Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?

[es] :: Advocacy :: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 23293 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

L I L I T
nadmin

Član broj: 2437
Poruke: 868
*.verat.net

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 12:04 - pre 250 meseci
Citat:
vladab:
Moj cale nije koristio racunar dok mi ga nije kupio. Poceo je da ga koristi da bi igrao sah. Imao sam sah samo pod RedHat-om, pa sam morao da ga naucim kako da igra doticnu igru. Uskoro je poceo da koristi openoffice (na srpskom) i jos neke programe. Graf. okruzenje je bilo KDE. Kada sam nabavio CM8000 presao je i na win., ali jos uvek koristi programe pod linuxom (RH9). Recite da onda to nije userfriendly.
Naravno, u winu mu smeta engleski jezik koji on nema pojma.
Ne kazem da win nije userfriendly, ali kazem da i linux moze da zaadovolji obicnog korisnika! :)


Evo i ja sam pre neki dan zloupotrebila svog ćaleta kao ''zamorca'' za sličan eksperiment
Znači nema neko predznanje i jako slabo poznavanje engleskog (to je ona famozna generacija gde se učio samo ruski) ;)
Znači dve makine:
na jednoj se nalazi ultra fancy XP a na drugoj Slackware 9.1 s novim ''prevedenim'' Gnomom

I ćale sedne za prevedeni Gnom klikće ..bla bla truć ...
isto tako poigra se čovek i na Xp-u ...
i posle nekog vremena ga pitam za utisak ...šta mu se više svidelo ?
Odgovorio je bez razmišljanja Gnom ;)
e sad koliko je ovo merodavno
šteta nisam imala i prevedeni XP da eksperimen pravedniji ;)

al' u svakom slučaju
dali je linux dovoljno user-friendly
zavisi koliko smo spremni da se prilagodimo novom okruženju,
i da se odviknemo (loših) windows (ili predhodnih) navika
I što kaže Ložanović ... čemu služe onda Mandrake-Suse-Red Hat ?
Pogotovu moje oduševljenje kako je Mandrake odrađen kao ''ultra super debilan''
da možeš slobodno da išćupaš tastaturu i sve živo pokreneš mišem ;)

Uostalom ... dali je frendli ili nije
- bitno je da produktivno ;)




 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.beotel.net



+7177 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 12:23 - pre 250 meseci
Dejane, sve je to lepo za Mandrake i sl.. ali indikator da takve kompanije (user friendly linux vendori) kao sto su Mandrake, Corel (Corel Linux) i sl... su ili otisle u bankrot, ili su prodale diviziju koja se bavila ljinuxom dovoljno govori o isplativosti User-Friendly linuxa.. a samim tim i o zeljama trzista...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 12:49 - pre 250 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Citat:
popeye:
Ni dosad ga nisi imao, jer kako kazes "poslednji put si probao neku Linux (valjda Mandrake) distribuciju negde tamo '98".


Ja rekao tako nešto? Poslednji put sam radio sa Linuxom otprilike u leto 2002 - pre nešto više od godinu dana, a i sad imam FreeBSD 4.8 koji koristim uglavnom iz komandne linije jer mi je muka da se zezam i sa KDE-om i sa Gnome-om.



U temi "Posto kupus majstore" u poruci iz 2002. kazes da si par godina ranije instalirao Mandrake i vrlo brzo odustao jer nemas vremena za zajebavanje. Mislim da je bila jos jedna poruka, ne secam se teme, gde si rekao kako si poslednji put '98 probao neku verziju Mandrake Linux distribucije i brzo odustao. Ako gresim primi moje izvinjenje za komentar o '98 godini.

Ono sto hocu da istaknem je da je razlika koja je nastala za 5 godina (98 - 2003). pa cak i u periodu od 2000. do 2003., u korisnickom sucelju (interfejsu), medjusobnoj saradnji i povezanosti programa u KDE i GNOME okruzenjima velika. Veca nego razlika izmedju Windows 3.11 i Windows 95, a radi se o istom vremenskom razmaku.

Smatram da bi trebao koristiti pomenuta okruzenja na Linux (ne FreeBSD) sistemu, kako bi mogao dati ocenu upotrebljivosti istog.
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.verat.net



Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 12:52 - pre 250 meseci
Citat:

Dragi Tata:


Citat:
Citat:

vladab:
Drugo Ovde se vodi rasprava o tome da li je os USER-friendly, a ne admin-friendly. A instalacija os-a i hw-a je posao za admina.



Izgleda da si propustio deo diskusije u kome sam odgovorio na takvo mišljenje, pa neću da ponavljam odgovor. Umesto toga, pitam šta da radimo sa kućnim kompjuterima? Hoće li i njih da namešta administrator?


