Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7965102 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 16:53 - pre 147 meseci
http://www.bookryanair.com/SkySales/FRSelect.aspx
Ryanair
Il sam ja blesav, ili ovde nesto ne valja. Ispadne da je karta od Budimpeste do Osla, tokom celog maja oko 2500FT sto vam dodje 9evra. U junu je jos jeftinije stim da se naplacuje kad rezervisete onlajn.
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.208.203.212.getinternet.no.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 17:40 - pre 147 meseci
Ima li nekoga iz <Osla> osim Kely , neka se javi da se zezamo malo :)))))

Manite vise posao i ta glupa pitanja sve pise od samog pocetka,izdvojte 3 dana i procitajte sve .. :))

Ajde malo zajebancije :=))))
 
Odgovor na temu

draganaNS
Dragana Bamdad
Becej

Član broj: 209374
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 17:50 - pre 147 meseci


Hvala ti Sandra....
uvek jednako neposredna, iskrena i topla. Ne znam kako je sa drugima, ali meni ovakva i slicna pozitivnost obasja i um i dan.
I ono sto je ruzno neka bude receno kao dostojno borbe za one lepse stvari, ne mora biti umanjeno vec samo savladivo a svakako ce svako sam gaziti svoju stazu.
Drago mi je sto je Mirjana posteno odreagovala u iznetom postu. Ja verujem da si imala pozitivno iskustvo, ali to je bilo poodavno i okolnosti su se promenile. Covek radi i gresi, a najlepse je kad je u stanju da bude u komunikaciji sa sobom, da se preslisava i da ima osecaj odgovornosti,to su vrlo lepe osobine, jer mnogo ociju cita stranice ovog foruma i mnogima ove informacije ostaju negde zabelezene.
Before you judge me be sure you're perfect.
 
Odgovor na temu

sttefan
Mekanisk ingeniør
Norge, Hordaland, Bergen

Član broj: 10193
Poruke: 372



+50 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 18:08 - pre 147 meseci
Citat:
mihalekshttp://www.bookryanair.com/SkySales/FRSelect.aspx
Ryanair
Il sam ja blesav, ili ovde nesto ne valja. Ispadne da je karta od Budimpeste do Osla, tokom celog maja oko 2500FT sto vam dodje 9evra. U junu je jos jeftinije stim da se naplacuje kad rezervisete onlajn.


Jeftino jeste ali zato što mnogo toga još treba da se plati, a šta tačno videćeš kada negde po sredini te iste stranice klikneš na link:

"Fares do not include optional fees/charges. For a full list of Ryanair fees, please click here"

I još avion ne sleće na glavni aerodrom u Oslu, već na jedan sporedni.

Pozdrav
Jeg har rett til å si min mening selv om du ikke er enig.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 18:31 - pre 147 meseci
Koliko vidim najjeftinija varijanta, u svakom slucaju, sa osiguranjem, bez prtljaga, kosta u tom slucaju 25evra.
 
Odgovor na temu

maja popovic
Oslo, Norge

Član broj: 130592
Poruke: 10
*.205.34.95.customer.cdi.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 18:50 - pre 147 meseci
@Jocaendo

:=))) Moj ti je predlog obilazi domove pa ces da vidis "zajebancije" dobre :=)))



 
Odgovor na temu

jens stoltenberg
tu i tamo

Član broj: 294538
Poruke: 179



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 19:25 - pre 147 meseci
@ jocaendo.. ti zvucis kao da si nasao posao.
@ mihaleks.. meni norwegian deluje najbolje. Putujes iz BG za Oslo, dakle nema cimanja do Budimpeste a u zavisnosti od datuma polaska ima i jeftinijih letova i koliko sam uspeo da vidim nema skrivenih i neocekivanih troskova. Za detalje je najbolje kontakyirati ih putem mejla sto cu svakako da uradim.
 
