Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudan problem sa RHEL4 instalacijom

[es] :: Linux :: Cudan problem sa RHEL4 instalacijom

[ Pregleda: 1117 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toporko
Informaticki Tehnicar
Zagreb

Član broj: 159351
Poruke: 4
217.68.84.*



Profil

icon Cudan problem sa RHEL4 instalacijom10.10.2007. u 09:03 - pre 201 meseci
Ovakva je stvar:
Krenuo sam instalirati rhel4 na comp koji ima plocu sa sata-ma i ima jedan pata slot. Na drugom compu imam pata disk koji ima 160 GB i nebih bas htjeo baciti ga pa sam ga ustekao na pata slot, kao mastera (dvd je slave) i krenuo sa instalacijom. Naravno, odmah mi nije htjeo pronaci cd pa nisam mogao instalirati nis. Nasao sam na netu naredbu

>linux all-generic-ide irqpoll pci=nommconf

i ona mi zablesira instalaciju, ali kad ju napisem bez irqpoll onda prodje. instaliravam ja tako, sav veseo kako sam pametan, kad tamo instalacija zavrsila, reboot i poslije gruba mi napise :

File descriptor 3 left open
Reading all physical volumes. This may take a while...
No volume groups found
File descriptor 3 left open
No volume groups found
File descriptor 3 left open
No volume groups found
mount: error 6 mounting ext3
mount: error 2 mounting none
switchroot: mount failed: 22
unmount /initrd/dev failed: 2
Kernel panic - not syncing: Attempt to kill init!

Doslovno to napise i stane. Sada sam u stanju neuracunljivosti drzao comp u rukama kraj otvorenog prozora, ali sam se ipak odlucio na ovaj post prije nego mu sjekirom presudim. Nevjerojatno mi je zivaca izvukao pa bih molio nekoga tko moze pretpostaviti sto bi moglo to biti, da mi se smiluje i posta dok jos imam malo kose na glavi

Unaprijed zahvaljujem
Toporko
 
Odgovor na temu

toporko
Informaticki Tehnicar
Zagreb

Član broj: 159351
Poruke: 4
217.68.84.*



Profil

icon Re: Cudan problem sa RHEL4 instalacijom10.10.2007. u 13:56 - pre 201 meseci
hmm, zatisje... recite ljudi ako nisam dovoljno jasno opisao problem, puno bi mi znacio bilo kakav hint, tnx
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Cudan problem sa RHEL4 instalacijom10.10.2007. u 15:03 - pre 201 meseci
Hm, jesi probao taj disk (cd/dvd) na drugoj masini? Mozda nije dobra/ostecen...
I drugo deluje da nije dobro uradio particionisanje/formatiranje diska, ali opet, mozda je i nesto do grub-a ili eventualno si odabrao lvm za diskove a on nesto pobrljavio..


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

toporko
Informaticki Tehnicar
Zagreb

Član broj: 159351
Poruke: 4
217.68.84.*



Profil

icon Re: Cudan problem sa RHEL4 instalacijom11.10.2007. u 12:39 - pre 201 meseci
ne, mediji su ok, i cd i dvd i hdd. Particoniranje je automatsko a i kad sam sam radio particije, isto se javilo. Particionirano je ovako: hdi je podijeljen na hdi1 i hdi2, hdi1 je oko 100 MB, a hdi2 je LVM (VolGroup00) koji je unutar toga podijeljen na Swap od 2GB i 150GB roota u ext3 formatu. Moja jedina pretpostavka je da sa bios-om nesto nije u redu, upravo sam flashao bios pa cu probati ponovno instalirati. U postupku instalacije RHEL ima u jednom trenutku ponudjeno Configure boot loader, ako unutar te postavke postavim da mi pise boot loader na disk na kojem mi je RHEL ili da ostavim da mi je na glavnom disku? Zaboravih napomenuti da je to dual boot sa Windozima gore.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Cudan problem sa RHEL4 instalacijom11.10.2007. u 19:07 - pre 201 meseci
Ne znam, jedino da ti savetujem da probas bez LVM-a, cisto particija za swap, particija /, pa da vidis da li onda radi...
Koliko sam video preko pretrazivaca uglavnom su to greske koje se javljaju uz LVM...(ako sam dobro shvatio).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

toporko
Informaticki Tehnicar
Zagreb

Član broj: 159351
Poruke: 4
217.68.84.*



Profil

icon Re: Cudan problem sa RHEL4 instalacijom12.10.2007. u 08:50 - pre 201 meseci
ok, probati cu to, tnx
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Cudan problem sa RHEL4 instalacijom

[ Pregleda: 1117 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.