Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 810317 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 16:31 - pre 182 meseci
Ringispi: HVALA, mogu li te kontaktirati na pp?????
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 16:48 - pre 182 meseci
Citat:
dadotb: Ringispi: HVALA, mogu li te kontaktirati na pp?????


A sto nebi moglo.

Mada evo da objasnim ponovo posto, neki nece da gledaju unazad, a vec je znaci mobi proradio.

Vako svi vi koji imate aktivan nalog na zoni, mozete znaci da koristite mobi opciju u svom mjestu boravka u cijeni redovne prtplate, a sto znaci da mozete da se logujete na sve bazne stanice u vasem mjestu gdje zivite i da vam net radi.

E sad, za one kojima je to malo a hteli bi da imaju recimo net i na laptopu, a nalog im je na mac adresi mrezne karte ili AP-a te koriste destop racunar, a htejli bi da nekad da ponesu laptop u grad ili kod prijatelja, djevojke ili bilo gdje u svom mjesu zivljenja a da tu zona ima baznu sanicu, te ih zeza to sto nemogu sa svojim korisnickim imenom i lozinkom da se loguju, znaci treba da kloniraju mac adresu pomenutoga mreznog uredjaja sa kojim se kace od kuce na zonu, tj. da tu istu mac adresu upisu kao mac adresu wireless kartice na laptopu.

Ima vise nacina i programa koji to odradjuju, ja se sluzim programom Mac MakeUp ili evo link i potpuno objasnjenje gdje sta i kako za aj program: http://www.gorlani.com/publicp...makeup/macmakeup.asp?ver=1.95d

Znaci kada to odradite podesite ppoe konekciju na laptopu, prehodno ugasite taj AP ili racunar preko koga ste pre koristili net sa zone i mozete da se kacite sa laptopa.

Napomena: obavezno ugasite taj destop racunara ili AP, ako koristite laptop jer nemogu dva racunara da se kace sa istom mac adresom.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 17:04 - pre 182 meseci
Ringispi:evo citam od 105. strane pa na ovamo i ne vidim konkretno objasnjenje....hvala
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 17:07 - pre 182 meseci
auuuu Ringispi, tebi hvala,ali ovo je vec za strucnjake a ne za obicne smrtnike,pa ko ovo da skonta????hehe...HVALA velika na zelji da pomognes,ali ovo sa MAC programom je bas komplik. za nas
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 17:45 - pre 182 meseci
Citat:
dadotb: auuuu Ringispi, tebi hvala,ali ovo je vec za strucnjake a ne za obicne smrtnike,pa ko ovo da skonta????hehe...HVALA velika na zelji da pomognes,ali ovo sa MAC programom je bas komplik. za nas


Ma jok, vrlo lagan programcic i za one koji neznaju rjec engleskog, a kome treba prevod evo ubacio sam ovaj link u gogle translator i dobijo sirovi "indijanski" prevod al opet se moze snac.

http://translate.google.com/tr...&tl=hr&history_state0=

Znaci taj se programcic instalira na laptop, i u polje nr.3 se upise mac adresa koja je prijavljena kod zone od vaseg uredja, poslije pritisnete "Change" on odradi prepis preko prave mac ardrese u windowsu i restart racunaljke i to je to.

Nemoze biti jednostavnije.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 17:49 - pre 182 meseci
Taman sam htio da kažem da je to u stvari pi*kin dim za podesiti ali si me preduhitrio. Eeeeeee to programče mi je omogućilo mjesece i mjesece besplatnog interneta onomad...

A mac adresu je najlakše vidjeti kad se otvori komandni prompt pa se u istom otkuca ipconfig -all i sve fino napiše, uključujući i MAC (Physical Address).
 
Odgovor na temu

soldier_
TK

Član broj: 225407
Poruke: 3
91.191.50.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 20:52 - pre 182 meseci
Ima li ko da odgovori na moje pitanje
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 21:13 - pre 182 meseci
to mora da je je neka visoka trafostanica?! :)
ma postavili bi oni i na mesec ap kad bi bilo korisnika tamo ali mislim da na javne objekte ne moze tako lako da se postavi (bez posebnog odobrenja opstine ili ko je vec vlasnik objekta) ap a posebno ne na trafostanicu ako nista drugo onda iz bezbedonosnih razloga.
mada vidjao sam da su neki pricvrscivali antene za wireless i na gromobran! :D :)
ako se prepoznaju bolje da se ne javljaju. :)
a uostalom to i nije tvoj problem nego tog njihovog partnera gde ce da postavi taj ap.

pozdrav
 
Odgovor na temu

soldier_
TK

Član broj: 225407
Poruke: 3
91.191.50.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 21:52 - pre 182 meseci
Ima veliko brdo a ona je na tom brdu a kuće su u dolini tako da mislim da je odlično mjesto da se postavi AP

nazvat ću sutra čovjeka koji je zadužen za moje područije pa nek vidi i ako bude moglo nek postave AP
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2009. u 22:49 - pre 182 meseci
elektricari kao uostalom i svi majstori vole pivo a posebni po ovakvoj vrucini!
1-2 gajbe pive i moci ce na tu trafo stanicu da postavi i space shutle ako treba!
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.06.2009. u 12:25 - pre 181 meseci
za ringispia i ostale : pitanje, da li na moj laptop moze imati i kakav prijem ako "ne vidi" AP???? naravno govorim o Mobi opciji...ili moram i za njega neku antenu nabavljati?????
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.06.2009. u 12:28 - pre 181 meseci
jos jedno...kad idemo u opciju manager.zona...pa sad pise u dnu koliko smo UP a koliko DOWN taj mjesec, sta znace one brojke prije toga tacnije 7d:18h:39m:25s 18.04 GB
3.29 GB
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.06.2009. u 14:02 - pre 181 meseci
Citat:
dadotb: za ringispia i ostale : pitanje, da li na moj laptop moze imati i kakav prijem ako "ne vidi" AP???? naravno govorim o Mobi opciji...ili moram i za njega neku antenu nabavljati?????

