Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Propao pokušaj umrežavanja preko router-a

[es] :: SOHO Networking :: Propao pokušaj umrežavanja preko router-a

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SashaZ
Aleksandar Zivkovic
Sombor

Član broj: 55001
Poruke: 5
*.182.eunet.yu.



Profil

icon Propao pokušaj umrežavanja preko router-a17.09.2007. u 20:16 - pre 203 meseci
Pre nekoliko dana sam pokušao da unapredim malu kućnu mrežu. Naime, do sada sam imao dva povezana računara (ukršteni mrežni kabel) od kojih je jedan putem USB kabla bio povezan na kablovski modem. Želeći da poboljšam rad mreže i umrežim i treći računar kupio sam router Asus RX 3041 i dva računara su proradila bez ikakvih problema. Kod trećeg počinje zabava. Radi se o mašini sa AsRock pločom i integrisanom mrežnom karticom SIS 900 čipset i Windows XP SP-2. Kada ga povežem na router stalno se menja poruka da je uspostavljena veza i da je kabel isključen (na desetak sekundi). Napominjem da je učitavanje više drajvera bilo bez uspeha, a naravno da sam koristio ispravan kabel koji nije ukršten. Sledeći korak je bio povezivanje kabla prvo u HUB a zatim HUB povežem u router. Više nema menjanja poruka, ali nikako da pronađe mrežu. Ništa drugo mi nije preostalo nego da u BIOS-u onemogućim integrisanu karticu i probam sa Realtek mrežnom karticom. Tu je došlo do izvesnog napretka, odnosno mreža je prepoznata (uključena kartica direktno u router) i po nekad radi normalno, ali većinom vrlo sporo. To mi je ulilo nadu za uspeh i odlučio sam da kupim novu mrežnu karticu, opet Realtek 8139 D, i kad nju uključim ponovo ne vidi mrežu. U međuvremenu svi ostali računari rade bez ikakvog problema. Tu sam puko skroz i odlučio da zatražim pomoć, pa ako neko može reći nešto pametno, biću mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Propao pokušaj umrežavanja preko router-a17.09.2007. u 20:48 - pre 203 meseci
Jesi li proverio da nije ostecen port na ruteru?
 
Odgovor na temu

SashaZ
Aleksandar Zivkovic
Sombor

Član broj: 55001
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Propao pokušaj umrežavanja preko router-a17.09.2007. u 22:17 - pre 203 meseci
Da, ruter je OK i svi portovi na njemu. Menjao sam i portove i kablove, a i slotove u računaru za mrežnu karticu. Sada sam upravo skinuo neki drajver za mrežnu i trenutno radi OK. Napominjem trenutno, jer smo već doživljavali ovakve trenutke, a za koji minut sve sporije od dial-up-a. U svakom slučaju hvala na pokušaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Propao pokušaj umrežavanja preko router-a

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.