Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7999651 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2012. u 22:54 - pre 141 meseci
evo miro ovde krenuo utorak, kako je u nocnoj

mnogo mi je zao sto nemam vremena da ucim norveski, videcu da makar odvojim tih 2 sata nedeljno

vec pocinjem da se brinem za ovo ponovo uvidjenje viza

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
217.68.125.*



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 01:14 - pre 141 meseci
A Mire nema....

Miro,a sta se desava po isteku licence,u slucaju da se ne stigne poloziti nasjonal fag za godinu dana. Ponovo se trazi licenca,i naravno plati,ali nije valjda da moraju opet da se salju sva dokumenta?
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 01:20 - pre 141 meseci
mira konacno pava

mi ostali vredno saljemo CV-je na mnogobrojne adrese u nadi da ce nam neko odgovoriti makar i sa ''ne trebate , hvala ''

mislim da ce mi staviti IP adresu na neku crnu listu jer salje CV-e kao spamer

da li neko zna zasto ni firefox ni IE nece da mi ucitaju privatne poruke na ES ?





[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 16.10.2012. u 03:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 16.10.2012. u 03:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 16.10.2012. u 03:16 GMT+1]
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0554.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 02:27 - pre 141 meseci
Zoki nema ponovnog uvodjenja viza, to plase mlade da bi ovi zapalili iz zemlje i time drzava smanjla nezaposlenost , znas koliko je bilo tekstova na b92 net o tome kako je super napolju , sto i jeste ali su bas forsirali , ipak je u srbiji mnogo losije nego sto je napolju mnogo bolje
e sad jedno pitanje, ko ima vremena, ja kao gimnazijalac sa studijama politikologije i etfa po dve godine zavrsene mogu da radim u Sumarstvu i Poljoprivredi kao temporary job zato sto se ne trazi potvrda nav a za to. znaci do 6 meseci, e sad kako ja da trazim te poslove ? koje su kljucne reci, kompanije, da li da prepadam farmere na farmama . Ovde gde sam, sticajem okolnosti naucih da cepam drva sekirom i secem Motorkom, jedan od zadataka woofera i helpera, i da picking potatoes izmedju ostalog , da vozim pravog zivog konja . ostala strucna zanimanja tipa paintind barn and degree in making woden fence .
Any tips ?
trista
 
Odgovor na temu

mikiiiki
trista
trista
Beograd

Član broj: 152072
Poruke: 75
ti0028a380-0554.bb.online.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 02:30 - pre 141 meseci
kako upasti kao neki rmpalija na naftnu platformu , da cistim bar ili polazem one cevi, ? gde je ok samo engleski ? neka internation kompanija sa offshore driling platformom ili rafinerijom ? offshore, da ne bih morao da budem prijavljen u norveskoj i slicnim zemljama gde mi traze personal number ?

ima da ko unuk Miltona Friedmana osnujem slbodarska ploveca offshore ostrva za radnike i naplacujem , samo da nisu pod kontrolama
trista
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 02:37 - pre 141 meseci
Citat:
bambi84:
A Mire nema....

Miro,a sta se desava po isteku licence,u slucaju da se ne stigne poloziti nasjonal fag za godinu dana. Ponovo se trazi licenca,i naravno plati,ali nije valjda da moraju opet da se salju sva dokumenta?


