Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Extreme

elitemadzone.org :: MadZone :: Extreme

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15581 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

muxa
aleksandar milisavljevic
neverhood

Član broj: 9302
Poruke: 16
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Extreme24.06.2003. u 18:29 - pre 254 meseci
evo i obecanih info............

pre cenovnika samo mala digresija na to da smo od ove sezone startovali potpuno sa novom i licenciranom tzv. "student" opremom (sto nas cini verovatno jedinom skolom koja ima ovakvu ponudu)....padobrani su izuzetnih karakteristika i potpuno su prilagodjeni i opremljeni za osobe koji izvode prve skokove.........za one koje interesuju ili se razumeju mogu detaljnije opisati padobrane i opremu...radi se tzv. ubrzana skola padobranstva (inace standardno zastupljena u skoro celom svetu), sto znaci da ceo ovaj hepening odradjujete za dan ili dva (vikend)......kada ste u vazduhu sa instruktorom na zemlji ste u stalnoj radio vezi.........sve ovo prethodno anavedeno prakticno znaci da je usluga maksimalna/kvalitetna pa iz toga proizilazi cenovnik....


==============================================================
cenovnik usluga aerokluba "zrenjanin" za 2003. godinu - padobranstvo
==============================================================
1.OBUKA I IZVODJENJE 1(PRVOG) SKOKA PADOBRANOM:

- u cenu su uracunati angazovanje instruktora, skripte, teorijska obuka, najam padobrana, opreme i letelice, i izvodjenje jednog skoka.
- kandidati su duzni da pre pristupanja obuci priloze polisu osiguranja i lekarsko uverenje koji nisu uracunati u cenu obuke.

cena.............8.500,00 dinara

2.NAJAM "STUDENT" PADOBRANSKE OPREME:

- u cenu su uracunati padobran, kaciga, visinomer i radio uredjaj za izvodjenje jednog skoka.

cena.............550,00 dinara

3.NAJAM SPORTSKIH PADOBRANA TIPA KRILO:

- u cenu je uracunat padobran za izvodjenje jednog skoka.

cena.............200,00 dinara

4.MESTO U AVIONU ZA IZVODJENJE SKOKA:

- na navedene cene ucenici-padobranci doplacuju u prvih 5(pet) skokova plus 50% (pedesetposto) od cene skoka, za mesto instruktora.

sa 1,000 metara - cena.............750,00 dinara
sa 1,500 metara - cena.............1.000,00 dinara
sa 2,000 metara - cena.............1.250,00 dinara


5.PAKOVANJE PADOBRANA:

glavnih kupola - cena.............300,00 dinara
rezervnih kupola - cena.............1.500,00 dinara


NAPOMENA:
- cene su sa uracunatim porezom na usluge
- aeroklub "zrenjanin" zadrzava pravo izmene cenovnika
==============================================================

generalno osim padobranske aeroklub radi i jedrilicarsku obuku a mozete se informisati i o ostalim nasim aktivnostima (panoramski letovi - avion/ultra lake letelice; informativni letovi jedrilicom; demo skokovi padobranaca; bacanje letaka iz aviona itd.)

kontakti:

AEROKLUB ZRENJANIN
Zarka Zrenjanina br.7
[tel]023/36 579
[fax]023/34 390
[aerodrom]023/881 076
[mobil padobranstvo]063/806 29 15
[mobil jedrilicarstvo]064/187 05 50
bLuE sKiEs & SaFe LaNdInGs...
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: Extreme24.06.2003. u 20:12 - pre 254 meseci
Muxa, jel to krilo?
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Extreme24.06.2003. u 21:04 - pre 254 meseci
Citat:
muxa:
... bacanje letaka iz aviona itd.)

I ja sam zainteresovan za ovo — koje su cene da mogu da bacam letke iz aviona? Koliko visoko leti, mogu li da vidim koga gađam? Pošto je „obuka“? ;-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

muxa
aleksandar milisavljevic
neverhood

Član broj: 9302
Poruke: 16
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Extreme25.06.2003. u 01:21 - pre 254 meseci
Floyd: .....imas dva krila.............glavni i rezervni.......prava stvar.......

tOwk: ....he he.........mada mozda i nije losa ideja........zvrcni ofis u klubu pa se dogovorite.........q;]
bLuE sKiEs & SaFe LaNdInGs...
 
