Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641752 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.12.2013. u 18:50 - pre 127 meseci
Da, ali ako je Golf teži 200 kg od Pola, i Auris je toliko od Yarisa. Hteo sam reći da je Cosmo napravio grešku poredeći 1.33 vvt-i i 1.4 Tsi, a izbacio je 1.2 Tsi iz igre (namerno, da bi pokazao koliko je Golf 7 skuplji) iako je 1.2 Tsi takmac direktni 1.33 vvt-i.

A šta će B, C segmentu 4.5 biturbo motor? Mislim da je recimo 175 ks gornja granica za b segment i 230ks za C klasu, koliko imaju GTI varijante.

Honda civic type R je brutalan auto, koji je za svakodnevnicu, Reno clio/megane sport, Focus RS, Astra OPC... Dakle ko želi ima i to da kupi.

[Ovu poruku je menjao Flo33 dana 18.12.2013. u 22:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.12.2013. u 20:49 - pre 127 meseci
@Flo33

U onom tekstu koji je cozmo linkovao, porede Golfa 1.4TSI 122KS sa Aurisom 1.6 132KS.

"a pandam testiranoj „tojoti“ bio bi model sa 1.4 TSI motorom od 122 KS, za koji je potrebno izbrojati 21.173 evra"

Testirani Auris je 1.6.

Inace 1.33 u Aurisu je obicna lenstina.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.12.2013. u 21:05 - pre 127 meseci
Ja sam pročitao u njegovom postu da govori o 1.33, pa sam automatski povezao. Izvinjavam se Cosmu onda, moja greška
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.12.2013. u 21:14 - pre 127 meseci
Poređenja Toyotinih umornih motora i TSI zverki su potpuno besmislena.

Po snazi jedino mogu da se porede 1,2TSI i Toyota 1,6 jer oni imaju približnu efektivnu snagu, stim da se na drumu TSI čini živahnijim i omogućava ležerniju i tišu vožnju.

A ako se krene ka većim zapreminama a naročito kada se dođe do novog 1,4TSI, poređenja gube smisao jer se porede babe i žabe.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.12.2013. u 23:35 - pre 127 meseci
Hteo si da kazes da se porede babe i zabe sa mladjanom djevojkom.


Obzirom da ni babe a jos manje zabe nisu bas reprezentativne.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.12.2013. u 07:53 - pre 127 meseci
Porede se 1.4 TSI i 1.33 ne zbog samih motora, nego zato sto je VW u "paket" sa 1.2 TSI napravio "Poloa" bez opreme od Golfa.

Ta dva motora su se nasla u "poredjenju" zbog OSTATKA vozila, posto se porede VOZILA a ne samo motori.

Ono u sta VW gura 1.2, glumeci "entry level"(u klasi iznad Up i Polo), nije vredno spomena kao VOZILO(oprema, vesanje...)...a zele 17000evra(trenutno u Srbiji, bez popusta) za tu "koncepciju".

Pa zbogom "entry" kada je za te pare...

I to je ono na sta VW racuna, na stereotipne kupce, koji ce olako zanemariti sve "ustede" i zakidanja za velike pare, misleci da kupuju bog zna sta, kad ono... ''kina''

Kada se svede, Golf 7 u min paketu nudi korektan(mada sa 8 ventila), a neadekvatan motor za tu karoseriju(sto indirektno i novinari shvataju i ne razmatraju), dronjavo vesanje i dronjavu opremu, i korektne plastike u kabini...to nije vozilo to je "separe"...

Zato i pribegavaju poredjenju 1.4tsi, konceptno je blizi ozbiljnim vozilima, kalkulisuci i visoku cenu u ocene.

Ako se pogleda cenovni rang, u ciftama oko 20k evra ima ozbiljne konkurencije u motorima, a jos vece u menjacima...

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.12.2013. u 14:06 - pre 127 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Po snazi jedino mogu da se porede 1,2TSI i Toyota 1,6 jer oni imaju približnu efektivnu snagu, stim da se na drumu TSI čini živahnijim i omogućava ležerniju i tišu vožnju.


Netacno. Kako sam vozio i jedan i drugi, 1.6 je zverka u odnosu na 1.2 TSI u svim obrtajima. 1.2 TSI daje PRIVID samo da ide bolje (tj kao ravnomernije ubrzava zbog turbine) a vremena na papiru su jako losa, sve se sporo odvija. Privid nije isto sto i sama voznja. 1.4 TSI je vec druga prica. 1.2 TSI - Nit je tisi nit je lezerniji a pogotovo nije ni jaci ni brzi. U bilo kom rezimu.

