Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7965754 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanveliki
landmåler
Beograd

Član broj: 324932
Poruke: 9
95.180.64.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 08:09 - pre 118 meseci
Hvala puno na odgovoru, trebao mi je tako jedan ugrubo odgovor kako sve funkcioniše. Mada vidim da se niko nije žalio da ne može da skrpi kraj sa krajem od jedne plate a sa porodicom je tamo. Ipak je to drugačija organizacija i način života gde se stvari odvijaju nekim svojim normalnim tokom kako bi po nepisanom pravilu i trebalo. A to za popuste i akcije je verovatno sasvim normalno i logično, svi smo se već navikli na to, zašto ne bi uštedeli ako se već može.
Takvo jedno sažeto pojašnjenje situacije svakako znači.
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 08:54 - pre 118 meseci
Citat:
Neutralac:
Inace mislim da ti to nisi bas sve shvatio. SAK je za priznavanje srednjeg obrazovanja a Nokut visokog, nema to veze za medicinom ili bilo kojom drugom strukom, to su "ustanove" za autorizaciju diploma iz inostranstva. E sad stvar je sto medicinari moraju da autoriziju svoju srednju, a elektricari ne moraju. Dovoljno je da je prevedu na engleski, ali elektricarima je potrebno nesto drugo, a to je DSB approval. Pricam svo vreme elektricari, ali tu ima vise zanimanja za koje je DSB nadlezan.




Nisi u pravu! SAK, ili Statens Autorisasjonskontor for Helsepersonell, je za priznavanje svih obrazovanja zdravstvene struke, kao sto ti i samo ime kaze. Znaci, i hjelpepleiera, sykepleiera, doktora, zubara, klinickih psihologa, radografa, i jos puno ZASTICENIH zdravstvenih zanimanja za koje je potrebna autorizacija za rad u Norveskoj (imas spisak na sajtu).

NOKUT priznaje ostala strana visoka/visa obrazovanja za koje nije potrebna nikakva autorizacija za rad, tj. Teoretski nasi ljudi mogu raditi poslove masinskog inzenjera, elektro ing, ekonomiste itd bez da salju dokumenta u NOKUT, ako neko zeli da ih zaposli. Ali obicno se dokumenta salju da bi se dobilo to priznanje i stepenovanje i time povecale sanse za zaposlenje.
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 10:51 - pre 118 meseci
pozdrav svima
zna li neko link gde se mogu videti zaduzenja ili opis poslova za odredjeno zanimanje mislim da je na nokut.znam da to postoji nekada sam citao ali sada ne mogu naci.
 
Odgovor na temu

ninadracina
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324987
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 10:57 - pre 118 meseci
Postovani,
zavrsavam prvu godinu integrisanih akademskih studija medicine u Novom Sadu, ali se interesujem za studiranje medicine u Norveskoj.
Ima li neko iskustva sa tim? I da li bi mogao da podeli to sa mnom?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 11:15 - pre 118 meseci
Citat:
zoran2212:
pozdrav svima
zna li neko link gde se mogu videti zaduzenja ili opis poslova za odredjeno zanimanje mislim da je na nokut.znam da to postoji nekada sam citao ali sada ne mogu naci.


http://utdanning.no/yrkesbeskrivelser
 
Odgovor na temu

nenadwoo
ing.energetike
putevi srbije

Član broj: 324702
Poruke: 4
*.ninet.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 12:03 - pre 118 meseci
Citat:
Ohridlake: Nisi u pravu! SAK, ili Statens Autorisasjonskontor for Helsepersonell, je za priznavanje svih obrazovanja zdravstvene struke, kao sto ti i samo ime kaze. Znaci, i hjelpepleiera, sykepleiera, doktora, zubara, klinickih psihologa, radografa, i jos puno ZASTICENIH zdravstvenih zanimanja za koje je potrebna autorizacija za rad u Norveskoj (imas spisak na sajtu).

NOKUT priznaje ostala strana visoka/visa obrazovanja za koje nije potrebna nikakva autorizacija za rad, tj. Teoretski nasi ljudi mogu raditi poslove masinskog inzenjera, elektro ing, ekonomiste itd bez da salju dokumenta u NOKUT, ako neko zeli da ih zaposli. Ali obicno se dokumenta salju da bi se dobilo to priznanje i stepenovanje i time povecale sanse za zaposlenje.


tusen takk ohridlake!!! i ja sam ovo ovako znao
 
Odgovor na temu

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
..a:c296:0:786b:7d20:a4c8:f3c2



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 15:14 - pre 118 meseci
Da li neko zna kako se kupuje karta za gradski prevoz po Oslu? https://ruter.no/billetter/reisepenger/ ,ovo smo nasli ,kako to funkcionise?
 
