Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mozda sam se zaleteo sa literaturom

[es] :: C/C++ programiranje :: mozda sam se zaleteo sa literaturom

[ Pregleda: 2257 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon mozda sam se zaleteo sa literaturom20.02.2007. u 10:04 - pre 209 meseci
hteo sam da pocnem sa ucenjem "c" jezika, razlog sistemsko programiranje, medjutim ovo je prvi put da se susrecem sa nekim jezikom, nisam se dobro raspitao i uzeo knjigu "c programski jezik" Brajan K. i Denis R. I izgleda da ova knjiga nije bas user friendly prema novim korisnicima, mozda se varam, mozda sam glup ili se ne trudim dovoljno :) ali ne ide mi bas shvatanje koncepta programiranja. Uzeo sam ovu knjigu jer nisam nasao nikakvu "c za 21 dan". Moze li neko ko je procitao ovu knjigu i naucio c da mi potvrdi da se potrudim malo vise ili da mi kaze sta drugo da uzmem.
hvala
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.med.bg.ac.yu.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom20.02.2007. u 10:35 - pre 209 meseci
Koristio sam knjigu nekog Hansena u prevodu Mikroknjige. Ima oko 300 strana a dosta stvari je objašnjeno za početnike laganim jezikom. Mada moram da priznam da sam ja i pre toga znao paskal sa sve pokazivačima.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom22.02.2007. u 08:37 - pre 209 meseci
Ne varaš se, ta knjiga nije prva koju treba uzeti za učenje C-a. Programming in C koja se može skinuti sa http://www.giuciao.com je solidna za početak. Nije loše uzeti posle toga još neku da popuniš rupe u znanju ili vidiš još nešto na šta nije skrenuta pažnja, npr. C primer ili C in a nutshell. Posle prve knjige, svaku sledeću ćeš brže prelaziti jer ćeš videti šta već znaš a na šta treba da staviš akcenat. Knjige iz for Dummies serije su dobre samo za prvo čitanje ako nemaš nikakvo predznanje ali posle im se nećeš vraćati.

Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom22.02.2007. u 13:09 - pre 209 meseci
sad cu nju da skinem. Prevarila me cana i ime autora :). A cudi me da u izdanju mikro knjige, kompbib pa ni CET nema izdanja za c pocetnike??!
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.routotelecom.com.



+1 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom23.02.2007. u 08:47 - pre 209 meseci
Ako budeš nekad uzimao da učiš C++ nemoj da se prevariš da uzimaš kao prvu knjigu tvorca samog jezika, tek onda ćeš videti šta su muke.:)
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom23.02.2007. u 09:24 - pre 209 meseci
nazalost moracu da uzmem da ucim c++ jer trenutna literatura koju imam je c++ za linux za 21 dan, iskreno ne mogu da jurim knjige za c jer nigde ne mogu da nadjem, a valjda ce biti lako sici sa c++ na c.
 
Odgovor na temu

_prompt

Član broj: 64725
Poruke: 30
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom23.02.2007. u 14:42 - pre 209 meseci
Ne znam koliko ti je pametno da 'silazis' sa c++ na c, posto si rekao da se prvi put
susreces sa nekim jezikom i da ti treba za sistemsko. Od domacih imao sam ranije Cabarkapinu knjigu o c-u
razumljivija je za pocetnike i ima dosta primera za osnovne stvari, poslednje sam
nabavio Practical C Programming 3rd. Edition, dobra je, a sigurno mozes naci
na netu neku knjigu, samo procesljaj dobro ;). Za sistemsko pod linux-om sam
koristio Advanced Programming in the UNIX Environment od W. Richard Stevens
negde samo skraceno apue.
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom23.02.2007. u 17:04 - pre 209 meseci
zasto ne znas dal mi je pametno, istina treba mi za sistemsko programiranje, ali iskreno ja jos uvek ne znam dal c ili c++ je bolji zato
 
Odgovor na temu

_prompt

Član broj: 64725
Poruke: 30
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom23.02.2007. u 19:21 - pre 209 meseci
Pa kazem ti, posto si rekao da se prvi put susreces sa nekim jezikom.Uglavnom
se za ucenje programiranja i algoritama koristi neki proceduralni jezik(c npr), mada naravno
to ne mora da znaci da bi tebi tako bilo bolje, nemoj pogresno da shvatis.
Znaces ti i c u sustini posle c++-a, a za sistemsko ja glasam za c.
pozdrav
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.20.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom24.02.2007. u 07:22 - pre 209 meseci
Ako naučiš C++ znaš i C. C++ je manje-više nadskup C jezika (postoje neki detalji u kojima se razlikuju). Je l' C++ za Linux od Jessy Liberty-ja? Ako je ta, onda nema tu mnogo o Linux programiranju. Ta knjiga je nešto proširena verzija knjige C++ za 21 dan. Posle toga ti je potrebna neka knjiga baš o programiranju za Unix/Linux. Preporučio bih ti C++ Complete Reference koja ima i dobar deo posvećen C-u.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom24.02.2007. u 12:18 - pre 209 meseci
jeste bas ta, c++ za linux, ali ja se plasim da posle ne pocnem da brkam ova dva jezika.
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.211.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: mozda sam se zaleteo sa literaturom24.02.2007. u 12:59 - pre 209 meseci
Ne brini nećeš. Treba samo da znaš da je C++ kao jezik dosta veći od C-a.
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: mozda sam se zaleteo sa literaturom

[ Pregleda: 2257 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.