Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

preseljenje u Vojvodinu

elitemadzone.org :: MadZone :: preseljenje u Vojvodinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11815 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 00:24 - pre 210 meseci
Nije sto, lazu te to. Hiljadu je. A mozda i sto hiljada milijardi, i to ne dolara, nego funti. Nije to tema pa da ne sirimo, ali kako vas bre ne mrzi da vise drvite o tim parama? Zar ne smarate sami sebe? Opustite se bre malo. To je tad bilo najmanje vazno. Ono sto je vazno je da su ljudi bili srecni. Na primer, prvomajski uranci, danasnja sprdnja, bili su prilika da ljudi izadu i gledaju druge srecne ljude i da sa njima piju pivo i pricaju o fudbalu, a o politici, ideologiji i parama niko nije pricao niti je koga to zanimalo jer je valjalo ziveti. Mozda su ti ljudi bili glupi za vas, ali su bili srecni i neoptereceni parama i politikom, a posebno su bili neoptereceni Srebrenicama, Kleckama i Raccima, Vukovarima... gde su isti takvi glupi i srecni ljudi isto radili sto i ovi ovde. Bili su zadovoljni malim, nisu im trebala odela od 1,000 evra i kola od 20,000 da bi bili srecni. Bio im dobar i Fica. Pa ti sad vidi sta je bolje i ko je tu glup. Tako je slicno bilo i sirom zapadne Evrope, a boga mi i u zlocinackoj USA, razlike su bile u nijansama, dok ne pade berlinski zid, i dok ovi slobodari (liberali, od liberte, sloboda) ne pocese da donose tu njihovu slobodu gde god stignu. Onda smo poceli da zakljucavamo kola, stanove i kuce i da izbegavamo izvesne delove grada. Sloboda ti je to, sta da radis.
Citat:
Bananaman: Ne, ne, ne.. "mi" smo vec bili mnogo postigli u nasoj zabiti kad su dosli ovih iz drugih zabiti da uvode struju. Pa kad su izvukli praziluk/pastirski stap iz gooze i gurnuli ga umesto test-srafcigera u shteker, videli da struja vec razvedena. Onda su razvodili svoju "pamet"

E vidis, mozda su oni zato i dosli kod vas da uvode, sto ste tamo kod vas uveli, a za njih vas stoleo bojko, njih ste ostavili da gaze blato do kolena i da zive pod petrolejkama, isto kao sto radite i sada, samo ako se uzmu petrolejke i blato figurativno primereni danasnjim uslovima, i jos ste im prodavali brasno pomesano sa peskom da to jedu kad ste ih ono slali da kravave gace umesto vas u ratu. I onda su oni dosli da uvode, kad im se pruzila prilika. I uopste me nece iznenaditi ako jednog dana ponovo dodju ovi iz blata da vama tamo uvode, ako ovako nastavite. A kako ja vidim iz ovoga sto bese pre nedelju dana, vi ih prizivate i niste na njih gadljivi. Tako da ne znam u cemu je problem i zasto se bunite.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 01:14 - pre 210 meseci
Citat:

... i jos ste im prodavali brasno pomesano sa peskom da to jedu kad ste ih ono slali da kravave gace umesto vas u ratu.


JBG, bilo nestalo mlevene staklene vune, kriza... gace su slabo krvavili, vise su ih punili sadrzajem od hrabrosti...

Citat:

I uopste me nece iznenaditi ako jednog dana ponovo dodju ovi iz blata da vama tamo uvode, ako ovako nastavite. A kako ja vidim iz ovoga sto bese pre nedelju dana, vi ih prizivate i niste na njih gadljivi. Tako da ne znam u cemu je problem i zasto se bunite.