Odgovor na temu

eMARK
Belgrade / Serbia

Član broj: 11362
Poruke: 5
*.umka.co.yu



Profil

icon Re: Extreme25.06.2003. u 12:28 - pre 254 meseci
Ej Muxa!

Virtuelni pozdrav mom "skydive guruu" i ostalima u ovoj temi....
ajde da skacemo po nebesima....

a drop zone Zrenjanin je pravo mesto za to....ima par mesta u ovoj zemlji ali ovo je sam vrh...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Extreme25.06.2003. u 13:10 - pre 254 meseci
Da bi bacao letke treba da imas dozvolu grada, a ne aerokluba...
 
Odgovor na temu

muxa
aleksandar milisavljevic
neverhood

Član broj: 9302
Poruke: 16
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: Extreme25.06.2003. u 14:42 - pre 254 meseci
hej eMARK 'de si bre - vec sam pomislio da si napustio ove prostore.........

inace - lepo od tebe sto si nas AD nazvao "drop zona", mada poslednjih nedelja na to i lici 80% aktivnosti mi radimo...........meni se vise svidja izraz "para zona"..........

FYI: do vikenda rade zandari sa BELL212-kom pa posle ako sve bude ok krecemo sa nasim avionom sa ostatkom ljutih specnaz-ovaca............he he

ventura: nisam siguran - mada mislim da imas pravo, a ako mene licno pitas mislim da je bacanje letaka out i suvisno - izuzetno se prlja okolis.........mislim da ima jos dobrih i efektnih nacina za promo........
bLuE sKiEs & SaFe LaNdInGs...
 
Odgovor na temu

eMARK
Belgrade / Serbia

Član broj: 11362
Poruke: 5
*.umka.co.yu



Profil

icon Re: Extreme26.06.2003. u 11:18 - pre 254 meseci
muxa: hehe...lepo je to sto spominjes nama drage pandure....
tu sam ne brini...uvek u blizini...

ventura: potrebno je ustvari odobrenje gradske sluzbe za cistocu i zelenilo...
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: Extreme01.07.2003. u 01:54 - pre 254 meseci
Citat:
Tyler Durden:
Bavi li se ko ovdje sa foruma nekim ekstremnim sportom i moze li da mi kaze kakva je situacija oko toga u Beogradu?
Ima li kakav sajt sa ovakvom tematikom?


Naravno da ima!
Upravo je u pripremi sajt Udruzenja Freestylera
www.udruzenjefreestylera.com

na znam da li si mozda mislio na ovaj vid (urbanih) 'eXtremnih' sportova
znaci sajt ce biti posvecen Freeride/Freestyle Snowboarding-u, skate boardingu, Wake boardingu, BMXu, Alpinizmu...

imas zatim
www.cetniks.com - Posvecen Beogradskoj SK8erskoj sceni
www.extremesport.co.yu - Nekada vrlo popularan casopis uskoro krece sa svojom elektronskom 'inkarnacijom'
www.est.co.yu - Extreme Summit Team
www.snowboard.co.yu


Za padobranstvo pogledaj sajt 63. Specijalne Brigade ...
mislim, ko ce ti dati bolju obuku nego sami specijalci ;>
www.vj.yu/63padbr

Za paraglajding mozes da kontaktiras
Žarka Ilića
drzi skolu letenja (Panoramsko i eXtremno letenje)
063/83 84 087
ili
Paraglajding Klub ‘ORAO’
[tel]011/32 23 284
Resavska 32, BGD
Crna Gora, PF34 Budva
[GSM]069/029 994

Citat:
spartak:
Vidim da si uzeo nick Tyler Durden, ako se lozis na taj fazon ovo je extremni sport za tebe: http://www.sistem.co.yu


Ovo je koliko znam jedna od modernih borilackih vestina
ne znam koliko veza imaju borilacke vestine i extremni sportovi (ljubitelj sam obe stvari)
ali ako vas zanima mogu da postujem linkove ka domacim klubovima Aikidoa, Karatea, Kendoa, Ninjutsua ...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
195.66.174.*



