Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mracna Strana Microsoft-a

[es] :: Advocacy :: Mracna Strana Microsoft-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4305 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 20:22 - pre 206 meseci
Mislio sam na aplikativne servere.
Inace, taj lik je uradio sta je uradio, napravio sta je napravio. Ali najsmesnije je sto
Citat:
A few months after TestDriven.Net 1.0 was released I was given the MVP award by Microsoft. According to Ben Miller (my then MVP lead) I was "very well known" for having created TestDriven.Net. As far as I'm aware this was the primary reason I received the award.

A onda okrenu da ga tuze:-))))
Mozda zbog ovoga?
Citat:
Instead of extending Express, I'd urge you again to focus your energy and talents on extending our commercial Visual Studio products, under the terms of our publicly available VSIP program. Hundreds of other partners are successfully doing this, all the while respecting the restrictions on extending the Express products. There's no reason why TestDriven.NET can't be successful doing this, too.

Sto znaci da ako hoces da radis za nas, sve moze, ali ako neces, ima da ti posaljemo advokate na vrata:-))
Pa da je prihvatio ponudu, od tuzbe ne bi bilo nista, a njegov proizvod bi bio hvaljen.
Ma u stvari, ko mu je kriv. Ionako radi kao Java konsultant, pa sto nije lepo napravio plugin za Eclipse, i niko ga ne bi dirao:-))))))
Znaci, zakljucak price je, lik izda plugin, sve ok, dobije MVP nagradu od M$-a. Prodje par meseci, odbije ponudu za posao, i onda krece tuzba. A Dan Fernandez ne moze da spava nocima zbog toga:-))))
Logika: -
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 20:27 - pre 206 meseci
Pa čekaj tu piše:

Hundreds of other partners are successfully doing this, all the while respecting the restrictions on extending the Express products. There's no reason why TestDriven.NET can't be successful doing this, too.

A koja bi logika bila da Microsoft ne dozvoljava ostalim partnerima da proširuju VSE na isti način, a da on može? I sad svi to mogu da poštuju, takvu licencu, samo ovaj ne može?

Pa šta vi očekujete, da MS pravi proizvode kako bi uništio sam sebe?

Mislim, ako je znao da neće moći na VSE, a teško da nije znao, što se uopšte trudio da radi dodatak i za VSE? U čemu je problem?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 20:57 - pre 206 meseci
Citat:
Znaci, zakljucak price je, lik izda plugin, sve ok, dobije MVP nagradu od M$-a. Prodje par meseci, odbije ponudu za posao, i onda krece tuzba.


Gde čitaš to za ponudu za posao?

Oni su mu predložili da radi isto što i ostali partneri koji prave dodatke za VS kroz taj VSIP program, ne vidim nikakvu ponudu za posao. Drugim rečima rekli su mu - "što ne praviš dodatak kao i ostali, kroz VSIP program, dobro i tebi i nama, a za VSE ti nećemo dozvoliti, jer ne dozvoljavamo ni ostalima, a i nama očigledno ne odgovara."
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 21:32 - pre 206 meseci
1. Lik izda plugin
2. Dobije MVP nagradu M$-a(nemoj mi reci da su nagradu dali onako, a da nisu pogledali sta taj program radi, da li krsi licence itd, itd...)
3. Krene kontakt mejlovima i telefonom sa Craig Symonds-om, Grant Drake-om, Jason Weber-om
4. Ponude mu posao(pod poslom podrazumevam rad uopste, ne samo posao kao radim za platu u firmi)
5. On se razmislja da pocne da prodaje plugin(sto i pomene u prepisci sa tim likovima)
6. Odbije(pohlepa, sta li:-)))
7. Dolazi do pretnje tuzbom od strane M$-a

E sad, problem je u tome sto ta tuzba nije stigla odmah posle izdavanja plugina. Kapiram da ako je ista prekrsio, prekrsio je vec tada. I nemoj mi reci da ljudi iz M$-a to nisu znali u startu. To ako bi mi neko objasnio, bio bih mu zahvalan. Ovako ispada smesno i zalosno. M$ tuzi svog MVP developera a Dan Fernandez-a muci nesanica:-)))))
Kapiram sta su oni hteli, da pridobiju za sebe dobrog developera, dobar proizvod, dobro njemu, dobro njima, ali je ipak malo dvolicno, zar ne? Nema veze ako si prekrsio licencu, samo ti dodji kod nas. A ako neces, razgovaracemo preko adokata....
Da su mu pomenuli tuzbu odmah, ok, nema problema. Ovako, sve mi lici da kad ih je odbio i resio da zaradi sa strane, onda su resili da mu zviznu tuzbu.
Ne kazem da ljudi iz M$-a nisu u pravu, ako je prekrsio licencu, treba da plati, ali kazem da su mnogo, mnogo dvolicni. I da nema razloga da u ovom slucaju niko brani ni M$ a ni ovog lika. Bar dok vreme ne prodje i sve dodje na svoje. A onda, ili ce se Den Fernandez konacno naspavati ko covek, ili ce Jamie da udara u tamburicu:-))))



