Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gradjevinske mašine

[es] :: Vodič za posao :: gradjevinske mašine

[ Pregleda: 3255 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peralaza
Petar Lazovic

Član broj: 85817
Poruke: 28
194.106.174.*



+1 Profil

icon gradjevinske mašine19.05.2008. u 17:10 - pre 194 meseci
Ima li ko iskustva sa mašinama za farbanje (poludisperzijama,disperzijama,lateks...),gletovanje i slično? Na netu često nailazim na firmu "graco" i sve se to meni svidja,al su cene previsoke. Možda neko zna kako one u praksi rade,koliko su pouzdane,izdržljive..,kako je s održavanjem...možda kod nas deluje još neka firma do koje nisam došo????
 
Odgovor na temu

peralaza
Petar Lazovic

Član broj: 85817
Poruke: 28
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: gradjevinske mašine20.05.2008. u 21:02 - pre 194 meseci
Moleri, gde ste? Nije moguce da samo radite i da nemate vremena za nove tehnologije?
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
79.101.218.*



+165 Profil

icon Re: gradjevinske mašine20.05.2008. u 23:09 - pre 194 meseci
Citat:
peralaza: Moleri, gde ste? Nije moguce da samo radite i da nemate vremena za nove tehnologije?

Evo u par reči..
Uvoznici prevaranti..
Čekao sam mašinu 2meseca..sve jake firme..a pare odmah(žvaka je kada legnu pare dostavlja se mašina)..a onda kreće sex..Servis ti je samo JEDAN u BG.I to čovek radi sve živo pa i te mašine tako da ti je čekanje od nekoliko nedelja realnost...tužna.
Materijal..i firme,dobavljači proizvođači,stovarišta su ti misaona imenica.Materijal nabavljaš pomoću štapa i kanapa.Niko nema prevoz,kukaš moliš,organizuješ sam prevoz.Mislim da možeš i da im odradiš u fabrici koju smenu..
Sa druge strane
Mašine su EXTRA..rade savršeno..
Jedina mana je što rade BRZO..
Da mana !!!
Jer pare, tako brzo teško ćeš da naplatiš..a dugovi se gomilaju,radnici traže platu..
Rade se samo veliki objekti,veliki investitori,pa i veliki rizik...
Ja sam u BG-u mogao da nađem posla mesečno 100k m2..(bukvalno)
Ali od toga sam mogao živih para da naplatim 1000€
Sve same kompezacije,prebijanja,u autima,garažama šupama...nedaj bože više ni građevina ni BG...a ni Srbija!!!
Par kolega su takođe napustili ovaj posao..jedan otišao za Kanadu..drugi u Nemačku...sa iskustvom,voljom..naravno kupili mašine i ljudi već posle samo par godina stekli kapital,otvorili firme imaju radnike i druga priča totalno...

Prijateljski savet ...zaboravi...

 
Odgovor na temu

peralaza
Petar Lazovic

Član broj: 85817
Poruke: 28
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: gradjevinske mašine21.05.2008. u 06:22 - pre 194 meseci
Zao mi je sto su tvoja iskustva tako gorka.Da li to znaci da vise ne radis?Sta si uradio s masinom? Ja nemam takvih problema za sad, ali znam dosta prica koje tako nekako idu.Valjda zbog toga sto sam relativno "mali" pa su male pare u igri.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
79.101.218.*



+165 Profil

icon Re: gradjevinske mašine21.05.2008. u 06:30 - pre 194 meseci
Neradim već skoro 2god....
Ali nameravam to da počnem negde na zapadu..
"Investitori i razni naši preduzimači" su shebali građevinarstvo u Srbiji..
Nema stranog kapitala i živih para..i odatle nastaje problem
Drž se ti podalje "velikih poslova" i investitora..moj ti je savet..
Najbolje je raditi za sebe,privatne manje kuće...objekte gde ima još novca..
pozz

 
Odgovor na temu

peralaza
Petar Lazovic

Član broj: 85817
Poruke: 28
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: gradjevinske mašine21.05.2008. u 21:31 - pre 194 meseci
Sve ce ti biti jasno ako ti kazem da zivim u Jagodini (Palmogradu).Mnogo se gradi,mnogo se muva,mnogo je majstora,a fasade, recimo, katastrofa lose.Nabacane table stiropora "na tufne",mrezica direkno na stiropor premazana lepkom od 8,00 po kilu,zavrsna obrada da ti ne pricam.Stanovi unutra izgletovani u jednu ruku, moze se reci zamazani...Ljudi (majstori) pogadjaju po bagatelnim cenama pa je zato i kvalitet los.E, ja se trudim da odradim maksimalno dobro,a nisam bas ni jeftin.tako da sve vise imam posla,ali imam i problema sa radnicima.Imam utisak da bi vecina htela da se manta po gradilistu tek da prodje dan i eto kao,napravili dnevnicu.Zbog toga bih zagrizo tu masinu i napravio jednu "cetu malu,ali odabranu",al ti si me bacio u frku,a posteno, i nisi jedini koji tako tvrdi.Tako da tek sad ne znam gde teram.U svakom slucaju hvala ti na razgovoru.
poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: gradjevinske mašine

[ Pregleda: 3255 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.