Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skript za kriptovanje i dekriptovanje fajlova

[es] :: PHP :: Skript za kriptovanje i dekriptovanje fajlova

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ndusan
Beograd

Član broj: 145148
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Skript za kriptovanje i dekriptovanje fajlova12.05.2007. u 21:07 - pre 207 meseci
Narode,

Beskrajno bih bio zahvalan ukoliko bi neko napisao skript za kriptovanje i dekriptovanje fajlova, pošto meni to nikako ne ide od ruke. Konkretno, u čemu je problem: treba da neki sadržaj u obliku stringa kriptujem i sačuvam u fajlu koji potom korisnik može da download-uje na svoj kompjuter. Potom da omogućim da kada se izvrši upload tog fajla na server, taj sadržaj fajla isčitam, normalno prethodno dekriptovan. Sad, sve sam uradio osim kriptovanja i dekriptovanja.

Ja sam proveo dosta vremena na google-u, ali nisam našao ništa što bi ličilo na rešenje, potom sam na www.phph.net-u gledao funkcije openssl, ali nisam uspeo da nateram da mi to proradi.

I još jedno pitanje, da li može neko da mi pojasni kako da napravim da fajl u koji postavim taj kriptovani string i sačuvam sa proizvoljnom ekstenzijom (npr. .tdr) i potom ga linkujem, kako bi klijent mogao da ga download-ujem, levim klikom ne otvori se sadržaj tog fajla već im ponudi da sačuvaju taj fajl na svom kompjuteru (bez da oni klikću desnim tasterom)?

Hvala unapred.
ndusan
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
77.46.244.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Skript za kriptovanje i dekriptovanje fajlova13.05.2007. u 11:59 - pre 207 meseci
Pazi, ne možeš ni od koga tražiti da ti odradi ceo posao. Za pisanje fajla sa bilo kojom ekstenzijom možeš koristiti funkcije fopen/fwrite/fclose ili generišeš sadržaj fajla on-the-fly pa ga pustiš na download (vidi dalje). Za download fajla a ne otvaranje u browseru koristiš funkciju header sa odgovarajućim parametrima. Za kriptovanje... heh, to ćeš verovatno morati sam da odradiš, osim ako ne želiš da koristiš base64_encode i base64_decode.

Ako ipak hoćeš da ti neko drugi odradi posao, obrati se ovde.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Skript za kriptovanje i dekriptovanje fajlova

[ Pregleda: 2389 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.