Cita Dzon Kenedi izvestaje svoja dva generala nekih sezdesetih godina proslog veka.Iako su bili zaduzeni za istu vojnu operaciju u Vijetnamu,izvestaji su potpuno suprotni i razliciti bez dodirnih tacaka.Pita on njih naknadno:"Gospodo,da li ste vi bili u istoj drzavi"...
E to je SAFH...
Dakle,potpuno neverovatno.Procena dokumentacije se ne moze predvideti jer ima nekoliko scenarija,avslag-sa praksom,licenca bez prakse,licenca sa praksom...i to mogu dobiti svi sa istim programom dakle i srednja plus Visa...a trajanje prakse je tek individualno.
Za nasjonalfag je za organizaciju kursa odgovorna Lise Melbye.
A studieleder je Torunn Erichsen.
Ja sam za sva pitanja koja sam imala dobijala oprecne odgovore pa sam onda skupila mejove od Lise i prosledila ih na Torunn i zamolila ih da se dogovore pa da mi daju jedan odgovor.
I na kraju kazu,da je licencu moguce produziti.Ja je nisam produzavala,a niko mi na poslu to nije ni trazio.Pitala sam neke druge detalje i covek ocekuje da oni saradjuju medjusobno.Oni pokusavaju da srede SAFH nakon Liv Løberg i onih njenih laznih dokumenata,jer u tom periodu izdato brdo autorizacija bez ikakvih posebnih kontrola.Sada imaju posla sa helsetilsynet oko toga i obrada svih predmeta traje duze jer imaju posla i oko provera vec izdatih autorizacija.
To je moja sefica saznala u razgovoru sa njima.
A licno su izasli sa izvestajem i to prosle godine da je taj posao zavrsen.
Npr.Cveyoni kaze da mu nisu racunali Visu skolu,a poslao je diplomu samo nije program.Po pravilu trebali su da napisu da se posalje samo dodatna dokumentacija.Medjutim oni su njemu obradili dokumenta bez toga i sada rade iznova ako posalje...Ko je tu lud?
Na pp,neka izvine ona sada,ali napisala mi devojka sinoc da je sa Visokom medicinskom skolom dobila 24 nedelje prakse da odradi bez licence.I pita me kako je to moguce?Pa,ja stvarno ne znam kako je to moguce,ali je moguce.Kaze ti si rekla da se dobija licenca,a i bambi je dobio.Pa ja nisam SAFH.
Shvatite da je individualno.Ranije je bio i fagprøve,ono sto je Kelly pisala,sada toga nema,vec neko vreme...
Safh...Koza Nostra...oni rade po principu "nasa stvar".

Bambi,jesi li isao na neki test jezika do sada?Imas u mom postu i brojeve telefona na jednu dve strane nazad,od Høyskole u Oslu i Bergenu.Jesi li video?
Bambi,resicemo se i mi njih...jos malo...jer meni vreme curi sto se licence tice,i generalno to treba sredjivati sto pre,ja sam otegla sa tim,ali sada se galopira.Jel ti zbog testova jezika razmisljas da neces uspeti da dodjes na nasjonalfag u roku ili?


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 02:44 - pre 141 meseci
Citat:
zokiruma:
mira konacno pava

mi ostali vredno saljemo CV-je na mnogobrojne adrese u nadi da ce nam neko odgovoriti makar i sa ''ne trebate , hvala ''

mislim da ce mi staviti IP adresu na neku crnu listu jer salje CV-e kao spamer

da li neko zna zasto ni firefox ni IE nece da mi ucitaju privatne poruke na ES ?





[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 16.10.2012. u 03:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 16.10.2012. u 03:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zokiruma dana 16.10.2012. u 03:16 GMT+1]


Ma jok...ubi me zeludac nocas...hodam kao zombi po stanu...pa svratih na forum...

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 02:50 - pre 141 meseci
Citat:
mikiiiki:
kako upasti kao neki rmpalija na naftnu platformu , da cistim bar ili polazem one cevi, ? gde je ok samo engleski ? neka internation kompanija sa offshore driling platformom ili rafinerijom ? offshore, da ne bih morao da budem prijavljen u norveskoj i slicnim zemljama gde mi traze personal number ?

ima da ko unuk Miltona Friedmana osnujem slbodarska ploveca offshore ostrva za radnike i naplacujem , samo da nisu pod kontrolama


Avanturizam se uvek preporucuje u "jeftinijim,vise kaubojskim zemljama,pod boljim pokricem Suncevih zraka"...Ti si dosao u papirolosku drzavu,gde se i vazduh oporezuje,poroci nestaju jer kostaju a Sunce svrati samo kada zaluta.
Napomenavo se odnosi samo na avanturisticke pohode.


