Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10477 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M i k i

Član broj: 149156
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!11.02.2008. u 20:59 - pre 197 meseci
Citat:
Gayo: Ajde vratimo se na temu. Zasto Telenor da kopira konkurenciju? Sta to konkurencija nudi toliko bolje da je vredno kopiranja?


Ajde malo da se vratimo na početak teme, ili ako nije dovoljno...

Bilo bi lepo da potraje onaj "najdraži broj-064", s obzirom da je onaj "omiljeni-063" već postao "neomiljeni" u odnosu na "najdraži". Ali čisto sumnjam da će i on još dugo, voleo bih da grešim. Spominjem "najdraži broj-064" jer on u kombinaciji sa 3G uslugom daje lepe mogućnosti. E sad, ako želim da obavim video razgovor sa "najdražim brojem-064" koji se nalazi u Kragujevcu a ja u Beogradu, koju bih to mrežu trebao da izaberem?
Ne znam po koji put...,
a jel' brani neko Telenoru a i Vipu da instalira 3G po Srbiji?
Neka Telenor, a i Vip, uvedu bar bilo kakav 3G po Srbiji pa neka onda spominju i reklamiraju svoj 3G!
Za neke, 3G usluga se graniči od palate "Albanije" pa do ulaza u Kalimegdan, a možda ga ima i u zoološkom vrtu. E to se zove solidna usluga ili bolje reći krš. Iako koristim sve varijante brojeva od prepaida do postpaida, pa neću valjda da čekam da Telenor koliko toliko uvede i proširi 3G po Srbiji za još godinu ili ko zna koliko i još da pričam kako mts kopira telenor. Pa gde je tu logika? Naravno, 100din je 3g na postpaidu mtsa, a 300din na prepaidu mtsa, dok na telenoru 3G je džabe. Bukvalno, što naš narod kaže, koliko para toliko i muzike, pa ko i kako voli nek' izvoli.
Sve u svemu, mislim da telenor ima mnogo toga da kopira od mtsa, a mts bi trebao da obrati pažnju na uvođenje svog internet portala !!!
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
89.216.96.*



+1 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!12.02.2008. u 17:45 - pre 197 meseci
Vidim 3g ti je uglavnom zapeo za oko. Ne znam. Nemam potrebu a niti zelju da gledam nekoga dok razgovaram. To ne radim niti na messangerima na kompu a da bi radio na telefonu. Nemam 3g telefon niti mi je potreban. Ne poznajem nikoga ko koristis 3g bas nesto. Skicnu nesto na net kratko i to je to. I preko GPRS-a bi moglo... No sve je to nebitno.

Ovo sto kazes za omiljeni i najdrazi broj. Pa omiljeni je nastao pre i uvek je bio bolji od najdrazeg jer nije imao uspostavu poziva. Sada su ga zas**** totalno a moguce je da ce i najdrazi postati ocajan uskoro. Nadam se da nece.

A kakva je to kombinacija 3g i najdrazi broj? Seks preko telefona? :-D
 
Odgovor na temu

M i k i

Član broj: 149156
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!12.02.2008. u 22:10 - pre 197 meseci
@Gayo
Ako ti kažeš da je u ovoj temi meni samo 3g zapeo za oko, onda neka tako i bude. Niko nikom ne brani da koristi 3g niti može. To što ti ne koristiš 3g, to je tvoja odluka i niko te nije ni pitao zašto ga ne koristiš, ovde raspravljamo, komentarišemo kakvih sve usluga ima i naravno kakvog su kvaliteta na pojedinim mrežama. Ne razumem, kažeš nemaš 3g telefon. Pa nemam ni ja 4g telefon pa ne kažem ni da mi ne treba. Drugo, ako ti nemaš potrebu i želju da vidiš nekoga prilikom razgovora, to ne znači da niko drugi ne treba da ima želju da vidi nekoga preko 3g telefona koga on želi samo zato što ti imaš takvo mišljenje.

Što se tiče kombinacije usluge "3g" i "najdraži broj", ne znam kako da ti objasnim ali pokušaću jednim primerom, naravno sve u skladu s mobilnom telefonijom i tvojim pitanjem o sexu. Verovatno, da mi je bila dovoljno duga usluga "5 minuta za 20 dinara" ja bih je i izabrao ali pošto nije, sva sreća tu je za sada neograničeni najdraži broj. Ali zato nemoj sad ti da kukaš kako je tebi mnogo i 5 minuta i da ti nisu svi minuti potrebni.