Ako nisi znao, kod Aurisa sa 1.6 motorom menjas brzine na 1500 obrtaja i ide savrseno glatko i mnogo je tisi od bilo koje 1.2 TSI masine. Cak i na 1200 obrtaja moze glatko da klizi gradom i to besumno ili na magistrali ako su niske brzine. Vozis ga u VI stepenu prenosa od 50 do 150 kmh komotno bez trunke zamora, buke ili mucenja, sve klizi i prosto je uzivanje voziti ga. Ali boze moj, to je Toyota to ne sme da ide dobro. 1.2 TSI je samo za Poloa i nista vise. Eno drugarica ce da proda Yeti 1.2 TSI. Ne mere vise da menja turbinu, da trpi veliku potrosnju i da ima penzionera na drumu. Mislim ubaciti takav motor u to vozilo je prosto budalastina svetske vrste.

Auto je ultra tih, u rangu sa Golfom 7 1.4 TSI. Jedan od najtisih automobila te klase koji sam ikad vozio po pitanju motorizacije. Cak ni drugarov Volvo XC60 nema toliku izolaciju ili tih motor, sta god.

Meanwhille:

http://www.b92.net/automobili/...13&mm=12&nav_id=790957

Toyota Prius prešla milion kilometara bez kvara
Prius, koji je u vlasništvu taksi kompanije "Eco Taxi" iz Beča, prešao je milion kilometara bez ikakvih kvarova, kažu u tom preduzeću. Ovaj rezultat pokazuje da osim što su ekonomični, automobili na hibridni pogon mogu da budu i veoma pouzdani i izdržljivi.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.12.2013. u 15:18 - pre 127 meseci
Citat:
cozmo_im:1.2 TSI daje PRIVID samo da ide bolje (tj kao ravnomernije ubrzava zbog turbine) a vremena na papiru su jako losa, sve se sporo odvija.


Jel' dokaz za to što Toyota 1,6 sa tobožnjih 132 KS od 80-120 i VI ide za preko 30s (!), kačio sam ovde direktne izmerene rezultate sa testova.

Koja to vremena Toyota ima "bolja", daj ovde uporedne rezultate paralelnih verzija pa da vidimo?

Apropo kvarova, video si detaljan izveštaj o Bori 1.8T koja je prešla preko 800.000km bez kvara, čak ni ulje u menjaču nije menjano.

Hajmo konačno malo konkretizacije, priče "majke mi, sve ide glatko" i slično, su za malu decu i kafanu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina20.12.2013. u 10:48 - pre 127 meseci
Pa dobro, i Toyota u beckom taksiju je porsla milion km BEZ kvara.

Lepe su to kilometraze, nema spora, jos ako se zaradjuju parice prelazenjem doticnih km, jos lepse i ostvarljivije.

MAda, dok ne naprave spisak sta je sve menjano, i kako su tekli "redovni" servisi, necemo imati realnu vec marketinsku sliku.

A s obzirom na milione proizvedenih vozila, ovi promili statisticki su marginalni, i ne verujem da konkretnom kupcu nesto znace..

Medjutim, ja o sada ne znam ni za jedan izdvojen primer, da novolansirano vozilo nije imalo neke probleme u eksploataciji. Verujem da je dominantna i moja neinformisanost, posto zaista nisam analizirao i pratio SVE proizvodjace..pa ne tvrdim izricito.

Sa druge strane, smatram da je Toyota poprilicno bleda senka Toyote od pre 20 god, sto je i za ocekivanje, ne moze ni jedan prodavac da izdrzi non stop "rasprodaju".
Sladje je malko obmanuti kupca i prodati jeftiniju robu za vece pare,..a popuste davari na kasicicu.

I doticna "vremena" ne znam koliko su bolja i koliko vredi raspravljati o njima, jasno se definisalo koja vozila sluze za postizanje vremena.
Ako se misli da je benefit par sekundi oko deset sekundi, to je cista prevara, marketinska.
Jeste eklatantan podatak, ali je manje vazan u realnom koriscenju od dubine sare na gumama, gde su i milimetri ponekad presudni.

Nikakav benefit, nikakva "dobit" nikakva "garancija kvaliteta", vec naprotiv mesto za uvaljivanje gladaca.

