Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem: mikseta i dual mono

[es] :: Muzička produkcija :: problem: mikseta i dual mono

[ Pregleda: 2152 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

avlijas
Avlijas Petar
Banjaluka

Član broj: 37994
Poruke: 152
217.23.197.*



Profil

icon problem: mikseta i dual mono24.01.2008. u 20:54 - pre 198 meseci
Ja se nadam da nisam pogrijesio forum jer je pitanje malo kompleksnije a nesto slicno na elitesecurity nisam vidio.
Tonski zapis,koji je uradjen u dual mono(dakle identican tonski zapis i nivo i na desnom i na lijevom kanalu),kada iz nekog uredjaja(komp.,DVD,DVCAM i BETACAM) proslijedim u miksetu na dva reglera(moram na dva reglera jer opis posla tako zahtjeva) jacina tona se smanji na minimum,kao da jedan kanal gusi drugi.Sad da se taj ton ponovo obradjuje pa stavlja u obican mono ili se iz toga napravi neki vjestacki stereo nema sanse jer to bi bio ogroman gubitak vremena i trpio bi posao.Sve to nije problem kada postoji covjek za miksetom koji ce vidjeti sta je problem i dici ce samo jedan regler.Medjutim kad je automatizovano a nema covjeka za miksetom e tad je veliki problem jer tona skoro i nema.Izvinite ako sam zakomplikovao ali ako ste shvatili pomozite mi.Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.121.*



+30 Profil

icon Re: problem: mikseta i dual mono24.01.2008. u 22:37 - pre 198 meseci
Najverovatnije je na jednom od ta dva kanala faza okrenuta obrnuto u odnosu na drugi kanal.
Moraces da raspakujes taj snimak u neki audio editor i da jednom od ta dva kanala invertujes fazu (obrtanje za 180 stepeni). To mozes npr. u Sound Forge-u sa funkcijom Invert/Flip.

Posto kazes da je emitovanje automatizovano, tesko ces moci da izbegnes pomenutu intervenciju. Ne pada mi na pamet neko drugo resenje...znaci, ili ponovna obrada snimka (obrtanje faze) ili dezurati pored mixete pa kada naidje pomenuti snimak, pustiti jedan kanal a drugi ne koristiti.
 
Odgovor na temu

avlijas
Avlijas Petar
Banjaluka

Član broj: 37994
Poruke: 152
217.23.197.*



Profil

icon Re: problem: mikseta i dual mono25.01.2008. u 16:16 - pre 198 meseci
Citat:
acaradio: Najverovatnije je na jednom od ta dva kanala faza okrenuta obrnuto u odnosu na drugi kanal.
Moraces da raspakujes taj snimak u neki audio editor i da jednom od ta dva kanala invertujes fazu (obrtanje za 180 stepeni). To mozes npr. u Sound Forge-u sa funkcijom Invert/Flip.

Posto kazes da je emitovanje automatizovano, tesko ces moci da izbegnes pomenutu intervenciju. Ne pada mi na pamet neko drugo resenje...znaci, ili ponovna obrada snimka (obrtanje faze) ili dezurati pored mixete pa kada naidje pomenuti snimak, pustiti jedan kanal a drugi ne koristiti.
Hvala puno,drugar.Pretpostavljao sam da je problem sa fazom a ti si mi samo to potvrdio.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: problem: mikseta i dual mono

[ Pregleda: 2152 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.