Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dekodiranje ERICSSON-a

[es] :: GSM - servisiranje :: Dekodiranje ERICSSON-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9041 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miralo

Član broj: 17281
Poruke: 122
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Dekodiranje ERICSSON-a19.06.2004. u 13:06 - pre 242 meseci
Citat:
Dejan Matijevic:PIC ti nije obrisan već ga ne možeš isčitati, zato i jest uključena opcija code protect da ga ne može "nitko" isčitati. Sadržaj je u PIC-u ali ga ne vidiš i ne isčitavaš, zato su sve nule. Dongle ti je OK ako program normalno starta, greška 0101 je greška u komunikaciji, a nastaje i u slučaju ako se ne koristi kristal 14.7456 MHz koji je u originalu već 14.318 koji je lako dostupan. Ja sam napravio desetak komada Terminatora i svi odreda rade kako treba, samo sam na jednom morao izbaciti ona dva blok kondenzatora (33 pF) kod kristala jer nije htio raditi sa njima.
Ostali slučaji te greške su kako je navedeno u gornjoj poruci:
1. Greška u kablu (prekid ili nisi pogodio pinuot)
2. Prljavi kontakti na konektrou telefona (vrlo često)
3. Konektor oksidirao iznutra, u telefonu (isto vrlo često, mana kod eriksona)
4. prazna baterija telefona

Ovo gore "nitko" ne znači to u stvarnosti, dragi naš gospodin Anatolij Wulf je kadar isčitati sve i svašta iz zaštićenih PIC-eva, Atmega... jer ima vrlo skupu opremu upravo za hakiranje unlock opreme.


Konacno je DIV proradio, odnosno nije se zalio da dongle ne postoji.
Malo teorije ne skodi.
Naime, kao sto su vec bolji poznavaoci od mene rekli, Code Protect stiti od citanja programa iz PIC-a, Prema tome za probu treba samo ukloniti to, odnosno izabrati CP OFF, isprogramirati PIC i ponovo ga ucitati. AKo to prodje, znaci da je programator u redu.
Nakon toga treba ponovo aktivirati Code protect, odnosno da Config word bude 0COAh i ponovo isprogramirati PIC. Naravno, sada verifikacija ne prolazi, jer se program ne moze iscitati, ali je PIC propisno isprogramiran. Deluje logicno i prosto, ali sam izgubiuo par dana dok sam to shvatio.

Idemo dalje. Sad me zanima gde mogu naci full GDFS za T68 , ne za T68i. Na cellular-support-u ih ima dosta, ali kad god se pojavi neki novi za njega kazu da ispravlja greske iz nekog drugog.
Koji je konacno dobar !!??

Hvala jos jednom svima koji su pomogli, a narocitu clanovima vrba i Dejanu.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Dekodiranje ERICSSON-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9041 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.