Pogotovo kada vidim da neki od izvikanih motora, vrte 4000 obrtaja u trecoj, da bi isli 120, da bi im sledece TRI brzine, omogucile nekakvo dugorocno dostizanje nekakvih "takmicarskih" 200km/h

A gde da se vozi tih 200, bez kazne?...po pistama?

Nekada davno, u mladalackom zanosu, ubacivao se menjac od minija 850 u miniku sa motorom 1250..to je imalo ubrzanje kao metak, tadasnje sportske masine, pa i motori, su bili u problemu da ga stignu.
Naravno, sustizan je na 100-120, zbog 4 brzine...

Sada je slicna filozofija koncipiranja zamisli nacina voznje, da se u prvih 120km/h ubace kratke prve 3 brzine, koje ce izjuriti neka "vremena do konvencionalnih 100, a da se pokrije i sledeca etapa, dodaju se jos 3, 4... a u najavi je jos 7 brzina..

Pa posto je ekstremno dosadno mlatiti se sa 7-8 brzina(kao u sleperu sa 12-16, sa dve ili tri redukcije), bice automatski menjac...

Problem je sto zamazuju oci, i provlace se razne "filozofije", ali vise trzisne i marketinske u koncipiranju vozila, posto je sve manje vazno vozilo, a sve vazniji profit.

I sta je najbolja kupovina? Da li "sekunde, da li plastike, da li lose vesanje..ili samo bedz na haubi, pa se svrstati u "ljubitelje" ili navijace.

Kompletno, ozbiljno koncipirano vozilo, se lpolako preseljava iz luks klase u C segment i u tragovima u B.

A Ako neko juri sekunde, svakako da ne mora da razmislja puno, u ovom trenutku, za 22-24000 evra ima Oktaviju vRS sa 220 ks, i 6 sekundi do 100... bez ikakvog premca, a nakon pojavljivanja ove varijante, daljnje prepucavanje ko ide 2 sekunde manje ili vise u zoni oko "10 sekundi" do 100km apsolutno je smesno..

Sledece merilo je 10 sec na jednu milju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina21.12.2013. u 21:03 - pre 127 meseci
Citat:
Toyota Prius prešla milion kilometara bez kvara
Prius, koji je u vlasništvu taksi kompanije "Eco Taxi" iz Beča, prešao je milion kilometara bez ikakvih kvarova, kažu u tom preduzeću. Ovaj rezultat pokazuje da osim što su ekonomični, automobili na hibridni pogon mogu da budu i veoma pouzdani i izdržljivi.


Ne bi bilo lose da lik iz Beca objasni kako je uspeo da u gradskim, beckim uslovima voznje prelazi 700 Km dnevno.


Ova matematika me izuzetno zanima.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16374



+2922 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina21.12.2013. u 23:39 - pre 127 meseci
Citat:
Zarko Silic: Ne bi bilo lose da lik iz Beca objasni kako je uspeo da u gradskim, beckim uslovima voznje prelazi 700 Km dnevno.


Ova matematika me izuzetno zanima.

Kako si dosao do 700km, valjda 450km?

Beogradski taksisti prelaze preko 200km dnevno, drugar koji vozi sluzbeno vozilo dnevno predje preko 300Km...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 00:16 - pre 127 meseci
S obzirom da je eko taksi kompanija u pitanju, ne vidim cemu sumnjicavost u postenje "nekog lika"..
Mislim, nije bilo sumnjicavosti kada je neki Bora prelazio kilometre, mada je ismejan na ozbiljnim VW forumima...spominjali su mu i podizace stakala, i vodene pumpe...i brave...

Nemam razloga da sumnjam u bilo koji od tih rekorda, jedino sto me zanima je lista drangulija koje s menjane. To bi vise rasjasnilo vozilo o kom se prica nego sama kilometraza, koja je po meni pomalo i dobra sreca..
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 00:20 - pre 127 meseci
Ovde navode da je taj Prius godišnje prosečno prelazio 143000km, a ovde 125000km.

Ovde piše da je to vozilo proizvedeno 2005. i da je preuzeto sa pređenih 284000km.



Ne spominju ostatak voznog parka.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 00:24 - pre 127 meseci
Citat:
vladd:
S obzirom da je eko taksi kompanija u pitanju, ne vidim cemu sumnjicavost u postenje "nekog lika"..

slika dovoljno govori


Citat:
vladd:Nemam razloga da sumnjam u bilo koji od tih rekorda, jedino sto me zanima je lista drangulija koje s menjane. To bi vise rasjasnilo vozilo o kom se prica nego sama kilometraza, koja je po meni pomalo i dobra sreca..


