Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zanima me nesto ali ako moze hitah odgovor!!

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zanima me nesto ali ako moze hitah odgovor!!

[ Pregleda: 1813 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

v35n480

Član broj: 181446
Poruke: 3
79.101.232.*



Profil

icon Zanima me nesto ali ako moze hitah odgovor!!25.02.2009. u 14:53 - pre 184 meseci
Poz svima...zanima me nešto...pišem u ime moje druarice!!!
Bila bih vam i ja i ona veoma zahvalne ako bi nam dali malo objašnjenje oko ovoga sto ću vam ja postaviti i pisati!!!
Moja drugarica je ovih dana dobila grcku sengen vizu,na mesec dana,sa jednim ulaskom...znaci nije multi!!!!
E sad nju zanima da li može da putuje u Francusku,preko Madjarske?!
Kaže mi da je čula glasine da je nekada bio problem u vezi toga na Madjarskoj granici!!!!
Znači da li može da ide sa Grckom sengen vizom za Francusku?
Mozda i postoji slicna tema ali ovo je hitno jer bi da putuje ili u subotu ili u ponedeljak...pozz i hvala
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
212.200.68.*



+10256 Profil

icon Re: Zanima me nesto ali ako moze hitah odgovor!!25.02.2009. u 15:06 - pre 184 meseci
Teoretski - može. Dakle, prema deklarisanim pravilima šengenskog sporazuma jedna viza važi svugde. Ali ...
Praktično: svaki policijski službenik na granici ima diskreciono pravo da nekog ne pusti da pređe granicu. Dakle, viza je neophodna ali ne i 100% uslov da će neko da pređe granicu. Mađarski carinik će je svakako pitati zašto ulazi u Mađarsku, ako ima Grčku vizu ? Sigurno će mu koješta biti sumnjivo, tim pre što se Grčke šengen vize, (jedan ulazak - mesec dana) dobijaju relativno lako, pre svega zato što je Grčka turistička zemlja.

Ako je baš rešila da ide u Francusku, mnogo je bolja varijanta Srbija -> Grčka -> avionom za Pariz. Zapravo, ovo je takoreći 100% sigurna varijanta.

Dakle, što se mađarske tiče, mož' da bidne al' ne mora da znači !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dmilosd
Milos Davidovic
Bec

Član broj: 41652
Poruke: 55
*.emst.tuwien.ac.at.



+1 Profil

icon Re: Zanima me nesto ali ako moze hitah odgovor!!25.02.2009. u 18:17 - pre 184 meseci
Ok, prvo Java Beograd je opisao trenutno stanje potpuno realno. Zaboravio je da doda samo jednu sitnicu - madjarski carinici su veoma nepristojni i ponasaju se kao da smo im mi najveci neprijatelji - sve dok im se ne gurne neki evro u dzep ;) Znaci, ako je resila postoji velika verovatnoca da ce moci da udje bez vecih problema samo da se dogovori sa vozacem autobusa (oni su inace najveci sverceri i uvek su povezani sa carinom i policijom i znaju kako da "podmazu" ;) ) i da naravno spremi 50ak do 100 evra za Madjare. Ovo sto pisem nije trac - znam puno slucajeva i funkcionise!!!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

v35n480

Član broj: 181446
Poruke: 3
79.101.232.*



Profil

icon Re: Zanima me nesto ali ako moze hitah odgovor!!25.02.2009. u 18:24 - pre 184 meseci
hvala puno...verujm vam na rec...ima i ona razlicite price za madjare!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zanima me nesto ali ako moze hitah odgovor!!

[ Pregleda: 1813 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.