Odgovor na temu

Marko A

Član broj: 301534
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 20:45 - pre 147 meseci

Ja sam novi clan foruma usao sam da saznam nesto vise o odlasku u Norvesku. Upravo sam naisao na Vasu pricu Mirjana o skoli norveskog koju ja pohadjam. Neznam na osnovu cega ste izveli zakljucak da svi profesori nisu dobri i da skola ne valja. Ja sam kod Natalije zavrsio prvi nivo i krenuo sam na drugi. Za sada ne vidim sta nije uredu sa casovima. U Sagi radi nekoliko profesorki, mislim pet ili sest. Malo mi je cudno da nijedna ne radi dobro? Voleo bih da znam sta druge skole mogu da ponude toliko bolje. Nije uredu donositi tako rigidne zakljucke, treba cuti i drugu stranu. Obicno su nezadovoljni oni koji nisu polozili test. Konverzacija na drugom nivou moze da se radi sa onima koji kod kuce spreme lekciju pa mogu da pricaju kada dodju na cas. To je moj zakljucak posle nekoliko casova na drugom nivou. Inace ja sam gradjevinski inzenjer i cuo sam da ima posla za nas. Voleo bih da cujem necje misljenje o gradjevincima.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 21:04 - pre 147 meseci
Nisam hteo da se javljam tim povodom i kritikujem skolu, iako sam za to imao razloga, a necu ni sad poimence da spominjem ljude osim gazdarice, uglavnom nasi utisci su od samog starta losi, od prvog poziva.
Ti si Marko verovatno neko iz ekipe Sage, i sto se mene tice jos je i bolje da cujes i druge ljude.
Bez ikakvog razmisljanja smo odabrali Vasu skolu (St Nicholas je tik ispred nase zgrade na nekih 10 metara) jer je vlasnik prijatelj jednog naseg prijatelja iz Norveske (vlasnika ne poznajemo) i prosto smo isli tom linijom, ali smo nastupili nezavisno i nikad se nismo pozvali na tog zajednickog prijatelja. Oni (Vi?) nikad nisu saznali za to, pa evo sad to otkrivam.
Na prvi poziv Zorica je bila: Neljubazna, drska, odgovarala je kratko i nervozno... Doduse nije nas vredjala ali aman, mi smo potencijalne musterije! Delovala je kao da ju je neko strasno iznervirao i da smo mi u tom trenutku pozvali. Ja sam to sebi tako i objasnio i slagao sebe da je to tako i olako preso preko toga.
Posto imamo puno dece i bebu, uvek kada suprugu odvezem do skole, ja moram da povedem i bebu sa sobom i da je maltretiram po snegu i hladnoci dok supruga bude na casu. I pored silnih obaveza i problema mi smo uvek dolazili na vreme i bili tacni u sekund.
Profesorke su nekoliko puta kasnile, par puta nisu ni dosle NITI SU IZ SKOLE JAVILI DA NECE BITI NASTAVE! pa mi lepo zapucamo dodjemo, vratimo se kuci...
Cas nikada nije odradjen do kraja. NIKADA za vreme dok smo mi isli tamo. Zakidano je izmedju 15-20 minuta, a mismo oklevali da to prijavimo da se eto ne zameramo. I ne samo mi, vec cela grupa. Kada je dogorelo do noktiju, napustili smo skolu u trecem mesecu, prethodna dva smo pohadjali i platili nekih 150E, ostatak nismo dali jer ga prosto nisu odradili. Napustila je skoro cela grupa.
Eto to je iskustvo koje mi imamo. Ni manje ni vise od toga, a cuo sam jos bar 10 ljudi da ima slicna ili ista iskustva.
Sve ukazuje na to da su ili zagrizli previse i/ili sto nasi ljudi kazu "najeli" pa im se moze.
Uglavnom sto se tice cene, "najbolji" su u gradu, na skuplje nismo naleteli. Doduse tolerisu odlaganje placanja izvesno vreme, ali slaba je to uteha kad je rezultat sve u svemu jako los.
Primetno je da nema organizacije u nastavi (po recima moje zene) i da ceo kurs deluje konfuzno, neke stvari se rade, pa se ide dalje, pa se opet vrati na ono prethodno jer je profesorka zaboravila da to napomene i slicne stvari.
Mozda bi mi to nekako i ispeglali, ali prosto nemamo vremena za tako nesto, zurimo da sto pre zavrsimo sa ovim, jer ne mislimo da ce ovo vecno da traje.
Nije mi namera nikog da vredjam, vec da prenesem moje licno iskustvo sa Sagom, a ljudi neka prebroje pozitivne i negativne glasove pa neka sami odluce.