Menjali su samo paknove, diskove i pumpu za vodu, ukupni trošak 1500 evra.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 09:34 - pre 127 meseci
Citat:
deki111: slika dovoljno govori




 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 09:38 - pre 127 meseci
Slika govori da je covek hipster i nista drugo, pausalni pljuc nije na mestu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 09:40 - pre 127 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Zarko Silic: Ne bi bilo lose da lik iz Beca objasni kako je uspeo da u gradskim, beckim uslovima voznje prelazi 700 Km dnevno.


Ova matematika me izuzetno zanima.

Kako si dosao do 700km, valjda 450km?

Beogradski taksisti prelaze preko 200km dnevno, drugar koji vozi sluzbeno vozilo dnevno predje preko 300Km...


Lako,

na osnovu prosecne kilometraze, s tim da nisam uzeo u obzir da je rec o hibridu kada je razumljivo ocekivati i vreme potrebno za dopunjavanje baterija. U protivnom, ne postoji opravdanje da se za takav posao kupije vozilo na hibridni pogon. Pogotovo ako imamo uvid u preciznu zapadnjacku racunicu gde se svaki cent premerava vise puta.

Ako bi se i to uzelo u obzir onda bi prsecna dnevna kilometraza po kumulativnom radnom satu trebala iznositi 15 do 20% vise od "mojih" 700 km dnevno.

Poznavajuci saobracajno urbanisticku situaciju u Becu (ne u Los Angelosu) sa pravom sam postavio pitanje matematike jer mi se nikako ne uklapa prosecna brzina kretanja sa brojem radnih sati u jednom danu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 09:46 - pre 127 meseci
Sta je smesno, pravi taksista i par krkana u trapavim odelima

Nesto mi te "kocnice" i pumpice poprilicno malo, ne spominju amortizere, gumice, kugle i kojesta...ako vec na par primeraka koji su presli "milion" vec nisu menjali lamelu...

Po meni, doticni milioni su posebna situacija, od konkretnog primerka do uslova voznje zacinjenih velikom srecom...kao bingo..
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 10:25 - pre 127 meseci
Hm, ili je mozda nesto trece po sredi,...

Na primer ovde ja jasna kilometraza po kumulativnom radnom satu:

Citat:
Mirko Vujinović kupio je Zafiru 2006. godine sa pređenih 117.000 km, a u međuvremenu je ovaj taksista svojim automobilom prevezao više od milion kilometara, pa ukupna kilometraža iznosi preko 1.230.000 km.

Opel Zafira svakodnevno prelazi 400-500 km na relaciji Novi Sad – Bač, tako da mesečno dostiže i preko 15.000 pređenih kilometara.


izvor
http://www.b92.net/automobili/...13&mm=11&nav_id=783288


Ralacija, vreme trajanja voznje, prosecna brzina kretanja, namena vozila, (cak i faca "taxiste" ) itd, otprilike stima (ali samo otprilike?) i tu se ne namace pitanje problematicne matematike.


[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 22.12.2013. u 11:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina22.12.2013. u 11:51 - pre 127 meseci
Meni je ta kilometraza jos SUMNJIVIJA, ako vec moram da aktiviram sumnju.

Dnevno 400-500km, sto znaci 6 do 8 relacija DNEVNO na vrlo kratkom putu NS - Bac, od 62, recimo 65km-70, tamo vamo, sto bi znacilo 7 sati neprekidne voznje, a verovatno i vise(ako se obracuna prosek)..i to SVAKI dan, vikendom, praznikom...ceo dan, racunajuci i sate odmora i sate za komunikaciju, sate za hranu...8- 10 sati u "akciji"..bez ozbiljnog odmora

Vece je pitanje kako je VOZAC izdrzao prosecnu mesecnu voznju od 15000 km, pa takva aktivnost tokom bar pet godina NEPREKIDNO...

Mozda je na 600-700k(minus onih stotinak, pre intenzivnog taksiranja) odlucio da se poigra sa memorijom klastera...i da bude malo poznat..

Otisao da malo umanji kilometrazu, pred prodaju, kod nekog "malog genija" za baksis, pa se malac nesto preigrao i izletele devetke...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641752 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.