pa kako mislis da se konektujes na ap i da ti radi net ako nemas signala?!
a mozda mislis na opticku vidljivost?
bez opticke vidljivosti tesko da ces se konektovati ako si dalje od 50m od antene ap-a.
a sto se tice antene verovatno mislis na neku koju bi prikljucio na laptop zbog pojacavanja signala?
u tom slucaju bi ti trebao usb wlan koji ima vanjski konektor ali zamisli kako bi to izgledalo da negde sedis u gradu,surfas,u jednoj ruci drzis laptop a u drugoj neku motku na koju je postavljena grid (npr) antena !!
laptop sa svojom integrisanom karticom moze da "hvata" signal kako treba na oko 200-300m od ap-a a da to radi nekako.
neka me neko ispravi ako je postigao bolje rezultate...
a ustvari hoce li neko da mi objasni sta je ustvari poenta te mobi opcije kad je domet sa laptopom tako ogranicen?
ja sad naprimer odem u banjaluku,imam laptop i ako hocu da nesto vidim na netu moram da nadjem gde je zonin ap i da sednem negde prekoputa da bi mogao da se konektujem i da recimo vidim mail?


pozdrav
 
Odgovor na temu

sinip
Siniša Pavlović
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 58824
Poruke: 201
*.teol.net.

Sajt: www.italkmoney.com


+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.06.2009. u 16:41 - pre 181 meseci
Citat:
dadotb: jos jedno...kad idemo u opciju manager.zona...pa sad pise u dnu koliko smo UP a koliko DOWN taj mjesec, sta znace one brojke prije toga tacnije 7d:18h:39m:25s18.04 GB
3.29 GB

Ja sam ns svom IBM Thinkpad-u provukao kablić sa bežične kartice do zadnje strane laptopa gdje su svi ostali priključci, i namontirao RP-SMA konektor na koji sad mogu da nakači bilo "pendrek" antenu koja dođe sa bežičnim karticama, bilo neku drugu "pravu" anetnu.
Operaciju ne preporučujem onima sa slabim srcem.
 
Odgovor na temu

zxstole
RS

Član broj: 49692
Poruke: 147
*.srbac.zona.ba.



+18 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva17.06.2009. u 19:20 - pre 181 meseci
O kako uzasan net veceras....jedva i ovaj test uradih
paket 768/192

 
Odgovor na temu

bigbig

Član broj: 200289
Poruke: 11
91.191.12.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva18.06.2009. u 09:35 - pre 181 meseci
e ovako zanima me sta znaci ovaj Upgrade Firmware na AP-u -trebaju li novi driveri da se uploaduju ili vec kako to ide -nisam upucen u ove stvari pa neka mi ne zamjere strucnjaci ovdje :)
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva18.06.2009. u 10:52 - pre 181 meseci
Citat:
bigbig: e ovako zanima me sta znaci ovaj Upgrade Firmware na AP-u -trebaju li novi driveri da se uploaduju ili vec kako to ide -nisam upucen u ove stvari pa neka mi ne zamjere strucnjaci ovdje :)


Znaci da odes na sajt proizvodjaca toga AP-a i da skines najnoviji softver za taj uredjaj, sa kojim ces dobiti neke nove i poboljsane funkcije sto su programeri smislili i ubacili u taj novi softver.

Ali ako ti AP trenutno radi kako treba i nekoristis ga za serovanje podataka i svoju mrezu racunara osim za internet, nista ne baraci jer postoji mogucnost unistavanja uredjaja i gubitka garancije.

Sto se tice drivera za AP, to nepostoji jer sam AP je racunar sam za sebe i on je uredjaj koji se samo nakaci na mreznu kartu racunara putem utp kabla. i to je to.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva18.06.2009. u 10:54 - pre 181 meseci
firmware mu dodje kao sistem na racunaru,kontrolise rad celokupnog uredjaja.
nadogradnja firmware se vrsi preko racunara koji je povezan sa ap preko lan kabla.
skoro u svakom manualu za ap ima i uputstvo step-by-step kako to odraditi.
ali u principu se savetuju da se firmware ne dira ako uredjaj radi kako treba jer ako nesto podje po zlu u toku prebacivanja firmware sa racunara na uredjaj velika je verovatnoca da se taj uredjaj vise nikad nece upaliti.
na cemu si mislio da menjas firmware?

pozdrav

 
Odgovor na temu

bigbig

Član broj: 200289
Poruke: 11
91.191.12.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva18.06.2009. u 16:25 - pre 181 meseci
hvala puno na brzim odgovorima- ma vidio tu opciju na svom AP-u pa reko da pitam sta je to- znaci nista nediraj ako radi dobro :)
moze li neko da stavi svoje postavke od WL 5460 v2 AP da vidim kako je najbolje da stoje postavke ?
 
Odgovor na temu

mane 3103
Gradiska

Član broj: 108312
Poruke: 38
*.68.119.0

Sajt: www.megamixers.org


+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.06.2009. u 01:34 - pre 181 meseci
malo ti je cudan zahtev,najbolji je default,
mada zavisi od mreze do mreze,ja sam jedino
na tom ap-u kod sebe povecao snagu na level 1, sve ostavio
drugo na istom,mada ne dobije se puno koji db,
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 810317 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.