Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa tv-outom

[es] :: Video karte i monitori :: problem sa tv-outom

[ Pregleda: 1746 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

thranduil
Nemanja Savic
Kragujevac

Član broj: 94074
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon problem sa tv-outom18.06.2007. u 00:00 - pre 205 meseci
Pozdrav svima,
imam graficku ati 9600xt i zelim da prikacim tv na nju. Imam kabal. Kada spojim graficku i tv, na tv se slika trese i ceni bela jem u sustini jedva se raspoznaje desktop. To je jedan problem, a drugi je sto nikako ne mogu da nadjem opciju koja ce da mi prikazuje sve sto se vidi na monitoru ali bez onoga da mi produzi ekran sa leve i donje strane. Koliko zna, takva opcija postoji kod nvidijinih kartica.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
77.46.225.*



+109 Profil

icon Re: problem sa tv-outom18.06.2007. u 00:57 - pre 205 meseci
@Tranduil@
na tv se slika trese i ceni bela jem .....

Nije mi jasan ovaj deo -dali ti je slika crno bela dal si to hteo da kazes ?
Koji ti je prikljucak na Tv - dali je u pitanju 21-polni konektor tj Skart konektor ?
Opcija se zove Same on al - a podesavanje monitora i Tv treba biti na Clone - ako sam dobro shvatio pitanje !

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 18.06.2007. u 02:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

thranduil
Nemanja Savic
Kragujevac

Član broj: 94074
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: problem sa tv-outom18.06.2007. u 08:19 - pre 205 meseci
hteo sam da napisem crno bela, al mi se omaklo. Na, delu kabla koji ide u tv ima tri cinca, jedan za video signal i dva za audio.
 
Odgovor na temu

SvRzY
Vin Vuckovic

Član broj: 130542
Poruke: 13
77.46.194.*



Profil

icon Re: problem sa tv-outom20.06.2007. u 23:12 - pre 205 meseci
Idi u podesavanja od drivera/nView Display Settings/ izaberi Clone mode pa desni klik na TV / Select TV format i izaberi B-PAL ili G-PAL.
Zatim idi u Full Screen Video i podesi da je Full screen device = Secondary device.
Ukoliko su boje "poludele" idi u Color Correction pa gore izaberi Overlay a dole umesto Standard mode izaberi Advanced mode. Ovo je poznat bug u seriji 77.xx i bice otklonjen u verziji 80.xx.

Ako i dalje imas crno-belu sliku idi opet u nView Display Settings pa desni klik na TV / Select TV format / Advanced. U novom prozoru u sekciji Video output format mozes da biras Auto, Composite ili S-Video. Promeni na Composite ili S-Video u zavisnosti od kabla koji koristis. U vecini slucajeva Auto bi trebalo da detektuje tip veze.

Ako zelis da smanjis ili uklonis border oko slike na TV-u idi u nView Display Settings pa desni klik na TV / Device Adjustment i u novom proziru ce se pojaviti mala slika ekrana sa [-] i [+] tasterima. Klikci na [+] dok ne budes zadovoljan.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2190
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: problem sa tv-outom24.06.2007. u 17:21 - pre 205 meseci
Samo otkaci kablovsku

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: problem sa tv-outom

[ Pregleda: 1746 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.