Pa, kad kupis racunar, "guru" koji ti je prodao doticni ti instalira sve sto ti treba. Za dodatne instalacije pozoves komsiju "gurua", on ti to namesti i tebe bas briga za neki admin racunara. A ako vec hoces to da ucis, onda nisi obican user.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 12:58 - pre 250 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dejane, sve je to lepo za Mandrake i sl.. ali indikator da takve kompanije (user friendly linux vendori) kao sto su Mandrake, Corel (Corel Linux) i sl... su ili otisle u bankrot, ili su prodale diviziju koja se bavila ljinuxom dovoljno govori o isplativosti User-Friendly linuxa.. a samim tim i o zeljama trzista...


MandrakeSoft danas ostvaruje profit. Razlog bankrota lezao je upravo u slobodnoj redistribuciji proizvoda, sto je uslovljeno GPL licencom i nema veze sa kvalitetom i lakocom koriscenja Linux-a.

Ako pogledas, danas 3 najvece distribucije: Red Hat, SuSe i Mandrake zaobilaze GPL licencu ukljucivanjem vlasnickog softvera u distribuciju. Red Hat se vise uopste ni ne bavi distribucijom distribucija pod GPL licencom, vec Enterprize Linux distribucije u kojoj se nalazi veliki broj vlasnickih programa. Takodje, Enterprize Linux ce izlaziti na svake 2-3 godine, sa minimalnom petogodisnjom podrskom i ocekuje se portovanje velikog broja aplikacija sa Windows i MacOS platforme.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-leonardo.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 13:05 - pre 250 meseci
Pa ja sam moj prvi windows 3.0 sam instalirao a nisam bio nikakav administrator nego klinac i obican korisnik koji nije znao bog zna sta. A iskreno da ti kazem ne verujem da bih tada znao da instaliram linux.

A i instalacija Dos-a sa flopi diska nije prouzrokovala nikakve probleme i sve je bilo logicno uz pomoc recnika...

A i pored toga uglavnom ljude koje znam koriste komp. da bi kucali nesto u word-u ili se povezivali na internet i sami su instalirali XP a nisu zvali administratora. Mislim da je to zastarelo misljenje da ti za instalaciju OS-a na kucnoj masini treb administrator. Pa retko ko bi imao nesto vise od win 98 da je potreban administrator da instalira neki noviji windows na svaku stariju makinu.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.verat.net

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 13:33 - pre 250 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dejane, sve je to lepo za Mandrake i sl.. ali indikator da takve kompanije (user friendly linux vendori) kao sto su Mandrake, Corel (Corel Linux) i sl... su ili otisle u bankrot, ili su prodale diviziju koja se bavila ljinuxom dovoljno govori o isplativosti User-Friendly linuxa.. a samim tim i o zeljama trzista...


Pazi, sudeći po "željama tržišta", niko u Srbiji ne bi snimio ploču osim Cece, i sličnih. Jel sada treba da pozatvaramo sve opere, filharmonije, i ostavimo samo ono što se komercijalno potvrdilo. Mislim da takav koncept ne vodi nigde.

Ista je stvar i sa softverom. OK. kome treba Linux na desktopu, neka ga instalira i koristii.

Problem nastaje u trenutku kada se zaista Windows bude plaćao. Tek u trenutku kada se rastaviš od mukotrpno zarađenih para (u Srbiji), nabaviš Windows koji si PLATIO a ne UKRAO, tek tada će biti moguće porediti ova dva OS-a, jer je to ista startna pozicija.
Ovako ispada da je Linux hendikepiran, jer moraš malo više da se potrudiš oko podešavanja, nego kod Windowsa, koji takođe ne košta, ne zajebavaš se sa aktivacijom i tako dalje.

Što se tiče propadanja šarenih LInux vendora, sasvim je sigurno da će postojati bar jedna takva distribucija. Pa čak i da ne postoji, ostaju Gnom i KDE pa ih možeš koristiti nezavisno od samog jezgra OS.

Uostalom ukoliko posmatraš i sve nas na ovom forumu, i mi se donekle ponašamo netržišno: gubimo vreme za računarima, a postoji mnogo isplativijih poslova. Mogli bi da prodajemo heroin, otimamo tuđu decu, budemo trgovci belim robljem, oružjem, dijamantima.