Pssst... Trenutno brisu goozu papirom, uce tu tekovinu zlih liberala... Nemaju vremena za uvodjenje uvedenog hahahaha
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 08:45 - pre 210 meseci
Brisali oni ili ne brisali, to vam je sto vam je, za par godina. Kad je pre nedelju dana bilo ovako, a pre tri godine onako, jasno je sta ce biti za koju godinu. Uvodjenje vam ne gine. U vezi ovog prvog, vidi se da nisi upucen. Verovatno si imao preca posla nego da se upoznajes sa cinjenicama koje su prethodile dolasku ovih sto su uvodili, na primer, morao si od jutra do mraka da tapkas dugmice na klepetusi koju vi moderni sad nosite oko vrata, to jest na mobilnom telefonu. Ja ti govorim o onom ratu koji je prethodio ratu u kome su ovi koje pominjes dosli da uvode. Kako ste ih hranili tada, dobro ste i prosli. Da ste mene tad hranili brasnom sa peskom, pa da sam ja posle dosao da vam uvodim, ne bi mi danas bilo onih koji pisu te abortuse od humora i sprdaju se sa onima kojima se u to vreme cela misleca Evropa klanjala, a koje su posle mislioci tvog kalibra osramotili.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 12:27 - pre 210 meseci
Nije mi jasno u cemu lupas, Lesi Ako ti se jede brasno s peskom - samo izvoli (samo posle nabavi 3-slojni papir da obrises rezultate svojih misli kojima se klanja citava Evropa).

Over and Out from this discussion
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 13:34 - pre 210 meseci
Pametno. Ljudi ne treba da pricaju o onome o cemu nemaju pojma jer tako samo ispadaju smesni.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 17:09 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Nije sto, lazu te to. Hiljadu je. A mozda i sto hiljada milijardi, i to ne dolara, nego funti. Nije to tema pa da ne sirimo, ali kako vas bre ne mrzi da vise drvite o tim parama? Zar ne smarate sami sebe? Opustite se bre malo. To je tad bilo najmanje vazno. Ono sto je vazno je da su ljudi bili srecni. Na primer, prvomajski uranci, danasnja sprdnja, bili su prilika da ljudi izadu i gledaju druge srecne ljude i da sa njima piju pivo i pricaju o fudbalu, a o politici, ideologiji i parama niko nije pricao niti je koga to zanimalo jer je valjalo ziveti. Mozda su ti ljudi bili glupi za vas, ali su bili srecni i neoptereceni parama i politikom, a posebno su bili neoptereceni Srebrenicama, Kleckama i Raccima, Vukovarima... gde su isti takvi glupi i srecni ljudi isto radili sto i ovi ovde. Bili su zadovoljni malim, nisu im trebala odela od 1,000 evra i kola od 20,000 da bi bili srecni. Bio im dobar i Fica. Pa ti sad vidi sta je bolje i ko je tu glup. Tako je slicno bilo i sirom zapadne Evrope, a boga mi i u zlocinackoj USA, razlike su bile u nijansama, dok ne pade berlinski zid, i dok ovi slobodari (liberali, od liberte, sloboda) ne pocese da donose tu njihovu slobodu gde god stignu. Onda smo poceli da zakljucavamo kola, stanove i kuce i da izbegavamo izvesne delove grada. Sloboda ti je to, sta da radis.


Ma, da lažu me, tako nešto ne postoji. Kao što se u toj idealnoj državi niko nije drogirao, niko nije krao kola (nego "pozajmljivao", mislim da je to do juče bilo u zakonu) i sve cveće i leptirići. Možeš sâm sebe da lažeš koliko hoćeš. Što se tiče prvog maja, čik da ne odeš na uranak onda kada ti to kažu. I da izgledaš srećno sa sve pesmom . ;-)
Zaboravio si samo prisilni otkup, verbalni delikt, Goli otok, Visoke Dečane, i tako to... a da, i to nas lažu? Inače, Fića je krš od automobila, kao i Jugo i kec i Lada, a bogami i Moskvič i Volga. Sad ćeš verovatno da kažeš da sam malograđanin.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 17:57 - pre 210 meseci
A tek Ford T sto je gono, cudo jedno. Malo si poceo da se nerviras, ali nema veze.