 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 22:05 - pre 147 meseci
Ok. Agencijo. Moze rafting ali ako je pravi. Na ovom zadnjem u Evje bilo je bezveze. Ko na moravi. Od adrenalina samo A. Ti kazi samo kada. Imas obezbedjen prevoz a i stavicemo te za vodju puta (pored gps-a) ;-)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?03.04.2012. u 22:51 - pre 147 meseci
Marko...uvek pre odgovora procitas post ceo.
Naime ja sam i napisala da tamo radi dosta profesora i da nisu svi takvi.Ali je dovoljno da jedan zabusava i da skola ima losu reklamu.To je privatni posao.
A ako se vratis unazad ali tipicno za nas...ne vracamo se nazad...onda ces procitati da sam i ja isla u Sagu,da sam bila jako zadovoljna i prezadovoljna ali da sam godinu dana sabirala i oduzimala da li treba da napisem ovaj post koji sam napisala.I statisticki gledano,je prevagnulo da treba napisati.
Evo meni je npr.veoma drago sto si ti zadovoljan ali insistiraj na konverzaciji,to mora da se radi vise.
Ne treba sada da pljujemo i preterujemo.Jednostavno,nivo rada kod pojedinih profesora nije na dovoljno dobrom nivou i tacka.A veruj mi ja ne bih to napisala tek tako.Pa ne bi skakala sama sebi u stomak,jer sam se na forum ukljucila braneci skolu,ali nisi procitao i nisi se vratio unazad.Ovako sam ja odreagovala na Jogurtov mejl kao ti sada na moj.
A isto tako stoji da smo mi ti koji moramo da se trudimo i radimo ali moramo da dobijemo i kvalitet za ono sto placamo.
Gde ces bolje mesto od foruma da se napise tako nesto jer jedan ovakav vid kritike bi trebao da urodi plodom i da se dobije bolji kvalitet rada jer ovaj forum prati skoro pola miliona ljudi a cak 3000 ljudi je pisalo na njemu.Dovoljno.
Zavisni smo od jezika...a ako vec mislis da tako obicno pisu oni koji ne polazu testove,pitaj u skoli kakva sam djak bila ja...moji profesori vise ne rade tamo ali Zorica zna.
Zato sam dala sebi za pravo na komentar.
A teska srca sam ga napisala,veruj mi jer sam sebi samoj skocila u stomak ali cilj je da budemo bolji.
Kazem...zao mi je sto se ucenici ne zale.Zalite se,trazite da ti koji ne rade dovoljno rade...
Zorica radi sama veliki deo posla i znam da zena posteno radi i sve napisano se odnosi iskljucivo na neke od profesora.Citaj dobro...na neke ne sve.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

begbgo
Bergen

Član broj: 301115
Poruke: 8
*.190.251.212.customer.cdi.no.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 00:40 - pre 147 meseci
Ljudi, udaviće te gnjurca sa prepirkama. Ne čitam ih, tj. samo početak posta, vidim svađa opet, pa skrolujem al nikada kraja skrolovanju, polako i nemojte tako opširno, pametni ljudi pišu kratko ali jasno, pojedinci ga baš udaviše.
Ne čitajte postove ako vam ne prijaju , poštujte tuđa iskustva i mišljenja ako ih već čitate, a ne da nas ostale zamarate , jer je zamaranje iako ne čitam, jer nekada i trebam naći nešto na prethodnoj strani al ga nema jer 5 strana je prepirka.

