Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sygate Personal Firewall

[es] :: Zaštita :: Sygate Personal Firewall

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
*.PPPoE-6034.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Sygate Personal Firewall23.07.2008. u 10:42 - pre 191 meseci
Dali neko koristi ovaj softver,A moje pitanje glasi kako da odobrim kontrolisanje kroz lan mreže da ga ovaj ne provjerava non stop jer mi spori protok kroz lan mrezu !

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall23.07.2008. u 12:23 - pre 191 meseci
Ja sam nekada koristio taj zaštitni zid. I dan-danas ga povremeno koristim jer mi je ponekad potrebno da ga privremeno instaliram radi neke analize.

Inače, post ti je totalno nerazumljiv pa te molim da napišeš jasnije šta želiš. Ovako ti ne mogu pomoći.
 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
*.PPPoE-4645.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall23.07.2008. u 13:00 - pre 191 meseci
Ovako Dakle : Imam problem kada mi je ovaj softver aktivan na mom računaru,sporo ulazim u svoj računar kroz mrežu sa drugog računara ! Ovaj softver to izgleda kontroliše,interesuje me dali postoji mogućnost da u ovom programu Sygate Personal Firewall isključim tu kontrolu kroz LAN sa drugim računalom.Dali je moguće da nekontroliše dolaznu IP od tog računala ili već šta...


 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall23.07.2008. u 14:04 - pre 191 meseci
Program kontroliše sav dolazni i odlazni saobraćaj sa računara. To se inače obalja munjevito tako da je vreme potrebno za proveru dolaznih i odlaznih paketa zanemarljivo malo. Sam program sigurno nije krivac za ˝teško˝ pretraživanje mreže. U programu postoji opcija kojom se definiše pravilo da je određeni mrežni interfejs okrenut ka lokalnoj mreži i u tom slučaju će sav saobraćaj na tom interfejsu biti omogućen. Ako se to pravilo ne zada onda takav saobraćaj ni neće biti omogućen. Zaključak je da je saobraćaj (svi portovi ili samo određen broj) ili omogućen ili ne, tj. ne može se desiti da zaštitni zid 15s razmišlja da li da propusti te pakete. Takođe, ne postoji opcija koja će ubrzati sprovođenje pravila niti opcija koja će isključiti proveru paketa na nekom interfejsu (a da ne isključiš program).

Razlozi teškog pretraživanja mreže mogu biti različiti. Možda ti je uključen Windows Firewall? Da li koristiš Kaspersky Internet Security ili samo njegov AV deo? Možda drugi računar zeza? A možda samo nemaš sreće pa kombinacija savremenog AV-a i zaboravljenog FW ne funkcioniše kako treba.

Inače, taj zaštitni zid se godinama ne razvija, niti postoji podrška za njega. A bio je odličan...
 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
89.146.161.*



Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall24.07.2008. u 07:41 - pre 191 meseci
Da zaista bio je odličan.baš šteta ! Hmm !

Pa gle kažeš :

Citat:

U programu postoji opcija kojom se definiše pravilo da je određeni mrežni interfejs okrenut ka lokalnoj mreži i u tom slučaju će sav saobraćaj na tom interfejsu biti omogućen. Ako se to pravilo ne zada onda takav saobraćaj ni neće biti omogućen. Zaključak je da je saobraćaj (svi portovi ili samo određen broj) ili omogućen ili ne, tj. ne može se desiti da zaštitni zid 15s razmišlja da li da propusti te pakete.



A tkoja je to opcija jer u tome i jeste fazon.kada isključim ovaj program mreža radi u najboljem redu,ali kada je ovaj uključen nemogu u opće da pristupim tom računaru dok neisključim Sygate Personal Firewall

Pozdrav i dali može objašnjenje !

Hvala !
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall25.07.2008. u 13:30 - pre 191 meseci
Citat:
Air Live: ...sporo ulazim u svoj računar kroz mrežu sa drugog računara...

Citat:
Air Live: ...ali kada je ovaj uključen nemogu u opće da pristupim tom računaru dok neisključim...

sporo i ne mogu uopšte su dve totalno različite stvari, a ja ti mogu odgovoriti samo na ono kako napišeš. Interfes sada, naravno, nemam pred sobom, ali u opcijama potraži stavku npr. Network. Prozor izgleda tako što imaš padajući meni i u njemu izabereš mrežni interfejs ka svojoj lokalnoj mreži. Kada ga izabereš, ispod toga ćeš moći izabrati koliko se sećam jedan od tri nivoa zaštite na tom interfejsu. Da li treba da izabereš nešto oblika Allow all network trafic ili Trasted Network ili nešto treće, ne sećam se...
 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
*.PPPoE-154.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall30.07.2008. u 15:27 - pre 191 meseci
Evo slike programa pa mi reci šta tereba uraditi :









 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.cpe.vektor.net.



+10 Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall31.07.2008. u 12:49 - pre 191 meseci
Druga slika je ono o čemu sam pričao. Tu treba da izabereš mrežnu kartu koja je povezana sa tvojom lokalnom mrežom i da čekiraš obe donje opcije. To je sasvim dovoljno da bi tvoj računar bio vidljiv i dostupan na mreži. Naravno, podrazumeva se da to ipak nisi onemogućio sa nekom drugom opcijom a da to nisi ni znao (u prvom redu mislim na Advanced opcije kojima se poništavaju gore navedene opcije). Inače, kakva je ono IP adresa 192.168.100.100 na Realtek kartici? Da li je baš ona na lokalnoj mreži? To mi liči na korisnike SBB-a, tj. kada nešto nije u redu pa kartica dobije tu IP adresu.
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall31.07.2008. u 13:20 - pre 191 meseci
Kako su tebi te security opcije bele? Kod mene su sive i ne mogu ništa da menjam. Mada meni LAN protok nema problema, sve radi u oba smera i bez zastajkivanja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Air Live
Srbija

Član broj: 162278
Poruke: 410
89.146.171.*



Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall02.08.2008. u 08:54 - pre 191 meseci
Citat:
Kako su tebi te security opcije bele? Kod mene su sive i ne mogu ništa da menjam.



Pa ne znam koju ti verziju koristiš ja koristim 5.5 i licenciran je .ako baš hoćeš ovaj mogao bih ti uploadovati !
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: Sygate Personal Firewall02.08.2008. u 09:14 - pre 191 meseci
I kod mene je 5.5. Ne znam šta je. A nije mnogo bitno, super obavlja posao i ovako
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Sygate Personal Firewall

[ Pregleda: 2825 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.