+1365 Profil

icon Re: Extreme01.07.2003. u 11:57 - pre 254 meseci
super ti je ovo insurrector, to sam trazio
thanx puno
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

ledeni
Agencija za potrazivanje i naplatu

Član broj: 562
Poruke: 116
*.yubc.net

Jabber: ledeni@jabber.com


+1 Profil

icon Re: Extreme02.07.2003. u 01:10 - pre 254 meseci
Citat:
InsurrectoR:
www.sistem.co.yu
Ovo je koliko znam jedna od modernih borilackih vestina
...

Ma kakvi moderna, to je bre extreme fighting šibanje do kraja care...
"...Kad to cuse pope Milo polece mu sablji ruka,
a dva oka ko strijele sijevnuse u hajduka
vojvode se uplasise od izgleda vuka gorskog..."
 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: Extreme02.07.2003. u 19:38 - pre 254 meseci
znam, covek ... ispalio sam se
kada sam video sistem.co.yu
asociralo me je na EFS
Eclectic Fighting System
sto je inace neka vrsta Mixed Martial Arts (MMA)

tek posle sam pogledao sajt i video da se ustvari radi o 'Ruskoj Borilackoj Vestini'

tako da ... sorry

kad smo vec kod toga ... jel neko cuo za 'Srpsku Vitesku Borilacku Vestinu'
ili tako nesto !?

[Ovu poruku je menjao InsurrectoR dana 04.07.2003. u 19:35 GMT]
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: Extreme03.07.2003. u 21:04 - pre 254 meseci
Citat:
InsurrectoR:
jel neko cuo za 'Srpsku Vitesku Borilacku Vestinu'


Ta izmisljotina je stara koliko i TV PINK. Cista novokomponovanost.
 
Odgovor na temu

M.A.R.S.H.
Novak Jerkov
N.Bgd.

Član broj: 14556
Poruke: 5
*.beotel.net



Profil

icon Re: Extreme01.10.2003. u 15:44 - pre 251 meseci
Slazem se sa konstatacijom...A i znam celu pricu oko te vestine ,pa i malo vise (kao i oko sistema , i oko aikidoa..., ali ako vam kazem moracu da vas u.....!-sala)
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.beotel.net



+3 Profil

icon Re: Extreme01.10.2003. u 22:04 - pre 251 meseci
E u pravu si Jerkov. Aikidisti su zesci spletkarosi generalno. Tu mislim na SVE federacije, grupacije i izmisljotine.

Zamalo da takvo s***** prenesu na Sistem. Sreca da su ljudi na vreme provalili sta se desava i iskulirali sva hijerarhijska foliranja koja sluze samo grebanju za clanarine.

Cak sta vise koliko mi je Vesa jednom pricao, gospodin koji je IZMISLIO taj svebor ga je cak jednom i zvao da to rade zajedno. Pa kad su mu ozbiljni ljudi rekli da im se u tome ne ucestvuje, udario je drvlje i kamenje na aikido kao sektu po novinama i u onom vojnom casopisu...

Ne secam se tacno cele price, ali znam da sam dosta stariji od drevnog svebora, a samo oko 980 godina mladi od najstarijih materijalnih artifakta o ruskim borenju.

Kad je beshe nastao aikido? Ono 19xx?
 
Odgovor na temu

M.A.R.S.H.
Novak Jerkov
N.Bgd.