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 02:55 - pre 141 meseci
ha ha ha miro
ipak ne spavas kada nije na poslau mira hoda kao zombi po stanu btw jer tu moze da se koristi totaltv ili naravno ne ?
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 03:00 - pre 141 meseci
Ja sam misljenja da se spava u penziji,he he.
Mislim da moze,gotovo sam sigurna,ali ja licno nemam.U jednom trenutku sam pomisljala da uzmem neke nase programe,ali jezik se odrzava na najboljem nivou kada je svuda oko tebe,pa sam tako to zrtvovala,sve kao jos je rano 2 godine sam ovde,pa da se jos malo popnem sa jezikom pa cu onda kada to malo legne na svoje vise.Ja sam uvek kriticna prema jezickom znanju.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
217.68.125.*



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 03:02 - pre 141 meseci
Dobio sam samo nasjonal fag,ne treba mi nikakva praksa. E,sada jezik nisam polagao,zato i pitam,realno sam mislio da preskocim januar,da to bude sledeci rok april/maj za jezik, a nasjonal fag da pokusam da upisem u oktobru,nisam bas toliko spreman,ipak sam samo 6 meseci ovde... Ali ako upisujem u oktobru,dok zavrsim eto novembra,decembra a u licenci pise da moram dati nasjonal fag u roku godinu dana (t.j oktobra) e zato me interesuje,moram li traziti opet licencu i slati opet dokumenta... i da li ce u za nasjonal fag praviti problem ako je licenca istekla...
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
217.68.125.*



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 03:03 - pre 141 meseci
Naravno,najbolje je ispit jezika uzeti u Januaru,nasjonal fag u Aprilu....
Ipak je to mnogo za godinu dana zavrsiti za sykepleiera,a jos me misli sada vuku da polazem za auto,pa ne znam sta bih pre ucio...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 03:10 - pre 141 meseci
U,druze...ides prvo na listu cekanja,jer vec imaju ove sto nisu dobili mesto u novembru.(ja).
Idi polazi test jezika,to mozes da prijavljujes sada u januaru.
Znam,nezna covek sta bi pre...
Svi smo mi ovde "Jaric Zivadin i Pavle Cutura"...vecernja skola,Kulonov zakon i rudno blago Madjarske,sto bi legendarni Jare rekao...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 03:58 - pre 141 meseci
ha ha ha

volim onaj nas pogled kada neko progovori a ti pojma nemas sta je rekao i na sta covek misli

miro, jel imas neku preporuku za ove vece agencije za zaposljavanje, mislim saljem ja kao spamer ali reko da uposlim i nekog da radi za mene, jos ako je freeeeee

tnx
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 04:12 - pre 141 meseci
Mesi,Kristijano Ronaldo i Cavi su kandidati za "Zlatnu loptu",a znace se konacno 7.januara...Pazi...sve su to kreatori na svoj nacin sva trojica...ali ja bih dala ove godine nagradu Caviju iako je mozda nijansa ispod ova dva genijalca,bas zato sto je tako bitan "sraf" u ekipi.Puno skripi ako ga nema...ali nece mene da pitaju...

Eto,druze Zoki "levo od Japana"...to ti je odgovor na tvoje pitanje.He he he he...

Druze...ja imam obicaj da zaposljavam inzenjere,kod sebe same u moje licno preduzece na privremeni rad sa mogucnoscu produzenja dozvole rada.
Imajuci,druze u vidu tvoje bracno stanje,odmah dobijas avslag(odbijenica).Ne treba da placas taksu...he he he.
Salim se...naravno.
Neznam,sve je vec napisano od tih vecih...ali dobro je da si krenuo sa slanjem.Ne prestaj dok sva preduzeca sto velika sto mala,ne budu informisana o tome da ti,Zokiruma,"levo od Japana",trazis posao.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 04:25 - pre 141 meseci
miro "severnije od osla'' razumeo i odma pristupio po izvsenju

u svakom slucaju nije sramota, ipak me tamo niko ne zna

a sada ode da posaljem jos koji mail

pa na posao, pa za sat vremena jos koji mail, pa posao i tako dok ne otvorim vrata

to ti je kao sa zenama <> samo treba biti uporan jer na kraju u vecini slucajeva dosadis pa da se ona resi dosade ...

miro, jel imas neku preporuku za ove vece agencije za zaposljavanje, mislim saljem ja kao spamer ali reko da uposlim i nekog da radi za mene, jos ako je freeeeee<<<<< mislio sam na te agencije ne na tebe ali hvala na odbijenici bar covek zna na cemu je (sada procitaj ono iznad)


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 04:33 - pre 141 meseci
Ha ha ha ha...pa ti si car,majke mi...skontala sam na sta mislis,zato sam i napisala zezam se.
Nema,moram da se uozbiljim...
Pod hitno,ali mi to tesko ide...
Neznam te agencije vece,kazem sve smo vec ih spomenuli...