[Ovu poruku je menjao M i k i dana 12.02.2008. u 23:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
89.216.96.*



+1 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!13.02.2008. u 07:37 - pre 197 meseci
Ne vidim sto si se ti toliko uvredio... Ono... Izvini.. Sta da ti kazem....

Kada (za 30 godina u Srbiji, hehe) 3g postane normalna stvar koja radi svugde onda ce se verovatno skuplje naplacivati video poziv. Bas me zanima kolikima ce onda biti "potreban" video razgovor.

A za tih 30 godina mozda uvedu flat net pa ce to i biti nesto.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
79.101.169.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!13.02.2008. u 10:13 - pre 197 meseci
Pa par razloga imam za koriscenje 3G-a. Ali ne toliko da dajem dodatnu pretplatu za njega. Na Telenor mrezi kad se nadjem u zoni pokrivenosti 3G signalom telefon normalno predje na 3G, i ja ga koristim normalno. Kad unutra stavim mt:s karticu koja nema "aktiviran" 3G telefon selektje 3G, ali se desava da nisam dostupan, a kad pokusam da se konektujem na internet kaze packet data connection not available... Znaci da na mt:s mrezi moram da stavim telefon u GSM only mod da ne bi imao uzasnih problema :(
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
89.216.96.*



+1 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!13.02.2008. u 16:03 - pre 197 meseci
Eto vidis problema zbog 3g. :-P

Ma dobro, MTS to ne zna da podesi kako treba. Glupa im je to stvar sa dodatnom pretplatom.
 
Odgovor na temu

M i k i

Član broj: 149156
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!13.02.2008. u 16:43 - pre 197 meseci
Iako imam aktiviran 3g, uvek selektujem GSM mode, ne ni Dual mode, ni UMTS mode. Razlog je duže trajanje baterije telefona. Pa čak i kad koristim mtsov wap, sa apn-om 3Gmondo, takođe mi je telefon u GSM modu. Onog momenta kada želim da obavim video razgovor onda se prebacujem ne na Dual mode već samo na UMTS. Mogućnosti gledanja Pozorišta u kući preko mobilnog ili ne znam tv preko mobilnog su za mene potpuno nezanimljive usluge. Ali verovatno postoji određen procenat korisnika koji i to koristi što je sasvim normalno od njihovih potreba.

Ko ne koristi često 3g uslugu, ne vidim razlog za selektovanu opciju "3G i GSM", jer u tom slučaju "GSM only" bi trebalo da zadovolji skoro sve potrebe. Pretpostavljam da je trenutno GSM mreža razvijenija po Srbiji nego 3g mreža bez obzira koji je operater u pitanju, s toga i koristim GSM mode a kad zatreba 3g onda se prebacujem na UMTS, ništa komplikovano.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
79.101.169.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!13.02.2008. u 22:14 - pre 197 meseci
Kvalitet zvuka je mnogo bolji na 3G mrezi, i to je osnovni razlog zbog kog drzim telefon u dual modu, i kad sam u Nisu, telefon mi je skoro uvek na 3G mrezi. A i brze se uspostavlja veza
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!13.02.2008. u 23:05 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Kvalitet zvuka je mnogo bolji na 3G mrezi,...

Zar super sound nije dovoljno dobar?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
89.216.96.*



+1 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!14.02.2008. u 16:11 - pre 197 meseci
E ali na 3g ti je to onda super3 (tm) sound.

[Ovu poruku je menjao Gayo dana 14.02.2008. u 21:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.101.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!14.02.2008. u 17:42 - pre 197 meseci
Ma jeste dobar, ali je na 3G bolji
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

