Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko aktivacije viste i office-a...

[es] :: Windows desktop :: pomoc oko aktivacije viste i office-a...

[ Pregleda: 2512 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivadin_despot
Živadin Despotović
Novi Sad

Član broj: 175438
Poruke: 704
89.216.111.*



+5 Profil

icon pomoc oko aktivacije viste i office-a...23.03.2008. u 21:39 - pre 196 meseci
treba mi pomoc oko aktivacije "Windows Vista Home Basic"...
kupio sam lap top sa instaliranim gore navedenim sistemom... lik koji radi mi je rekao da moram da je aktiviram ince ce poceti da mi zatvara programe, i da ce se na kraju srusiti... imam "Product key", i kada ga ukucam nigde mi ne pise da je aktivirana... ima li neko ideju kako ovo da resim, ili je neko mozda vec imao ovakav problem??? hvala...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.smin-1.sezampro.yu.



+537 Profil

icon Re: pomoc oko aktivacije viste i office-a...23.03.2008. u 21:48 - pre 196 meseci
Pa ako je aktivna onda je ne moraš aktivirati.
A taj lik koji radi očigledno nije baš upućen.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: pomoc oko aktivacije viste i office-a...23.03.2008. u 21:52 - pre 196 meseci
Desni klik na computer pa properties. Ako piše da je Vista aktivirana, onda nema potrebe da brineš.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zivadin_despot
Živadin Despotović
Novi Sad

Član broj: 175438
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: pomoc oko aktivacije viste i office-a...24.03.2008. u 14:56 - pre 196 meseci
sve sam uradio kako ste naveli, i pisalo je da je vista aktivirana , ali (!) imam problem sto pocinje da mi "gasi" programe (npr. ne dozvoljava da se pokrene WinAmp, iskljucuje Win Pic & Fax preview... Windows Stop Working!)

da li neko ima ideju sta bi to moglo da bude? skeniran ceo hdd na viruse itd, sve ok. . .

Hvala u napred!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: pomoc oko aktivacije viste i office-a...24.03.2008. u 17:04 - pre 196 meseci
Ko je to uopšte instalirao i aktivirao? Jel to polovan lap? Programi mogu da brljaju iz mnogo razloga, ne samo zbog aktivacije.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: pomoc oko aktivacije viste i office-a...24.03.2008. u 17:38 - pre 196 meseci
Pa aktivacija windows-a i nema veze sa pojedinačnim programima. Vista ti je aktiviran, a ti imaš neki problem u windowsu. Da li pomaže ponovno instaliranje probrama?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: pomoc oko aktivacije viste i office-a...25.03.2008. u 03:46 - pre 196 meseci
Iz navede poruke si, pretpostavljam izostavio jednu reč "Explorer" ("Windows Explorer stopped working"), jer da je Windows prestao da radi ne bi ni imao tu poruku na ekranu... Nakon ovakve poruke ti se verovatno restartuje Windows Explorer i onda sve funkcioniše(?)
Probaj da pokreneš Windows Update i pusti da instalira sve "critical" i "recommended"... možda potraje malo duže, ali bi moglo da pomogne.

PS
Vista je pretpostavljam OEM Home Premium i bila je preinstalirana na računaru, oko aktivacije nemaš nkakav problem ali napravi System Recovery diskove i Driver & Applications disk, ako nisi dobio instalacioni disk za Vistu, kao ni drajvere...
Office koji pominješ da si dobio na laptopu je verovatno Trial (Student) verzija Office 2007 koju ćeš morati da deinstaliraš posle 90 dana ili da je kupiš, dobiješ aktivacioni broj i onda je aktiviraš...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: pomoc oko aktivacije viste i office-a...

[ Pregleda: 2512 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.