Jeste da je konkurencija malo oštrija, ali isplati se.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 18:58 - pre 250 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic
Pa recimo da je potrebno malo demistifikovati stvari, nije vise linux kao sto je nekada bio da ste primorani da sve kroz editor izkonfigurisete. Evo primera radi Suse ili Mandrake, oba imaju neku vrstu upravljackog centra odakle je moguce 99% stvari izkonfigurisati uz pomoc misa. kod Suse-a postoji yast a kod Mandrakea postoji Mandrake Control Center. Gde je ovaj Mdk-ov za jedno dve tri klase bolji u smislu da se od korisnika manje zahteva poznavanje materije.


Jebi ga, oćeš li da se odlučiš više koju pesmu ćeš da pevaš? Lako, lako, a sam kažeš "ČAK je uspela nakon 3 meseca da instalira skener.."

Ili možda treba opet neka novija verzija?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 19:01 - pre 250 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Oba ova primera - otac i "jedna osoba" (kladim se da je u pitanju ženska osoba, a Deki mangupe? :) pre dokazuju da Linux nije upotrebljiv nego da jeste. U oba slučaja, tu je neki "guru" koji im sve namesti i "visi" nad njima dok ne počnu da se snalaze. Sama činjenica da se Dejan hvali kako je "osoba" posle 3 meseca (!!!!) uspela da instalira skener govori koliko je Linux u stvari neupotrebljiv. Znate li koliko ljudi ja znam koji se uopšte ne bave računarima koji potpuno sami održavaju svoje Windows sisteme? Instaliraju skener tako što ga priključe i to je sve. Ne treba im tri meseca i supervizija. Ko je mog burazera (dipl. teolog) naučio da instalira Sound Forge i sintisajzer? Ko je mog kuma Djuru naučio da reže CD-ove na eksterni CD ROM?

Zaključak - vidimo se kad Linux dobije jedno, standardizovano grafičko okruženje i jedinstven sistem za instaliranje/deinstaliranje aplikacija. Dotle - nemam vremena za zajebanciju.


Uh,uh,uh, tatko izvuao si me iz konteksta :)) da radi se o zenskoj osobi izmedju 18-25 godina nije plave kose ako te bas zanimaju detalji :))), elem skener je kupila nakon 3 meseca i sama ga je instalirala. tj SCSI karticu su joj ubacili tamo gde je kupila racunar, ali posto tamosnji serviseri nisu umeli da joj instaliraju :)))))) jelte ne znaju linux, Devojka je sama u roku od desetak minuta sama uradila bez neke velike mudrosti. Sto se rezanja CD-ova tice tu je opet ista stvar i na linuxu postoje programi koji lako i jednostavno rade da bi i svaka baba mogla da ih koristi.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 19:09 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
Dejan Lozanovic
Pa recimo da je potrebno malo demistifikovati stvari, nije vise linux kao sto je nekada bio da ste primorani da sve kroz editor izkonfigurisete. Evo primera radi Suse ili Mandrake, oba imaju neku vrstu upravljackog centra odakle je moguce 99% stvari izkonfigurisati uz pomoc misa. kod Suse-a postoji yast a kod Mandrakea postoji Mandrake Control Center. Gde je ovaj Mdk-ov za jedno dve tri klase bolji u smislu da se od korisnika manje zahteva poznavanje materije.


Jebi ga, oćeš li da se odlučiš više koju pesmu ćeš da pevaš? Lako, lako, a sam kažeš "ČAK je uspela nakon 3 meseca da instalira skener.."

Ili možda treba opet neka novija verzija?


Pa pre svega razmisljajte momci zar bi nekom instalirao linux a da mu ne podesim pola hardvera, i da je ta osoba pritom apsolutno totalni pocetnik kada su racunari u pitanju. Nego da ostavim po principu evo pa se ti cesi sa time da naucis malo taj operativni sistem linux.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 19:27 - pre 250 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Dejane, sve je to lepo za Mandrake i sl.. ali indikator da takve kompanije (user friendly linux vendori) kao sto su Mandrake, Corel (Corel Linux) i sl... su ili otisle u bankrot, ili su prodale diviziju koja se bavila ljinuxom dovoljno govori o isplativosti User-Friendly linuxa.. a samim tim i o zeljama trzista...


Pa Corel Linux se ugasio svi znamo zasto, pre svega nakon sto je Corel izbacio svoj glavni program Corel Draw za linux, MS ih je otkupio i zaatvorio razvijanje Corel Draw-a za linux i zatvorio je Linux distribuciju. Razlog za tako nesto pa pre svega u to vreme a i danas koliko sam upoznat Corel Draw je lider na polju dizajnerskih programa koji rade sa vektorskom grafikom. A ako se setimo jos malo vise u istoriji Corel Draw 6 je bio prvi program koji je bio pisan za Win 95 operativne sisteme i upravo sa Corelom je MS krenuo u kampanju protiv OS/2 warp-a. Sok tipa evo taj najbolji program i za linux jednostavno je razbesneo M$ i dobili smo takav zavrsetak Corela. Sa druge strane ta surova lekcija je primorala i druge kompanije da razmisle dobro pre nego sto se odluce da portuju svoj program na linux jer lakok im se moze desiti isti problem.