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 02:29 - pre 147 meseci
jbg vazda idemo napred nazad.... zaSagu ovo sto si ti Miro napisala je bilo tako jos i 2005 kad sam im ja bila jedan od prvi polaznika skole... ali posle mene je bilo par generacija ili grupa koji su dobro prosli sada je opet kao nekad.... ono sto treba biti fer pa reci, to je da covek tamo ako nista drugo savlada gramatiku pa mu je lakse ovde poslagati kockice... meni je to pomoglo....

e sada samo pozeleh da prokomentarisem neciji post o filipincima.... naime, posto ovde imam poprilicno staza mogu da kazem da su filipinci u globalu narod jako slican nama... pricajte vi sta hocete ali po nekim pitanjima jedan filipinac ce te mnogo vise razumeti nego mnogi drugi stranci... zatim tacno je da oni jako tesko uce jezik.... uvek mesaju hun i han... tacnije ona i on... nemaju nikada svoj jasan stav... na poslu u teskim situacijama jako je tesko imati filipinca pored sebe jer na njega neko kad malo povisi ton on ce da se spusti na patos umesto da se digne i pokaze autoritet.... ne znam, ali ja sma ih godinama stitila... takva je jednostavno njihova kultura... ne mogu se promeniti ali je lepo kada onda ti barem znas kakvi su i s cim raspolazes.... ali narod kao narod ponasanje, nacin zivota... odnos prema porodici,prijateljima... jako su nam slicni... imam par drgara filipinaca nijedne godine nisu zaboravili moj Bozic i svake godine s udosli s poklonom i picem


btw gospodja u SAFH-u je jos na bolovanju... mail od njih jos nisma dobila


ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 10:12 - pre 147 meseci
Za one koji su zavrsili srednju laborantsku a visu radiolosku,ne znam sta je pametno reci a da bude usput i korisno.
Ja sam detaljno napisala sta i kako sa visom radioloskom,dakle to je 10 meseci skole ovde kao zahtev,a laborantski smer isto ne priznaju.E sad da li skupiti te dve diplome pa slati u Safh i traziti autorizaciju za helsefag.ne znam ni sama da li je izvodljivo.
Decko koji je pitao to mene na pp,neka prosledi tu pp i jos nekim ljudima sa foruma da cujes vise misljenja,a najprecizniji odgovor ces dobiti od Safh,99% negativan ali kazem da evt.probas da obe saljes a trazis za helsefag.Neznam ni ja sama sta da ti kazem,ali nemoj da se oslanjas samo na moje misljenje...
I pitajte na forumu jer tada cujete misljenja vise ljudi...

Isto tako za elektro inzenjera koji je dobio ponudu od nekih 400 000 NOK kao godisnju platu pa nezna covek da li je to dovoljno za dobijanje dozvole ili treba da se dobije minimum 500.000 NOK,da li postoji minimum plate koji mora da se dobije.Postoji,ja mogu da ti pisem o zdravstvu a sto se tvoje struke tice,ne znam...zato sam ovo sa pp prebacila na forum pa ako neko zna neka odgovori coveku precizno.
Mislim da smo spominjali to ranije,ne mogu tacno da se setim.Ali pitaj ovde na forumu.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

millancheOLE
Student
Cuprija

Član broj: 228051
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 11:51 - pre 147 meseci
A mišljenja o akademiji Oksford (isto skola stranih jezika)? Ima ih u Jagodini, Ćupriji, Paraćinu, Kragujevcu, itd. Časovi se održavaju dvaput nedeljno, što je dakle 8 puta mesečno. Cena 1500 dinara za mesec dana. Svaki nivo (od ukupno 6) traje po 6 meseci i na kraju svakog nivoa rade se neki testovi i dobijaju se sertifikati. Planiram da je upišem pa vas zato pitam, ako neko ima iskustva. Inače, nekako mi 6 meseci deluje mnogo za svaki od nivoa, a evo šta navode kao cilj u npr. početnom.

Od polaznika se očekuje da na kraju ovog kursa bude u stanju da se predstavi, da koristi osnovne fraze prilikom susreta ili odlazaka, da opiše članove porodice, mesto stanovanja, poslovno okruženje, opiše svoje hobije, veštine postavlja pitanja i odgovara na svakodnevne teme ( hrana, piće, vreme, zabava, slobodno vreme).

Takođe polaznik će naučiti da govori o trenutnim, svakodnevnim i budućim aktivnostima, opiše događaje iz prošlosti popuni formulare, napiše razglednicu...

