Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IIS 5 i problemi sa stampacima!?!?

[es] :: Web aplikacije :: IIS 5 i problemi sa stampacima!?!?

[ Pregleda: 803 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maretti
student, t.f. Mihajlo Pupin
Zrenjanin

Član broj: 214904
Poruke: 1
89.216.49.*



Profil

icon IIS 5 i problemi sa stampacima!?!?04.03.2009. u 20:18 - pre 185 meseci
Imam instalirane sledece komponente: Visual Web Developer 2008 i IIS 5 koji radi pod WindowsXP-om, kao i potrebne Frameworko-ove. Aplikacija koju sam radio koristi asp 2.0.

Problem je sledeci: kada postavim aplikaciju na IIS server, sve radi kako treba, sem jedne sitnice - ne vidi se koji je stampac postavljen po default-u. Ako se eksplicitno postavi stampac (primer Cute PDF), on ucita stranicu koja se stampa, ali je ne sacuva, odnosno ne prosledi je na izlaz. Kada proverim stanje na stampacu, vidi se da je dobio stranicu, ali je ne istampa. Inace u procesu izvrsavanja programa, vide se svi stampaci (InstalledPrinters opcija).
Sada sledi najkofuzniji deo. Kada pokrenem aplikaciju iz Dewelopera, sve savrseno radi. Kada se promeni default stampac u Control Panel-u, aplikacija to prepozna i koristi taj stampac.

Jos jednom ponavljam, kada se postavi na IIS radi sve (dodavanje, brisanje, prikaz, logovanje...), sem stampanja. Ja sumnjam da je problem u nekim neslaganjima oko dozvola ili oko konfigurisanja u IIS-u i/ili root foldera za sajt.

Ja stvarno nemam vise ideja, a preko googl-a nisam uspeo nista da iskopam ni na srpskom ni na engleskom!!! Da li je moguce da samo ja imam ovaj problem!

Unapred mnogo hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: IIS 5 i problemi sa stampacima!?!?

[ Pregleda: 803 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.