Mandrake je pak druga prica, ljudi su previse radili sa zajednicom a malo su mislili na profit pa su se tako ranije verzije bile u vise varijanti(broj cd-ova se razlikovao a i kolicina softvera) od kojih je jedna bila i download. E sada obicno se download pojavljivao i pre ovih komercijalnih na vise diskova. A sa druge strane na tim ekstra diskovima ja recimo nisam nasao nista pametno, bar sa mog stavista. I rezultat je sledeci svi skinemo besplatne download verzije i niko ne kupuje diskove u prevodu kompanija pravi gubitke umesto profita. Sa druge strane napravili su forum za eksperte gde su ljudi pomagali jedni drugima kao i mi sto radimo na ES-u i tako su si skinuli i pare sa tehnicke podrske sve zarad zajednice. Medjutim kada je doslo do bankrota jednostavno morali su negde da preseku da bi ostali u zivotu.

I to su i uradili usvojili su model kakav recimo gura Red Hat. Izdaju novu distribuciju medjutim ne stave iso-e za download nego prvo krenu da prodaju CD-ove, pa nakon mesec dana prodaje otvore mogucnost downloada( e ovde su otisli korak ispred RH-a) RH nakon nekog vremena da ISO za download. E mdk je je dao raw sadrzaj znaci nije napravio ISO, onaj ko je strucan i vican umece sam da ga napravi a ostali treba da ga cekaju jos oko dve nedelje( konkretno do kraja oktobra ove godine). I onaj ko nece da ceka on uzme i kupi distibuciju i to je to pare dolaze. Odkako je RH uveo takav model poceli su u kompaniji da prave dobitke. A Mandrake je i dalje ziv evo prodaju mdk linux 9.2.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 20:25 - pre 250 meseci
Citat:
L I L I T:
šteta nisam imala i prevedeni XP da eksperimen pravedniji


Eh.
Šteta što i ja onomad, davno, nisam imao hrabrosti.. ostala mi seta.

Citat:
Dejan Lozanovic:
Pa pre svega razmisljajte momci zar bi nekom instalirao linux a da mu ne podesim pola hardvera, i da je ta osoba pritom apsolutno totalni pocetnik kada su racunari u pitanju. Nego da ostavim po principu evo pa se ti cesi sa time da naucis malo taj operativni sistem linux.


Deki, ti si počeo da zabijaš autogolove. Ja ne znam kako drugačije ovo čovek da pročita.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?19.10.2003. u 20:44 - pre 250 meseci
Ma meni je tek sad sinulo: Deki namerno instalira devojkama Linux da bi posle mogao često da navraća kod njih da ih podučava. Hehehe, da sam bio pametan kao Deki ja bih svojoj sadašnjoj ženi još u početku instalirao Linux, pa ne bih morao da se upisujem u plesnu školu da bih je smuvao. Sad mi je jasna ona krilatica IBM-a "Love and Linux".
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-leonardo.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?20.10.2003. u 03:04 - pre 250 meseci
Citat:
tOwk:
Naime, Gnumeric kaska vrlo malo za Excel-om (koji autori Gnumeric-a smatraju najboljim MS-ovim proizvodom)
Pa retko koji program koji su radili matematicari je los. A i Gnumeric i Excel su morali da rade matematicari jer tu ima dosta matematike. Od raznoraznih funkcija i racunanja verovatnoce do crtanja grafika...Ipak kada napisemo svoju funkciju koriscenjem zagrada, mnozenja, delenja i ostalih funkcija da bi se to lepo izracunalo morali su ljudi koji poznaju matematiku da iskodiraju to. E a matematicari ne obracaju paznju samo na sminku programa nego se oni ipak vise trude i oko drugih stvari (brzina, optimizacija...) pa zato i nije cudo sto su i Gnumeric i Excel super programi koji veoma dobro rade to sto treba da rade..