Na kraju ovog kursa, dobija se diploma za nivo Početni A1.

Dezinformacija: Cena je 1500 dinara po casu (dvocasu-dva sata), sto nas dovodi do jako nezgodne cifre.

[Ovu poruku je menjao millancheOLE dana 04.04.2012. u 19:23 GMT+1]
Ukoliko želite postati član Limunda i Kupinda, kliknite na sledećem linku:

http://www.limundo.com/ref/millancheOLE
 
Odgovor na temu

sandrakuzmanovic
Norge

Član broj: 290865
Poruke: 38
*.84-48-176.nextgentel.com.



+17 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 15:41 - pre 147 meseci
Slazem se s tobom Kelly ljubazni su oni i sve to stoji, ali mene bas to nervira sto nemaju svoj stav sto kod njih sve moze i imam osjecaj da su jako dvolicni bar ove koje sam ja upoznala, jer sve zivo ih o meni zanima sta kako,a svoje kriju ko zmija noge,ja brate imam svoj stav i otvoreno kazem svoje misljenje a ne smajlic na lice i sve se slazem. Al nebitno to totalno nego kad dodjem u Oslo rado bi na kaficu sa tobom ako si raspolozena.

BlondySu i MladenSM sretno vam bilo i da sto prije dobijete autorizacije ako Bog da i onda put pod noge.
DraganaNS hvala ti....u koji si ti fazi dolaska ako smijem da pitam mislim kaka napreduje proces za Norge? Mozda si i pisala ali nisam upucena, sorry...

Iznenadila sam se kad procitah Mirjaninu recenicu da ima ljudi koji tako dugo pisu po forumu a nista ne poduzimaju. Podrska svima onima koji uce jezik i pripremaju se na dolazak samo hrabro i napred, jer kako kazu ko ne riskira ne profitira.
Sjecam se dobro kada sam ja prosle godine u ova doba citala forum i samo cekala novu poruku, pa kad neko nesto lose napise ili kontradiktorno necemu sto vec stoji kao cinjenica na forumu pa se onda covjek isfura, dvoumi i razocara donekle, zato sam ja pred dolazak i prestala sa citanjem i dala se akciju jer svaciji dolazak i dalje snalazenje i opsatanak je individualan. Sve ama bas sve informacije sto se tice dolaska su objasnjenje neke cak i po nekoliko puta, sjecam se onih Mirjaninih postova o hrani o smjenama o vremenu sve sam to citala i upijala kao spuzva. I Mirjana super sto opet pises na forumu jer zaista si ostavila masu korisnih informacija, svaka cast i hvala ti zaista i mnogim drugima koji pisu na formu jer mnogima to znaci neprocjenjivo puno sigurna sam bar je meni znacilo dok sam dole bila i pripremala se za put. I kolega Ivan Petrovic mediciman je divan decko. Mi smo se i preko skajpa culi i pricali norsk kako smo znali i umjeli, jednostavno znaci covjeku da nije sam i da ima ljudi koji vas bodre i podrzavaju. On je otisao u aprilu a ja u junu i tad nam se u Norge i Cveyoni pridruzio isto super decko. I svo troje smo uspjeli hvala Bogu i dobili smo i svoje voljene pored sebe sto znaci da ima puno pozitivnih primjera.