Član broj: 14556
Poruke: 5
*.beotel.net



Profil

icon Re: Extreme02.10.2003. u 09:00 - pre 251 meseci
U pravu si i ti Spartace, ali vidi, ne cine vestine spletke , nego ljudi. A ljudi, ko ljudi
svuda su na svetu slicni, tako da i sistem ne vezbaju neki specijalni ljudi, nego obicni.Tako sto se tice hijerarhije nije ona slucajno izmisljena, nego je iskustvo pokazalo da stvari tako bolje funkcionisu (i kod organizovanja i kod ucenja, pa i uzimanja para , ako bas hoces). Uostalom Vasilijev je bio vojnik, a bar u vojsci je hijerarhija neprikosnovena stvar.Samo polako, bicemo svedoci i ti ja , kako ce i "systema" polako poceti sa "glupostima" : prvo ce se uvesti uniforme (ako ne za vezbanje, ono bar za javne nastupe)-a ako se ne varam vec skoro svi nose iste majice, pa ce na red doci ako ne pojasevi onda neka vrsta rangova svakako itd....
A para sto se tice, kad smo vec kod Vasilijeva, proveri cifru vezanu za njegov honorar kad drzi seminar, pa ces videti pravo znacenje reci dranje.

A svebor, taj naziv nije po slovenskom bozanstvu nego obicna skracenica od sve borenje...A gospodin koji je osmislio tu vestinu je ustvari (vec pogadjas) aikido majstor koji se udruzio sa tae kwon do majstorom itd...

A aikido je nastao u 20. veku ali korene ima u Daito ryu aiki jujutsu-u koja opet je nastala negde u 6.veku ako se ne varam...
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Extreme02.10.2003. u 13:22 - pre 251 meseci
Hahaha, tebi je Vladimir sinonim za dranje? Rybko ubija sine. Za njega je Vlad malo dete :-)

Poenta hijerarhije koju spominjem je bas to sto si i rekao. Vasilijev je bio vojnik. Rybko je vojnik, oficir. Kadochnikov je obucavao vojsku vise desetina godina.

Ujeshiba je bio vojnik.

Danasnje aikidoke su rekreativci, amateri. Kriju se iza formalnosti i vestina je neproverljiva. Oni retki koji na pitanje da se aikido testira, opet cu da navedem Vesu kao primer - kada se upuste u borbu - ono sto rade NI NE LICI na aikido koji se pokazuje ucenicima (koji i ti pokazujes).

Sto znaci da je aikido umro kao primenjivo borenje, a ja se slazem i da ce sistem umreti kao borenje ako sledeca generacija mastora ne budu ljudi kojima je borenje alat za struku a ne rekreacija.

Jer ako sledeca generacija svoje "ja sam dobar" bude potkrepljivala sa "rekao mi Rajko da sam dobar (citaj dao mi pojas)" a ne sa - dodji da probas - ode sve u materinu.

E druga je stvar da li ce Sistem postati nekom rekreacija a nekom grebalica za kintu. Sto je do mene, trudicu se da ne bude. Evo pitaj Ledenog dal boli :-)

P.S.
Kad smo vec kod proverljivosti, mogu da postujem link ka filmu gde Floyd Brown, prvak Engleske u boksu udara vise od 15 puta zaredom jednog od Rybkovih ucenika u pleksus golom rukom i posle toga daje interview. Jedna od cestih reci mu je "fascinating".

I jos jedna retrospektiva na aikido:
Izem ti vestinu gde majstori mogu da izvedu nesto samo sa najboljim ucenicima, u zadnjih 50 godina ni jedan aikidista nikog 'iz publike' ne sme da izvede sto Vasiljev a pogotovo Rybko redovno i rado rade. Imam film gde izadje ogromatichan maithai chamuga pa mu slome rebro. Imam film gde upravnik Raicards Island zatvora pita nesto tipa: "Pa dobro ovo je sve lepo ali meni robijas naostri kasiku pa hoce da me ubode.. Mogu ja to stvarno da probam nozem". Rybko mu kaze: "Mozzna". Sevne noz a posle 2 sekunde upravnik lezi i kad je uhvati dah pocne da tapse lezeci, ali ne moze da ustane...

bla bla, prici nikad kraja
 
Odgovor na temu

net_braska
Hrvatska

Član broj: 13848
Poruke: 40
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Extreme04.10.2003. u 21:16 - pre 251 meseci
Windsurfing je kraljica extrema, izadjes po oluji, ganjas brzinom vjetra, iza tebe prasina kao da je prosao Bajlajner od 400 HP, ne vidis nista samo garis 100 na sat pa se konacno razletis sve u 16. Ako si citav (znaci svi udovi su na broju+glava) znaci dobro je, stajes na dasku i kreces od pocetka. To je fuckin' Unbelieveable . Jebiga oko BG nema mora al odes na neki Dunav, jezero ili sta ja znam - u biti It's all the same shit i imaces lot's of fun.

