Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja

elitemadzone.org :: MadZone :: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 42074 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 18:57 - pre 192 meseci
Mislim da preteruješ, to je samo zabava, ne vidim zbog čega od svakog programa treba očekivati neku veliku obrazovnu vrednost. Ja lično ne vidim nikakve razliku između gledanja kečera i gledanja fudbala - a od fudbala ne možeš živeti, zatrpao je udarne termine na svim televizijama. Pa ne vidim da neko protestvuje zbog toga; još gore, protestvuju ako nekim slučajem ne bude direktan prenos.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 19:00 - pre 192 meseci
Ako ces bas bukvalno - fudbal se ne zasniva na nasilju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 19:13 - pre 192 meseci
Jes', fudbal je džentlmenska igra gde vlada fer plej. Jedina razlika je što se fudbal ne snima tako blizu pa ne možeš toliko jasno da vidiš koliko se krljaju, udaraju, pljuju, povlače za dres, a i ne čuješ kako psuju jedni druge i sve ostalo. Još gore, kod kečera je nasilje iscenirano, a u fudbalu je stvarno. Šta tek reći za "plemenitu veštinu" tj. boks gde se takmičarima redovno lice naduva od batina.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 19:58 - pre 192 meseci
Moze li neko da odgovori na ovo pitanje koje je postavio milnen (mislim pusta moj znatizelja, nista vise):
Citat:

@milnen
Posto vidim da ovde ima strucnjaka za pomenuto rvanje, imam jedno pitanje, na koje nikada nisam nasao odgovor.
Elem, zanima me kako se odredjuje pobednik u "borbi". Da li pre meca igraju tablic, bacaju kocku ili nesto trece?

Dakle, da li je pobednik poznat pre meca (organizatorima mislim) ili ipak postoji neizvesnost?


Sto se tice americkog rvanja, moram priznati da postoji izvesna zaraza u tome. A evo kako. Moj klinac ima 5 godina. Bas nista na TV-u mu nisam branio da gleda, eventualno mu je sadrzaj bio nametnut mojim apsolutizmom.

100x je video fudbal, tenis, kosarku, boks i sl. Ipak, taj 'cirkus' od AR ga je jedini odusevio... Sto je najzanimljivije i u vrticu su vec svi uveliko pricali o tome, nosili majice, kupovali igracke sa likovima, popunjavali albume. Nije bilo nikakve sanse mu izbijem iz glave tu opsesiju. Jedino mi je preostalo da mu objasnjavam kako su to drugari i kako to zapravo nije stvarno udaranje. Uglavnom je ukapirao i sada vise ne prica o tome. Onda je jednom prilikom, kukajuci kako nema AR na televiziji video boks, i diplomatski izjavio "tata, znas, meni je boks zamena za američko rvanje, mogu ja i to da gledam" ;) E, do K...

Dobra stvar u svemu tome je što ga je sve to prošlo, kao i ostalu decu iz vrtića... Niko se više ne pali na AR, sad ima već nešto drugo...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 20:43 - pre 192 meseci
Citat:
Wrestlers may be chosen to become 'Champions' for many reasons. Good work in and around the ring, and an overall good work ethic. Although some decisions may be based on fans opinions. What must be remembered is that all decisions are those of the creative team of writers for any given company, E.G - WWE, TNA, ROH etc.


Obrati pažnju na poslednju rečenicu. Ovo sam pokupio s neta tako da ne znam koliko je tačno, ali čisto sumnjam da je tu bilo šta prepušteno slučaju.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 20:44 - pre 192 meseci
Mislim da je pobednik uvek unapred poznat organizatorima. Klincima je sve to zanimljivo upravo zbog silne scenografije/kostima - likovi su nazovi super-heroji itd.
Inače, glasam za kućnu cenzuru TV sadržaja koji gledaju klinci: šta sve prikazuju na TV-u-- ufff.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 21:21 - pre 192 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Jes', fudbal je džentlmenska igra gde vlada fer plej. :p Jedina razlika je što se fudbal ne snima tako blizu pa ne možeš toliko jasno da vidiš koliko se krljaju, udaraju, pljuju, povlače za dres, a i ne čuješ kako psuju jedni druge i sve ostalo. Još gore, kod kečera je nasilje iscenirano, a u fudbalu je stvarno. Šta tek reći za "plemenitu veštinu" tj. boks gde se takmičarima redovno lice naduva od batina.