Zato u akciju predajte papire sto prije ucite jezik intenzivno, vrlo dobro znam da nije lako i da se mi jos gore utripamo citajuci i razmisljajuci hocemo li uspjeti ili ne ali to nikada necemo saznati ako ne pokusamo. Jezik jeste velika barijera i problem. Ja sam ga sama ucila jer nije bila ama bas nikakva skola norveskog ne vjerujem da ima i sada, i imala sam par casova preko skajpa i kako sam vec rekla puno rijeci sam znala ali to je sve nista dok se ne dodje i ne cuje ziva rijec tj izgovor i svakodnevna konzervacija. Ja sam mislila kada sam tek dosla ja ovo nikad necu nauciti kud brzo pricaju kud jezik ruzan kud imaju ta naglasavanja ko da pjevaju al evo me sad super se snalazim i sporazumjevam. Znam dobro zaustavila ja nekog bakutanera pitam ja za sykehjem objasnjava ona a ja pojma nemam svaku desetu uhvatim ali opet pitam ja i vicem ja ja takk takk. Znam da i ono sto sam znala kao da sam se nekako stidila da izgovaram sve mislila nije to dobro smijace mi se kako pricam, ali cim sam pocela da radim opustila sam se i jednostavano covjek slusa i prica svaki dan i ide to samo do sebe nadolazi. Ja se sjecam kada sam se ja cvrsto odlucila da cu da pokusam u Norge pa nekih dobrih mjeseci sam i slabije spavala i zamisljala kako cu ja to sve i posao tezak tim tezak mislim vise na neugodan jer zna se sta se sve radi po starackim domovima, pa novi jezik, zemlja, kolega na poslu, ali sve se to prevazidje i uspije i savlada i sve ce to jednom biti juce. Covjek ni ne zna koliko moze dok se ne nadje u situcaji. Samo morate imati jasan cilj i volju i tim vec imate vise sansi za uspjeh.
Ovim postom zeljela sam svima koji se dvoume i kolebaju podici moral i samopouzdanje. Znaci ja sam prosle godine bila jedna od vas koji ste sada dole i citate informacije i spremate se na put a evo me sada zivim i radim u Norveskoj a to nam je svima cilj, zar ne??? Htjela sam reci da niko nije dosao sa naucenim jezikom i znao sve, ali jedno vuce drugo i sve savladate i onda se samo zadovolnjo smjeskate i ostvarujete dalje planove.




[Ovu poruku je menjao sandrakuzmanovic dana 04.04.2012. u 17:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sandrakuzmanovic dana 04.04.2012. u 17:18 GMT+1]
Kuzmanovic Sandra
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.39.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 18:10 - pre 147 meseci
Pitanje za sve na forumu pa neka odgovori ko hoce i ko zna:
pitanje vezano za slanje papira za autorizaciju prikupio sam sve papire ali imam problem sa popunjavanjem aplikacije za autorizaciju!
Moja devojka,koja aplicira,je iz leskovca i ta adresa joj se nalazi u pasosu,koji je kopiran i preveden naravno nov pasos crveni,a mesto prebivalista u licnoj karti joj je u beogradu gde zivi i radi,ali ona ne zivi na toj adresi vec je samo prijavljena fiktivno!
E sad da li na aplikaciji treba da se podudara adresa sa adresom iz pasosa ili ne,i da li kada saljemo papire preporucenom postom moramo da navedemo tu adresu(iz pasosa i aplikacije) ili samo stavljamo adresu gde zelimo da nam stigne odgovor,ili neka druga kombinacija!
Ne znam da li je veliki problem ali mi je potrebna pomoc!
Hvala svima unapred!
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 18:12 - pre 147 meseci
Minimum plata na godisnjem nivou da bi dobili radnu dovolu za inzenjere je 372.700 kruna ako imate master .....ili 356.000 ako ste Bachelor.

 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 18:46 - pre 147 meseci
@Mada77
Nisam 100% siguran, jer nisam bio u Norge, ali svakako dosta putujem. Strance isključivo zanima pasoš jer je to za njih validan dokument, jedinstven na mnogo višem nivou nego što je to LK.

Ispraviće me neko sa više iskustva ako sam u krivu.
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
95.180.39.*



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.04.2012. u 19:04 - pre 147 meseci
Mene konkretno zanima sta treba da upisem u aplikaciji za autorizaciju diplome i sta da upisem kao adresu kada saljem preporucenom postom papire!Najverovatnije adresa u pasosu treba da se poklapa sa tom adresom koja treba da se unese na aplikaciju,ali ostaje pitanje da li mogu da navedem adresu,kao adresu onog kop salje papire,onu adresu gde mi zivimo u beogradu a ne tu iz pasosa!
Ipak hvala cika Kosta!!!
Ali pitanje vazi i dalje posto nisam dobio pravi odgovor!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7965102 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.