 
Odgovor na temu

M.A.R.S.H.
Novak Jerkov
N.Bgd.

Član broj: 14556
Poruke: 5
*.beotel.net



Profil

icon Re: Extreme06.10.2003. u 19:20 - pre 251 meseci
Spartace,
Pa jesu aikidoke rekreativci,oduvek su i bili ,ali aikido i nije zamisljen kao ultimate fight, kao i vecina ostalih vestina sa nastavkom do u nazivu i koje su vise u fazonu kako preziveti mir , a ne rat.

A sistem-alat za struku?-pa da dok je bio zatvoren, ali cim je izasao u javnost, podrazumeva se da ce ga vezbati vecinom ljudi kojima to nije struka , nego bas rekreacija (a 2-4 puta nedeljno po sat su uvek i svugde samo rekreacija). A i ne mislim da ce zbog toga aikido, pa ni sistem biti u stagnaciji , naprotiv bice dobra osnova ili inspiracija nekim drugim vestinama koje ce se pojaviti u buducnosti...

Ako nema pojaseva , ko su onda sledeca generacija majstora u sistemu?....

Sto se tice provere, i dalje insistiram da se bore ljudi , a ne vestine.Meni bi interesantna provera vestina bila ona kad bi dve grupe, jedna iz aikidoa i druga iz sistema, pocele da vezbaju suprotnu vestinu, pa da se vidi koja bi brze napredovala...znam, ti bi verovatno predlozio varijantu gde bi se obe grupe potukle medjusobno da bi se videlo koja je vestina bolja, ali i bez toga ja znam koji bi rezultat bio u prvom ,a koji u drugom slucaju , a ti?

I da me ne bi pogresno shvatio, ja nisam od onih koji ne vole sistem , naprotiv , mislim da je pravo otkrice i osvezenje u svetu borilackih vestina.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.98.*



+3 Profil

icon Re: Extreme06.10.2003. u 21:46 - pre 251 meseci
Citat:
M.A.R.S.H.:
Spartace,

Ako nema pojaseva , ko su onda sledeca generacija majstora u sistemu?....


Oni kod kojih ljudi budu dolazili na treninge zato sto su dobri i otvoreni za "proverljivost". To sam ti vec objasnio malo uzbrdo. Sigurno ne zato sto im je "Rajko dao pojas".

Citat:
M.A.R.S.H.:
Meni bi interesantna provera vestina bila ona kad bi dve grupe, jedna iz aikidoa i druga iz sistema, pocele da vezbaju suprotnu vestinu, pa da se vidi koja bi brze napredovala...


Prva stvar se vec desava, i sam znas koliko ljudi iz aikidoa se lozi na Sistem. A znas da su Vasilijeva zvali da otvori Aiki Expo. Ovo drugo se nikad nece desiti, posto ljudi koji su jednom osetili sve ono sto cini sistem onim sto jeste, nikad nece doci da se presvuku u japansku narodnu nosnju iz doba feudalizma i uciti napamet imena i pokrete koji u samoodbrani postaju beskorisni.

Citat:
M.A.R.S.H.:
znam, ti bi verovatno predlozio varijantu gde bi se obe grupe potukle medjusobno da bi se videlo koja je vestina bolja


Naravno. Jok predlozio bih da se svi presvuku u zene i dogovore se ko ce koga kako da uhvati pa da otplesu jedan krug.

Citat:
M.A.R.S.H.:
a ti?


A bre Novace, niti sam ja taj koji bi trebao da advokatise za sistem, niti mi se sa tobom licno nateze. Trenirao sam na prelazu iz osnovne u srednju aikido skoro 4 godine. Pazi kad nema sile da bi sad gubio vreme na to. Ti branis nesto u sta si ulozio godine i sad bi da naplacujes clanarine. Ali to je vestina koja je cisto fotokopiranje. Kreativni proces je UMRO!

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Extreme

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15581 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.