naucim, mogu da nabavim knjigu za verziju 4,
a sam program koji bi da koristim je verzija mecnical desktop 6.
Koliko se oni razlikuju? Dali vredi uopste bacati pare na knjigu za verziju 4.
( inace dosta dobro crtam u Autocad-u 2000).
Unapred havala
Miroslav.
 
Odgovor na temu

PH42-CNC
Milija MARKOVIĆ
Valjevo

Član broj: 107196
Poruke: 124
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.tehnorad.co.yu


+10 Profil

icon Re: mechanical desktop 608.11.2006. u 22:34 - pre 212 meseci
Po mom skromnom mišljenju bacaćeš pare za knjige, a u njima nećeš naći ništa korisno. Većina knjiga koju možeš naći, o ovom i programima slične vrste, je da obrađuju samo ono osnovno i o tome pišu na kilo . Pa čovek izgubi previše vremena čitajući nebitne stvari. Savet je da nađeš nekog ko je radio u tome pa da ti to pokaže za kratko vreme.....

Inače program je dosta dobar i po mom mišljenju to je naprednija verzija AutoCAD-a. Poseduje dosta veliku biblioteku standardnih delova (vijci, ležajevi, vratila) i dosta pojednostavljuje i ubrzava rad. Pri izboru ležaja možeš vršiti i proračune istih. Ono što nema u knjigama a dosta je od koristi jesu opcije za proračune opterećenja vratila, zupčanika, vijaka i drugih mašinskih delova.....

Jedno pitanje koje ti mogu postaviti je, a zašto ne bi prešao na neki program za 3D modeliranje ko što su SolidWorks (dobar za početnike u 3D-u), CATIA, Pro ENGINEER, Invertor? Oni su mnogo ozbiljniji programi (duže se uče) ali u njima možeš uraditi gotovo sve (generisanje NC koda, raznorazne analize, .....).

Savet.
Skini neki tutorijal sa neta pre nego što se odlučiš za kupovinu knjige.

Pozdrav!

Esnahija tetrahoza eksi !!! http://www.tehnorad.co.yu
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.tpgi.com.au.



Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 04:56 - pre 212 meseci
Podsetnik : Autodesk odavno ne podrzava niti planira da podrzava i/ili izbacuje nove verzije Mechanical Desktop-a.

Zasto bi neko krenuo da uci program koji je i sam proizvodjac softvera odavno zabatalio?

To je bio neuspeli pokusaj da se napravi parametarski 3D Cad nadgradnjom Autocad-a. I sam Autodesk je to shvatio, pa su kupili Inventor koji im je sad glavni paket za masince.

Preporucujem da predjes na Solidworks ili Inventor sto pre (ili Proe, CATIA, UG) i da ne gubis vreme sa Mechanical Desktopom.

[Ovu poruku je menjao IvanRD dana 09.11.2006. u 08:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 07:12 - pre 212 meseci
I ja bih se slozio sa Ivanom.
SolidWorks ti je odlican program!
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 09:14 - pre 212 meseci
Sve je tačno što ste rekli, ali čovjek vjerovatno mora naučiti program jer u firmi tako zahtijevaju. I ja bih rekao zašto koristiti Mechanical Desktop pored mnogo boljeg Inventor-a, ali znate i sami kako bi to kod nas prošlo, a odgovor bi bio: ''Tvoje je da radiš a moje je da mislim''.
Ako je neko zainteresovan za tutoriale za Mechanical Desktop na našem jeziku neka mi se javi pa ću mu poslati linkove za download.
 
Odgovor na temu

revit
Beograd

Član broj: 116167
Poruke: 6
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 12:03 - pre 212 meseci
Mechanical Desktop nije mrtav... On se samo više ne prodaje samostalno. Trenutno je aktuelan verzija 2007 isto kao što imate Autodesk Architectural Desktop 2007 za arhitekturu. Potpuno je komppatibilan sa Inventorom, i predstavlja idealno rešenje za čoveka koji je navikao na AutoCAD radno okruženje.
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 12:34 - pre 212 meseci
Eh svasta.. nego sta je nego mrtav? Zato se i ne prodaje samostalno nego samo kao dodatak uz Inventor. Koji smisao bi bio u prodavanju dva razlicita parametarska programa zajedno? Ako to nije dokaz, onda sta reci za to da ni ne mozes da nadjes Mechanical Desktop na Autodeskovom web sajtu? Ako napravis search na njihovom sajtu za Mechanical Desktop, dobices na prvom mestu dokument koji objasnjava kako konvertovati stare Mechanical Desktop podatke u Inventor format.