M i k i

Član broj: 149156
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 19:00 - pre 195 meseci
S obzirom da je u međuvremenu od postavljanja ove teme došlo do "malih" kopiranja od strane telenora u odnosu na svoju konkurenciju, pri tom nisam smatrao da je vip konkurencija telenoru. Ali izgleda da jeste. Zaokruživanja na minut u prenesi paketima, a i promena cene sms-a prema inostranstvu, mi više liče da je kopiran vip a ne mts. Kako se telenor kreće tim putem, onda će verovatno kopirati i vipov broj korisnika, a u krajnjem slučaju možda i vip prestigne telenor po broju svojih korisnika.
Bilo bi interesantno da je kopiran i vipov prepaid a ne samo postpaid. Mts je uveo uslugu "3G Moj pogled", a gde je telenorov 3G? Ima mnogo interesantnijih usluga za korisnike od ovih koje je telenor počeo da kopira.
Skoro sam iz mtsovog korisničkog servisa dobio informaciju da je u mix paketima moguće aktivirati omiljeni broj. Nisam još uvek aktivirao omiljeni broj ali ako još neko pouzdano zna za ovo onda neka potvdi ili demantuje ako sam dobio pogrešnu informaciju.
 
Odgovor na temu

Gayo

Član broj: 138840
Poruke: 178
89.216.96.*



+1 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 19:39 - pre 195 meseci
AKo se ne varam postoji jedan veliki problem na MTS-u za korisnike. Za omiljeni broj ce ti prvo skidati besplatne minute koje imas za sve mreze a onda ce ti tek biti besplatan omiljeni broj dok ces ostale pozive posteno i preposteno placati.
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 19:48 - pre 195 meseci
Upravo tako! Zbog toga ne znam nikoga ko na postpaid-u ima aktiviran omiljeni broj. Ali na prepaid-u je ta opcija i dalje jako privlačna.
 
Odgovor na temu

M i k i

Član broj: 149156
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 20:05 - pre 195 meseci
Slažem se, to jeste mana mtsovih postpaid paketa u kombinaciji sa omiljenim brojem. Pa onda neka je i telenor iskopira sa sve manom, ali se bojim da mu ta mana ne pokvari ovako "dobru" ponudu koju već ima.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 20:47 - pre 195 meseci
Ja bi sacekao kraj meseca da vidimo dal ce Mix biti 60+1 posto su cene SMS-a ka inostranstvu (bar za bel) vec izmenili. Ako se desi to sto ja naslucujem, a nedaj boze da se desi! Onda cemo lepo uzivati svi zajedno u skoro identicnim tarifama na postpaidu

Kao da imamo jednog operatera, a ne 3! Al sto me to ne cudi, pa anti-monopolisticki zakoni ne deluju na Telekom (fiksna telefonija), na Delta holding (trgovina) pa sto bi vazilo i za mt:s i za Telenor i za Vip?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
79.101.84.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 22:01 - pre 195 meseci
Odlučio sam da raskinem ugovor za Telenor Postpaid i prelazim na MTS biz:net ETC.
Minut razgovora u ETC mreži 0 din/min, u 064/065 mreži 3,54 din/min, van mreže 8,26 din/min.
U pretplatu od 271,4 dinara uključeno i 10 MB gprs saobraćaja.
Tarifiranje na sekund, bez naplate odgovora na poziv.
SMS: 2,006 din.

http://www.etc.org.yu/telekom.htm

(ponuda važi za studente)
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 22:44 - pre 195 meseci
@night-shift, hvala puno za super info! Sećam se da sam jednom davno gledao nešto slično od ETC-a, ali tada nije bilo ništa toliko posebno.. dok je ovo što piše na linku koji si ostavio prilično privlačna ponuda s obzirom na otimačinu koja trenutno vlada od strane operatera
 
Odgovor na temu

zALFex
Beograd

Član broj: 150893
Poruke: 192
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 23:34 - pre 195 meseci
Kako su operateri (dogovoreno) poceli da se kopiraju, uskoro nece biti potrebno da teme budu razdovjene po operaterima ("korisnickim servisima")!
Telenor me najvise razocarao! Uporedite Telenorovu ponudu od 1. decembra i ovu!!!?! Sta se to desilo!?
Ili cemo naci put ili cemo ga sami napraviti.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!29.03.2008. u 23:45 - pre 195 meseci
Desilo se to da je Telenor, u želji da sustigne MTS, a pritom nevešto se pravdajući 'trendovima na tržištu', izneverio svoje korisnike. Ako mene pitate, Vip je u ovoj utakmici pobednik, MTS je ostao dosledan sebi, a Telenor se prodao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Jel' brani neko TELENORU da kopira svoju konkurenciju?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10477 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.