Odgovor na temu

celavy
Becskerek-Norway

Član broj: 299756
Poruke: 52
*.208.215.176.getinternet.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 15:47 - pre 118 meseci
U Oslu u bilo kojoj radnji 7-Eleven, Narvesen, Ruter. Mozete kupiti dnevnu, nedeljnu, mesecnu i treba da znate za koliko zona vam treba. SONEKART

 
Odgovor na temu

Savo Markovic
U potrazi za poslom u Norveskoj
Beograd, Srbija

Član broj: 324869
Poruke: 5
95.180.106.*

Sajt: elite security


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 17:10 - pre 118 meseci
Pozdrav svima,
Da li neko zna adresu nekog jeftinog hostela u Oslu i okolini, i kako funkcioniše rentiranje sobe na mesec dana?
Svaka informacija mi znači.
U nekom od ranijih postova se navodi ime nekog "Joce" koji izdaje sobe našima, ako ima neko neki kontakt?
 
Odgovor na temu

quadrillee
arhitekta u pokušaju
Beograd, Srbija

Član broj: 322254
Poruke: 13
46.52.128.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 17:57 - pre 118 meseci
Narode, može pomoć ... čitao sam negde malo o pisanju cv-a ovde, ali bezuspešno tragam po forumu ko je to pisao.
Može li mi neko dati savet za pisanje cv-a i pravljenje portfolia ili da me uputi na korisnika koji je pisao o tome? Ja sam arhitekta inace i prijava na konkurs za posao je malo specifican za nas, jer prilazemo i taj portfolio.

U smislu da li je norvežanima ok cv po euro pass formi? Da li je potrebno staviti svoju sliku u cv i sl? Kakva su vaša iskutva po tom pitanju?
Znam da na primer Britanci ne vole sliku u cv-u ...

Isto i neki savet za Portfolio.

Generalno sam mislio da napišem sve na norveskom (ne znam bas norveski, tek sam na nekom pocetnom nivou) ... hahah, kao da im se vec dodvorim da cu se cimati oko ucenja jezika i sl. Mada znajuci kakav sam i kad odem tamo, posle posla cu samo da ucim norveski, dok se malo ne osposobim. hehe

Hvala unapred.

 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 18:55 - pre 118 meseci
koliko se ja sećam Mirjana je pisala o tome
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Ohridlake
HUS

Član broj: 322132
Poruke: 80
*.85-200-8.bkkb.no.



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 19:02 - pre 118 meseci
Citat:
Savo Markovic:
Pozdrav svima,
Da li neko zna adresu nekog jeftinog hostela u Oslu i okolini, i kako funkcioniše rentiranje sobe na mesec dana?
Svaka informacija mi znači.
U nekom od ranijih postova se navodi ime nekog "Joce" koji izdaje sobe našima, ako ima neko neki kontakt?



Mozda da, izmedju ostalog, probas da nadjes sobu na hybel.no

Tu mozes da odaberes i korttidsleie i vidis sobe/stanove koji se izdaju i na neki kraci period. Isto tako mozes besplatno da registrujes oglas da trazis sobu, pa ti se zainteresovani jave.
 
Odgovor na temu

katt
Gradjevinski inzenjer
Beograd/Bergen

Član broj: 314906
Poruke: 101
217.68.116.*



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 19:13 - pre 118 meseci
Citat:
Savo Markovic:
Pozdrav svima,
Da li neko zna adresu nekog jeftinog hostela u Oslu i okolini, i kako funkcioniše rentiranje sobe na mesec dana?
Svaka informacija mi znači.
U nekom od ranijih postova se navodi ime nekog "Joce" koji izdaje sobe našima, ako ima neko neki kontakt?





Probaj da vidis u ovom hostelu

http://www.perminalen.no/
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 19:37 - pre 118 meseci
Citat:
quadrillee:
Narode, može pomoć ... čitao sam negde malo o pisanju cv-a ovde, ali bezuspešno tragam po forumu ko je to pisao.
Može li mi neko dati savet za pisanje cv-a i pravljenje portfolia ili da me uputi na korisnika koji je pisao o tome? Ja sam arhitekta inace i prijava na konkurs za posao je malo specifican za nas, jer prilazemo i taj portfolio.

U smislu da li je norvežanima ok cv po euro pass formi? Da li je potrebno staviti svoju sliku u cv i sl? Kakva su vaša iskutva po tom pitanju?
Znam da na primer Britanci ne vole sliku u cv-u ...

Isto i neki savet za Portfolio.