I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 22:10 - pre 206 meseci
Da je blesavo ispalo to sa davanjem pa povlačenjem MVP - jeste, ali meni se ipak čini da je ovaj čovek sam tražio belaj :)

Citat:
4. Ponude mu posao(pod poslom podrazumevam rad uopste, ne samo posao kao radim za platu u firmi)


Pa nemoj baš da pišeš "ponudili mu posao", jer to baš nije ono što se pod tim podrazumeva. Rekli su mu da radi što i ostali partneri.

Citat:
Nema veze ako si prekrsio licencu, samo ti dodji kod nas.


Opet ti.. "dođi kod nas.." Pa nije tako.

Microsoft ima verovatno desetine hiljada partnera tog tipa, ali ne bih rekao da je bilo kome od njih "ponuđen posao". Oni su mu jednostavno savetovali da uradi nešto što bi bilo OK i za njih i za njega. Nešto što već drugi rade.

Čekaj, na šta bi ličilo da ti praviš dodatke za VS i da ti je objašnjeno da ne možeš da ih prenosiš i na VSE. I onda se najednom pojavim ja i MS nema problema da ja to radim, to što su tebi rekli da ne možeš?

Pazi, potencijalno tržište za VSE dodatke je ogromno, sudeći prema broju ljudi koji su ga skinuli (14 million downloads). Zašto bi ti mogao da posluješ na tom tržištu, a ja ne? Itd.

Na kraju, ne verujem da im je toliki problem da plate nekog drugog partnera da napravi takav isti dodatak, da im je do tog..

P.S.
A pazi i ovo:
Citat:
As for Jamie, we’ve been asking him in multiple emails and conference calls to stop extending (just Express) since before Visual Studio 2005 even shipped.

E sad.. možda lažu, ali nešto ne verujem.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 22:52 - pre 206 meseci
Ok, ponudili mu da razvija aplikacije iz hobija:-))
Ne branim ja tog lika, niti napadam M$, meni je samo cela prica smesna. Normalno je da oni hoce da se zastite, zarade, i sta vec. Sve je to ok.
Ali ovako kako je prica ispala, to je bezveze. Dosta negativnog publiciteta za M$. Ispada kao David protiv Golijata:-)))
Lik hteo da zaradi posto je vec napravio dobar softver, kad je primio prve opomene, konsultovao advokata koji mu je rekao da nije nista prekrsio, pa on nastavlja po svom i dalje. Ako je njegov advokat u pravu, ok, zaradice lovu. Ako nije treba plati stetu.
Citat:
Čekaj, na šta bi ličilo da ti praviš dodatke za VS i da ti je objašnjeno da ne možeš da ih prenosiš i na VSE.

Pa kazem ti, lik je Java konsultant, ko ga bio po usima da radi plugin za M$:-)))) Sad nek razmislja sta ce biti ako....
Inace, ove pretnje tuzbama i advokatima su izgleda u modi ovog leta u IT industriji. Prvo M$ ka Google-u zbog DoubleClick-a, pa sad ovi udaraju kontru za Vista search bar:-))
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 23:04 - pre 206 meseci
Citat:
Ok, ponudili mu da razvija aplikacije iz hobija:-))


Ponudili su mu isto što vredi i za sve ostale. I rekli su mu da neće moći za VSE, još pre nego je VS 2005 izašao. Znači nije uopšte da nije znao. On jednostavno nije hteo da se pridržava istih pravila koja vrede za sve druge, jasno je zašto.

E sad, šta će biti - ne znam. Možda čovek i uspe da se odbrani na sudu.

Ali... onda će MS morati to da dozvoli i ostalim. A onda bi će biti interesantno - MS može i da povuče VSE ili da počne da ga naplaćuje, itd. A možda neće biti ništa :)

Videćemo.

Ispade, bolje bi bilo, za MS, da su ga jednom "pitali" da povuče plugin, pa na sud odmah ako odbije, još pre 2 godine..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Mracna Strana Microsoft-a14.06.2007. u 23:12 - pre 206 meseci
Citat:
Ispade, bolje bi bilo, za MS, da su ga jednom "pitali" da povuče plugin, pa na sud odmah ako odbije, još pre 2 godine..

E bas to, ovako samo cirkus napravise.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Mracna Strana Microsoft-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4305 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.