Jesi ti nekad igrao fudbal, kakvo krljanje i pljuvanje?!? Ili povlacenje za dres, sta sa tim? Postoje incidenti i udarci u zanosu ali to je regulisano pravilima te iste igre.
Za razliku od americkog rvanja fudbal i boks nisu namesteni(uglavnom) i cilj igre je da pobedi bolji, spremniji i pametniji. U Americkom rvanju to nije presudno, i zato se nikako ne moze uporediti sa fudbalom.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja09.08.2008. u 21:44 - pre 192 meseci
Poredio sam ga u smislu da ima jednak "obrazovni" efekat, tj. kad je Peđa rekao da kečeri zaglupljuju, da ni onaj ko redovno prati fudbal neće biti ništa pametniji. A što se tiče udaraca "u zanosu", evo kako to vidi neko ko ima dovoljno iskustva:

http://www.politika.co.yu/rubr...itoperio-antichki-agon.lt.html
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 00:43 - pre 192 meseci
Miroslave, kao supermoderator morao bi da vodis racuna o tome sta pricas i da ne lazes. To sto si ti napisao u prethodnoj poruci ja nisam niti rekao niti pomislio.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 09:33 - pre 192 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Poredio sam ga u smislu da ima jednak "obrazovni" efekat, tj. kad je Peđa rekao da kečeri zaglupljuju, da ni onaj ko redovno prati fudbal neće biti ništa pametniji. A što se tiče udaraca "u zanosu", evo kako to vidi neko ko ima dovoljno iskustva:

http://www.politika.co.yu/rubr...itoperio-antichki-agon.lt.html

Opet cu pitati, jesi se ti licno nekad malo ozbiljnije bavio nekim timskim sportom? Ako se tvoje znanje o sportu zasniva na clancima i intervjuima onda bi trebalo da izbegavas diskusiju o istom.
Fudbal danas jeste jedan od sportova gde postoji dosta tenzije i nesportskih gestova ali daleko je od toga da su to temelji igre i ko ce da dobije neki mec. Postoje i mnogo grublji timski sportovi, npr. ragbi u kom nikad niko nije prigovorio na sudijsku odluku ili se pretvarao pri faulu, eto, najbolji primer fer-pleja upravo kod upravo najgrubljeg sporta.

U ragbiju takodjer pobedjuju bolji, spremniji i takticki spremniji. U americkom rvanja ama bas nista nije presudno ko ce da pobedi. Mozda onaj koji izgleda zanimljivije za publiku.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 10:37 - pre 192 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Miroslave, kao supermoderator morao bi da vodis racuna o tome sta pricas i da ne lazes. To sto si ti napisao u prethodnoj poruci ja nisam niti rekao niti pomislio.


Ala kratko pamtiš, ili pamtiš samo ono što ti se sviđa? Ko sad laže?

Citat:
ne treba to da volis da gledas, jer je to puko zaglupljivanje


@DaliborP

Recimo da ću više da verujem čoveku koji je poznato fudbalsko ime u Evropi, nego tebi, osim ako možda nemaš više nastupa za reprezentaciju od njega? Ja se svakako nisam profesionalno bavio fudbalom, a ako ti jesi, mogao bi navesti za koje si to evropske klubove igrao?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 10:54 - pre 192 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: @DaliborP

Recimo da ću više da verujem čoveku koji je poznato fudbalsko ime u Evropi, nego tebi, osim ako možda nemaš više nastupa za reprezentaciju od njega? ;) Ja se svakako nisam profesionalno bavio fudbalom, a ako ti jesi, mogao bi navesti za koje si to evropske klubove igrao?

?????? O cemu ti pricas covece, kakva reprezentacija? Treba da igras za evropski klub da bi znao kako se igra fudbal ?!?
Za neke stvari moraces da se odvojis od kompjutera da bi mogao da imas relevatno misljenje. Rekao bih ja da ti sporta nisi video osim na TV-u.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 12:15 - pre 192 meseci
Ja sam pričao o fudbalu s kojim nas svako veče zatrpavaju na koji god kanal prebaciš (a ne o nekim klincima koji šutiraju na poljani iza zgrade) i da je to isti cirkus kao i kečeri. Gde si se ti u sve tome prepoznao zaista mi je misterija.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 14:55 - pre 192 meseci
Ja nisam pricao o fudbalu nego o kvazi rvanju. Ti si taj koji je uvukao fudbal u temu. Moje poredjenje fudbala sa kvazi rvanjem se zavrsilo samo komentarom da fudbal ne zasniva na nasilju. Ono sto si ti komentaisao i sto si mi natrpao u usta ja niti sam rekao niti pomislio.

Inace, nemam nista bolje misljenje ni o fudbalu a i uopste o gledanju sporta na TV, umesto njegovom upraznjavanju.

Ipak, ako bas hoces da poredis, gledajuci fudbal, dete svakako moze nesto i da nauci, jer, fudbal je ipak pravi sport, koji ima pravila, neguje sportski duh i fer igru, a nasilje se kaznjava, ako nista drugo.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 15:31 - pre 192 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ja sam pričao o fudbalu s kojim nas svako veče zatrpavaju na koji god kanal prebaciš (a ne o nekim klincima koji šutiraju na poljani iza zgrade) i da je to isti cirkus kao i kečeri.