Generalno sam mislio da napišem sve na norveskom (ne znam bas norveski, tek sam na nekom pocetnom nivou) ... hahah, kao da im se vec dodvorim da cu se cimati oko ucenja jezika i sl. Mada znajuci kakav sam i kad odem tamo, posle posla cu samo da ucim norveski, dok se malo ne osposobim. hehe

Hvala unapred.



Pa zar nisu to nešto one tajne PP ovde bile razmenjivale skoro ...
Kako je u Rusiji? Ajde pošalji PP (hehe..) pa da ne smaramo ljude specifičnim temama, pa mi da oformimo naš klan i tu ćaskamo o arhitekturi. Ovo važi za sve arhitekte koji se vrzmaju ovde, ajd svi uz kafu i keks pa na grupni chat
 
Odgovor na temu

Savo Markovic
U potrazi za poslom u Norveskoj
Beograd, Srbija

Član broj: 324869
Poruke: 5
*.customer.telenor.rs.

Sajt: elite security


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 19:49 - pre 118 meseci
Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

quadrillee
arhitekta u pokušaju
Beograd, Srbija

Član broj: 322254
Poruke: 13
46.52.128.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 20:28 - pre 118 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
quadrillee:
Narode, može pomoć ... čitao sam negde malo o pisanju cv-a ovde, ali bezuspešno tragam po forumu ko je to pisao.
Može li mi neko dati savet za pisanje cv-a i pravljenje portfolia ili da me uputi na korisnika koji je pisao o tome? Ja sam arhitekta inace i prijava na konkurs za posao je malo specifican za nas, jer prilazemo i taj portfolio.

U smislu da li je norvežanima ok cv po euro pass formi? Da li je potrebno staviti svoju sliku u cv i sl? Kakva su vaša iskutva po tom pitanju?
Znam da na primer Britanci ne vole sliku u cv-u ...

Isto i neki savet za Portfolio.

Generalno sam mislio da napišem sve na norveskom (ne znam bas norveski, tek sam na nekom pocetnom nivou) ... hahah, kao da im se vec dodvorim da cu se cimati oko ucenja jezika i sl. Mada znajuci kakav sam i kad odem tamo, posle posla cu samo da ucim norveski, dok se malo ne osposobim. hehe

Hvala unapred.



Pa zar nisu to nešto one tajne PP ovde bile razmenjivale skoro ... :D
Kako je u Rusiji? Ajde pošalji PP (hehe..) pa da ne smaramo ljude specifičnim temama, pa mi da oformimo naš klan i tu ćaskamo o arhitekturi. Ovo važi za sve arhitekte koji se vrzmaju ovde, ajd svi uz kafu i keks pa na grupni chat :D



E pa vidi, ja ranije kad sam pisao bilo je na drugu temu.
Taj korak sam prebacio, dobio sam cifru iz NOKUTa pa sad ajd dalje. :)
PP (propratno pismo) ili nesto drugo?

Ma kakva Rusija, nema života ovde, po 12 sati dnevno se minimum radi ... od onda kad sam poslednji put pisao, dobio premeštaj, nisam u Jakutiji (gde je sad već pao prvi sneg), nego sam tu blizu Ukrajine ... sve u svemu nije lose, prelecu nam avioni, danas pocelo nevreme, pa vise ni sam ne znam da li je grom ili avion probija zbucni zid. U principu je ok, ni ne obraćamo paznju od ovolikog posla.

Nego kako da nađem Mirjanino pisanije u ovih 954 strana!?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-141-197.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.09.2014. u 20:38 - pre 118 meseci
http://www.stepinonline.no/
Da li neko ima iskustva sa ovom agencijom.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.bb.online.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2014. u 00:36 - pre 118 meseci
Citat:
Savo Markovic:
Hvala na odgovorima.


Probaj anker hoStel. I imas preko airbnb-a, mozda naletis i tamo na nesto. Pozz i srecno.

boban
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2014. u 01:15 - pre 118 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
zoran2212:
pozdrav svima
zna li neko link gde se mogu videti zaduzenja ili opis poslova za odredjeno zanimanje mislim da je na nokut.znam da to postoji nekada sam citao ali sada ne mogu naci.


http://utdanning.no/yrkesbeskrivelser



zahvaljujem
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.09.2014. u 04:28 - pre 118 meseci
quadrillee
arhitekta u pokušaju
Beograd, Srbija

gore u pretragu kucaj Mirino ime i prezime pa će ti izbaciti njene postove. Ima ih prilično ali uz dosta sreće naletećeš na to. Pokučaj u pretragu da ukucaš CV možda i ta
ko izbaci nešto korisno
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7965754 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.