Idealno resenje je ne koristiti ga nego preci na nesto drugo, narocito za korisnike Autocad-a koji i onako moraju da se modernizuju da bi ostali kompetitivni. Vracam se na pitanje iz prethodnog post-a.. Zasto uciti alat koji po mogucnostima nije ni blizu drugim alternativama, sto je i sam Autodesk priznao jos 2002 godine?
 
Odgovor na temu

bmiroslav
Senta

Član broj: 120462
Poruke: 2
*.sksyu.net.



Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 15:45 - pre 212 meseci
Dobar dan!
Prvo da se zahvalim svima koji su pisali svoja misljenja.
Ja sam u stvari mladi inzinjer, kome polako prolazi vreme, radim sve zivo samo ne ono sto sam zavrsio.....
Kao sto rekoh dosta dobro radim u autocadu u 2D, pa bi hteo sada da naucim i u 3D. Polako prolazi vreme
i softveri napreduji kao i zahtevi...
U principu nabavio sam programe, mechanical desktop6 i catia V5R10. Pa bi sada da ucim neki, ako svi kazete
da je catia mnogo bolji. nema problema ali gde naci neku knjigu?
Sta vise recite po vasem misljenju sta da nabavim od programa, knjiga i gde?
Unapred zahvalan.
Miroslav
 
Odgovor na temu

Kj2
Zemun

Član broj: 77789
Poruke: 16
212.200.241.*

Sajt: www.teamcad.co.yu


Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 16:06 - pre 212 meseci
Zasto ne probate da predjete na Autodesk Inventor. Aktuelna verzija 11 u sebi sadrzi i Autodesk Mechanical Desktop 2007. Inace Mechanical Desktop se vise ne razvija (od verzije 6) vec samo prati nove verzije AutoCAD-a.
Ako Vas interesuju besplatni tutorijali za Inventor pogledajte sledecu adresu: http://www.teamcad.co.yu/index...id=5&id=119&Itemid=382

Dobru knjigu na engleskom jeziku mozete pronaci na adresi: http://crware.com/catalog/

Pozdrav
Kj2
 
Odgovor na temu

Kj2
Zemun

Član broj: 77789
Poruke: 16
212.200.241.*

Sajt: www.teamcad.co.yu


Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 16:15 - pre 212 meseci
Citat:
IvanRD: Podsetnik : Autodesk odavno ne podrzava niti planira da podrzava i/ili izbacuje nove verzije Mechanical Desktop-a.


I sam Autodesk je to shvatio, pa su kupili Inventor koji im je sad glavni paket za masince.

[Ovu poruku je menjao IvanRD dana 09.11.2006. u 08:24 GMT+1]


Autodesk nije kupio Inventor vec ga razvija od 1998.
Prva verzija code name Mustang je izasla 1999. U prilogu je lista verzija + code name i datum. Sledeca verzija je u fazi beta testiranja, vise detalja uskoro.
Pozdrav
Kj2

Inventor 1 "Mustang" 9/20/99
Inventor 2 "Thunderbird" 3/1/00
Inventor 3 "Camaro" 8/1/00
Inventor 4 "Corvette" 12/1/00
Inventor 5 "Durango" 9/17/01
Inventor 5.3 "Prowler" 1/30/02
Inventor 6 "Viper" 10/15/02
Inventor 7 "Wrangler" 4/18/03
Inventor 8 "Cherokee" 10/15/03
Inventor 9 "Crossfire" 7/15/04
Inventor 10 "Freestyle" 4/6/05
Inventor 11 "Faraday" 4/6/06
 
Odgovor na temu

PH42-CNC
Milija MARKOVIĆ
Valjevo

Član broj: 107196
Poruke: 124
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.tehnorad.co.yu


+10 Profil

icon Re: mechanical desktop 609.11.2006. u 16:21 - pre 212 meseci
3D u AutoCAD-u nemoj ni da pokušavaš da učiš, jer nije vredan ni živaca a kamoli vremena. To zaboravi odmah!!!

Posto imaš CATIA-ju možeš početi od nje. Jeste veliki iskorak u odnosu na AutoCAD ali kad savladaš osnovne rutine sve ide ko po loju. Doduše moraš da imaš nešto jači računar da bi mogao komforno da radiš u njoj.

Što se tiče knjiga opet ponavljam da je mnogo bolje da kreneš iz helpa nego da bacaš pare na knjige u kojima piše ono najosnovnije. Knjige su oko 1000din mada ima u „kopirnici S“ preko puta Mašinskog fakulteta da sa se nabavi i kopija koja je dosta jeftinija.

Evo ti za početak link na kome se nalazi tutorijal iz koga možeš videti neke osnove kao i okruženje CATIA-je.
http://www.practicalcatia.com/v5_demo.html
Esnahija tetrahoza eksi !!! http://www.tehnorad.co.yu
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: mechanical desktop 6

[ Pregleda: 6149 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.