Jesi li ovo vec pretresao i video ima li sta za tebe?Ima bas puno oglasa...

http://www.karrierestart.no/jobb
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 04:45 - pre 141 meseci
otkud ja znam da se ti zezas ? ja moram da budem ozbiljan kapis? btw vec sam pripemio zenu na privremeni razvod pa zenidba zbog papira (doduse nije vazilo za norvesku, ali uz izmenu koenficijenata moze se primeniti), te moje bracno stanje moze da se promeni, zrtvujem se za visi cilj uvek

u svakom slucaju idemo kolima za "levo od osla'' pa ako treba nesto da se ponese samo javi, a i nisam jos skontao jer mogu da koristim prva 3 meseca nasu dozvolu tu ili ne

nasao sam i kolegu koji ce ici samnom kolima, covek se ponudio da vrati auto za srbiju mada mi je nesto sumljiv, bojim se da planira da se useli kod nas koji planiramo da se uselimo kod nasih naivnih rodjaka tu ''levo od osla'', btw covek je pravi pravcati zaljubljenik u cevi i projektovanje istih te mislim da je njemu norveska obecana zemlja
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.80-202-51.nextgentel.com.



+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 05:02 - pre 141 meseci
Zoki sto se tice tih agencija, pretpostavljam da mislis na ove konsultantske kuce, jer oni u principu "traze" posao za tebe.. Toga imas dosta ovde.. ja za sada znamo samo neke

AkerAdvantage (oni rade cini mi se samo za Aker, ne znam da li ganjaju i za druge), experis engineering, necon, ecn, mde, Ingeniør Compagniet... i da jako dobra opcija je Bragd Engineering...

Bragd Engineering je meni nasao posao u Bergenu u roku od nedelju dana... ali sam ja odlucio ostati ovde u ovom kraju, pa sam odbio...ali su mi davali prilicno dobre uslove..

Pazi te konsultantske kuce su ok..znaci imaju tako brdo klijenata i onda te zovu kazu "hoces da posaljemo tvoj cv tamo, hoces ovamo...itd"...oni te fakticki guraju...

I nekada je uglavnom to najlaksi put da se dobije stalni posao u nekoj vecoj firmi gde tesko mozes sam da udjes... te konsultantske kuce su ti oni poslovi na ugovor od godinu dana recimo.. pa onda zavisi sta kako..rizicno jeste..ali je zato plata veca uglavnom..

Pozz
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.10.2012. u 05:09 - pre 141 meseci
Citat:
srdjanm3: Zoki sto se tice tih agencija, pretpostavljam da mislis na ove konsultantske kuce, jer oni u principu "traze" posao za tebe.. Toga imas dosta ovde.. ja za sada znamo samo neke

AkerAdvantage (oni rade cini mi se samo za Aker, ne znam da li ganjaju i za druge), experis engineering, necon, ecn, mde, Ingeniør Compagniet... i da jako dobra opcija je Bragd Engineering...

Bragd Engineering je meni nasao posao u Bergenu u roku od nedelju dana... ali sam ja odlucio ostati ovde u ovom kraju, pa sam odbio...ali su mi davali prilicno dobre uslove..

Pazi te konsultantske kuce su ok..znaci imaju tako brdo klijenata i onda te zovu kazu "hoces da posaljemo tvoj cv tamo, hoces ovamo...itd"...oni te fakticki guraju...

I nekada je uglavnom to najlaksi put da se dobije stalni posao u nekoj vecoj firmi gde tesko mozes sam da udjes... te konsultantske kuce su ti oni poslovi na ugovor od godinu dana recimo.. pa onda zavisi sta kako..rizicno jeste..ali je zato plata veca uglavnom..

Pozz


hvala care veceras ''obradjujem'' iz ovog posta, pa kako svi ovde kazu prvo da se nadje posao, a onda gledas sledeci ako ti se ne svidja trenutni, a i ucis jezik

tnx jos jednom
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7999651 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.