Fudbal nije cirkus kao i keceri jer nije namesten kao ta glupost. Mada verujem da tebi jeste posto zasnivas misljenje o nekom sportu na novinskim intervjuima.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 15:48 - pre 192 meseci
Nije intervju nego kolumna koju Ergić sam piše onako kako je zamislio. Sad što se tebi ne sviđa to što čovek priča je druga stvar. Ali dobro, ja zaboravih da se svi Srbi razumeju u fudbal mnogo bolje od samih fudbalera.

Citat:
Predrag Supurovic: Ja nisam pricao o fudbalu nego o kvazi rvanju. Ti si taj koji je uvukao fudbal u temu. Moje poredjenje fudbala sa kvazi rvanjem se zavrsilo samo komentarom da fudbal ne zasniva na nasilju. Ono sto si ti komentaisao i sto si mi natrpao u usta ja niti sam rekao niti pomislio.


Nisam nigde ni rekao da si pričao o fudbalu, naravno da sam ja pričao o fudbalu. Ili čim vidiš moderatora u diskusiji automatski ospeš paljbu i ni ne čitaš šta je ko napisao. Evo, možda je ovako jasnije:

Citat:
Poredio sam ga u smislu (ja ga poredim, ne Peđa) da ima jednak "obrazovni" efekat, tj. kad je Peđa rekao da kečeri zaglupljuju, (ja mislim, ne Peđa) da ni onaj ko redovno prati fudbal neće biti ništa pametniji.


Tj. tebe sam pomenuo da si rekao da kečeri zaglupljuju, što si i rekao, a ostatak je moje mišljenje. Inače što se tiče učenja iz fudbala, deca će uglavnom naučiti najnovije kvote, ko je povređen a ko neće igrati i kome je falio jedan da digne 100€.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 16:19 - pre 192 meseci
Ok, ubuduce jasnije pisi to sto zelis da kazes da ne ispadne ovako kao sada.

Citat:
Miroslav Jeftić: Inače što se tiče učenja iz fudbala, deca će uglavnom naučiti najnovije kvote, ko je povređen a ko neće igrati i kome je falio jedan da digne 100€.


Ne pratim fudbal a pogotovo retko gledam utakmice na TV, ali se nesto ne secam da sam ikada video u toku nekog prenosa ikakve informacije o kvotama, kladjenju i slicnim stvarima.

No, s obzirom da ti ne pravis neki jasnu granicu izmedju prihvatljivog i neprihvatljivog, ispasce ili da treba ama bas sve pustati na TV, ili potpuno ukinuti TV.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 16:35 - pre 192 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nije intervju nego kolumna koju Ergić sam piše onako kako je zamislio. Sad što se tebi ne sviđa to što čovek priča je druga stvar. Ali dobro, ja zaboravih da se svi Srbi razumeju u fudbal mnogo bolje od samih fudbalera.

Treba da razumem fudbal tako sto citam kolumnu na netu? Ti si stvarno nenadjebiv :)
Ne treba nikad da sutnem loptu, dovoljno je da procitam tekst na netu. Geek-ovska filozofija na delu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 16:50 - pre 192 meseci
Ne, nego je to bilo povodom zanosa i ostalih romantičnih besmislica koje si napisao. Kao što rekoh, imao sam u vidu pre svega ono što se prikazuje na televiziji, a ne to što ti igraš na male goliće iza zgrade. Ako je to previše komplikovano da se shvati, jedino da ti nacrtam, ali loše crtam.

Citat:
Ne pratim fudbal a pogotovo retko gledam utakmice na TV, ali se nesto ne secam da sam ikada video u toku nekog prenosa ikakve informacije o kvotama, kladjenju i slicnim stvarima.


Na televiziji ne, ali u kladionici klinaca koliko hoćeš, džabe onaj natpis da maloletnima nije dozvoljen ulaz. Nisam za to da na televiziji nema selekcije, ali mi je smešno to što je sva povika na kečere kako upropašćavaju decu, a to što u sukobima tzv. najvatrenijih navijača redovno ima i teško povređenih, a ponekad i poginulih, to i dalje ne smeta da fudbal bude najvažnija (sporedna valjda) stvar na svetu. Licemerje na delu (ne mislim na tebe lično).
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja10.08.2008. u 18:00 - pre 192 meseci
Miroslave, bice da ti u stvari nemas blage veze o tome sta je zaista fudbal, p adebelo promasujes temu.

Nego, otkud sad kockarinice? Kakve sad to ima veze sa celom pricom o neprihvatljivim sadrzajima za decu na televiziji? Cini li se to meni da ti pokusavas da pobegnes od teme?


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Od decije igre do TRAGEDIJE! - PIROT - Protiv Americkog Rvanja

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 42074 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.