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?20.10.2003. u 13:40 - pre 250 meseci
Citat:
popeye:
Ako pogledas, danas 3 najvece distribucije: Red Hat, SuSe i Mandrake zaobilaze GPL licencu ukljucivanjem vlasnickog softvera u distribuciju. Red Hat se vise uopste ni ne bavi distribucijom distribucija pod GPL licencom, vec Enterprize Linux distribucije u kojoj se nalazi veliki broj vlasnickih programa. Takodje, Enterprize Linux ce izlaziti na svake 2-3 godine, sa minimalnom petogodisnjom podrskom i ocekuje se portovanje velikog broja aplikacija sa Windows i MacOS platforme.


Sto se Mandrake-a tice on sve svoje programe drzi pod GPL licencom. Tacno je da u ove komercijalne verzije trpa i vlasnicki softver kako bi pounio broj diskova, ali sve vazne stvari tipa Mandrake control center, i ostale alate koji idu uz njega daje pod GPL licencom. za razliku nopr od SUSE-a koji svoj Yast ne da i zato ne moze suse slobodno da se kopira.

Mandrake sada samo odlaze davanje iso fajlova za download, kako bi vise zaradio od prodaje diskova. Sto u principu po meni i nije tako lose, obezbedjuju si zaradu a prosecnom korisniku je sve jedno da li u trenutku skidanja iso fajlova ima kde 3.1.x ako je trenutna verzija kde 3.1.x+1, zato sam ja pristalica da se linux instalira jednom i onda blagovremeno updatuje. debian ima dobar alat za to a koliko vidim i RH je uzeo istu stvar. Dok je recimo mdk razvio svoj alat za to koji provereno dobro radi, cak skida i sve medjuzavisnosti, korisnik ne mora nista da zna pa cak ni kako se koristi ftp. Jednostavno navede ftp source gde se nalaze updatovani paketi, i jednim klikom moze da napravi kompletan update svih mogucih programa koje od ima sve dolazi u binarnom obliku tako da ne moraju da se muce da kompajliraju ako to ne zele.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?20.10.2003. u 14:37 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
Dejan Lozanovic:
Pa pre svega razmisljajte momci zar bi nekom instalirao linux a da mu ne podesim pola hardvera, i da je ta osoba pritom apsolutno totalni pocetnik kada su racunari u pitanju. Nego da ostavim po principu evo pa se ti cesi sa time da naucis malo taj operativni sistem linux.


Deki, ti si počeo da zabijaš autogolove. Ja ne znam kako drugačije ovo čovek da pročita.


Citat:
Dragi Tata
Ma meni je tek sad sinulo: Deki namerno instalira devojkama Linux da bi posle mogao često da navraća kod njih da ih podučava. Hehehe, da sam bio pametan kao Deki ja bih svojoj sadašnjoj ženi još u početku instalirao Linux, pa ne bih morao da se upisujem u plesnu školu da bih je smuvao. Sad mi je jasna ona krilatica IBM-a "Love and Linux".


Dakle vama dvojici stvarno treba uvek obeleziti delove teksta sa [irony] [/irony] kako bi ste shvatili sustinu. Mada vidis dragi tata dao si mi dobru ideju :))))))) probacu jednom prilikom kada ne budem imao devojku pa cu da vidim kako radi tvoja teorija :)))). Mada ako budem instalirao ljudima MDK slabo cu se ovajditi, moracu da instaliram ljudim slackware ili nesto namenjeno naprednim korisnicima.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?20.10.2003. u 14:53 - pre 250 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic
probacu jednom prilikom kada ne budem imao devojku pa cu da vidim kako radi tvoja teorija :)))).


Cuj to.. pa sad bas i treba to da radis - mislim praksa, ne teorija.

Citat:

Mada ako budem instalirao ljudima MDK slabo cu se ovajditi, moracu da instaliram


Pa sta mislis, sto se Dragi Tata igra sa FreeBSD-om? :-)))

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?20.10.2003. u 16:43 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Pa sta mislis, sto se Dragi Tata igra sa FreeBSD-om? :-)))


Hehehe, jeste da u komšiluku ima puno usamljenih dama kojima su muževi u Iraku, ali smatram da je veza sa jednom ženom dovoljno komplikovana. Dve žene, to je gore nego Linux.
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.beotel.net



Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?10.11.2003. u 01:58 - pre 249 meseci
Citat:
McKracken:
Po n-ti put "Ako nesto ne znas da koristis, ne znaci da to nije dobro"


Apsolutno se slazem i smatram da unix systemi nisu unfriendly u tim poljima (u poljima komanda) vec u nekim drugim... A ja licno smatram da su user-friendly barem sto se tice kucnih korisnika
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?15.12.2003. u 22:08 - pre 248 meseci
Zanimljiv tekst na tu temu:

http://www.joelonsoftware.com/articles/Biculturalism.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 23293 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.