Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series

[es] :: Overclocking & Modding :: clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tikovac
Adnan Kovacevic
Zenica

Član broj: 150280
Poruke: 10
*.team.ba.



Profil

icon clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series29.06.2007. u 15:23 - pre 204 meseci
Da li je neko clockovao uvu graficku karticu?Zanimaju me iskustva, i koji ste maximum izvukli iz nje? U pitanju je ova kartica:
http://yu.asus.com/products.as...amp;model=1033&modelmenu=2
Na njoj je 256MB memorije.
Kad igram Far Cry ili Half Life2, sa najboljim kvalitetom slike, tekstura, zvuka..., pri rezoluciji 1152x864, i frekvenciji osvjezavanja od 85Hz, temp graficke (pri ovim vrucinama napolju) dostigne do nekih 65° (a pri normalnom radu je oko 48°-50°). Da li je to previse?? Kad pipnem graficku s gornje strane, ne osjetim da je vruca uopste, bas naprotiv, sasvim je hladna, a Riva Tuner mi pokazuje tu temp koju sam naveo. Inace sam promjenio cooler na njoj, jer mi zvrcao previse onaj sto je dosao uz nju.
Ostatak konf. je : CPU Athlon 64, 3000+ AM2, 1GB TwinMos DDR2 667 RAM-a, a ploca je ASROCK ALIVEXFIRE-ESATA2, ATI X1600, AM2, DDR2-800, + SB+GLAN. I jos jedno pitanje, u vezi clockovanja CPU. Ja sam postigao ~2,21GHz (inace je 1800Ghz), dignuvsi abirnicu na 246MHz. Da li je neko postigao vise? Sto se tice TEMP, situacija je kao na sljedecoj slici (ali se u biosu razlikue, visa je za 3-4°).
Sta mi je bitnije kod igranja igrica. Da li Core Clock, ili Memory Clock?Kao sto vidite, Core clock ne mogu vise dignuti, odmah dobijem poruku, koju cu zakaciti ovdje. Da li je to ograniceno driverom, ili necim drugim? Inace, skinuo sam najnoviji NVidia driver za ovu karticu.
Uz poruku saljem default vrijednosti clockova graficke, dignute vrijednosti i temp procesora
Ado
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CooLa
Sibin Grašić
SysAdmin
Beograd

Član broj: 57939
Poruke: 698
77.46.252.*

Sajt: etfovac.com


+4 Profil

icon Re: clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series01.07.2007. u 17:22 - pre 204 meseci
Ograniceno je grafickom, koja ima zastitu od prevelikog kloka. Tj. sama sprecava da je sprzis. Klok procesora je sasvim pristojan s obzirom na to da nisi dizao napon.

Temperatura graficke je mozda malo povisena. Ne znam koji si kuler stavio na nju.

U svakom slucaju ako zelis da se igras, kupi jacu grafiku. Npr. Gainward GeForce 7300GT GLH!
Pitaj decka zasto ga zovu Gojko Sisa
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
212.200.221.*

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series01.07.2007. u 23:30 - pre 204 meseci
Ne znam sta da kazem, ali ima jedna poslovica koja kaze koliko para toliko i muzike.
Jel ti to na ovoj kartici imas 64-bitnu magistralu?
Ne mozes CPU da klokujes zbog ploce,jer koliko vidim tu je ATI-jev chipset, on jeste ok, bolji je od VIA-e, ali je ipak za AMD-ejce nVIDIA zakon!!!
Druga stvar, ima veze i do verizje drajvera, nepisano pravilo ti je da Uvek koristis drajvere koje si dobio uz graficku(ovo sam sam sebi dokazao 1000puta), dalje, vodi racuna za drajvere za graficku da verzija nije preko 9 (npr ver.91.46) jer su to drajveri prilagojeni za dvojezgrene procesore.
Sto se tice temperature pogledaj malo po netu kolika je max temperatra,ne bi trebalo da imas razloga za brigu,
kod mene na mojoj grafickoj je oko 60 stepeni (a graficka je Gigabyte 6600TurboForce AGP), a kada igram NFS CARBON predje i 70 stepeni.ovo sam merio sa EVEREST-om.
pozz
 
Odgovor na temu

tikovac
Adnan Kovacevic
Zenica

Član broj: 150280
Poruke: 10
*.team.ba.



Profil

icon Re: clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series01.07.2007. u 23:53 - pre 204 meseci
prije ove ploce sam imao ASUS M2V-TVM koja je bila skroz siromasna, sto se tice opcija vezanih za clockovanje, pa sam je zamjenio za tu Asrock-ovu, i dobio s njom to sto sam napisao. Inace, to je ova ploca:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALiveXFire-eSATA2
Svidjela mi se, fino su rasporedjeni elementi, NEMA integrisani grafiku kao ASUS M2V-TVM, ima 2 PCI-X slota za graficku.... i dosta bogatiji BIOS, sto se tice opcija. Graficka ima 64-bitnu sabirnicu, i znam da je to veliko ogranicenje. Sto se tice drivera, instalirao sam najnovije, sa NVidia stranice. Probat cu sa driverima, koji su dosli uz karticu. HVALA obojici, na sugestijama ;)
Ado
 
Odgovor na temu

bokisha
Constructor
Vrsac

Član broj: 58101
Poruke: 440
212.200.221.*

Sajt: proizvodnja.googlepages.c..


+3 Profil

icon Re: clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series02.07.2007. u 08:00 - pre 204 meseci
Hmm, ... pa ni ova Asusova ploca ti nije bila sjajna VIA chipset, reklo bi se da si pri kupovini bas stedeo na ploci.Nikada nemoj da stedis na ploci, ali to ne znaci da moras da kupujes najskuplju. Nekada ti je bolje da uzmes slabiji CPU a da za tu razliku od par evra uzmes bolju plocu, razlika se,u performansama, bas oseti.Kriterijumi po kojima si birao plocu ne trebaju da su ti na prvom mestu, na prvom mestu bi trebalo da bude chipset (iskljucivo nVIDIA za AMD, iako je AMD kupio ATI-ja koji mu pravi chipsetove, nVIDIA je majka za sve).
pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: clockovanje graficke ASUS EN7300GS/HTD Series

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.