Drogirali su se (pravim drogama) samo teski hiposi, duvalo se manje - vise isto kao sad, na uranak je isao ko je hteo bez obzira cime su tebi ispirali mozak na Slobo-Kostunico-viziji. Na Goli otok su malo slali u odnosu na ono koliko bih slao ja, a i oni koje su slali je trebalo tamo da idu zato sto su takvi hteli ovde da dovedu Staljina i Ruje. Kola, stanovi i kuce se nisu zakljucavali, a mogao si u sred noci da prodjes bilo gde bez straha da ce te ludaci ubiti iz cista mira, zato sto je ludacima davana ponuda koju ne mogu da odbiju - u zemlju ili iz zemlje. I tako dalje, ako te zanima jos nesto, slobodno pitaj. Znam ja da je tebi krivo sto je to bio najbolji period u istoriji ovih prostora, sto ce i ostati, i sto nisi ziveo tada, a boljima se tesko prasta, posebno u Srbiji.

Crveni pasos i vize necemo da pominjemo, kao ni fakultetske diplome koje su priznavane svuda (normalno, ne one sa prava ili politickih nauka) , moze neko da se samospali.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 19:05 - pre 210 meseci
Hehe... Nisam siguran ko počinje da se nervira. ;) To što si živeo u to vreme ne znam koliko i šta sam ja živeo nekih 10 godina možemo obojica okačiti mačku o rep. Ti pogotovo, ja bar ne patim od jugo nostalgije i ostalih nostalgija. Bilo je kako je bilo i više se nikad ponoviti neće to vreme, što pre to shvatiš (i slični tebi) pre ćemo naći svoje mesto u današnjem svetu.
Kakve veze ima ford T ne znam, znam da se davno više ne proizvodi, za razliku od Zastave, a i fiću bi neki vratili samo da mogu. Nisam rekao da su svi morali da idu na uranak, znam za bar jedan slučaj da je direktor rekao zaposlenima "Drugovi, sutra svi u firmu, pa dvoje po dvoje na lokalno izletište, nemoj da neko fali (inače...)" (slobodan prevod).
Na Goli Otok se išlo za jako puno stvari, ne samo zbog Staljina. Gde to ne smeš da prođeš noću? :) Ne reče ništa za prisilni otkup? ;)
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 19:07 - pre 210 meseci
Elem, oko preseljenja u Vojvodinu............
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
212.200.179.*



+2 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 23:10 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pametno. Ljudi ne treba da pricaju o onome o cemu nemaju pojma jer tako samo ispadaju smesni.


Izjavi Leslie i ostade zhiv.:):):)
Valjao sam se od smeha kad sam ovo prochitao,prisecajuci se njegovih zhvrljotina sa neke od skorashnjih tema,gde je rushio temelje pojedinih drushtvenih nauka.

Jel' to jopet pristigla neka direktiva od visokog saveta staraca,pa se zakljuchivanjem o drugima po sebi nastoji prikriti klinichka slika visokocenjenog seljobera koji,gle chuda,zna baratati kompujtorom?

Ili Pera Lozhach ohrabren komentarima cenjenih chlanova zajednice,tek na pozornici oseca vazhnost koja nadahnjuje?
Jer kad bi "skinuo sa sebe koprenu i premaz,i boju i pokrete,na tome bi taman toliko ostalo da posluzhi za strashilo"!

Sve u svemu,menjam ficu za ford mustang-a iz 68 ili neki egzotichni shelby.

Nego shta bi sa onim do jaja bizom?Koliki je market share?

I da se razumemo,cela pricha je ontopic,jer ce se sutrashnji stanovnik Vojvodjanskog sela sigurno susresti sa ovom vrstom lelemuda,pa mu predznanje zasigurno nece nashkoditi.


.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: preseljenje u Vojvodinu03.02.2007. u 23:50 - pre 210 meseci
@braker

Citat:

Izjavi Leslie i ostade zhiv.
Valjao sam se od smeha kad sam ovo prochitao,prisecajuci se njegovih zhvrljotina sa neke od skorashnjih tema,gde je rushio temelje pojedinih drushtvenih nauka.


Jbg, mislis da mu je lako kad se pogleda ujutro u ogledalo i pocne da cuje voices in his head

LOL

The Time is Near!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: preseljenje u Vojvodinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11815 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.